23
  • Challanger
    #23
    Már biztos a kutya se fog visszaolvasni, de azért beírom :D

    Szóval azt tudtam én, hogy mi az IMAX. Én a dolby 3D és a realD közötti különbségre kérdeztem rá, bár valóban nem voltam elég egyértelmű.

    Mivel ennyi erővel rá is guglizhatnék, így most meg is teszem
  • Rolee83
    #22
    Hát jó lenne már ha végre veszprémben is elkészülne, nem kéne fehérvárra autókázni! :S
  • Ender Wiggin #21
    Ez 2009 augusztusi hír. Nem éppen kurrens.
  • Ender Wiggin #20
    Bécsben és Grazban van IMAX. CinepexX a cég neve.
  • akyyy
    #19
    innen
  • winnie
    #18
    olvass vissza.
  • winnie
    #17
    leegyszerűsítve arról. nem leegyszerűsítve másról is, de az biztos, hogy nem a 3d-ről, de úgy tűnik sokaknak még mindig az imax azzal egyenlő.
  • neoG
    #16
    Szhelyen hol?
  • AzUs
    #15
    Cikkhez..: Szerintem a felsorolt városokban eddig is volt 3D-s terem. Már Szhelyen és Győrben tuti... Akkor most ez a cikk arról szól, hogy kicserélnek pár vetítőgépet, vagy mi? Mert a vászonméret 3D-s és sima termek között nem eltérő. Legalábbis nem látványosan, mert nekem eddig ilyesmi nem tűnt fel.
  • AzUs
    #14
    Ha jól tudom Bécsben is van IMAX. Annak nem tudni milyen cég az üzemeltetője..? Csak érdekelne..
  • Ender Wiggin #13
    A Cinama City izraeli cég, van Imax-uk Szófiában, Budapesten, Varsóban, Poznan, Krakkó, Lodz, Katowice és 2 Gdansk-ban, Bukarestben. Úgyhogy Krakkónál vannak közelebbi mozik is.
    Hogy az Imax csak a nagy vászonról szólna? Hm. Ez nem igaz.
  • winnie
    #12
    van 3d és van imax. előbbi tárhatás, utóbbi nagy vászon. leegyszerűsítve.
  • BanyiX
    #11
    Tudtommal a legközelebbi IMAX mozi (a Budapestin kívül) Krakkóban van, még Bécsben sincs, ugyanis 2005 -ben bezárt!
    nemhiszem, hogy ennek ellenére Miskolcon mégis nyitnának egyet :)

    A technológiai leírás itt található:
    http://gk.lka.hu/2010/01/miert-jobb-az-imax/

    A Disney Digital 3D csak afféle marketingfogás, nem jelöl technológiát, minden Disney által forgalmazott 3D -s filmre ráaggatják, mert így dizájnosabb.
    Tudtommal a formátumok, amik jelenleg elterjedtek: IMAX, Dolby3D és Real3D.

    Ezek közül az IMAX -nak a legeslegszebb az intrója :)
    http://www.youtube.com/watch?v=vNS1D9iQh1w&NR=1

    3D -ben csodaszép, ahogy jönnek feléd a számok meg karikák, meg dübörög ezerrel, és a végén, amikor a sok kis fehér pont szétszalad, eszméletlen jó...

    Jah és mindig az 5-6. sorba kell ülni, ott a legjobb a terem akusztikája.

    AVATAR -nál, pl amikor kidöntötték az otthonfát rakétákkal, rendesen lehetett érezni a pólómon, ahogy DüBöRGöTT a cucc 12ezer Watt azért nem kevés :)

    Egyetlen hibája, hogy remeg a kép, a relative alacsony frissítési frekvencia miatt (24fps) . Dolby3D -nél és Real3D -nél nincs ilyen, viszont itt ÓRIÁSI a vászon, és olyan, mintha benne lennél a filmben.
  • xen
    #10
    az imax 3d jobb felbontású, szélesebb vászonnal.
  • Ender Wiggin #9
    A Disney 3D nem formátum, csak a Diseny által készített 3D filmek összefoglaló neve. Ne keverjük...
    IMAX Miskolcon? Szinte kizárt. A licensz 1,5 millió, a technológia 750 ezer, a szükséges átalakítások kb 250 ezerbe kerülnek. Dollárban...Mikor térülne ez meg?
  • rufhus
    #8
    Ezt honnan vetted?
  • bippo
    #7
    Egy focimeccset szívesen megnéznék 3D-ben.
  • akyyy
    #6
    de imax is lesz miskolcon .
  • Challanger
    #5
    hali! a kettő között mi a különbség? lusta vagyok guglizni :) eddig azt hittem tök ugyanaz, csak többféleképp is hívják.

    és akkor a disney digital 3d micsoda? :D az inkább csak ilyen fantázianévnek tűnik nekem...
  • BanyiX
    #4
    nem IMAX, csak dolby3d vagy real3d...
    de mivel a cinemacity -ről van szó, ezért dolby3d lesz az...

    imax kicsit költséges lenne, és soha az életben nem térülne meg, még a pestibe is alig vannak...
  • nono90
    #3
    Végre fejlesztésekre költik a pénzt, nem rakják el a tulajok.
    Hosszútávon mindeki csak profitálhat belőle.
  • nono90
    #2
    Az egy kicsit más lenne :)
  • akyyy
    #1
    miskolc. fuck yeah! végre lesz imax