16
  • Tigristank
    #16
    http://www.delmagyar.hu/gazdasag/60_ezer_forint_marad_a_magyarorszagi_minimalberbol/2146861/

    Ráadásul amit ő mondott, ott az illető heti 48 órát dolgozik, nem pedig 40-et...
  • sanyicks
    #15
    Te hol élsz?
  • nlght
    #14
    Amúgy, ha Kínában egyszer forradalom lesz és mondjuk pár hónapra leáll a termelés miatta, akkor a termékkínálat csükkenése miatt óriási világválság lesz. A béka segge alá csökken az összes tőzsdeindex, sokkal durvább lesz mint a 2008-as válság.
  • Tigristank
    #13
    Azt azért megnézném, miközben a minimálbér jelenleg 73500 Ft...
  • nextman
    #12
    Én azt nem értem mért nem lázadnak?
    Ahelyett, hogy magukat ölik meg, gyújtanák fel az egészet.
    Akkor talán komolyabban is vennék az ügyüket.
    Európában is sokat kellett érte a munkásoknak harcolni, hogy emberzsámba vegyék őket.
  • Dömsödi
    #11
    Itthon se jobb.

    Ismerek olyan közalkalmazottat, aki heti 48 órát dolgozik (6 nap) és nem kap kézhez 55.000 forintot (Nem jár neki adójóváirás).
    Ez jobb??? A számlákra nem elég.
  • morden
    #10
    " 800 ezer embert foglalkoztat" abból 10 öngyilkosság még véletelnül is összejöhet ekkora tömegből, persze nem védeni akarom meg semmi, mert szemétség amit művel a dolgozókkal !!!
  • sanyicks
    #9
    "nekik azt jelenti a munkakörülmények javítása, hogy hálókkal mentik meg az öngyilkosságot elkövetőket?!?"

    hát persze, nem nyúlunk a profithoz hiszen a VÁLLALAT, és a pénz a legfontosabb, emberélet semmit sem ér, max a képzésre költött pénzt...
  • DeviloftheHell
    #8
    népesség szabályzás lelkiterrorral avagy vmit megtudtak a kedves dolgozok amit nem kellett volna és öngyilkosságnak álcázva kinyirták öket? :D
  • nlght
    #7
    Sajnos még egy jó ideig le fogja sz*rni a kínai kormány az egész ügyet. Túl sok kínai van, törvénnyel kell szabályozni a születéseket, nő a munkanélküliség, nőnek az élelmiszerárak, a termőföldek adottak, az időjárás meg egyre szélsőségesebb a globális felmelegedés és a környezetszennyeződés miatt. Vagyis akár 100000 kínai is öngyilkos lehet egy évben, akkor is csak megvonja a vállát a kormány.
  • dchard
    #6
    A kedvencem, hogy azt si bejelentették hogy javítani fogják a munkakörülényeket: a kritikus helyekre "életvédelmi" hálókat fognak kifeszíteni.

    Hát nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek: nekik azt jelenti a munkakörülmények javítása, hogy hálókkal mentik meg az öngyilkosságot elkövetőket?!?

    Ez a kijelentés meg a termelés és az öngyilkosságok kontextusáról meg egyenesen bicskanyitogató.

    Ilyenkor mondom én azt, hogy nekem nem hiányzik a kínai gazdasági növekedés ilyen áron.

    Dchard
  • bippo
    #5
    Ez talán úgy lenne helyesebb: Ha egy társadalomban azért nő a bruttó hazai termelés, mert a dolgozókat rabszolgaként tartjuk, akkor általánosságban emelkedik az öngyilkosságok aránya is.
  • Zoliz
    #4
    Ez elgondolkodtató: "Ha egy társadalomban nő a bruttó hazai termelés, akkor általánosságban emelkedik az öngyilkosságok aránya is."

    Talán Gou is szeppukut fog végrehajtani, ha túl nagyra nő a termelés :D

  • MaSzKa
    #3
    valahogy érzem, hogy testőrök nélkül nem merte volna bejelenteni ez a gazdag szemét

    megérdemelné, hogy meglincseljék
    csak a saját pénztárcája érdekli a dolgozók meg le vannak fosva
  • lapaleves
    #2
    420.000 ember a shenzeni üzemben. értem, hogy ez nem egy csarnokot jelent, de mekkora tömeg már.
  • passatgt
    #1
    3-4 öngyilkosság után már azok is megteszik, akikben csak egy kis részük szeretett volna meghalni