86
  • Justil
    #45
    Ha más nem is de 1 dolog biztos, a Lost kellően bonyolult, és sokrétű ahhoz, hogy ne lehessen simán azt mondani, hogy ezen vagy azon volt a hangsúly. Attól, hogy erősen karakterközpontú volt, még simán meg lehetett volna csinálni a befejezést kevésbé fátyolosra. Ha neked így tetszett, egészségedre, de attól, hogy neked ezek a megválaszolatlan kérdések nem lényegesek, még lehet, hogy másnak igen azok!
  • CaptainRumi
    #44
    Nem akarok vitatkozni veled, de szerintem egy olyan befejezés, amiben mindent az ember szájába rágnak az egészről, kevésbé lett volna a Losthoz méltó.

    Nekem is rengeteg kérdésem van, de rájöttem, hogy igazából leszarom, hogy hogyan kerülnek jegesmedvék a szigetre (mondjuk erre pont tudom a választ ) és még stb stb.

    Igazad van, hogy elveszett a varázs ami az első évadokban volt, azaz csupa rejtély stb de ehelyett inkább kaptunk egy remek lezárást.
  • DjDano
    #43
    PFF Az általad felsorolt sorozatok egytől egyig tucattermékek érts ez alatt, hogy már 70-es IQ-val is könnyen megérthetők, pont mint a dél amerikai szappanoperák. A LOST viszont erősen rétegsorozat, ami inkább értelmiségi embereket szólított meg. Egyébként se hiszem, hogy a nézettség egyenesen arányos egy sorozat minőségével...

    A FINALRÓL: Nekem nagyon tetszett a befejezés, igazi LOST-os végkifejlet, egyfelől válaszokat kaptunk, de másfelől ránk is van bízva az értelmezésük... Látom elég sok kérdést írtatok, hogy lezáratlanok. Miért? Egész egyszerűen azért mert nem lényegesek... Itt a lényeg az embereken volt és nem a mögöttes dolgokon!

    Végezetül pár megjegyzés: Csak olyan ember mondhat objektív véleményt a sorozatról aki mind a 6 évadot végignézte, ugyanis így kerek egész. Az is vitán felül áll, hogy a LOST volt az utóbbi 10 év legnagyobb hatású sorozata. Természetesen azon lehet vitatkozni, hogy a legjobb e, bár szerintem ezt a címet is nyugodt szívvel neki adhatjuk. Egy sorozat sikeressége korántsem csak a nézettségtől függ. Erre a Lost a legjobb példa.
  • Justil
    #42
    a Lostról meg annyit, amit már leírtam a topicjába is, hogy én nagyon bírtam az egészet, de szerintem azért érezhetően jobb volt az első 3 évad, mint a második fele. egész egyszerűen nem volt már meg az a titokzatosság, az az elemi para, ami az elején ott motoszkált a nézőben (márakiben), hogy akkor most wtf? későbbi évadokban is voltak csavarok, meg nagy pofáraesések, de a dolog jellege igencsak megváltozott már...
    vicces, de pont a záró dupla epizódot - amit annyira vártam - találtam végül a legszarabbnak. mindenki döntse el magának, de én jobb szerettem volna egy mindenre fény-derülős, elmagyarázós zárást. no, mind1 :)
  • Justil
    #41
    csak azt nem tudom, hogy aki szerint a lost rémesen szar, az minek olvassa el a cikket, és főleg minek kommentál utána? hiszen elvileg érdektelen számára a cikk maga, nemde? :)
  • CaptainRumi
    #40
    Hát ez az egyik legnegatívabban előadott pozitív kritika amit valaha olvastam :D


    Lostról meg annyit, hogy felesleges hasonlítani más sorozatokhoz. Soha nem lesz jobb a Barátok Köztnél.De a Lost az ami meg van írva, meg van csinálva faszán és nem a BK...

    Magnum, meg Jóbarátok...na maradjatok már :D
  • opeca
    #39
    Most akkor ez egy olyan sorozat volt, amibe volt egy rakás talány, és végül semmire sem került elő filmbéli magyarázat?
  • Chrisss
    #38
    Sztem teljesen felesleges összehasonlítgatni tök más stílusú sorozatokkal a Lost-ot. A Vészhelyzet a maga stílusában egyedülálló és náhány drámai részre mindenki emlékszik, mint pl. Green doki halála stb. De abból is sok volt 14 vagy 15 évad, kifulladt a végére. Úgy ahogy a 24 is, ott most vergődik végig a 8. éveadot, szegény Jack már azt sem tudja hova fusson és honnan meneküljön meg. De ott is az első 4 évad zseniális, és korszakalkotó. És igaz ez a Lost-ra is. ELvégre mindenki beszél róla és vélemányeket mond, találgat és várja a következő részt. Lagalább is akik nézik. Azért pl. az X-aktáknál a rajongók nem ültek tűkön a következő részig hogy vajon mi lesz. A Lost-nál pedig igen. Hangsúlyozom, hogy a rajongók, mert aki Lost ellenes az majd most beírja hogy ő bizony nem ült tűkön, de mivel nem is követi a sorozatot ezért nem számít a véleménye igazán. Szóval lehet, nem minden idők legjobbja, de minden idők egyik legjobbja az biztos. Aki pedig nem látta, csak szidja, az előbb nézze meg, mert kb. hasonló kezd lenni mint nemrég az Avatar-nál volt, ahol egy halom hozzászólás így kezdődött, hogy "Nem láttam, de biztos szar..." Ha pedig nem nézi meg mert nem érdekli, akkor meg ne szidja.
  • winnie
    #37
    ", és nagy, de nagyon messze az igazán komoly búcsú nézettségtől, ami 50-100 millió közötti (MASH 105 millió, Seinfeld 76,3 Jóbarátok 52,2, Magnum 50,7 még van itt pár, de azok nem mentek magyar adásban)."

    azért ne vicceljünk. ezek 20-30 milliós nézettségű sorozatok voltak, nem 9-10. ráadásul bárki megnézhette őket, míg a losthoz kellett az előtudás.

    "Végül is egy olyan teória jött be, amit már 4-5 éve felvetettek a rajongók és a producerek meg cáfolták."

    naná, hisz a net korában minden teória felvetésre kerül és persze, hogy mindez cáfolják. illetve meglepő lett volna, ha azt mondják, hogy isti94 pont beletrafált.
  • m minnifield
    #36
    azért volt korszakalkotó, mert behozta azt az érzést a nézőkbe, hogy "lerúgom a tévét, mi a tosz van most???" én tökre szerettem pl. a vészhelyzetet, meg mittudomén, de ott mégiscsak a "sablont" adták elő, baromi profin, de mégiscsak nagyjából kiszámíthatóan.esetleg felkínáltak 2 verziót(meghal-nem hal meg, othagyja-nem hagyja, stb...viszont itt hatalmas wtf-eket pakoltak bele, amire addig egy sorozatnál sem volt példa...
  • Reg5
    #35
    A BSG-nek tényleg kissé fura vége van, de aki figyelt az első évadoknál az kb tudja, hogy muszáj volt úgy csinálni ahogy. Bár itt azért tudnék kötözködni, , főleg a 4. évad első fele egy nagy katyvasz.

    A Lost meg... Én nem várok tőle semmit (ha túl sokat az a baj, ha túl keveset akkor eddig mit néztem?). Sok sorozatnál elkövettem azt a hibát, hogy világmegváltást vártam, aztán paff. Ezek után hacsak nem követnek el túl nagy marhaságokat én végig élvezni fogom :) A 6. évad bár nem volt a legerősebb, de voltak ennél gyengébb évadok is, egyedül néhány szereplő halála volt túl gyors.
  • tremonti
    #34
    TALÁN SPOILER
    Engem meg az zavart, hogy miért angolul beszéltek?
    TALÁN SPOILER VÉGE
    Nme tudom eldönteni hogy a BSG-t, vagy a Lost-ot szeretem-e jobban, és hogy melyik sorozatnak volt furább, nem teljes kielégitést adó vége. Így vissza gondolva eggyiktől sem várhattunk szájbarágós magyarázatot, pont emiatt voltak nagyon jók.
  • smaszi
    #33
    "A BSG nekem is kedvenc sorozat, de hogy jobb lenne mint a Lost, nem jelenteném ki ilyen egyértelműen."

    Annyiból jobb, h. jobban fent tudja tartani az érdeklődésem, (jelenleg tartok a 4. évadnál, és igen, tudom, h. fura vége lesz) ellenben a Lost-nál van egy olyan érzésem, h. nem fog tetszeni a vége.
    És hogy említsek egy nagyon blőd példát a Lost-nál: SPOILER Sun és Jin "ki(ny)írása". Amíg ott szenvedtek a búcsúzkodással, addig simán ki lehetett volna szabadítani Sun-t...SPOILER OFF
  • Reg5
    #32
    Azért érdekes, hogy pont a Voyager ugrik be elsőre, ami szerintem az összes közül a leggyengébb.
    A BSG nekem is kedvenc sorozat, de hogy jobb lenne mint a Lost, nem jelenteném ki ilyen egyértelműen.
  • bippo
    #31
    hát én úgy voltam vele, hogy a kb. utolsó másfél szezont kínlódva néztem végig (bár volt pár jó rész közben). Szinte már csak a kíváncsiságom hajtott.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    End concept pedig: hát, elég régóta terjengett már ez, kicsit más formában, de az évadokon keresztüli csűrés-csavarásra és a részletekre semmi választ nem adott. Megmagyarázta a 6os szezont, oszt csók.

  • Ender Wiggin #30
    Végül is egy olyan teória jött be, amit már 4-5 éve felvetettek a rajongók és a producerek meg cáfolták. A hatodik évad (végig szenvedtem az összeset) kifejezetten szánalmas erőlködés, a rengeteg kérdésre a legsutább választ kaptuk.
    Az epizód első órájának a nézettsége már publikus, 10-12 millió közöttire becsülik. Ez messze-messze a premier nézettségétől, és nagy, de nagyon messze az igazán komoly búcsú nézettségtől, ami 50-100 millió közötti (MASH 105 millió, Seinfeld 76,3 Jóbarátok 52,2, Magnum 50,7 még van itt pár, de azok nem mentek magyar adásban).
  • tremonti
    #29
    Inkább ez a nevetséges kijelentés. A Voyager szörnyű, bugyuta karaktereivel jobb lenne mint a Lost? A Fringe kvázi megüti az X-akták gyengébb évadainak a szintjét, az Earl tényleg vicces volt, de összevetni egy sitcomot egy drámával nem túl ésszerű dolog, a Supernatural pedig egy nagyon jó sorozat, csak ne lenne az első kettő évada, és ne csak az évadzáróra pörögne fel valamennyire.
    A Lost valóban az egyik kedvenc sorozatom, viszont vannak nála jóval profibb drámák is, amikkel valóban szerepelhetnének ebben az relációban:
    Sopranos, Rescue Me, Breaking Bad, Friday Night Lights, BSG, hogy csak egy párat említsek.
    Az hogy korszakalkotó, és hogy kijárta az utat a highconcept sorozatoknak, az tagadhatatlan.
  • DjDano
    #28
    Antifanok még 1x: Nem kötelező itt ugatni! Én is mondok valamit a helyszínelők egy unalmas és vontatott sablonos baromság, végig néztem pár részt de megölt az unalom. Van pár bűneset, az elkövető biztos magában a végére elkapják... Ennyi. A különböző romantikus sorikról és tucat szitkomokról meg beszélni se érdemes...
  • DjDano
    #27
    Mi a fenének kell veszekedni :D Aki meg a 2. évad után befejezte a nézését az fogja a be a bagólesőjét!
  • skodatuning
    #26
    A Lost mitől korszakalkotó?
    Attól,hogy a rajongók elképesztő mennyiségű teóriát gyártottak arról,hogy mi az a sziget,vagy mi az a szobor, a hieroglifák jelentése és még sorolhatnám.Elképesztő menyiségű kérdést vetettek fel az alkotók amin egy lost rajongó hosszú perceket töprenghetett.
    Ettől olyan korszakalkotó.
  • Narxis
    #25
    Nekem se tetszett ez a sorozat, de ettől persze még lehetett jó.
  • Nonix
    #24
    Dexter a legjobb és ezt én mondom Nonix.
  • Griphons
    #23
    Címre reagálnék: hála istennek! A sorozat második évada után a teljes elmeborulás volt a fő vonulat...
    Line: mondjak neked jobb sorozatokat?
    pl a Star Trek mindegyik szériája
    Mondjak aktuálisakat?
    Fringe, Supernatural, My name is Earl
    És vannak a méltatlanul félbeszakított szuperjó sorozatok, amiket már nem fognak folytatni, mint pl a Firefly
    Prison Break? Első évad után csak vergődés
    24? scifibe illő következetlenségekkel és értelmetlen történetszállal
    A Lost mint minden idők legjobb sorozata? Ez egy elképesztően nevetséges kijelentés
  • z99999
    #22
    az a baj, hogy ti meg nem birjátok felfogni hogy vannak akik évadok megnézése után hagyták abba mert elegük lett. lehet hogy a lost némely szempontból egyedinek, újnak számit, ettől függetlenül sokak szt túlcifrázták. ezt is meg kell érteni.
  • hdo
    #21
    Ízlés kérdése, arról meg köztudottan nem lehet vitatkozni! :)
    Letöltöttem az első évadot, és hat részt néztem meg Lost-ból, aztán teljesen hidegen hagyott hogy folytatódik.

    Prison Break-et az első évad után azt mondtam hogy köszönöm szépen nem nézem tovább, eddig jó volt, de már elegem van abból hogy egy részen belül ötvenszer szopnak, csűrik-csavarják a sztorit, míg már azt sem tudod hogy mi merre hány méter. Hiába mondták hogy a második évad teljesen más, nálam egy sorozat kétszer vágja el magát ... először és utoljára.
  • Szolnokboy1
    #20
    Az a baj, hogy ebben a formában nem lehet összehasonlítani két sorozatot, hogy melyik jobb, melyik rosszabb. A Róma egy kurva jó sorozat volt, de abszolút nem lehet egy lapon említeni a Losttal, teljesen más műfaj a kettő. Ráadásul az kábeles volt.

    Speciel én nem tudnék az utóbbi évtizedből a Lostnál jobb szerializált, kertévén futó sorozatot mondani. Talán a 24 jöhetne szóba, de abban is voltak hullámvölgyek, illetve a Veronica Mars. Más nem lehet. Heroes? Prison Break? Hagyjuk már! Az újak (FlashForward, V) csalódások, tehát úgy fest egy darabig még bitorolhatja a trónt a Lost.
  • Chrisss
    #19
    Ne viccelj!
  • cylonflatus
    #18
    Róma?
  • Chrisss
    #17
    Az a baj. hogy sokan a Lost-ot az első pár rész alapján meg egy két elkapott jelenet alapján ítélik meg és leszólják, hogy gagyi meg stb. Én pl. évekig nem néztem meg mert nem érdekelt és aztán rábeszéltek, hogy adjak egy esélyt neki. Ezek után én is állíthatom, hogy. igaz más műfaj mnt pl. egy vészhelyzet vagy egy X-akták, de akkor is nálas is a világ legjobb sorozata. Annyi csavar és váratlan fordulat egyetlen más szériában sem volt. És 6 évig vágig tudták tartani az izgalmakat. De ezt csak végig érdemes nézni, bele-bele lesni semmi értleme. Na ennyi.
  • Alfa Of NS
    #16
    Ezt az elfogultságot! Biztos van jó dolog is a Lost-ban és nyílván akik rendszeresen nézték azok érzelmileg kötődnek, de mi lenne ami korszakalkotó? Vészhelyzet, Helyszinelők, X Akták, ezek valamit alapvetően megváltoztattak, de a Lostnál mi mondható el?
  • AZTA
    #15
    Sztem meg gagyi volt na :D
  • m minnifield
    #14
    és ezzel a kör bezárult, mert ugye van egy olyan verziója a cikk címének, hogy "vége lett mint a twin peaks-nek"
  • yossarian14
    #13
    Ízlések és pofonok, szerintem is ez a legjobb.
  • Kelta
    #12
    Ez nagyon ízlés dolga..de nálam is utsó helyek egyikén van a Lost..nagyon nem jött be.....egyszerűen untam a hülyeségeket benne....de persze ez szubjektív :)
  • Line
    #11
    Tudnál? Mondj is légyszives! Kiváncsi vagyok!
  • Fresh Duke
    #10
    "minden idők legjobb sorozata" - Ez azért kissé túlzás, szerintem. Egy tucat jobb sorozatot tudnék mondani.
  • Noru
    #9
    Bele se kezdtem :) Inkább a Fireflyt csinálták volna meg ilyen hosszúra :)
  • TonySoprano
    #8
    Azért ne feledkezzünk meg a 90es évek kult sorozatáról ami mellé és teljesen egyenértéküvé lépett most oda a Lost,aminek a cime: Twin Peaks volt.
  • Sleep Walk
    #7
    Gondolom nálunk remény sincs a BR megjelenésre... :(
    A Szinkron nem hiányzik viszont felirat nélkül nincs értelme nekem kintről megrendelni.
  • zaki
    #6
    imádom, nagyon fog hiányozni... majd ha kijön ősz elején a teljes sorozat BR-en, majd érdemes lesz megnézni az egészet egyben :)
    24 is hiányozni fog, az is korszakalkotó.