123
  • slickboy
    #2
    Szarnak épp nem mondanám, környezetemben egy olyan ember próbálta ki aki eléggé utálja Apple cuccokat, de azt mondta, most már érti miért veszik az emberek, mint a cukrot. Pedig előtte fikázta. Felhasználói élményben jelenleg mondhatni a csúcs. Ezt azért nem lehet elvitatni az Apple-től. Biztos nem tökéletes mindenre, nem kell megváltóként vagy antikrisztusként tekinteni semelyik kütyüre. Viszont nagy hatással lesz a jövő számítástechnikájára. Most mindenki táblapécét akar piacra dobni, ez az új divat. Lehet nem ez váltja majd meg a világot, de ha ebből tudnak a gyártók pénzt csinálni, akkor ezt gyártják.
    Drágának sajnos drága, nem vitás. Nálunk. Mondjuk tőlünk nyugatabbra keresnek átlagban 2-3ezer eurót havonta, abból kevésbé fáj megvenni a 6-7száz eurós iPad-et, mint nálunk 2 havi átlagkeresetből.
  • Ulkesh
    #3
    iPad-re már most van 9000 alkalmazás, Windows 7-es tabletPC-re hány alkalmazás fog készülni?
    Egy tabletet csak akkor tudsz kihasználni, ha van rá olyan alkalmazás ami ilyen felhasználásra készült, a desktop megoldások nem járható út, ez már kiderült a tabletPC elmúlt 10 éves időszakából (nem véletlenül nem terjedtek el).
  • Troppauer
    #4
    Ez a tabla cucc egy baromsag. Olyan mint a jelenlegi 3d-s TV szemuveggel :(
    Inkabb egy kifordithato kijelzoju notebook vennek.
  • Teperinke
    #6
    A Windows nem táblagépre való. Nagyon régóta van táblapc, windowsos is, és nem véletlenül nem vette a kutya se eddig. Az ipad se lett volna ilyen sikeres winnel.
  • Teperinke
    #8
    "OSnek nem sok köze van a vezérlő interfészhez" itt van hozzászólásod első nagy tévedése,
    "hype-olják eyg-két portálon, és a valóságban meg a kutya nem veszi" ez pedig a másik hatalmas tévedés (2 millió db 2 hónap alatt)

    A wines tabletek, kb olyan szánalmasak, mint a kínai mobilok amiket winxp-vel hoztak ki...
  • Teperinke
    #12
    "mi a l*f*sz köze van a vezérlő interfésznek az OS-hez" - mondjuk az, hogy megfelelő sebességű legyen az OS

    "Azért majd mutassatok be egyszer egy ilyennek , aki ilyen ájpedet vesz, mert élőben még nem volt szerencsém találkozni majomemberrel..." - az ilyenekkel csak magadat minősíted
  • fergusonpapa
    #13
    énse látom hasznát,talán mérnököknek,müvészeknek lenne jó,rajzolgatni..eröljut eszembe láttam egy müsort tvben és ott a laptop kijelözéjt a csávo hátra hajtota ,megforitota az egészet és rajzolt kijelzöre (érintö képernyös vagy mi a szösz..)és nesze nekd tábla pc...,akor mia szüzmáriának külön ez???amnemlene ennyi megkötés még aztmondanám másnak hasznos ,de egy nintendonak amit piacon veszel se ennyire szük a szabadsága...
  • DjDano
    #14
    Az Ipad egy túlárazott szutyok ami a 500$-os vételár maximum felét éri meg
  • aronvirginas
    #15
    "Ez a tabla cucc egy baromsag. [..] Inkabb egy kifordithato kijelzoju notebook vennek."

    Szíved joga azt venni amit akarsz, de attól még nem minden baromság, ami téged nem érdekel. Nem tisztem megítélni az iPad létjogosultságát, azt majd az idő eldönti, viszont az ilyen "megmondom a tutit" hozzáállás igencsak szeglnységi bizonyítvány.
  • sedward
    #16
    Mire használom a netbookot/laptopot? 95%-ban Böngészek vele az interneten, közben kicsi az üzemideje, cipelem a fölösleges ballaszt billentyűzet részét és külön egeret is viszek vele, mert a touchpad-et utálom.
    Sokkal jobb lenne egy tábla amelyik könnyű, újjal kezelhető,több napig működik és nem kell asztal hozzá. Sok fantasztikus filmben is felbukkan a táblagép amin többek között prezentálják az információkat vagy átadják egymásnak, mondjuk "nézd az ábrát, a neutrínó forrás eltűnt a temporális mezőben". Hülyén nézne ki ugyanez egy kinyitott 3 kilós laptoppal meg touchpaddal.
  • Ferrer
    #17
    Hajrá, Ballmer, győzd le Jobs lassú vacakjait!
  • sanyicks
    #18
    9000 szar van rá. winre meg megszámlálhatatlan szar ÉS jó is, x86-os programok simán átfordíthatóak, az más kérdés hogy win játékpc-re való, táblára más (de nem is apple "retardált" os...).
    Androidra is lesz annyi mint a szemét, hiszen a gugli az gugli, na meg egyik sem olyan retardált rendszer mint az apple-é, és még fejleszteni is lehet rá, nem csak 1 nyelven 1 fejlesztőrendszerrel...
  • Ferrer
    #19
    Egyébként a nagy Apple miért nem volt képes legalább egy iSightot rárakni a hIpadukra?
  • sanyicks
    #20
    1 értelme van. Egy ilyen kb olyan mint egy okos telefon, viszont annál olcsóbb (persze nem az ájped) hanem a többi táblapc, ugyanis az okostelefon manapság pofátlanul drága, persze itt is az apple viszi a prímet, annak a legpofátlanabb az ára a tudásához(korlátolságához) képest, bár azt mondják jailbreakelve már egész jó, akkor már túllép a win95 szinten az os :DD
  • Ferrer
    #21
    Mondj egy normális ipados office alkalmazást :))
  • sanyicks
    #22
    bocs dos szinten, win95 már tudott multitaskolni :)
  • T0nk
    #23
    Várható volt. A Tabletet végül is tényleg Bill Gates találta fel, ha már az Internetet nem is...
  • pixx
    #24
    Pár komment törölve lett...
  • pixx
    #25
    Nekem mondjuk ez bejön, csepp, és por álló...a raktárakban csinálhat forradalmat...
  • pixx
    #26
    Ja link
  • coolbboy83
    #27
    Igen, igazad van ! Ennek is akkor lesz értelme, ha már az Apple is a 3. vagy 4. generációnál jár....
    A 3d TV is akkor érdekes, ha nem kell szemüveg.
    Mindenki eldönti mire van szüksége, és azt veszi meg.....
  • coolbboy83
    #28
    Valóban, és közben még sokszor rommá is fagyot........ még az akkori Mac OS és Unix társai nem...
  • coolbboy83
    #29
    tt
  • sanyicks
    #30
    és ez most hogy jön ide te nagyeszű?
    Akkor már én is írok valami: Szerintem akkoriban a trappista sajt finomabb volt!
  • vlahol
    #31
    iWork
  • kvp
    #32
    "Mire használom a netbookot/laptopot? 95%-ban Böngészek vele az interneten, közben kicsi az üzemideje, cipelem a fölösleges ballaszt billentyűzet részét és külön egeret is viszek vele, mert a touchpad-et utálom.
    Sokkal jobb lenne egy tábla amelyik könnyű, újjal kezelhető,több napig működik és nem kell asztal hozzá."

    Szerintem ha valaki ide a forumra ir, akkor a billentyuzet is jol jon. Egy kepernyon gepelni nem eppen kenyelmes, foleg ha ezzel letakarjuk a haszonos terulet jo reszet. A touchpad ellen a trackpoint a jo megoldas, ami a billentyuzet kozepere tesz egy ki joystick-ot, amit gepeles kozben is lehet hasznalni, igy egyszerre ket kezzel lehet gepelni es egerezni. Tablet-en meg ugy gepel az ember, hogy egyik kezevel fogja, masikkal nyomkodja a kijelzot. Esetleg leteszi az asztalra, de akkor meg nem szembol latja a kijelzot, hanem oldalrol, mert nem pont folulrol fog a tablet fole hajolni.

    Egyebkent ha laptop es tablet, akkor regen az ibm (ujabban lenovo) mini laptopjai kozott volt kihajthato kijelzos. Ezek lehetnek laptopok, tablet-ek vagy dokkolas utan desktop gepek is. (van rajtuk touchscreen, trackpoint, touchpad es kulso eger csatlakoztatasi lehetoseg is) Meretre mindenfele letezik beloluk a 10 inchestol a 14 inchesig. Az uzemido altalaban 8 ora, a nagyobbakba az optikai meghajto helyere befer meg egy aksi, azzal mar 16 orat birnak. A tobbi gyarto mostani uj gepei szeintem mar csak spanyol viaszok.

    "A Tabletet végül is tényleg Bill Gates találta fel, ha már az Internetet nem is"

    A tablet-et 1968-ban talaltak fel a xerox parc laboratoriumaban.



    http://images.appleinsider.com/tablet-100115-1.png
  • floatr
    #33
    Most van lefizették ezeket a gyártókat, akik a computexen wintellel villantottak megint, vagy valami ebaszott geek banda, mert hogy 3 pixeles aktív felületet egy felnőtt ember nem fog ujjal eltalálni. Ehhez megint valami cerkaszerű cucc kell megint, aztán kezd az egész elkalandozni a vérbe a korább tabletta PC kategóriába. Megint megpróbálják lenyomni az emberek torkán a korábban eladhatatlan hülyeségeket, aztán csodálkoznak, hogy az iPad sikeres marad.
    Szemetek, kicsinálják Kenny-t...
  • Ulkesh
    #34
    "Mondj egy normális ipados office alkalmazást :))"

    Miért szól hozzá valaki, aki még csak nem is látott ilyen eszközt???

    Pages: http://www.youtube.com/watch?v=tsj6E_D6Ui0

    Numbers: http://www.youtube.com/watch?v=tN7Jm9ssKAs

    Keynote: http://www.youtube.com/watch?v=HfCyJT0Hd4Q
  • Ulkesh
    #35
    "Szerintem ha valaki ide a forumra ir, akkor a billentyuzet is jol jon."

    Még szerencse, hogy elég jól használható a virtuális billentyűzet iPaden. Lassan 1,5 hónapja azon netezem és a hozzászólásokat is ezen írom (pl. ezt is).

    "Egy kepernyon gepelni nem eppen kenyelmes, foleg ha ezzel letakarjuk a haszonos terulet jo reszet."

    Írásnál nem nézelődsz, így nincs probléma ezzel.

    " Esetleg leteszi az asztalra, de akkor meg nem szembol latja a kijelzot, hanem oldalrol, mert nem pont folulrol fog a tablet fole hajolni."

    Mivel IPS panel van a készülékben, így nincs jelentősége, hogy nem szemből nézed. Ez a probléma az olcsó TN-Film-es megoldásoknál jön csak elő.
  • Ulkesh
    #36
    "Várható volt. A Tabletet végül is tényleg Bill Gates találta fel, ha már az Internetet nem is…"

    Nevetni fogsz, de az Apple-nek évekkel hamarabb már prototípusai (WALT, Penlite) voltak táblaszámítógépből, mielőtt Bill ilyenről álmodni kezdett volna. Csak végül elkaszálták, mert nem láttak egy teljes rendszerrel működő tabletben sok fantáziát (igazuk is lett, a MS próbálkozásai is rendre bebuktak ilyen eszközökkel). Nekem is volt tabletPC-m (Acer Travelmate C110), de soha nem használtam tabletként, mert nem volt semmi alkalmazás amivel ki lehetett volna aknázni ezt a lehetőséget, a Windows alapból egérre és billentyűzetre tervezett UI-ja nem éppen kényelmes ilyen felhasználáshoz.
  • Ferrer
    #37
    LOL (böfögtem)
    Ezek az alkalmazások kb. szifonos Quickoffice kiegészítve pár dologgal.
    Valódi Office alkalmazást mutassál, fella. Microsoft Office?? OpenOffice??
    Amúgy ne mondd már azt, hogy az érintős billentyűzet annyira jó, mint a rendes. Az Airt is pont emiatt éri sok kritika - alig lehet érezni a leütéseket, és így kényelmetlen.
    Ha tablet, akkor a Google és a Microsoft fogják uralni a jövőt.
  • Ulkesh
    #38
    Mégis mi az ami hiányzik neked az iWork-ből?
    (Nekem konkrétan semmi, kicsivel jobb és kényelmesebb eszközök Mac-en is, mint a MS Office, vagy az OpenOffice.)

    Mellesleg megnézném azt a QuickOffice-t ami ilyen tudással rendelkezik :D

    Mondom, hogy nem kellene minden ismeret nélkül hozzászólogatni..

    "Ha tablet, akkor a Google és a Microsoft fogják uralni a jövőt. "

    Ez per pillanat nem egészen így néz ki és szerintem nem is fog soha sem.
    A Microsoft egyelőre bebukta a mobil platformokat (most kezdi elölről 0-ról a WP7-el), a Google meg most ébredt rá, hogy ha szétfregmentálja a platformját, akkor ugyanarra a sorsra jut, mint a MS a WinMo-val. Nem kizárt, hogy erre kicsit későn ébredt rá. No meg a fizetős tartalmak elzárása a legtöbb ország elől szintén nem csinál kedvet a komolyabb fejlesztőknek. Nem véletlen, hogy csak 2 hónappal később indult az Android Market, mint az App Store, de több évnyi lemaradásban van az alkalmazások számában és legfőképpen minőségében.
  • Ulkesh
    #39
    "Amúgy ne mondd már azt, hogy az érintős billentyűzet annyira jó, mint a rendes. "

    Sok esetben jobb is, mert a helyzethez képes alkalmazkodni és azt mutatja amire éppen szükség van. Persze sok esetben meg a hardveres lenne jobb, de akinek ez fontos az vesz mellé pár ezerért egy akármilyen BT-os billentyűzetet és használja.
  • hdo
    #40
    "Írásnál nem nézelődsz, így nincs probléma ezzel."

    Ezt hadd fogalmazzam át kicsit. Mivel nincs fizikai billentyűzet, esélyed sincs vakon gépelni, továbbá mivel nincs meg 10 col, még virtuálisan sem kapsz egy teljes méretű betűbillentyűzetet és EZÉRT nem nézelődsz. Így valóban teljesen mindegy, hogy mekkora részét foglalja el a billentyűzet a képernyőnek.

    Más:
    Ne már az OS-en keressük a Tablet bukásának eddigi okait emberek, szimplán arról van szó, hogy a technológia még nem érte el anno azt a pontot, ahol 1 kg alá és emellett több mint 5 óra készenléti fölé csinálják meg a cuccot úgy, hogy az még mindig alkalmas legyen normális alkalmazások futtatására!
  • Ulkesh
    #41
    "Mivel nincs fizikai billentyűzet, esélyed sincs vakon gépelni"

    Ha tudsz vakon gépelni akkor itt is megy (persze az ékezetek kihívást jelentenek).

    "még virtuálisan sem kapsz egy teljes méretű betűbillentyűzetet"

    Téves, landscape módban pont akkora a virtuális billentyűzet, mint a normál angol kiosztású BT Apple billentyűzet.

    --

    Atom alapú és desktop rendszert futtató tabletPC-k ma sem 1 kg alattiak és nem is mennek 5 óránál többet el. Szóval akkor a te feltételezésedből kiindulva sem lesznek ezek még mindig használhatóak.

    De ez egyébként mellékes, még mindig minden gyártó a hardverrel van elfoglalva, mikor az másodlagos. A szoftver az ami ezeket az eszközöket használhatóvá teszi, ha nincs az ilyen használthoz fejlesztett alkalmazás, akkor kb. poháralátétnek sem jó eszközt kapsz. Desktop alkalmazásokkal való bohóckodás régen sem volt sikeres és most sem lesz az.
  • hdo
    #42
    "Téves, landscape módban pont akkora a virtuális billentyűzet, mint a normál angol kiosztású BT Apple billentyűzet."

    Aha ... hát normál billentyűzethez kellene méregetni és nem csökkedt szarokhoz ... és én akárhogy is méregetem az én sima Logitech billentyűzetemet, Tab-tól Enter-ig, 0-tól Backspace-ig ... ez a fránya vonalzó nekem mindig 11 colt mutat ... lehet hogy csak optikai csalódás!

    Szóval hogy is megy az a vakon gépelés ha 2 collal szűkebb egy normál billentyűzetnél, és nincs tapintása a billentyűknek?

    "Atom alapú és desktop rendszert futtató tabletPC-k ma sem 1 kg alattiak és nem is mennek 5 óránál többet el."

    De marha közel vannak hozzá! 6 cellás akksival az én ASUS T101MT tablet-netbookom 1,29 kg és 6-7 órát bírja egy töltéssel arra amire használom!
  • Ulkesh
    #43
    "Aha ... hát normál billentyűzethez kellene méregetni és nem csökkedt szarokhoz ."

    Mint már mondta, ha nem láttál még élőben ilyet, nem kéne írogatnod..



    "Szóval hogy is megy az a vakon gépelés ha 2 collal szűkebb egy normál billentyűzetnél,"

    Ha vakon gépelsz, akkor nem nézed a billentyűzetet és nem is tapogatod, hanem azt nézed, amit írsz, az a visszajelzés arról, hogy jó billentyűt ütöttél le. Ha a kezdőpozíciót megnézted megy a folyamatos gépelés, csak az ékezeteknél kell néha lenézni (öüőű), a többi ékezetes karakternél meg elég egy kicsit kitartani a nyomva tartást (módosított a billentyűzetkezelés).

    "De marha közel vannak hozzá! 6 cellás akksival az én ASUS T101MT tablet-netbookom"

    Az iPad HD filmlejátszással megy el 10 órát, aminél a te netbookod kb. 2-3 órát bírna.
  • hdo
    #44
    Marha érdekes hogy mindig azzal jöttök ellenérvként, mikor leszarozzák nektek az ipadotokat, hogy arra való amire való, amire használjátok arra jó ... de ha ÉN mint ellentábor jövök azzal, hogy nekem egy másik eszköz elmegy 6-7 órát arra amire használom, amire nekem jó, rögtön jöttök a saját ellenpéldátokkal, hogy "erre meg arra bizony a tied 2-3 jó ha bírja, az enyém jobb", de bizony én arra _tuti_nem_ használnám. Csak én látom ebben az iróniát?

    Ki a bánatos f...om akar HD videót nézni egy 9 colos kijelzőn ember?! Még a 19 colos widescreen monitoromon _SEM_ nézek fullHD (1080p) videót, mert a vertikális felbontása a monitornak csak 900 pixel!
  • Ulkesh
    #45
    Te direkt nem érted amit írnak neked???

    Akkor gondolj bele, ha HD filmnézés megy 10 órát, akkor az olyan műveletek aminél nálad 5-6 órát működik a géped itt mennyi ideig menne el?
  • Ferrer
    #46
    Ulkesh te tényleg valami Apple PR-os lehetsz.
    Amúgy még mindig hackelni kell a magyar ékezetes karaktereket? lol