7
  • mrzed001
    #7
    Aki ellopja a kocsim is erőszakot tesz velem, mert mondjuk 15 évig fizetem a részleteit ... az azért elég hosszú idő, és elég sok munkaóra, melóban szenvedés azért a kocsiért.
    Mindezt a szenvedést a tolvaj mindössze megkapja egy igen fájdalmas másodpercbe sűrítve.
    Ez szerintem egyenlő értékű.

    Egyes helyeken és egyes időkben akasztás járt lótolvajlásért. Máskor, illetve másmikor meg végtagvesztés.
    Én humánus vagyok, ezért a végtagvesztésre szavazok :P
  • pasi29uk
    #6
    Egy valamire való kocsi 120-140 lóerős... ennyi pacinál simán mehet egy kis trancsír :)
  • Palinko
    #5
    a lótolvajokat akasztották, látom már mindegy csak erőszak legyen :D
  • mrzed001
    #4
    Amíg nem úgy lesznek büntetve az autótolvajok, mint régen a lótolvajok, addig lopni fognak.
    Pár levágott kéz hetente az esti híradóban többet ér, mint bármilyen elektronikus lopásgátló kütyü ... szerintem.
  • MacropusRufus
    #3
    ahhoz már némi kreatívitás kell :)
    egy régivágású tolvaj valószínűleg így kezdené.
    Mondjuk én eleve így kezdeném. Ahhoz, hogy egy fejegységet kiszedjek a kocsiból nem kell komoly high-tech a riasztó kikapcsolásához, elég egy kő ahhogy írtad.
  • Cat #2
    fognak egy téglát, és betörik az ablakot.
  • MacropusRufus
    #1
    :)) még pár év a tolvajoknak komoly gondott fog okozzni az, ha a kocsiban nincs fed.számítógép, sem vezérlő elektronika. Nincs ugrókódos indításgátló és egyéb hasonló kosságok, viszont van manuálisan zárható ajtó meg csupa ilyen klasszikus dolog. Egy high-tech betörőnek ezek már kihívások :) itt nincs laptop meg ilyesmi. Vannak mechanikus zártörők és hasonlók.