18
  • toflehi
    #18
    Hallottatok a népességrobbanásról? Na annak mi volt az oka? Az hogy régen 12-15 gyerekből jó volt ha 3-5 megélte a felnőtt kort, aztán hirtelen javult az életszínvonal és 12-ből 10-11 életben maradt. Ha nem lett volna a technológiai fejlődés Nektek is 20-25% esélyetek lett volna arra hogy megérjétek a 18. születésnapotokat és alig valami esélyetek arra hogy megéljétek az 50-diket. Ugyanis a nehéz fizikai munka, betegségek stb hatására pár száz évvel ezelőtt egy 50 éves ember úgy nézett ki és olyan egészséges volt mint most egy 100 éves.
    A baj az hogy sok helyen még mindig szinte azon a színvonalon élnek ahol Európa 300 évvel ezelőtt volt és annyit is dolgoznak cserébe azért hogy az EÁ-ban és Nyu-Eu-ban tized annyit kelljen dolgozzanak az emberek 10-100x akkora fizetésért. Kb. Kelet-Eu az ahol az emberek annyi értéket vehetnek a fizetésükből, mint amennyi értéket teremtenek a munkájukkal.
    De azoknak akiknek hatalmuk, lehetőségük lenne változtatni ezeken, nem érdekük változtatni...
  • Zoliz
    #17
    A fizu xart se ér ha beledöglesz :D
    Bár egyesek meghalnának a papírfecnikér'
  • Lemming
    #16
    Menjünk vissza a múltba, és haljunk bele egy szuvas fogba.

    (Vagy náthába. Esetleg ne fürödjünk mert nincs mivel. Szellőztetni meg felejtős, mert a pap szerint bejön a gonosz.)

    Sajnos túl idealista a képünk a középkorról, de még az 1-2 száz évvel ezelőttről.

    Ezek a szerencsétlenek azért halnak, mert ami azokban a gyárakban megy az talán még a szovjet munkatáborokhoz sem mérhető. (Van egy oldal képekkel a gyár életéből... én 1 hónapig nem bírnám.)

    Az érdekes inkább az, hogy erről tudtak írni egyáltalán.
  • Visor
    #15
    Nagyra értékelném ha Komáromi Foxconnba emelnék a béreket!
  • Anotino
    #14
    Bizony, 30 ev atlag elettartamnak siman megteszi.
  • raven505
    #13
    Igen én is tudnám értékelni ha a fehérvári Foxconn -ba emelnék a béreket. Ha nem is 30%-kal, jó lenne a fele is.
    Így is ott tesznek alánk ahogy akarnak!!!
    Talán ha a fizu jobb lenne.....
  • Zoliz
    #12
    Vagyis 30%-al többet tettek zsebre a vezetők. Kapják be a Fornettimet!
  • sanyicks
    #11
    nem olyan primitív, sok technológiát csak primitív szinten tartanak, azért hogy a mai primitív társadalom, és primitív gazdasági rendszer ne inogjon meg, mert egyesek ebből élnek jól :)
  • sanyicks
    #10
    milyen jó is a vitaminhiánytól/monitortól/ rossz életmódtól tönkrement szemet vizsgálgatni kezelgetni mi? A múlt időkben nem lehetne ilyet... ja mondjuk sok betegség kialakulásának okai is megszűnnének :DDD
  • Glutamin
    #9
    Vicces az első Amish kép, de azért van igazság a dologban.

    Majd két hétig voltam németeknél egy WIFI nélküli szállodában. Hétvégén viszont minden technika nélkül sikerült jól berúgni és a német p**cikat hajtani. Valamint hajnali 5-kör GPS-nélkül hazatalálni egy tök idegen vároban:D Tényleg tudni kell néha letenni ezeket az eszközöket.
  • Sir Quno Jedi
    #8
    Én nem mennék már vissza. Nekem pont az a bajom, hogy még mindig igen ultraprimitív a technológiáink nagy része! Fejlődést vaze!!!
  • Tinman #7
    Mennék, de a modern kor időgéppel nem szolgál.
  • mad mind
    #6
    Oké, te menj vissza a középkorba. Én jól elvagyok a modern korban.




  • Tinman #5
    Elfelejtettük kik vagyunk és honnan jöttünk.

    Élet:


    Nem élet:


    A fikahadjárat előtt, gondolkodjunk el a miérteken, az élet valód értelmén, stb.

    IT-ban dolgozom ~10 éve, párszor már elgondolkodtam rajta, hogy nem volt-e régebben -nem azt mondom, hogy sokkal jobb-, hanem szabadabb, boldogabb, egyszerűbb az élet.

    SQJ aláírása pontosan ide passzol! /Nem a PC mániájára gondolok.../
  • Sir Quno Jedi
    #4
    Felveteted magad ennyiért, letelik a próbaidőd, elkövetsz egy sikertelen öngyilkosságot és utána bepereled őket, hogy nem lehet ennyiből megélni, szörnyűek a körülmények, téged ott elnyomnak és különben is tönkretették a picinke lelekedet, ergó FIZESSENEK. EZ így megy...
  • tyuklepes
    #3
    Nem bánnám, ha a fehérvári Foxconn is ennyivel növelné a béreket :) Épp most kaptam egy állásajánlatot onnan, 30%-kal nagyobb bérért már meg is érné :)
  • T0nk
    #2
    Semmi probléma, úgyis fellendülőben az IT ipar. Az ezzel járó, és teljesen nyilvánvaló 300% alkatrész ár növekedést bőven le fogja nyelni.
  • Tetsuo
    #1
    Gondolom a vezetoknek 70%-os, a beosztottaknak 5%os realbernovekedes lesz, igy jon ki a 30.. a la kapitalista statisztika. S: