60
  • NullZ3r0
    #1
    Akkor mondjuk kezdhetnék azzal hogy a Windows tudná olvasni az elterjedtebb linuxos fájlrendszereket. A MS Office pedig olvassa az OO.o fájlait.
  • mujahedin
    #2
    persze persze... még a legalapabb nekik semmibe sem kerülő nyílt forráskódú cuccoktól is úgy félnek a tűztől, lásd kodekek. Az os-ükbe, zenelejátszójukba minden fizetős licenszes codec bentvan, de semmilyen full ingyenes nyílt forráskódú nem pl ogg, flac, mkv, és a többi.
  • paraszgyerek
    #3
    Nyitott kapukat döngetsz... google a barátod.
  • NullZ3r0
    #4
    Akkor neked meg ajánlom ezt:
    http://hup.hu/cikkek/20100420/az_oracle_elkezdett_penzt_kerni_a_sun_odf_plugin-jaert
    Én a Win7-ben még nem láttam az ext4 olvasás funkciót, nem tudok róla, hogy létezik.
  • paraszgyerek
    #5
    Igazad van - de miről is vitatkozunk?
    Az hogy egy cég beszáll a nyílt forráskódba, még nem jelenti automatikusan azt, hogy "kívánságműsort" tart és minden egyedi igény megvalósítására programozókat fizet.

    Nincs még ext4 támogatás a win7-ben, és úgy gondolod erre szükség van vagy lehet, nyitva áll a lehetőség előtted is hogy felvedd velük a kapcsolatot, és ezt nem viccből mondom. Addig marad az - eddig is jól működő - áthidaló megoldás, olyan fájlrendszer használata amit mindkét rendszer támogat.

    Kodeket meg mindenki olyat telepíthet amilyet szeretne, ez nem tudom milyen kötöttséget jelent ( én pl a nyílt forrású foobar2000-t használom win alatt, nem is váltanám semmi másra ); kicsit úgy érzem ez egy van-sapka-nincs-sapka vita: ha lenne több előtelepített kodek, akkor meg az lenne a baj hogy miért ez, miért nem az, pedig lehetne amaz is...

    Nem azt mondom hogy tökéletes az MS vagy bármely más cég, de tény hogy az utóbbi időben valóban nagyott lépett a felhasználók felé, jól látható ez már a win7 tesztelésénél is.

    és egy apróság a végére: Ami jó, azt nem kell dicsérni...
  • endale
    #6
    Szerintem Redmondban is a Cloud Computingban látják a jövőt. Ha majd a pénz a számítási kapacitás és a tárterület bérbeadásában lesz és nem az oprendszerben, akkor a linuxosokat sem akarják elveszíteni.
  • NullZ3r0
    #7
    És mit mondanak majd nekem egyszeri júzernek, ha én arra kérem őket, hogy "ugyanmá', legyen má' ext4 támogatás a winhétbe'". Biztos azt válaszolják majd, hogy "persze, holnapra kész is lesz, ingyen megcsináljuk csak a te kedvedért".
    De van egy olyan tippem is, hogy ha én megírnám, akkor is visszautasítanák, mert nehogy már az emberek Linuxot használjanak, kössük csak hozzá őket a Windows-hoz.
  • saitek
    #8

    Link

  • Bitlisz
    #9
    Ha ennyire nyílt forráskód barátok, akkor mondjuk az Office 2007 formátumát tegyék nyílttá...hogy más programok 100%-osan helyesen tudják megjeleníteni/szerkeszteni.
    1 a lényeg: a minnél nagyobb piacszerzés, és a növekvő profit.
    Nem a fejlődés, és a júzerek jóléte.
    Sőt, meg merem kockáztatni, ezk a cégek csak hátráltatják a fejlődést.
  • Hierogli
    #10
    ? Dehát az Office 2007 formátuma XML, a spec letölthető bármikor.
  • Hierogli
    #11
    Ez: http://en.wikipedia.org/wiki/Office_Open_XML
  • NullZ3r0
    #12
    Látom te se tudsz olvasni. Ext4 != ext2-3.
  • dester
    #13
    Látom te se tudsz olvasni:

    "Talán kevesen tudják, de a Microsoft "Installable File System (IFS) SDK" néven biztosít fejlesztői csomagot a programozóknak, hogy azok különféle fájlrendszer-illesztőket készíthessenek Windows rendszerekhez."

    Talán el kéne készíteni ext4-hez is?

  • fergusonpapa
    #14
    Szerintetek az Ubuntu vagy a Kubuntu jobb?és miért?
  • mujahedin
    #15
    ugyan az, csak az egyik gnome felületű, másik kde. Én szerintem az ubuntu minimal a legjobb, aztán olyan felületet rakok fel amit akarok :D
  • caprocorno
    #16
    Linuxozásra adtad fejed? Én is nemrég kóstoltam bele, de elég vegyesek az érzelmeim vele kapcsolatban. Én a 10.04-el ismerkedtem. Nem lenne ez rossz, de ugye nem tudsz föltenni semmit amit megszoktál. Jah, mielőtt belém kötne bárki, a Wine nekem nem megoldás, akkor már inkább Windows marad. És az sem igaz, hogy adott konfigon gyorsabb, mert az én gépemen pl. gyorsabb az XP még a vírusirtóval együtt is, pedig Ubuntuhoz nem tettem föl. Aztán,hogy kell vagy nem kell vírusirtó, ezen még a linux Fanok is vitatkoznak. Azt hiszem én egyelőre maradok a Windowsnál.
  • B0nFire
    #17
    Ez a kép már eleve szentségtörés: Windows 7 gyári háttérkép

  • aronvirginas
    #18
    Nekem inkább a HFS+ támogatás hiányzik, de persze érthető, hogy nincsen benne. Általában ha egy HDD-t több operációs rendszerrel is használok, FAT32-re formázom, azt midegyik kezeli.
  • Pintyőke
    #19
    Kezdhetnek akar a windowsos file megosztas protokoljanak reszletes leirasaval. Igaz a samba fejlesztes nagyon szepen halad, majdnemhogy hibatlan, de lehetne meg mit csiszolni rajta.

    Vagy, pl. AD - (Open)LDAP konverzio stb. Es meg sorolhatnam. Szerintem ezeket megoldanak, gyakorlatilag lecso lenne a microsoftnak.
  • Palinko
    #20
    jah nekem is ez van beállítva :D
  • Kheller
    #21
    te miről hadoválsz?

    Itt egy 400 oldalas SMB v2-es specifikáció a microsoft-tól: link.

    Itt meg néhány százezer(!) oldalnyi specifikáció a szerver oldali protokollokról, többek között az AD-ról is attribute szinten:
    link.

    Lecsó, persze... :)

    A samba egyébként gyakorlatilag használhatatlan még linuxon is, nemhogy win szerver felé. Még teljesen nativ linuxos környezetben is olyan tetűlassú, hogy elképesztő, érdemes hup-on beleolvasni a forumába. Katasztrófa. A kellemetlen az, hogy nem a specifikáción múlik, hogy annyi minden szar linuxon. Implementálni nem tudják, nincs normális tervezés mögötte, szedett-vedett az egész, mindenki belebüffent valami "okosat", toldozzák kicsit, hogy nagy vonalakban működjön, aztán lesz belőle egy samba, ami 2-3x lassabb mint winen ugyanaz az smb protokoll... (már, ha egyáltalán működik és sikerül a párezer soros config fileokat összelőni)
  • Kheller
    #22
    A cikkhez csak annyi, hogy nagyon jól teszi, hogy nyit a microsoft és ott használja a nyitottságot (nem kimondottan forrásról van szó) ahol annak értelme is van, és nem ráerőlteti minden baromságra. Néhányan teljesen belehülyültek ebben, azt hiszik, ha valami nyilt forrású, akkor az jó. Egy nagy fenét, a nyilt forrású dolgok 70%-a ipari hulladék, komoly munkára alkalmatlan. Viszont a 30% nagyon is hasznos, vagy magában, vagy felhasználva apróbb részeit valami egész másra.
  • fergusonpapa
    #23
    igen igen =) az Ubuntu nagyon tetszet,csak kevés volt a támogatotság igy 2 hónapot volt csaka gépemen =) de sztem egy win melé elférne,csak láttam ezt a Kubuntut és nem tudom mia különbség a kinézeten kivül =) várok azért válaszokat ha van ilyen,másik lehet lámakérdés hogy márfent van a wina gépemen,1 particiom van ,gondolom szétválzatsani már nem lehet h rátegyek 1 linux rendszert? =)
  • mujahedin
    #24
    már megint spriccel ki a marhaság belőled. Menjél és egyél meg egy csokit.
  • Lowosan
    #25
    Tudnál említeni néhány olyan ipari hulladékot? Nem kötekedésképp, csak mert eddig nem láttam egy szörnyen rosszat se. Persze lehet csak szerencsésen elkerültem őket
  • gecselac
    #26
    Hát.. .. Nekem az új (10.04 LTS) Ubuntu 20 mp alatt bootol, míg a Windows 7 40 mp alatt. Ez az első ubi, ami az én gépemen totál kenterbe veri a wint, nem csak a boot tekintetében. Lassan többet használom azt. Nem véletlenül nyit a Microsoft a nyílt forráskód felé :)
    Egyébként ez pozitív hír, örülök neki nagyon :D Ezentúl csak naponta 2x fogom szidni a Microsoftot :D
  • mujahedin
    #27
    Segítek: ő egy olyan valaki aki szerint csak a zárt forráskód jó és a fizetős, mert azzal foglalkoznak az emberek fejlesztésnél (magából indul ki), csak a win-jó, minden más szar, sőt az ie is a legjobb, minden más szar.
  • mujahedin
    #28
    nehogy használj mobilt, mert esetleg azokon sem pont azok a programok mennek mint asztalin :DD
  • gecselac
    #29
    Egyébként ha nekem valaki egy éve azt mondta, hogy "vannak elérhető ingyenes alternatívák" azt mondtam volna, hogy "az nem olyan". .. .. Ma azt mondom, a legtöbb ilyen alternatíva JOBB!
  • mujahedin
    #30
    hát igen, én is akármilyen irányba húzás nélkül egy ideje azon kaptam magam, hogy a jó minőség és tudás miatt használt programjaim nagy része nyílt, és/vagy ingyenes, pedig régebben sem okozott gondot hogy fizetős programot illegálisan használjak :)
  • Kheller
    #31
    kiből is a dől a hülyeség, a specifikációk kiadása körül, okoskám? Miért nem olyankor pampogsz, amikor valamelyik nagyon tájékozott bedob egy ilyen ezer éves ökörséget, miközben nyilvánvaló, hogy halovány fogalma sincs az egészről? (ahogy neked se)
  • Kheller
    #32
    "aki szerint csak a zárt forráskód jó "

    értő olvasás egyes, leülhetsz, éppen arról irtam, hogy nem csak a zárt forráskód a jó :)

    "csak a win-jó"

    routeremen linux fut, cégnél üzemeltetek linux szervert is, ott ahol annak értelme van.

    " sőt az ie is a legjobb"

    ezer éve ff-t használok.

    Gratulálok. :)
  • mujahedin
    #33
    Nem a specifikációkról dől a hülyeség hanem amit alatta hánytál :)
  • mujahedin
    #34
    milyen gyorsan változik a véleményed, néhány hónapja még pont nem így volt.

    Mindenki hülyének nézett kicsit finomítottál a véleményeden? Gratulálok :)
  • Kheller
    #35
    "Tudnál említeni néhány olyan ipari hulladékot?"

    ugorj fel a sourceforge-re és mondjuk az ott lévő próbálkozások 90%-a használhatatlan hulladék, de nyilt forrású. A linux repository-k mondjuk 70%-a használhatatlan ökörség. Ha te még nem láttál használhatatlan nyilt forrású programot, akkor nem sokat láthattál még...
  • Kheller
    #36
    Linkkeld! Linux szervert 8 éve üzemeltetek cégnél (win szerverek tucatjai mellett) kétlem, hogy valaha is ellenkezőjét állitottam volna.
  • mujahedin
    #37
    nem gond, hogy a zárt forráskódú programoknál is fennáll ez az arány :) csak azt a belső rendszeren rejtegetik, és nemgáz hogy a sourceforge-n nem csak végleges programok vannak, de azért ügyes vagy.
    linux repositoryk 70% használhatatlan ökörség? Neked lehet... de lehet valaki használja. Vagy mindenki hülye aki nem azt csinálja a gépével mint te?
  • mujahedin
    #38
    dehogy fogom visszakeresni... (nem ér az időt, főleg hogy rohadt nehéz is lenne) bár ha normális fórummotor lenne itt, 2 pillanat alatt lenne, de hát nincs...
  • Kheller
    #39
    valahogy sejtettem, okoskám :)
  • Pintyőke
    #40
    "valamelyik nagyon tájékozott bedob egy ilyen ezer éves ökörséget, miközben nyilvánvaló, hogy halovány fogalma sincs az egészről?"

    Lehet bizonyos dolgokban nem vagyok annyira tejakozott, de akkor ezek szerint rad is vonatkozik az altalad irt mondat. Helyedben nem allitanek valakirol ilyet, hogy halvany fogalma sincs az egeszrol, mert ez nem igaz. Kovetkeztetni en is tudok, hogy milyen tudatlan lehetsz, de szerintem nem felelne meg a valosagnak. Ugye ugye, tajekozodj meilott felelotlent allitasz!

    Reszemrol vita lezarva. ;)