44
A korszerű asztali lejátszóktól sok mindent elvárhatunk. BD lejátszása mellett támogassa a 3D-t, DivX, és az MKV tartalmakat, és tudjon az internetre csatlakozni, hogy aztán YouTube tartalmak mellett akár internet rádiózásra is használni lehessen.
  • Hoz_Hun
    #44
    Köszönöm a választ.
    Sajnos frissíteni nem engedte magát, hiába töltöttem le hozzá a hivatalos honlapról tettem USB-re nem akarta megtalálni. Fogtam visszavittem a boltba és lecseréltem egy LG-re. Az szuper, egyből lejátszotta TinTin-t. Szebb a képe, halkabb és gyorsabb is. A Coraline-on meg látom hogy kb fele annyira se szellemképes mint a Samsung volt. Jó formán itt alig vagy nem látok szellemképet. Még két Blue-Ray lemezt kiprobáltam (Harry Potter BR3D-t meg az Aranyhaj BR-t) mindkettőt szépen lejátszotta.
    Ezzel elégedett vagyok. :)
  • Csaba007
    #43
    Frissítsd a lejátszó driver-t,ha akkor sem jó,akkor valószínűleg gyári hibás.
  • Hoz_Hun
    #42
    Segitsetek!
    Van egy kb egy hetes Samsung BD E6100 blue-ray lejatszom. Egy 3ds filmet vettem hozzza a Correline 3Dt. Ezt es normal dvd-ket jol lejatszik. Tegnap megvettem a gyerekeknek a Tintin 3D es a menuig jo de mikor a filmet inditom kifagy. Akkor is ha a 2ds reszet akarom lejatszani.
    Felhivtam a szervizt es azt mondtak hogy mivel mast lejatszik biztos csak ennek a filmnek a codec-ja nem kompatibilis es ezert nem is fogja lejatszani. Dehat ez egy EREDETI lemez!!! Most letezik ez?
    Nem tudom elfogadni hogy veszek egy bd filmet rohadt dragan es vagy lejatsza vagy nem.
    Most mi van ilyenkor? Menjek a fogyaszto vedelemhez?
    Vagy mi lehet a baj?
  • Mike
    #41
    üdv!

    mkv-ra keresve ezt a topikot dobta ke

    én egy olyan asztali mkv lejátszót keresek, ami DVD-re felvenni is tud

    melyiket ajánljátok?
  • kifli
    #40
    jóóó de a panasonic nem tud tv adásból 3d-s képet csinálni :D
    Amúgy nekem ennek a samunak a képe nagyon tetszett, F1-et nézve ami szar tv adás volt, meg a szemcsihez adott 3d-s mesébe is belenéztünk, az is jól nézett ki.
  • kifli
    #39
    én 102cm-est néztem asszem és 480e körül vol meg hozzá a szemcsik 4-et vett szal 80e :D
  • [HUN]FaTaL
    #38
    A g szerinted micsoda?
  • [HUN]FaTaL
    #37
    "és a g határa 100 Mb/s"

    Persze a 108 megabites g+é, ami papíron 108 megabit, gyakorlatban max 30.
  • TothLaci
    #36
    Szerintem neked jobb lenne egy LG BD370, vagy a Sony BDP-S370 lejátszója.
    Árgép.hu-n nézzél szét, hol a legolcsóbb.
  • sb1
    #35
    Üdv néktek!

    Behalt itthon a dvd lejátszó, és már semmiféleképpen nem szeretnék egy másikra beruházni, inkább egy időtállóbb terméken gondolkozom. A keret olyan 35 ropi körűl mozog, szerintetek ez megfelelő választás lenne : Blu-ray lejátszó!
    Előre is köszi mindenkinek, illetve milyen lehetőségem van még ennyi zséből?

    Jha igen, egy ilyenhez lenne csatlakoztatva...
  • Inquisitor
    #34
    Az lesz a szép, amikor valaki megveszi az első generációs 3D BD lejátszót, aztán pár hónapra rá kijönnek a 4 rétegű lemezt kezelő verziók ... Kb. akkora pofára esés lenne, mint az első DVD lejátszók, amik nem tudtak írható lemezt olvasni.
  • TothLaci
    #33
    Egyébként itt meg nem a technológiát kell megfizetni, hanem az időt. Azta legalább 3 évet.
  • TothLaci
    #32
    Hát 700e körül van a TV, és 140e körül a lejátszójuk.
    Ez a 3D óriási lehúzás az előállítási költséghez képest, de akinek van pénze, az majd megfizeti.
  • pointer4
    #31
    850.000,- , de sajna elég gyatra képe van, a mozihoz képest.
    Ha már a westendbe vagy, menj fel a panasonic-ba megnézni a 3D-s demót, az mán döfi... és azt elfogultság nélkül állítom.
  • VRSDM
    #30
    a westend samsungban kiállított 3d-s demo tévé ránézésre 120centi körül lehet, és 700.000 forint környéke az eladó állítása szerint. pontos összeget ő sem mondott...
  • arty
    #29
    bullshit
  • TothLaci
    #28
    Na igen, és bizony nem az előállítási költsége nagy :)
  • kifli
    #27
    3d érdekes dolog, hétvégén ismerősnél láttam samsung tévét ami a sima adást 3d-re alakította (2 szemcsi hozzá 40e :D), F1-et néztem így, és elég jól megcsinálta a tv, pl a kocsik közeliknél nagyon jól néztek ki. Elég jó kis tv pontos típust nemtudom sajna de fél millánál kezdődik. Bár ez nem BD lejátszó, csak a 3d-vel kapcsolatban írtam.
  • 5c0rp330n
    #26
    nem is tudom.. peldaul te?
  • VRSDM
    #25
    a jövő a DLNA nem a vezetékes butáskodás...
    illetve annyira jövő hogy már rég óta létezik.
    még sem használják.
    pedig már 160.000-es tévék is tudják szóval nem kell milliós tételekben gondolkodni...

  • TothLaci
    #24
    Szerintetek a Sony BDP-S570 mennyire alkalmas az internet rádiózásra?
    A sima streamet mennyire kezelheti jól?
  • stp4trick
    #23
    ki beszélt wifiről?
  • 5c0rp330n
    #22
    fogalmam nincs hogy mivan a routereiddel, de nagyon nagy hulyesegeket beszeltel.

    most tokmind1 h mirol beszelsz. a warez-mkv-kbol is siman van 20 megabit feletti. ami azt illeti, a g-s wifi-n at torteno filmnezest en is probaltam, es sok 720p-s anyaghoz is keveske volt a savszelesseg. szoval altalanossagban a g-s wifi hd filmnezesre nagyjabol teljesen alkalmatlan.
  • stp4trick
    #21
    pl:
    Belkin Router F5D9230 részletes termékismertető

    Műszaki adatok:
    # Portok száma: 4 LAN, 1 WAN
    # Adatátviteli sebesség: 130 Mbps
    # Vezeték nélküli szabványok: IEEE 802.11b, IEEE 802.11g
    # Biztonsági megoldások: tűzfal funkció, WEP titkosítás, WPA titkosítás, WPA2 titkosítás
    # 1 év garancia
  • stp4trick
    #20
    akkor biztos gyári hibás volt az eddigi összes routerem

    az utóbbi időben jött ki kb. 5-6 release 20 Mb felett, különben meg mint a fehér holló, nem Blu-Rayről beszélek

    és gyakorlatból tudom hogy simán átmegy az 1080p, nem exhas írtam
  • TothLaci
    #19
    Az rendben, de én még AMD Athlon 64 3200+ korszakban élek.
    Nincs türelmem ilyen dolgokhoz. Most PC-t használom lejátszásra. De nem szeretném mindig bekapcsolva hagyni a szmítógépet.
  • 5c0rp330n
    #18
    egy rendes 1080p film siman 20mbps felett van.

    "és a g határa 100 Mb/s csak hogy tudd"

    konyorgom, ezt meg honnan szoptad? az elmeleti maximuma 54mbps, ami a gyakorlatban szokott lenni 20. 25MB/s-es film meg 100megabiten sem megy at :S
  • Keroz1n
    #17
    Allvideoconverter.vagy mi a rák azzal megoldható.
  • stp4trick
    #16
    ha mkv-ról beszélünk, akkor kevés a 20 Mb feletti bitrate-es release, és a g határa 100 Mb/s csak hogy tudd, tehát simán átmegy még a 25 MB/s-es avatar is dts-el, persze nem wifin
  • 5c0rp330n
    #15
    g-s router rendes 1080p anyagot biztosan nem visz at. g-s router felso hatara 20mbit, rendes 1080p anyag ott kezdodik kb. n-es routerrel esetleg.

    #14: mpchc mindent visz, ha van ra lehetoseg, dxva-val. ha valamilyen videot nem visz akkor maga a videofile a szar.
  • TothLaci
    #14
    Az is egy megoldás. De nekem jobban tetszik egy olyan céleszköz, amihez nem kell további plusz monitor, egér, billentyűzet, ha csak MKV-t akarok nézni, vagy netrádiózni (bár nem tudom, hogy ezt mennyire támogatják ezek a lejátszók). Továbbá elegem lett a DXVA-ból is, nem rossz funkció, de egyik filmet csak MPC-vel tudom DXVA támogatással lejátszani, másikhoz elég a KMPlayer is, harmadikhoz meg kell külön DXVA codec, mert MPC-HC nem hajlandó támogatni.
  • stp4trick
    #13
    dlna képes tv vagy lejátszó kell hozzá, még a g-s router is simán átviszi
  • Desiderata #12
    a fájlt viszi át, pufferelve, nem egyben
    nekem az avi BRrip-ek minősége is megfelel, mondjuk nem 2 méterről nézem a tv-t
  • TothLaci
    #11
    Akik ajánlották gondolom kis mosollyal a PS3-at, azoknak üzenem:
    Igen, PlayStation 3 letudja játszani a BD, illetve a BD 3D lemezeket.
    De nem tud:
    - MKV fájlokat is lejátszani
    - Teljesen halk lenni
  • 5c0rp330n
    #10
    illetve ha a router nem a kepet hanem a videofilet viszi at, ugy vegulis megoldhato a dolog, csak ahhoz okos tv kell :)
  • 5c0rp330n
    #9
    egy routeren at messze nem tudsz atvinni hd kepet, 1gbites routert feltetelezve sem. hacsak nem tomorited be, aminek csunya mellekhatasai lennenek.
    1920*1080 (pixel) * 24 (bit szinmelyseg) * 24 (fps) az 9.56 Gbit/s alsohangon. HDMI nem veletlenul 10.2 Gbit/s-es. es akkor megmelyebb szinekkek, tobb fps-el nem is szamultunk.
  • MerlinW
    #8
    Van pár, de nem sok. Viszont idén csaknem 10 3D mozi is jön, miután minden második gyártó megvette Cameron hülyeségét:)
  • SötétBarom
    #7
    Én ezt a kérdést megoldottam egy kábellel :D
  • Desiderata #6
    nekem a tv-m csatlakozik a routerhez és a saját gépemről tudok filmet nézni a tv-n
    szerintem ez a jövő, nem az asztali lejátszók
  • shaddam
    #5
    ps3.És még játszani is lehet rajta.