48
Anatómia kérdések, amelyekre nem találod a választ
  • Doomista
    #48
    Röhögtünk egy jót végül is :D
    De ha nem esett le...az van oda felülre írva, hogy NEMI úton...végbél...nemi úton...végbél...nem jó ez így :)
  • Lacee
    #47
    gondolom nagyobb részben még mindig anális úton terjed. amúgy passz:)
  • Doomista
    #46
    Miért van kiemelve a végbél? :DD

  • Lacee
    #45
    nem lehetséges :)
    vagy az, hogy már egy vékony köpeny megszilárdul a fleszínén, mire a szájába veszi, vagy nem ólom az anyag, hanem valami ahhoz hasonló. Ha folyékony ólomba egy kis nedvesség jut, robbanásszerű jelenség történik, ha az ember jó nedves szájában ilyen történne, a nyál és a 3-400 fokos ólom miatt az illetőnek nem sok maradna az arcából.
    itt egy fórumbeszélgetés erről, példavideoval és cáfolattal

    olyan tényleg van, hogy például a folyékony nitrogén nem tesz kárt az emberben, mert a bőr fölött egy kis szigetelőréteg alakul ki, de forró ólommal ilyen tuti nincs. hacsak nem valami mágikus képességgel persze :)
  • lotsopa
    #44
    Hogy lehetséges az hogy egy ember folyékony ólmot vesz a szájába és nem ég meg a nyelve?

    Amúgy nagyon sok ilyen, ehhez hasonló 'csodára' képes az emberi test, most nem fogok sorolni olyanokat amire az átlag ember nem képes.
  • yakisha
    #43
    örökhálám:) köszönöm:)
  • Lacee
    #42
    alapvetően ember, de yakisha kérdése állatra vonatkozott
  • nandorb
    #41
    Allat vagy Embert tanulmanyozo anatomiarol beszelunk?
  • szjuca
    #40
    A zsigerívek közül az első zsigerív kötőszövete a fej, a 2–4. zsigerív kötőszövete pedig a törzs mesenchymáját alkotja. Minden zsigerívnek van egy artériája és idege: az a. et n. branchialis I–V. Utóbbiakból az V., VII., IX., X. agyvelőidegpár fejlődik. A zsigerívek mesenchymájában fejlődő porc a branchiostyl, belőle az állkapocs, a hallási csontocskák közül pedig a kalapács és az üllő alakul ki. A 2. zsigerívben a nyelvcsont nagy ágának és a kengyelnek a telepét találjuk, a 3. zsigerívből a nyelvcsont teste, a 4–5. zsigerívből pedig a pajzsporc fejlődik.

    A zsigerívet borító endodermából a garat nyálkahártyája, abban a garat és a fülkürt mandulái, az embrionális kötőszövetből pedig a garat pólyái, izmos fala fejlődik ki. A garathártya átszakadásával a szájüreg és a garatüreg közlekedik egymással, ezáltal a kettő között résszerű nyílás, a garatszoros jön létre.

    Oldal alja felé

    Jössz 1 csokival!
  • szjuca
    #39
    Szia!
    Én csak nővérke vagyok, de drukkolok neked, hogy érdemben, -orvostanhallgatóként- tudj kapcsolatot építeni Magyarországon.

    (Tapasztalataim szerint minden féle nemzet orvosai megtalálhatóak (arabok, feketék, románok...) már az egészségügyben, azt nem tudom, hogy miféle megfontolás miatt vannak itt.)
  • yakisha
    #38
    sziasztok
    kérdés:
    Kétéltűek zsigeríve, mifánterem, miből származtatható stb.? kérdésünk volt vizsgán csak tananyag nem -.- .
  • ahti
    #37
    Sziasztok, ez enyhen off topic, ezert elnezest kerek, e orulok h talaltam egy ilyen jellegu topicot...szlovakiai magyar vagyok es Pragaban vagyok orvostanhallgato a Karoly Egyetem 1. orvosi karan. Orulnek, ha megismerhetnek valakit aki szinten orvostanhallgato es Magyarorszagon tanul - erdekelnek az ottani viszonyok, osszehasonlitanam az enyemmel stb... csak ugy kivancsisagbol :)
  • Lacee
    #36
    musculus sternocleidomastoideus
    két-három nekifutás kellett azért :)
  • szjuca
    #35
    Kérdés1: Fejbiccentő izom latin elnevezése.
    Kérdés2: Hányszor mondtad ki helytelenül, mire sikerült helyesen?
  • szjuca
    #34
    A plexus chorioideus az agy oldalkamráiban elhelyezkedő, a központi idegrendszer speciális hámjával (ependymával) fedett, erekkel bőven ellátott képlet. Ez termeli az agy-gerincvelői folyadékot, a liquort. Idősebb korban vagy gyulladásokat követően mész rakódhat le benne, amely a röntgen- vagy a CT-felvételeken árnyékot adhat.

    Tenia: Némileg megvastagodott vonal, melynek mentén a chorioidea membránja vagy plexusa az agykamra széléhez kötődik.
    Tela:Pókhálószerű hártya.

    A vér-liquor barrier a plexus choroideus nevű anatómiai képlet körüli epithel tight junction-jein keresztül működő szűrőrendszer.
  • Lacee
    #33
    jövő heti ZH kérdések, vagy mi? :D
  • lotsopa
    #32
    Hogyha csak az agy irányítja az ember belső óráját, miért nem lehet jelentősen manipulálni?
    Állatoknál már próbálták, arra jutottak hogy hamarabb meghaltak, felgyorsították az órát.
  • Doomista
    #31
    Értem, köszi.

    Van még pár kérdés:

    Mit lehet elmondani a plexus choroideusok anatómiájáról?
    Mi a különbség a tela és tenia choroidea közt?
    Hogy épül fel a vér liquor barrier?
  • Lacee
    #30
    az agy többi részével ellentétben a bazális ganglionok GABA neurotranszmittert használnak elsősorban, és csak kis mértékben glutamátot. A sejteket nem tudom, gúglizz rá :)
  • Lacee
    #29
    ez egyénfüggő, léteznek reggeli pacsirta és éjjeli bagoly típusú emberek is. Hogy hova sorolható valaki, az marha sok mindentől függ: a hormonszintedtől az öröklött génjeiden át addig, hogy milyen évszak van (mennyire van világos, milyen a hőmérséklet).

    De röviden, a tobozmirigy melatonin-termelésének ritmusa miatt :)
  • EnxTheOne
    #28
    Miért van az hogy reggel jobban tudunk tanulni?
  • [NST]Cifu
    #27
    Először is, azért engedelmeddel a moderátor felülbírálhatja, hogy mégis mi a megengedett, mi a nem a fórumban. :)

    Másodszor, nem vagyok prűd, de ha valakinek ilyen jellegű kérdése van, azt meg lehet fogalmazni normálisan is. Aki úgy fogalmazza meg, ahogy azt Szabolcs tette, 18+ videóval súlyosbítva, örüljön, hogy 1 büntiponttal megússza. Ez a továbbiakban is áll...

    Harmadszor, a továbbiakban a hülye offtopic hozzászólásokat büntiponttal sújtom. Hülyülni ott van a gumiszoba.

    Negyedszer, a moderációval kapcsolatosan nem a topicban, hanem a moderátori topicban, vagy priviben nekem lehet panaszkodni.
  • Doomista
    #25
    Egy kérdésem lenne...
    Milyen sejttípusok és neurotranszmitterek vannak a bazális ganglionokban?
  • lazart
    #23
    és tényleg köszi TINMAN!
  • lazart
    #22
    Ezennel megengedem, hogy a topicban BÁRMIVEL lehessen kérdést feltenni, ami SZIGORÚAN az ANATÓMIA keretei közt marad, és kérem a moderátorokat, hogy csak azokat büntessék, akik pl. a magyar érettségiről beszélnek.

    :)
  • sz4bolcs
    #21
    Ha a fülzsírról lehet kérdést föltenni, akkor a punciléről (bocsánat, nem tudom, mi a hivatalos neve) miért nem????
  • sz4bolcs
    #20
    Pedig hogy örültem a topicnak, föl is tettem a kérdést ami érdekelt, erre cifu moderálta, és nyomott egy büntipontot...
  • Tinman #19
    A fülzsír csak másodlagos, az elsődlegest már írtam.

    A fülzsír a HOSSZÚ TÁVÚ hangterhelés esetén képes csak némileg(!) védeni a hallószervet, pusztán azzal, hogy nagy mennyiségben van jelen a hallójáratban, "rontva" ezzel a hallás érzékenységét, vagyis védi a hallószervet. Igen, elsődleges szerepe a hámfal védelme, kórokozók távol tartása, stb.
    Megfigyelték, hogy pl. útépítőknél, nehéz-gép kezelőknél, etc. jóval több ilyen váladék termelődik, mint átlagembereknél.
  • DIESEL DOG #18
  • Pigo
    #17
    Február 21.-én múlt 73 éves
  • kastil
    #16
    :DDDDDDD
  • Narxis
    #15
    Helló!

    Az én kérdésem, hogy hány éves a norvég király?
  • lazart
    #14
    találtam valamit: "savas kémhatásával baktérium-, gomba- és vírusölő hatású; rovarriasztó szerepe van, valamint az igen érzékeny bőrt bevonva védi azt a kiszáradástól és a kívülről bejutó nedvesség áztató hatásától"
  • lazart
    #13
    légyszi ne itt folyjon a traccsparti! köszi
    (Msnezzetek! - de nehogy itt kérjétek el egymás msn-címét)
  • Csirke4
    #12
    Le kell szarni a magyart, meg kell tanulni a nyelvtant nagyjából és már meg is van a szóbeli.
  • attiGT
    #11
    Nem az, írásbeli nem volt az, felsőfokú németem is megvan. De amit a magyar tanárnőnk levágott, hogy ő aztán nem lesz rest megbuktatni bárkit is...azután mit gondoljon az ember.
  • pxxl
    #10
    tűzfallal
  • lazart
    #9
    Mondjuk az is igaz, hogy ha kórokozó kerül fülünkbe, akkor a fülzsír talán eltávolítja azt.

    Bár... a fülzsír nem arról híres, hogy hirtelen kifolyik a kórokozókkal együtt a fülünkből, mint a könny a szemünkből...
  • lazart
    #8
    A fülzsír, hogy védi a fület?
    Nem csak a csatorna hámját védi?
  • Csirke4
    #7
    Vajon ha csak azzal szeretnél bevágódni, hogy 8 általánosod van nagyobb sikered lenne?
    Nem is nehéz az érettségi egyáltalán.