1029
...12 megapixeles optika, HD minőségű videófelvétel, Dolby Digital...
  • ajem kisa
    #69
    nokia_n8_grafikaban_gyorsabb_mint_az_ipad.
  • laci 700
    #68
    Annyit megér, csak nálunk ne kerüljön majd sokkal többe...
    Végre tud pendrive-ról / más mobilról fájlokat olvasni! :D Tetszik az egész mobil és szinte minden benne van ami csak kell.
    Szinte biztos, hogy erre cserélem az N80-asomat! ;)
  • ajem kisa
    #67
    Augusztus vegen megvasarolhato a Nokia N8
    "Belsõs információk szerint a Nokia által elõre bejelentett 370 euró helyett mindössze 315 euróért elvihetõ lesz az N8, ez pedig egyáltalán nem mondható soknak egy nagy tudású smartphone-ért."
  • ajem kisa
    #66
    Gyorsabb-a-nokia-n8-versenytarsainal
  • CaptainJack
    #65
    Jó képeket készítettek vele és a videó se rossz. ha normális adják majd akkor sikeres is lehet, de szerintem 100 felett lesz annyiért pedig kicsit sokallom.
  • ajem kisa
    #64
    Kevés hír, és egy másik.
  • ajem kisa
    #63
    Nagyon rajtavagyok ezen a telón!
    Főleg ha ez mind igaz is!:)
  • laci 700
    #62
    Nokia N8: mozgásra változó animált háttérkép
    Élőképek a Nokia N8-ről narancs színben
  • laci 700
    #61
    Meg sem jelent de már is itt a hamisítvány:
    Nokia N8 csodaklón Kínaföldről
  • ForzaInter
    #60
    ez már telefon:D

    az ára nem is olyan vészes, bár fele ennyi pénzem sincs, de ugyis megy lejjebb majd.
  • BenceYCE
    #59
    Nem találtam frissebbet és pont azért nem is kerestem, mert Te is egy olyat szúrtál be amin valamiért a legnagyobbat elfelejtették megemlíteni.
  • marcinger
    #58
    Itt a felső képen látszik a töltő. És nem mini Usb hanem megint az a vékony cucc. Pedig az N900, N97 is már mini Usb-ről tölt...
  • marcinger
    #57
    Most ennek a beépített aksinak mi értelme? Átmegy a Nokia Apple-be?
  • precision
    #56
    most én vagyok hülye, vagy a symbian egy okostelefon oprendszer, nem? akkormeg miről is beszélünk :)
    az #54 -ben szereplő 3-5 éves adatokra inkább nem reagálnék... :)
  • marcinger
    #55
    Szerintem a Symbian a csúcsfronton megbukott. Most már minden csúcskategóriás Nokia MeeGo-val kéne kiadni!
  • BenceYCE
    #54
    Ilyet én is tudok:

  • laci 700
    #53
    25 képkocka már elég ahhoz hogy ne akadozzon a videó hanem folyamatos legyen.

    N900-al az a bajom hogy slide és kicsit vastag. N80-am is slide és kb 3x cseréltem benne szalagkábelt mert megtört.

    Szerintem ne csak azon vitázzunk hogy melyik mobil/OS a jobb (persze lehet véleményt mondani) hanem foglalkozzunk a telóval is. Amég nem kerül a boltokba és ki nem próbáljuk úgy sem tudjuk valósan hasonlítani más készülékekhez.

    Nokia N8 szétszedve
    Beépített akkumulátor cseréje N8-on
    Néhány képe az N8-ról

    Vetélytárs a Samsungtól:
    Új Samsung 1080p-vel
  • BenceYCE
    #52
    Nos kérlek az eladott készülékeken futtatott OS-ek tekintetében. Te még mindig éles határvonalat húzol a táblázatodban szereplő smartphone és a telefonok közt. Te csak a smartphone-okat nézed, pedig a mobiltech területen vitathatatlan a symbian részesedése. Így a hsz-edet inkább ferdítésnek titulálnám, meg magyarázkodásnak.
  • precision
    #51
    ácsi, én sosem mondtam, hogy azért jobb a kapacitív mert újabb :)
    nokia n900 -at pedig nem fogok kipróbálni, mert egészen biztos, hogy nem vennék olyan telefont
    én elhiszem, hogy használható, a videók alapján sem olyan gagyi mint az eddigi érintős nokia mobilok, de maga a koncepció nekem nem jön be, ha lesz pénzem tuti androidos mobilt veszek, pl HTC Desire
  • marcinger
    #50
    Próbálj ki egy N900-at! Lehet, hogy régebbi a technológia de nagyon jól működik. Lehet jobban is mint némelyik kapacitív. Ez most kb. olyan mintha egy nagyobb felbontású magasabb kontrasztarányú plazma helyett egy rosszabb led tv-t vennél, mert az újabb.
  • precision
    #49
    pl ekkora kijelzőméret mellett a rezisztív haldokolna, pláne nem lehetne vele ilyen dolgokat művelni
    pont ezek miatt mondta azt, hogy múltszázadi technológia
  • marcinger
    #48
    Állítólag virsli is jó:D
    Amúgy a 25FPS lehetne magasabb... Minimum 30-at vártam.
  • precision
    #47
    én értem az aggodalmad, de ehhez csak annyit tudok hozzátenni, hogy az iphone 2G -men, 10ből 10szer eltalálom a weboldalon linket, vagy ha rá akarok nyomni egy beviteli mezőre, ugyanez az arány, pedig nincs kis kezem/ujjam
    volt régen Sony Ericsson P910 -em pl, stylusos symbianos pdamobil, és kézzel lehetetlen volt kezelni, vagy stylus, vagy az általad leírt köröm módszer, de az meg nem tesz jót a kijelzőnek

    az is igaz, hogy mindkét kijelzőhöz kell a jól megírt os és gui, mert vannak elég használható resziztív telók is... de ha választanom kéne, én semmiképp nem vennék rezisztív kijelzőt mobilt, én nem akarok körömmel meg ceruzával bohóckodni, legyen olyan mint az iphone, minden ujmozdulatra és "bökésre" úgy reagáljon ahogyan szeretném
  • DummyBoy
    #46
    Egy kis off, de utána én is befejezem:

    Én is ismerem a kapacitív vs. rezisztív érveket ... elég sok minden szól a kapacitív mellett, de engem SZVSZ zavar az hogy 40x annyi érzékelő van, de ha körömmel érintem meg akkor b@szhatom ...

    Körömmel sokkal egyszerűbb rábökni egy linkre mint ujbeggyel (Ami sokkal nagyobb ...) emiatt hiába van több érzékelő magán a tapin, ha a "beviteli eszköz" 10-szer akkora :)

    Bár vannak már kapacitív stylus-ok, de az még nem az igazi ... mindegy :) Mindenesetre jó lehet a kapacitív is, max zsebrevágok egy karéj barnakenyeret a telefon mellé, annak a bele jó hozzá :) (Érdekes, de a fehér nem volt hozzá jó xD)
  • precision
    #45
    android mint kiforratlan? :D na jó inkább erre sem reagálnék :) csak egy képet rakok be



    ok, ez februári adat, de nézzük csak... okostelefon piaci részesedés... te, igaz rövidlátó vagyok, de én sehol sem látom a nokiat v. más symbiant használó céget... akkor hogy is van ez, hogy a symbian az első? miben is első? :) láthatod azt is hogy a google érte el a legnagyobb növekedést, ez az adat azóta már jócskán megváltozott, nem akarok hülyeséget beszélni, de sztem a microsoftot is megelőzte már a google
  • precision
    #44
    nem azt mondtam, hogy azért nem telefon, mert két kéz kell hozzá, hanem azért, mert fektetett módra van tervezve az egész telefon, az os, minden
    ez egy mini tablet, hardveres qwerty -vel, semmi esetre sem mobiltelefon (még annak ellenére sem, hogy van benne gsm modul)

    és igen, egy mobilt lehet egy kézzel kezelni, pl az iphone -omat simán tapickolom egy kézzel, miközben a másikkal kapaszkodok a villamoson



    link - itt pedig nagyon nagyon részletesen olvashatsz a kapacitív vs. rezisztív dologról
    röviden a lényege, hogy bizonyos kijelzőméret felett (asszem 3") a kapacitív sokkal jobb mint a rezisztív... egy kapacitív panelnél az érintőpontok száma amik érzékelik az érintést sokkal több... én elhiszem, hogy szövegbevitelnél neked jobban bevált a rezisztív, mivel kevesebb a szenzor, és lehet ügyesen megoldották, hogy egy-egy karakterhez került egy-egy szenzor, így nem tudsz félreütni
    kapacitív kijelzőnél valóban előfordul a melléütés veszélye, mivel annyira érzékeny a dolog... én az iphone -omon gyorsabban gépelek mint egy ilyen hw -es mobilos billentyűzeten, a melléütés minimális, 100 karakterenként max 1-2 fordul elő
    a precizitás mint érv a rezisztív mellett pedig több, mint vicces... egy kapacitív panel nagyságrendekkel precízebb, még akkor is ha ujjbegyre van optimalizálva az egész, nem pedig stylusra... mert valljuk be a rezisztív panel akkor működik kb olyan hatásfokkal mint a kapacitív ha stylust használsz :)

    node ez egy nokia n8 topik, nagyon elkanyarodtunk a témától :) fejezzük is be szerintem
  • laci 700
    #43
    Nokia oldalán 25 képkocka/mp-t írnak. "Video capture in 720p 25 fps with codecs H.264, MPEG-4"
  • BenceYCE
    #42
    Igen én is így tudom, így azért kár fikázni az új symbiant, hiszen elég sok telón van ha jól tudom világelső. Így meg hogy nyílt forráskódú lett talán azért kicsit megtorpanhat a google android útja. Amúgy is kiforratlan még az android. Sztem erre fogok váltani WinCE után. Amire kellett az iGo azt már tudja az ovimap is ingyen. Szedjék össze a gatyájukat a többiek, hogy ez is olcsóbb lehessen. :)
  • marcinger
    #41
    *N900-at
  • marcinger
    #40
    Próbáltál N900? Egy telefon témában nem járatos személy simán mondaná kapacitívnek a screen ha elmagyaráznád neki, hogy mit jelent. Amúgy a 720p-s vidiknél framerate milyen lesz?
  • DummyBoy
    #39
    Emellet nem tudok elmenni ...

    Az oké, hogy a "trendi" punci-zúm nem megy rezisztív kijelzővel, ettől függetlenül miért is olyan elmaradott? A "múltszázadi" technológia gyakorlatilag könnyebben kezelhető, szövegbevitel szempontjából is jobb ... nem beszélve a precizitásról ... (A múltszázadi magas labda lett volna, de ügyesen védted :) )

    Be fog indulni az okoskodás és le leszek hurrogva, de a jelenlegi telefonom is rezisztív tapis, a következő is az lesz, és ha nem javítanak a kapacitív kezelhetőségén, akkor remélem az utána következő is ...

    Nem kevés kapacitív csoda megfordult a kezemben már, de egyik sem nyerte el a tetszésemet ...

    Az már csak a hab a tortán hogy az N900 azért nem telefon mert 2 kéz kell a kezeléséhez ???
    Te sem sokat tekergettél Crossbar telefont asszem :)
    Még a hagyományos telefonokhoz is kell a két kéz ... szóval ez az állítás több sebből vérzik :)
    Még az E72-hez is jobb a két kéz mint az egy :)
    Nemhogy egy slide-os fullqwerty-s cucchoz ...

    Az mondjuk tény hogy akinek csak mobil kell, annak nem való az n900 ... Ebből a szempontból igaz, hogy nem telefon ... De nem a két kéz miatt :)
  • GregSB
    #38
    Nem, de nekem még mindig túlzsúfolt és túlkomplikált egy Androidhoz vagy iPhonehoz képest.

    Azért egy próbát megér majd (promo video alapján nem akarok végítéletet mondani). Kíváncsi vagyok real world kamera tesztekre is. A demo képek és videók beszarás jól néznek ki, kíváncsi vagyok mennyire nyúltak beléjük / hogy muzsikál a kamera alacsonyabb fénynél. Azért 12megapixel egy ilyen pici kis szenzorra összezsúfolva nem túl bizalomkeltő...
  • precision
    #37
    az n900 nem mobiltelefon
    ok, lehet vele telefonálni, dejó, de állított módban nem működik a dolog, csak elfordítva (a nokia felirat sem véletlen úgy van ráírva ahogy)
    ez pedig ki is meríti a "nem telefon" fogalmát, mivel akármit akarsz, kell a két kéz az elfordított módhoz, vagy egykéz és kiesik, vagy egykéz állítva fogva és a fejedet forgatod, hogy el tudd olvasni, hát sok sikert :)
    a rezisztív kijelzőről inkább említést sem teszek, nyugodtan lehet "múltszázadi" technológiának nevezni egy _FELSŐKATEGÓRIÁS_ készülék esetében (nem kell szó szerint érteni a múltszázadit)
  • marcinger
    #36
    N900-at vegyél, én is azt veszek! Ez a Symbian^3 sokat javult de a Maemo 5-el nem veszi fel a versenyt! A multitouch és a kapacitív kijelző biztos, hogy kezelés szempontjából nagyobb élmény de tudását tekintve alulmarad az N900-al szemben!
  • ajem kisa
    #35
    #1 hsz. alulról a 4.sor!
  • LoSA
    #34
    Mennyiért lehet venni, mennyi lesz ez a telefon?! :)
  • Barny
    #33
    Jo kis telefon.szerintem jo is a symbian,en anno 7610-ben imadtam:D igaz azota sokat valtozott(ami pl n95-ben van az egy kapal sz*r)Azthiszem elorendelem,5800-tol biztosan ezerszer jobb:P azt akartam venni:) szar LG Viewty utan igazi felszabadulas lesz
  • autoszimulator
    #32
    külsőre mondtam, nem a sebességre, az nem is teljesen csak OS függő, az sem mindegy, milyen vas van alatta. Szimplán ez a Symbian azért nem a régi butácska, egyszerű OS.
  • laci 700
    #31
    A Nokia ha jól tudom nemrég felvásárolta a symbiant és nyílt forráskódúvá tette és azóta elég sokat fejlődött.
    A dizájn pedig igaz nem a legszebb, de nekem bejön.
  • Tinman #30
    Régi ügy ez az N8, tegnap rendeltem elő