98
  • narumon
    #98
    "főleg ha digitális kimenetre megy, azt aztán mindenre lehet használni ugyanolyan hang az elektronikus és a nem elektronikus zene is!"

    Igen de a digi hangot bele is kell dugni valamibe és kurvára nem mindegy hogy 50e forintos vagy 500e forintos erősítőbe dugod bele. (vagy egy 300e forintos DAC-ba, az 500e forintos erősítő elé).
    Hangnak ugyanaz a hang, de erről már leírtam a véleményemet.
  • narumon
    #97
    "ja meg buta is lesz mint a tök. Nem véletlenül szorul háttérbe minden téren a célhardver, minőségben nem jó, drága, és buta."

    Heee?

    "Sokkal egyszerűbb egy multifunkciós eszközt megvenni és mindenre lehet használni."

    Minek akarnék egy eszközt mindenre használni? Kifejezetten idegesítene.
  • farxis
    #96
    egy jó mac/mac pro hangkártyája mindenre jó, főleg ha digitális kimenetre megy, azt aztán mindenre lehet használni ugyanolyan hang az elektronikus és a nem elektronikus zene is!
    ja egyábkánt célhardver kell, ha a méret hordzhatóság a lényeg pl az ipod, iphone, bár ezek is multifunkciósak már!
  • farxis
    #95
    erről van szó.
  • farxis
    #94
    ja meg buta is lesz mint a tök. Nem véletlenül szorul háttérbe minden téren a célhardver, minőségben nem jó, drága, és buta. Sokkal egyszerűbb egy multifunkciós eszközt megvenni és mindenre lehet használni.
  • narumon
    #93
    "az utolsó pár mondatodat viszont nem értem, miért kéne akusztikus zenéhez jobb hangcucc? egy adott zene ugyanúgy végigmehet az egész hallható frekitartományon attól tök függetlenül, hogy élő zene, vagy elektronikus, jazz vagy techno, ez tökmind1."

    Azt értettem az utolsó pár mondatomon, hogy sajnos elektronikus zenéből ritka az igazán jó felvétel / illetve jellegéből adódóan nem kell alá nagy cucc. Értem itt ez alatt, hogy a régebbi hifimet nem adtam el, és azon is teljesen jó, élvezhető vállalható egy elektronikus zene, főleg ha trance, house, dnb stílusokról beszélünk. Ez a cucc caklipakli erősítővel hangfallal maximum 150e forint környéke, mégis jó. Viszont ha belerakok egy minőségi jazz felvételt, egy normális komolyzenét, esetleg egy Kari Bremnest akkor csúnyán elvérzik. Itt jön a képbe az azóta szépen szisztematikusan összegyűjtött komolyabb hifim ahol csak a hangal 4x annyi mint a régi egész cucc, és persze itt az ár másodlagos, de ég és föld ahogy a kettő szól a felsorolt zenékkel. Viszont az elektronikus zenék többsége meg semmivel sem jobb rajta (sőt), mert azoknak a felvételeknek az adottsága, minősége olyan, hogy a régi cuccon is tökéletesen tud szólni. Egy szó mint száz, ha többnyire csak trance, house, és társai zenét hallgatnék akkor pénzkidobás lenne az újabb cucc. Nagyjából ezt akarta jelenti az utolsó pár mondatom :D
  • Justil
    #92
    nem tudom pontosan herkules mire gondolt, de van 1 olyan érzésem, hogy baszta a csőrét, hogy az illető a tucc tuc kifejezést használja. ez már eleve egyfajta parasztságra/sznobizmusra utaló jel...amikor valaki lenézi az elektronikus zenét, mert az gépzene...stb, az ilyen embertől hányhatnékom van.

    az utolsó pár mondatodat viszont nem értem, miért kéne akusztikus zenéhez jobb hangcucc? egy adott zene ugyanúgy végigmehet az egész hallható frekitartományon attól tök függetlenül, hogy élő zene, vagy elektronikus, jazz vagy techno, ez tökmind1.
  • Justil
    #91
    nézd, eddig szó sem volt a perifériákról, csak azért írtam, amit, mert úgy en bloc kijelentetted, hogy az igényes zenehallgatás nem a pc-nél kezdődik.

    nekem van rendes hangkártyám (focusrite), meg egy majd 25 éves pio erőlködőm ami olyan kristálytiszta hangot ad hogy beszarsz :) persze nem vetekszik a több millás cuccokkal, de hát én nem is szarom a pénzt. meg persze rendes studio monitorok.

    azt aláírom bármikor, hogy egy creative vagy hasonló "tescos" hangcuccal, meg integrált realtek hangkártyának csúfolt szarsággal nem lesz ugyanaz a feeling, de hát kinek mire van igénye.
  • narumon
    #90
    Ezt írtad korábban:

    "Aki már leírja így hogy ő nem szereti a tucc tuc-ot, le is írja hogy rohadtul semmit nem ért a zenéhez."

    Magyarul megmagyaráztad, hogy aki nem hallgat vagy nem szereti a tucc tuccot az nem ért a zenéhez. Ebből nekem az jött le, hogy te hallgatod és értesz hozzá. Szerintem meg a kettő között nincs összefüggés, mindenki el tudja dönteni, hogy milyen zenét szeret. Ettől nem fog sem jobban érteni a zenéhez sem kevésbé. Én pl hallgatok elektronikus zenét elég sokat, de vannak stílusok amiket kerülök egyszerűen azért mert nem jön be. Az otthoni hifi rendszerem meg nem is elektronikus zenére van belőve, mert az nálam csak kiegészítő és egy egyszerű olcsóbb cuccon is teljesen jól tud szólni, egy jazz vagy egy akusztikus zene viszont nem, azokhoz nagyon komoly és jó cuccok kellenek.
  • narumon
    #89
    "figy, amíg a zenét amit hallgatsz pc-n rakják össze, miért ne lehetne pc-n is lehallgatni? :)"

    Hát ez alatt nem tudom mit értesz, de ha azt hogy a studióban PC-vel dolgoznak, attól még az otthin Pcn gáz lenne hallgatni. Lehetni lehet, csak viszonylag kevés embernek (aki pcn hallgat zenét) van otthon mellé normális hangkártyája, erősítője, hangfala, fülese, stb.
  • narumon
    #88
    "szerinted, de mások szerint jó dolog a jittert meg hasonló finomságokat kikerülni amit mondjuk a cd lejátszás jelent, na meg a tévhiteknek sem érdemes bedőlni a pc-s zenével kapcsolatban."

    Nem feltétlenül jelenti azt, hogy cd játszok le, de szerintem az igényesség az nem ott kezdődik hogy van egy pcm amin zenét hallgatok, mert az minden csak nem igényes (és ezt mégcsak nem is a minőségre értem mert PC mellé is ugyanúgy oda lehet tenni a milliós cuccokat). És itt most a PC elatt azt a PCt értem amin fut a kis windowsod és azon böngészel, játszol stb. Az hogy van egy medialejátszó PC-d és az van a nagyszobában az erősítővel, hangfalakkal, az már egy másik dolog, bár elgondolkodnék akkor már, hogy a PC helyett egy célhardvert tegyek be, nem lesz drágább és jobban néz ki.
  • Justil
    #87
    figy, amíg a zenét amit hallgatsz pc-n rakják össze, miért ne lehetne pc-n is lehallgatni? :)
  • Oláh Herkules
    #86
    "Hú ez már kezd kemény lenni. Senki nem ért a zenéhez csak te?"

    ezt a hülyeséget hogy sikerült abból a mondatból kihámozni?

    "Az igényes zenehallgatás nem Pcnél kezdődik szerintem, de tényleg csak szerintem."

    szerinted, de mások szerint jó dolog a jittert meg hasonló finomságokat kikerülni amit mondjuk a cd lejátszás jelent, na meg a tévhiteknek sem érdemes bedőlni a pc-s zenével kapcsolatban.
  • narumon
    #85
    "Aki már leírja így hogy ő nem szereti a tucc tuc-ot, le is írja hogy rohadtul semmit nem ért a zenéhez."

    Hú ez már kezd kemény lenni. Senki nem ért a zenéhez csak te?

    "már pedig az igényes zenehallgatás kb ott kezdődik, hogy nem egy torz fost hallgat az ember :)"

    Az igényes zenehallgatás nem Pcnél kezdődik szerintem, de tényleg csak szerintem.
  • Narxis
    #84
  • Oláh Herkules
    #83
    sehogy nem tudja eldönteni. Ezek a playlist generálós okosságok, abból döntenek mit hallgatsz a legtöbbet... van akinek erre van igénye, hogy egy összehányt fos listet hallgasson :D
  • Oláh Herkules
    #82
    "Bármire szűrve két kattintással tudok műfajra, szerzőre, BPM-re, tetszési indexre stb. szűrni és smart listet kérni, attól függően mit szeretnék hallgatni. Semmi nem kényszerít be egy mappa ostoba zártságában, mikor több ezer szám közül válogathatok egyszerre szabadon."

    jó verheted még magad a faszságaiddal fél órát, de attól még az 1bites júzerek által használt winampon kívül minden komolyabb cucc tudja ezeket, sőt még többet (pl foobar) :D

    "Persze ettől én jól elvagyok, főleg, hogy én elsősorban komolyzenét hallgatok, és a modernebb irányzatok is kimerülnek Jarre-ban, Vangelisben, Kitaroban, Kotoban és jó pár tucat albumom bakelitről lett stúdióban rögzítve.
    Nem mindenki van oda a tucc-tucc zenéért mint te, ahol CD-nként 1 jó szám már élményszámba megy. De persze ízlések és pofonok…."

    hát persze a komolyzene alap, hallottad hogy attól nagyon "kultúrált", és jó sznobként hallgatod, bár nem érted :D amúgy jó produktívak lehettek ezek a zenészek anno, hogy 5000 cd-nyi zenéjük van meg :)

    "Nem mindenki van oda a tucc-tucc zenéért mint te, ahol CD-nként 1 jó szám már élményszámba megy. De persze ízlések és pofonok…."

    és itt vissza is kanyarodhatunk elölre, hogy rohadtul fogalmad sincs az igényes underground zenékről, ugyanis egyrészt nem cd-n terjesztik, még csak nem is cd szerű 45-60 perces kiadásokban. Aki már leírja így hogy ő nem szereti a tucc tuc-ot, le is írja hogy rohadtul semmit nem ért a zenéhez. (amúgy tudtad, hogy jarre, meg vangelis is a "tucc tucc" kategóriába sorolható? :D)

    az ájtyúnyszról meg annyit, hogy általában mindenki nagy egyetértésben a legszarabb, legigénytelenebb zenelejátszónak tekinti, normális ember a vásárláson kívül messze elkerüli, nem véletlenül. Annál még a vinamp is jobb.
    Tényleg tud már valami mixert elkerülő eljárást az itunes? Úgy látom még mindig nem... már pedig az igényes zenehallgatás kb ott kezdődik, hogy nem egy torz fost hallgat az ember :)
  • narumon
    #81
    Agreeeed!
  • Yv@n
    #80
    "Bocs, hogy beidéztem az egészet, de azt hiszem jól megragadtad az egésznek a kulcsát. Mégpedig azt, hogy leírtad, hogy mire van szükséged."

    No igen, eddig kéne már felnőni. :)

    Én taperoltam iPhone-t is és desire-t is. Nem éreztem hogy bármelyik jobb lenne a másiknál... Tökéletesen gyors és kezelhető mindkettő, semmi baj a júzer ikszperiensz-el. Ettől kezdve kizárólag egyéni preferencia kérdése, hogy valakinek az almás készüléktől lesz merevedése, vagy a HTC félétől..
  • lenox01
    #79
    "Ezzel a mondattal be is mutatkoztál, köszönöm szépen!"

    Ezt csak neked szantam, kulon. Hogy jo napod legyen. Ja meg mellesleg hogy eszrevedd magad. Remelem sikerult. :)
  • narumon
    #78
    "Ezt egy hozzad hasonlo ertelmi fogyatekos irta, aki nem tudja felfogni"

    Ezzel a mondattal be is mutatkoztál, köszönöm szépen!
  • lenox01
    #77
    "Miért volt a 7. hozzászólás már egy iphone fikázás?"

    Kedves narumon. A hetedik hozzaszolast en irtam valaszul a #4-ikre, mely igy hangzott:

    "fooooos fooos ez egy szar az egész android!!!!!!!!!!! Az iphon os meg meg a töbi apple cucnak a nyomjába sem érheet ez sem és más sem!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

    Ezt egy hozzad hasonlo ertelmi fogyatekos irta, aki nem tudja felfogni - mint ahogyan te sem - hogy ez a topik nem az iphonrol szol. Ha szeretnel hozzaszolni az androidhoz, a google fejlesztoi konferenciahoz, tegyed. Ez a topik errol szol. NEM az iphonrol es arrol hogy mennyivel jobb mint minden mas.
  • narumon
    #76
    Értem. Én csak annyit írtam, hogy esetemben (és lehet hogy Uklesh esetében is) a 40+ havi 10 előfieztés lényegesen kedvezőbb mint a 100 v. 120e forint, mert ebben az esetben nekem gyak max 40-ben van a telefon.
  • narumon
    #75
    A Naranek nikk sem én vagyok (sőt nem is hallottam még róla), és természetesen Uklesh sem én vagyok de azt hiszem ez gyorsan kiderül. Ha valahova én írok akkor az Narumon néven van (legalábbis ahol regisztrálva vagyok) sg, pepsifoci, nemzetisport, index (asszem ennyi)

    Egyébként nem tudom, hogy Uklesh miket írógat, Ő kicsit szélsőséges gyerek, én sem értek ám vele mindig egyet attól, hogy neki is van iphoneja.

    Az itunes zenemásolási téma első hozzászólása 16-os volt, ahol kifejti, hogy egyszerűbben oldja meg a zene rendezés másolás témát mint iphone esetén, holott ugyanaz a módszer megy tökre itt is. Az, hogy már utána ki mit vél jobbnak egyéni ízlés kérdése, mint ahogy az enyém az (ahogy korábban le is írtam ha visszaolvasol), hogy könyvtárakban szépen rendezgetve tartom itunes nélkül. Viszont felmásolni a telefonra ugyanannyi mint bármely más telefon esetében, tehát ez miatt applet vagy iphonet fikázni hülyeség. Nah nem tudom érthető-e amit írtam :D
  • Gerygrey
    #74
    pont ugyanezt megcsinálod iphone esetében is, azért nem értem miről megy itt a vita...

    Ulkesh kezdte a kőbaltázást, úgyhogy inkább neki tedd fel a kérdést (már ha nem ez a nick is te vagy, mint a Naranek): ha iPhone esetén is ugyanígy megy akkor miért jobb?
  • Szefmester
    #73
    Én megértem hogy neked erre van igényed, és ezt választottad, de amint akkor és ott az a személy felhozta példának nem az igényekről hanem a két előfizetés összehasonlításáról szólt.. és hogy mennyivel drágább ez vagy az. Holott ha tájékozódna hogy mi merre mennyibe kerül rögtön spórolna magának nem kevés pénzt..
  • narumon
    #72
    Egyébként itt is egy flash teszt a Nexus One esetében. Ezek szerint pont úgy működik ahogy az elvárható (gy.k.: használhatatlan)

    http://blog.steventroughtonsmith.com/2010/05/thoughts-on-flash-on-froyo-iphone.html
  • narumon
    #71
    "Aztán ezt a szűrt halmazt megfoghatom, és két mozdulattal beránthatom Winampba, vagy épp a Desire SD kártyájára egy külön mappába "

    Node pont ugyanezt megcsinálod iphone esetében is, azért nem értem miről megy itt a vita...
  • narumon
    #70
    "Nem kötözködésképpen de 110e Ftért már veszek új Desire-t előfizetés nélkül.. akkor nincs ott semmi olyan hogy még plusz ennyi meg annyi és emiat drágább mint a szifon.. Én sem vagyok az a havonta elpofázok 5000Ft-ot emberke, nincs szükségem a mobilnet "áldásaira" sem napi szinten, ha meg kell akkor valszeg van a közelben egy hotspot vagy egy lúzer aki nem védette le a wifijét, és máris megnézek mindent a neten amit akarok.. Még a flash alapú dolgokat is fogom látni... há nem csodálatos az intelligencia? "

    Bocs, hogy beidéztem az egészet, de azt hiszem jól megragadtad az egésznek a kulcsát. Mégpedig azt, hogy leírtad, hogy mire van szükséged. Hát hajrá! Attól még NEKEM pl jobban megéri a 40e forint + havi 10e előfizetés iphone esetében mert szinte minden hónapban többet beszélek ennél az összegnél. A mobilnet nekem egy kötelező dolog a telefonba, ilyen kategóriájú telefont nem is vennék anélkül. Hát nem csodálatos az inelligencia?
  • narumon
    #69
    "Igy jelenleg meg ott van a toppon de nem hiszem hogy meg tudja fogni a googlet 1-2 ev mulva."

    Viszont én JELENLEG használom. Ha 1-2 év múlva (amikor egyébként is telefont cserélnék) az androidos telcsik olyan jók lesznek és a T-nél lehet majd előfizetéssel kapni akkor szívfájdalom nélkül azt fogom venni elhiheted.
  • narumon
    #68
    Ez innentől kezdve ízlésről vitatkozás aminek semmi köze a rendezettséghez, az igényekhez, meg a telefonokhoz. Szerintem mindenki nagyfiúsan el tudja dönteni milyen zenéket szeret, miért ad pénzt és milyen zenére sajnálja kiadni azt az összeget.
  • narumon
    #67
    "Miért kell mindíg az apple fanoknak trollkodnia a más készülékekről szóló cikkeknél?:D"

    Miért volt a 7. hozzászólás már egy iphone fikázás?
    Miért magyaráz valaki már megint oltári baromságokat a zene rendezésével és az itunesal kapcsolatban. Ha nem látott még ilyet az nem baj, csak ne ugasson baromságokat, és akkor senki nem fog neki visszaszólni (jogosan), hogy azt sem tudja miről beszél.
  • narumon
    #66
    "gyönyörűen rendezve vannak a zenéim, és úgy frissítem és rakosgatom foldereken belül SAJÁT MAGAM, ahogy akarom és tetszik :) másodpercek alatt.Erre a fostunes nem képes."

    Jéé ezt én is így csinálom itunes nélkül. Miért kéne ehhez itunes? Én is úgy rendezem a PCn a zenéket ahogy szimpatikus.

    Így néz ki nálam pl egy folder (külön NAS-on van):

    Előadó - Safe Trip Home - 2008 - Pop - FLAC

    Szerintem (khm) te valahol nagyon lemaradtál...
  • narumon
    #65
    "Minek keresgélni írkálni mikor egy TC és F5 elég átvenni a zenéket, és nem utolsósorban haveroktól is tudok másolni tökéletesen"

    Ezt most nem értem. Ez ugyanannyi lépés mint drag&drop itunesba majd sync gomb. És tudok haveroktól tökéletesen másolni.
    Tényleg nem értem, hogy ez a mondat megint miről szólt :(
  • Landro
    #64
    Szerintem extrém adat nincsen a Google számára. Az meg nem túl életszerű, hogy csak a távolságot tárolják úti célok nélkül.
  • drzen
    #63
    Értem, szóval érezni és látni kell. Sajnos ez nem válasz a kérdésemre, érzetek a filozófiában vannak, nekem konkrétumokra lett volna szükségem nem megfoghatatlan és szubjektív benyomásokra.

    Miért fáj az valakinek ha nem azt használják, szeretik mások mint amit ő maga? Önigazolás, vagy egy hibás döntés okozta lelki konfliktus stabilizálása? Minden esetre ez nem egészséges. Hatványozottan nem, mivel ez csak egy tárgy, használati cikk ami megkönnyíti az életünket és ahogy az életünk nem egyforma, úgy nem egyformák benne az igényeink sem. Azt sem szabad elfelejteni, hogy a verseny nekünk felhasználóknak jó. Örülni kellene inkább, hogy jelenleg az Apple némi lemaradásban van. Ha nem lenne nem igyekezne visszaszerezni a pozícióját. Furák az emberek. Néha nagyon nem látnak át a lényegen.
  • sathinel
    #62
    Ha google alatt útvonalkeresést csinálsz, és ahogy haladsz ellenörzöd mint egy normál navigációs eszközzel akkor nem nehéz összeszámolni. Az kicsit extrém adat lenne szerintem hogy mindenkinek a napi útvonalát eltárolják.
  • Landro
    #61
    "Az elmúlt hat hónap alatt ezer milliárd mérföldet navigáltak a szolgáltatás segítségével."

    Ez meg mi? Valaki tárolja, hogy mikor hová megyek?
  • Gerygrey
    #60
    Bármire szűrve két kattintással tudok műfajra, szerzőre, BPM-re, tetszési indexre stb. szűrni és smart listet kérni, attól függően mit szeretnék hallgatni.

    Nem nagyon fordult még elő velem, hogy adott időpontban egy pontosan 142 BPM-es számot akarjak meghallgatni, szóval ez nekem fölösleges fícsör. A többit pedig a Windows 7 is tudja alapból, ha beírom a jobb felső sarokba pl a rock keresőkifejezést, az minden számot kilistáz kb egy másodperc alatt amelynek műfaja, címének vagy előadójának része ez a szó. Aztán ezt a szűrt halmazt megfoghatom, és két mozdulattal beránthatom Winampba, vagy épp a Desire SD kártyájára egy külön mappába (amely mappából automatikusan playlist lesz a Desirén, az erre szolgáló app által) - juj de bonyolult.

    Persze, elhiszem hogy valakinek mindez magas, sajnos a számítógép kezeléséhez kell egy minimális IQ, de akinek ez megvan annak nem okozhat problémát egy tetszőleges zenei lista összeállítása Windows és Android eszközökön.
  • Szefmester
    #59
    A primitív ősembereknek maradhat a balta, én inkább láncfűsrésszel dolgoznék ha favágásról van szó. ;)

    Sathinel nagyon szépen kérdezett vissza. Mégis honnan tudja a telefon hogy én aktuálisan milyen zenét akarok hallgatni? Oké, a telefonra felpakolt 4GB zenét leratingelem, megadom a stílust évet minden felesleges dolgot.. de nem gondolhatod hogy ha van a 10GB zeném összesen, és a telefonra feldobom az általam 4GB legjobbnak tartottat akkor a ratingben lesz eltérés.. kor szerint megint nem fogunk keresgélni mert régen és most is vannak igényes rockzenei dalok.

    Nem kötözködésképpen de 110e Ftért már veszek új Desire-t előfizetés nélkül.. akkor nincs ott semmi olyan hogy még plusz ennyi meg annyi és emiat drágább mint a szifon.. Én sem vagyok az a havonta elpofázok 5000Ft-ot emberke, nincs szükségem a mobilnet "áldásaira" sem napi szinten, ha meg kell akkor valszeg van a közelben egy hotspot vagy egy lúzer aki nem védette le a wifijét, és máris megnézek mindent a neten amit akarok.. Még a flash alapú dolgokat is fogom látni... há nem csodálatos az intelligencia?

    Törzsfejlődj még egy kicsit, vagy menj máshova trollkodni.