17
  • Inquisitor
    #17
    Már kezdtem aggódni, hogy nem lesz semmi ami váltsa a full HD video képes telefon kamerákat :D
  • Laxxus
    #16
    Az lehet hogy a magyar "versenyzőket" ez nem érinti, de hogy a Sharpnak a japán piacradobásnál óriási bevételt jelent majd az biztos! Minden fiatalnak ilyen kell majd az biztos!
  • hdo
    #15
    Kamerával felvett 3D bemutatót lesni TFT-n, olyan mint vaknak a némafilm.
  • zola2000
    #14
    Ez most megint olyan dolog, hogy nem kotelezo, ha szerinted marhasag, akkor nem veszel sharp 3d telefont, akinek meg kell az vesz.
  • bippo
    #13
    "A szakember szerint az egyetlen terület, ahol az új készülék beválhat a 3D-s videotelefonálás." - Igazán hiánypótló cucc.
    Persze örülök, hogy meg lehet csinálni meg minden, de vásárlóként ezért pluszpénzt kiadni badarság.
  • kvp
    #12
    A latoszog a tavolsag novelesevel ugyanakkora marad, tehat minel messzebb van az ember a kijelzotol annal szelesebb a latogszogbe eso szakasz hossza. Ez 3 meter eseten mar kb. 1 meter es azert ebbe szuken, de mar belefer 3 ember. Ha meg nagyobb a kijelzo, es ezert meg messzebbrol lehet nezni, akkor meg tobben belefernek.
  • jocco
    #11
    "Lehet, de egy kanapen ulve akar 3 ember is nezheti egyszerre szemuveg nelkul, tovabba nem farasztja a szemet es nem is villog."

    Amit én láttam ilyen kijelzöt ott kb 5-10cm volt a mozgástér, tehát elég volt egy kicsit elmozditani a fejet s máris szétesett a kép s csak szellemképet láttál. Nem hiszem hogy ha 3m-re ülsz jobb a helyzet :)
  • duke
    #10
    Az ertelmetlen marhasag csucsa. Maximum a 8-10 evesek menoznek vele fel orat az iskolaban aztan annyi.
  • zola2000
    #9
    Egy kis mobiltelefonba igazából nem is lehetne.
  • skyli991
    #8
    Én is ugyanezt vettem észre. Ez így alig 3d-s. Nincs a két kamera egymástól szemtávolságra.
  • kvp
    #7
    "A szemüveg nélküliekkel az a baj h csak egybizonyos szögböl s ráadásul elég szük szögböl adja vissza a 3d-s hatást."

    Lehet, de egy kanapen ulve akar 3 ember is nezheti egyszerre szemuveg nelkul, tovabba nem farasztja a szemet es nem is villog.

    A kameraval kapcsolatban pedig csak annyit, hogy nem nagy talalmany, csak ket sima kamera egymas mellett. (ezt hivjak common baseline stereo-nak) Akar mukodhet is, csak a telefon ket vegebe kell tenni, hogy eleg nagy legyen a ket kamera kozti tavolsag. Persze ezek fix 3D-s fokuszu kamerak, tehat csak az elesseg allithato, a 3D-s melysegi fokusz nem. (ez vagy egy adott tavolsagnal vagy a vegtelenben van, ekkor teljesen parhuzamosak a kamerak)

    Van meg mit fejlodni, de azert nekem tetszik, hogy legalabb foglalkoznak vele. (es ha a kepen lathatonal tavolabb rakjak a ket kamerat egymastol, akkor meg hasznalhato is lesz)
  • jocco
    #6
    A szemüveg nélküliekkel az a baj h csak egybizonyos szögböl s ráadásul elég szük szögböl adja vissza a 3d-s hatást. Bár a korszerübbek már azt is tudják hogy figyelik a szemek helyzetét s ahhoz igazitják a képet igy már használhatóbb, de godnolom drágább is, na meg csak 1xre egy személynél müködik, bár telefonnál ez nem feltétlen proléma.
  • bottika
    #5
    engem érdekel, hogy hogyan oldják meg, hogy 3D-s kijelzői vannak szemüveg nélkül? Mert nyilván elég hülyén festene, ha videotelefonálás közben azt bámulnánk, hogy a másik (is) szemüvegben néz minket :D
  • MsUser
    #4
    Egy piaci hézag, és ők ki töltik!
    iPadnél hasznosabb ötlet, ez minden területen
    alkalmazható rendszerekké válhat, és persze egyre
    jobb minőség is lesz idővel.
  • mynameisbence
    #3
    de ha most írták hogy csak nehezen működik akk minek?
  • zola2000
    #2
    Hát a Sharpnak elég komoly szemüveg nélküli 3Ds mobilkijelzői vannak (abból lesz a 3DSben is egyből kettő), ha egy olyat betesznek egy sharp mobilba, akkor nem árt bele 3Ds kamera is...
    http://www.youtube.com/watch?v=8byrOlU58x8
  • globint
    #1
    Hurrá, már csak ez hiányzott.