174
  • Polemius
    #54
    Mac-et vesz, mert nem akar állítgatni semmit (ha akarna sem tudna ugye) de majd virtualizációval fog babrálni? :D
    Ráadásul nyilván kevésbé hatékonyan, mint natív alkalmazással.
    Persze, lehet a mac-re win-t telepíteni.
    Csak azt mondja meg valaki, hogy a soron következő upgrade-nél miért venne az a cég mac-et, ha aztán win-en akar futtatni win-es adobe progikat..

    Életszerű nagyon. :D

    (Nem, valójában az történne, hogy onnantól pc-t vennének és szépen dolgoznának tovább az Adobe programjaival win alatt.)
  • BenceYCE
    #53
    Nekik meg nem lett volna atombombájuk, gyufájuk, meg had ne soroljam :/ Tényleg meddő vita.
  • G_ArchAngel #52
    Oke, akkor reszemrol a tema itt fejezodott be.
    Most akkor mar Amerikat is fikazzuk - csak nezz korbe, hogy mit hasznalsz, ami a sikagyuak nelkul nem jott volna letre. Mondjuk nem lenne interneted, ami azert valljuk be, pozitivum lenne...
  • WorldTorrent
    #51
    Itt a googlenak van legtobb esze, mier ne tamogasson mindent? mi ertelme van?:D
  • BenceYCE
    #50
    A síkagyú jenkik meg a virtuális Win7 futtatás Adobe termékkel. Kissé utópisztikusnak hat :)
  • G_ArchAngel #49
    Kenytelen lennek virtualisan futtatni a Win-es valtozatot. Ennyi.

    Nagyobb valosagalapja van annak, hogy az Apple felvasarolja az Adobe-ot, ezert is probaljak az erteket lenyomni. Egyelore jo iranyba haladnak:)
  • 5c0rp330n
    #48
    jobs papa amokfutasa nem sokaig tart mar, ha nem ter magatol eszhez, masok eszhez teritik. valaki aki megvonta tole a gyogyszeret, lassan visszaadhatna, kulonben csunya vege lesz a dolognak.
  • Polemius
    #47
    G_ArchAngel
    "Nem kell, mert az OSX-re valo fejlesztes leallitasaval az Adobe lehuzhatna a rolot."

    Mert utána milyen Apple programot is használnának azok a cégek, akik az Adobe cuccaival dolgoznak?

    Tudsz mondani bármit, amivel (azonos hatékonyság mellett) Mac-en ki lehetne váltani mondjuk Photoshopot, Illustratort, InDesignt, Acrobatot (hogy a többitől eltekintsünk és csak a DTP egy szeletét nézzük)?
  • G_ArchAngel #46
    Az Adobe amugysem all jol jelenleg a CS5 kicsit lenditett a papirjain, de jobb, ha lapul...
  • G_ArchAngel #45
    A Microsoft pont a HTML5-t tamogatja es az Apple melle allt...
    Valojaban az Adobe egyeduli tamogatoja a Google lehetne, de Ok inkabb semlegesek maradnak es minden platformra, mindent elerhetove tesznek.
    A HP-t pedig varjuk meg, hogy mit fog tenni a WebOS-sel.

    Amugy aki evek ota kovette ezt a tortenetet, az tudta, hogy nem minden elozmeny nelkuli: az Apple teljesen normalis hangnemben kerte evekkel ezelott az Adobe-ot, hogy rakjak rendbe a Flash-t. Persze semmi nem lett belole, csak feluletes foltozgatas. A pohar betelt, a ket orias letette a voksat - az Adobe meg nem fogja a Flash vs. HTML5 sztori miatt megvonni a Microsoft-tol es az Apple-tol a CS tamogast:)

    Csak az egyiktol is eleg lenne, hogy tonkremenjenek...
  • mauser81
    #44
    Most persze, hogy nem nagy kaland, de mi lenne, ha az Adobe megtiltaná a saját termékeinek használatát Mac-en (akár virtuális gépen keresztül is), mint most az Apple a flash-t? Ez warezzé tenne minden Mac-es felhasználást, amit Nyugaton egy cég sem vállalna be. Jogalapja pont annyi lenne nekik is ezt előírni, mint most az Apple-nek. A köv. verzók meg simán jönnének win only-ban és kész. Persze (és ez a lényeg) egyúttal minden support-ot megszüntetnének a Mac-es régi verziók felé.

    Persze keresik a megoldást, mert komoly pénzt bukna ezen mindkét cég, de ha egy Google vagy Ms úgy gondolja (vagy akár most már a HP is), hogy ideje beállni az Adobe mögé, mert most lehetne könnyen visszább rántani az Apple-t, akkor minden gátlás nélkül megfogják ezt lépni.

    A szakértők meg majd megmagyarázzák, hogy miért is látták régebben hibásan a dolgokat.:) (khm, multitask and copy-past)
  • kvp
    #43
    "Az Apple sem tiltja meg a fejlesztést (miért is tenne ilyet?), csak megszabja, hogy milyen technológiákkal lehet. Más mobil rendszerekre sem fejleszthetsz akármiben, megvannak a megfelelő API-k és keretrendszerek, illetve az ezekkel használható prorgamozási nyelvek."

    Mas mobil rendszerekre abban fejleszt mindenki amiben akar. Ezert is futnak a regi konzolos jatekok jopar telefonon, mert irtak egy open source emulatort (mame), amiben elfutnak a regi jatekok. Az apple ezt is letiltotta az iphone-rol, mert akkor mindenki egyszer veszi meg az emulatort es utanna az osszes regi jatekkal jatszhat. A tobbi gyarto ezt nem tiltotta meg, sot itthon a pannon meg pakolt is fel regi (azota ingyenes) atari-s jatekokat nemelyik akcios telefonjara. Sot a felhasznalok maguk is fejleszthetnek jatekokat, igy kerult fel egy sourceforge-os jatek az en telefonomra is (letolt, fordit, telepit). Iphone-on ezt egy szolgaltato vagy felhasznalo sem teheti meg, mert az apple nem engedi. Meg azert is penzt ker, hogy az ember a sajat keszuleken kiprobalhassa a sajat maga altal irt programot. A fejleszteshez pedig kotelezo az o fizetos kornyezetuket hasznalni, pedig van tobb ingyenes alternativa is, amiket azota letiltott az apple.

    A google azt mondta, hogy barmit megenged. Es tenyleg, google android alatt az ember barmilyen programot felrakhat a telefonra. A nativ alkalmazas api-val meg akar desktop firefox-ot is. (meglepo, de flash-el egyutt is eleg neki a telefon, pedig az xvfb miatt software rendering-gel fut az X) A fejleszteshez pedig barmi hasznalhato, de az ingyenes es nyilt forraskodu debian linux kulon tamogatott. (tehat a google filozofiaja az, hogy ok adnak valamit, es mindenki azt csinal vele amit akar)

    "Mi lenne ha az MS erre az utra lepne?"

    Akkor annyian vennenek uj szoftvert es gepet amennyi apple gep van a windows-os pc-khez kepest. Mindenki mas meg hasznalna azt ami mukodik. A pc-s, windows-os vilagban az a jo, hogy mindenkinek nyitva van az uzlet lehetosege es a legtobb azsiai gyarto ezt hasznalja ki. Ha csak egy cegtol lehetne hardvert venni es csak szoftverrel egyutt, akkor az eu gyorsabban kasznalna el mint ahogy a microsoft-ot megbuntette. Az apple-t csak azert nem rugdossak, mert nem jelentos a piaci jelenlete. Ha egy brusszeli hivatalnoknak vagy egy kinai part es cegvezetonek probalnak elmagyarazni, hogy miert jo ha csak amerikai apple gepet lehet venni csak macosx-el, eleg gyorsan szunne meg az apple ceg lenni. Es ez egy teljesen jogos onvedelmi reflex lenne a vilag tobbi reszetol. A pc-k es a windows fele hardver kavalkad nelkul a vilag gyartoinak 99%-a szunne meg, amit nem igazan fogadnanak el sem a befektetok, sem az erintett allamok. Az apple nem a flash-el az az adobe-al megy eppen szembe, hanem az eu-val, a kinai allammal es a kisebb azsiai orszagokkal (korea, tajvan es japan). A halozati szolgaltatokrol es a nagy telekom konszernekrol nem beszelve. A google meg jatsza a jo fiut es olyan valamit gyart ami a konkurens nagytokeseknek is tetszik, tehat jo esellyel ezt fogjuk megkapni, mert tobb hasznuk van rajta mint az apple termekeken. Sokra megy az apple az iphone-nal ha egy szolgaltato sem fogja a cuccukat beengedni a halozatara, mert ott lesz helyette a 'sajatmarkas' android-os kinai telefon. Marpedig itthon is ez lesz...
  • aronvirginas
    #42
    "Nem kitiltotta valakinek a szoftverét a windows-ról, vagy megtiltotta bárkinek is hogy windows-ra fejlesszen amit csak akar"

    Az Apple sem tiltja meg a fejlesztést (miért is tenne ilyet?), csak megszabja, hogy milyen technológiákkal lehet. Más mobil rendszerekre sem fejleszthetsz akármiben, megvannak a megfelelő API-k és keretrendszerek, illetve az ezekkel használható prorgamozási nyelvek.

    A Flash és az iEszközök: ha az Adobe-nak van igaza, és a Flash elengedhetetlen a userek számára, akkor nem veszik majd meg az Apple Flash nélküli eszközeit. Ha pedig megveszik, és elégedettek is vele, akkor ezek szerint Steve bácsinak volt igaza, nem?
  • BenceYCE
    #41
    ...és voltak akik lemaradtak végleg és ettől még megtalálták a boldogságukat ;)
  • G_ArchAngel #40
    A Felvilagosodas is keves emberrel kezdodott, aztan a lassabbak is csatlakoztak
  • BenceYCE
    #39
    Hát nem tudom, én nem érzem magam nagy linux mágusnak, de a seeder gépen eddig jól teljesített. Az igényeimet kielégítette eddig is, akár csak a nagy gépen az XP. És mivel ez így van és ez így olcsóbb volt mint az Apple legkisebb beltéri egységre emlékeztető kis minigépe, így nincs hiányérzetem. Sajnálom azokat akik OS-hez vannak kötve a hobbijuk vagy a munkájuk során, egy percig sem cserélnék velük.
  • G_ArchAngel #38
    Mi lenne ha az MS erre az utra lepne?
    Csinalna igenyes, megbizhato hardvert (szvsz Zune szep is lett), es csak azokkal lehetne megvenni a Windows-t.
    Lenne 3x3 notebook es ennyi asztali PC. A HP mar amugyis pedzegette a sajat OS-t, raadasul ott a Google is.
    Mivel a vilag nagy resze hozzaszokott, kenytelen lenne megvenni a hardvert is a redmondi cegtol.
    Szvsz nagyot lehetne kaszalni:)

    A kockak meg hasznalhatnanak Linuxot...
  • BenceYCE
    #37
    A Microsoft és az Ő rendszerei alá író hardver gyártók programozói már elég jól megértik egymást, egyre kevesebb a valóban zavaró probléma, mondhatni átlag ember csak kukacoskodással köthet bele bármibe, bár ha akar változtathat dolgokon. Az Apple a hw-t és a sw-t együtt értékesíti. CélHW-re meg nem nehéz jó progit (akarom modani hibamentes progit) írni ha a felhasználó kezét lábát gúzsba kötöm. Úgyhogy lehet tippelgetni, hogy még egy fos microfosnak is meddig tartott volna pár célHW-re lekorlátozni a lehetőségeket és mennyire lett volna konkurenciája az Applenek. Nem találta fel a spanyol viaszt az Apple, de ezt legalább jó drágán tette.
  • G_ArchAngel #36
    Nem lenne nagy kaland, mert Windowsos Adobe ugyanugy futtathato OSX alatt is...

    Csak ugye az Adobe PS expertek is kisse hiteltelenne valnanak:)
  • G_ArchAngel #35
    Ha veszel egy uj autot es megvaltoztatod a szinet, akkor bukod az atrozsdasodasi garanciat.
    A garivesztes terhe mellett azt csinalsz barmelyik Apple geppel, amit akarsz:)
  • pixx
    #34
    Amerikában mindenkit lehet perelni mindenért...2 éve egy ügyvéd bizonyításképpen beperelte isten, hogy megmutassa milyen hülye jog rendszerük van...
  • mauser81
    #33
    De azt ugye te sem gondol, hogy ha a két cég összerúgná a port, akkor a londoni cégek nem váltanának Win-re két éven belül? A hw csak filléres a sw + támogatás összegéhez és főleg az emberek szaktudásához képest. Nem hiszem, hogy bármelyik londoni cég lenne olyan hülye, hogy font tízezreket költene az emberek átképzésére Adobe programokról másra (már ha mondjuk lenne egyáltalán egyenértékű suite), csak hogy Mac-et használhasson továbbra is. Ha esetleg van egy-két drága célprogram/hw, akkor maradna egy-két Mac-es gép és kész.

    Btw, mit is írtam pár napja a versenyhivatalos vizsgálatról az Apple kapcsán? Hát ez gyorsan bejött.:)
  • pixx
    #32
    Persze Almán biztos így van pc-ben semmilyen megkötés nincs, legalábbis én nem olvastam...
  • pixx
    #31
    Pont nem úgy működik, ahogy te mondod, ha veszek egy kocsit, miért ne festethetném le zöldről pirosra, vagy mondjuk bele teszek egy nagyobb hi-fi-t vagy bármi mást.
    Amiről te beszélsz az szoftver...
    Én sose olvastam olyat egyik hardware telepítő lemezen, hogy ne tehetnék fel ilyen vagy olyan szoftvert.
    Legjobb példa erre a HP laposom, amihez vistát adtak...nekem a legtöbb progim xp-s volt szóval megnézetem a honlapot, és a típust fent volt xp-hez az összes driver. Sőt linuxhoz is. Fel is hívtam őket, azt mondták semmilyen gari vesztés nem lesz ha más op rendszert teszek fel, csak gondoskodjak maganak az op rendszerről...
  • drzen
    #30
    Majd az idő eldönti melyikünk véleménye áll közelebb a valósághoz. Nekem soha nem savanyú mert ez nem hitkérdés nálam.

    Azt használok amit akarok és jobbnak tartom. Édesanyámnak például Iphone telefonja van. Azért vettem neki mert szereti az egyszerű dolgokat. Ha mindent a megfelelő helyen használsz akkor nincs gond. iPad azért nem lesz mert nincs olyan élethelyzet amiben hasznát tudnám venni. Ha lenne, vennék de ettől még nem lenne szimpatikus amiről beszélgettünk.
  • Major
    #29
    Ez nem így működik. Mikor megveszed a én általam gyártott hardvert és az előre lefektetett felhasználói szerződést aláírod, az kötelezi fog téged, hogy milyen programokat futtathatsz rajta, összességében milyen programokat támogat a rendszer. Ha ez nem tetszik, akkor veszel mást, ami azt támogatja amit te akarsz. Ez nem egy kötelező dolog.

    Bár tény is való, lehet hogy így maguk alatt vágják a fát, de perelni semmiféleképpen jogtisztán nem lehetne őket.

    ui:
    Bár drzen, ugye nem savanyú a szőlő? Azért remélem egyszer túl teszed magad, hogy azért nem veszel Ipad-ot mert nem tudsz játszani a kis Flash játékaiddal :D
  • drzen
    #28
    Na akkor ha odamennék egyszer, viszem magammal a PC-t. ;)
  • G_ArchAngel #27
    London...

    Most mar lassan a harmadik evemet is behuzhatom itt, de meg nem voltam olyan fotos vagy grafikus studioba, ahol nem Mac lett volna.
  • drzen
    #26
    Nálatok hol van az a nálunk? :)
  • G_ArchAngel #25
    Nalunk inkabb 99% az arany az OSX javara. Az az 1% meg a pro filmesek studioja, akik egyedi gepparkot birtokolnak, egyedi szoftverekkel.

    (Snappy Snaps-ben Win-es gepek vannak, ezt elfelejtettem...)
  • G_ArchAngel #24
    Nem, de en is megdugnek minden jo not, valamiert megsem lehet - es ez nem csak ideologia:)

    Az iTunes es Safari nincs rad eroltetve, hasznalhatsz mast, eltavolithatod a gepedrol.
    Bar iTunes-nak jelenleg nincs alternativaja, ha nem csak lejatszokent kezeled.

    Amugy Apple-t pont azert lehetne seggberugni, mert kopkodnek a Flashre, holott az iTunes ugyanakkor, ha nem nagyobb szemethalom a Windows alatt.
    Szenvedes iPod-ot, iPhone-t hasznalni vele.
  • drzen
    #23
    Nekem az a gyakorlati tapasztalatom, persze csak itt nálunk, hogy a grafikai stúdiók 90% Windowst használ. Régen azért tették mert nem engedhették meg maguknak, ma azért, mert már nincs különbség.
  • drzen
    #22
    Nem egészen. Ha megveszem a hardvert amit gyártasz akkor az az enyém. Jogom van választani mint felhasználónak. Ha akarok más böngészőt használni, ha nem fekszik az iTunes, ha kell a flash és sorolhatnám. De te ezzel szemben megtiltasz nekem dolgokat. Ideológiai szempontból szelektálsz az alkalmazások között, mit használhatok mit nem. Ez nem helyes.
  • G_ArchAngel #21
    Nem kell, mert az OSX-re valo fejlesztes leallitasaval az Adobe lehuzhatna a rolot.
    Jelenleg 13 emberbol 1 hasznal Mac-et, de pont ugyanannyian vesznek penzert Adobe termeket: 1-1
    Az Apple-hit legnagyobb elonye, hogy kinos torrentezni - marmint a szoftverfejlesztok szemszogebol elony:)
  • Major
    #20
    Pontosítanék...csak az EU-ban tisztességtelenül kötelezték.
    Én meg kötelezném a Ford-ot, hogy BMV vagy Merci motorral is megtudjam venni az új autómat. Vagy kötelezném Sony-t, hogy vigye mondjuk xbox360-as lemezeket stb stb.

    Ha én legyártok egy hardvert, annak igen is én szabom meg hogy milyen szoftver fusson és mi nem. Erre nem kötelezhet senki sem, hogy idegen gyártók technológiáját beleintegráljam a saját rendszereimben.

    Egyedül akkor lehetne megtámadni esetleg (nem tiszta eszközökkel), ha monopol lenne a helyzetem a piacon. Az Apple helyzetében inkább ez fordított érték, hisz a Flash a monopol és nem Iphone vagy az Ipad a maga területén.
  • drzen
    #19
    El is fogják veszíteni ezt a pert. Ha lesz. Előbb utóbb pedig lesz. Ahogy egyre nagyobbá válik az Apple, úgy gyűlnek a tapasztalatok, nő az elégedett de az elégedetlen felhasználók vagy versenytársak csoportja is.

    Ott követnek el hibát, hogy Steve Jobs zsenije mellett, arroganciája is rátelepedett az üzletpolitikájukra. Ez sok más kisebb nagyobb cég, érdekcsoport szemét csípi. Igaz az üzletben nincs barátság, de ellenségeket sem érdemes szerezni. Az Adobe kapcsán mindenkiben csak a flash ugrik be. Arra is kellene gondolni, hogy az Adobe nem csak a flash. Az Adobe amellett, hogy magának a Microsoftnak is van benne érdekeltsége, többek között Photoshop, Illustrator, Indesign, stb. Lehet Steve boszorkánykonyhájában már kész az Adobe gyilkos grafikai csomag? Nem hinném. :)
  • kvp
    #18
    Ha a microsoft-ot koteleztek a bongeszovalaszto kepernyo berakasara, akkor az apple-t is kotelezni kell. Es mint ahogy a microsoft sem szolhat bele, hogy a bongeszok milyen szoftvereket tartalmaznak, ugy az apple sem szolhatna bele, hogy a felrakott firefox-ban van-e flash vagy sem. Aztan a fogyasztok majd eldontik, hogy flash es java mentes safari-val vagy flash-el es java-val telepakolt firefox-al akarnak netezni az iphone-jukon vagy az ipad-jukon. Ez lenne elvileg a tisztesseges megoldas.
  • Julius Caesar
    #17
    Remélem pofára esés lesz a vége. Szeretem ha nagy cégek esnek pofára.
  • BenceYCE
    #16
    Háttérbe szorultam mint user és azért cserélném le az Apple termékemet (ha lenne), mert egyre jobban kötik össze kezem-lábam. Van más alternatíva ami többet tud. Aki meg úgy érzi, hogy a kevesebbért több pénzt kell kiperkálnia, az tegye bátran. Azon leszek, hogy az idiotizmusokból én is hasznot húzzak, mondván aki hülye halljon meg, ez esetben értsd úgy aki átverhető, azt át is kell verni, főleg ha erről tudomása van, hogy fos és még le is cseréli az evőkanalát merőkanálra, hogy gyorsabban még többet tudjon enni belőle.
  • Stiff
    #15
    Jobs abban hibázik hogy elfelejtette, hogy a usereknek nem tilthatja meg hogy mit használjanak a készülékükön és ezt nem korlátozhatja. Az egy másik kérdés hogy az apple cuccok úgy vannak kitalálva ahogy, és nem véletlenül vannak annyira ' egyben '. A választási lehetőséget fenn kell tartani (ha a user eldöntötte hogy hülye hozzá és úgy fogja használni akkor hagyni kell), de javaslatokat és a mellette szóló kampányt lehet masszívan folytatni! Peace! MacLovePc :D