1029
...12 megapixeles optika, HD minőségű videófelvétel, Dolby Digital...
  • ajem kisa
    #189
    Egy hard reset-rol beszelunk?
    Ha nemtorli akkor vidd be a boltba ahol vetted, mert a hard reset gyalul mindent elvileg, ha nem, akkor valami bibi van, es azt inkabb a garanciara biznam!:s
  • szido
    #188
    Sehogy nem tudom törölni, mert nem látszik.
    A szabad hely is sok a memóriában, úgyhogy biztos nincsenek ott a képek.
    Ez van helyettük.


  • ajem kisa
    #187
    Csinalj legyszi képet rola!
    Van egy progi "screensnap" néven az ovi-val letod szedni!
    Igen az normalis,hogy gyalul mindent a hard reset!
    A sajatgépen keresztul sem tudsz torolni?
  • szido
    #186
    A hiba még mindig fennáll. Ismét kapott egy hard resetet, erre az első után készített képek is eltűntek. Az albumban van egy ikonja mindnek, de nem lehet megnyitni. Ami zavaróbb, hogy törölni sem tudom.
  • MuchACHO79
    #185
    Nem, csak az ovi suiten keresztül lehetett volna ezt megcsinálni, de nem volt nálam usb kábel.
  • MuchACHO79
    #184
    Igen, megvan. Az új verzióban már le lehet tölteni külön a mapokat is. Magyarország 70 mega, mégis 100at tölt, de mindegy, elfér. Ez viszont valami beta verzió, remélem jó lesz, vagy legfeljebb majd frissitünk alfára.
  • DarkJedi
    #183
    Hát az OVI-ban kiválasztod felül a navigációt és akkor megjelennek az országok. Kiválasztod amelyik kell és lesz egy gomb hogy letöltés meg talán hogy másolás a telefonra vagy ilyesmi. Elég triviális.

    De ha van net a telón, akkor simán letölti azt a térkép részletet ahol vagy.
  • ajem kisa
    #182
    Van végre youtube is N8-ra!
    Az alapböngészővel guggliba be: jutub, letöltés...
    Az operán nemjó, nemajánlja fel!
    És végre normális jutub kezelőfelület!:)
  • ajem kisa
    #181
    * New! Download street maps directly to your device! A new feature called “Update” on the main menu which allows you download Street Maps directly (via WiFi) to your phone without a PC!
    * New! My Position and Search are now integrated (now called Map). When accessed, it will show your last map view
    * New! Back button in Favourites
    * New! Long tap functionality to delete & rename collections & routes
    * New! Pop up for first time use – to inform user to download new map data (when upgrading 3.04 > 3.06 for the first time)
    * New! Improved behaviours of transit lines settings in map toolbox (no more grey out)
    * New! Compass calibration hint
    * New! Refreshed place details information view

    Link (a zöldre klikk, ott viszont regelni kell és a symbian^3at választani majd, de gondolom menne enélkül a sor nélkül is;)!)
  • ajem kisa
    #180
    Asszem nemreg jott ki gyarilag az,hogy lejon a telora is a map!kesobb lecsekkolom neked a pc-mrol a linket,most suliban vagyok!
  • MuchACHO79
    #179
    Csak az OVI SUITEn keresztül lehet letölteni? Mert valahogy nagyon nem találom a hunmap.zipet :)
  • DarkJedi
    #178
    A mobilarena fórumban írtak róla, de most nem találom neked, és a google-ben sem, de elvileg létezik valamilyen app, amivel be lehet kapcsoli a rádiót antenna nélkül.

    A GPS természetesen megy net nélkül is, hisz egyébként is a műholdat használja, csak a netről gyorsabban pozicionálja magát és amúgy csak néhány kb adatforgalmat jelent.
    A térképeket meg előre rátöltheted az Ovi szoftverrel, szal lehet használni net nélkül a GPS-t.
  • MuchACHO79
    #177
    Hm, végigolvastam, aztán végigolvastam még egyszer... Aztán egy nappal később megint. Hát én értem, de ez ugye nem jelent semmit.

    Nos: Nem webrádió kell, hanem hagyományos. De a 6600áson volt hozzá törés (gyógyítás), hogy elinduljon antenna nélkül is. Úgy is elegendő volt az érzékenysége.

    GPS program: Olyan kéne ami internetkapcsolat nélkül is működik, pozició és magasság adatokat ad ki, geocaching navigálás lehetőleg iránytűvel, merthogy úgy tudom az is van benne.

    Vagy olyan navigációs szoftver aminek a térképei memóriakártyán vagy a belső memóriában tanyáznak. Nem akarok mobilnetet használat közben.

    Több helyen azt olvastam hogy az év végére adnak ki új FW-t. Hát nálam már év vége van, azért nem értettem, hogy miért nincs még mindig.

    Mindenesetre nagyon köszönöm a válaszaid!
  • ajem kisa
    #176
    SOUNDTRCK
    (webrádió füles nélkül, de regelni kell, ha van 2 perced...):)
  • ajem kisa
    #175
    Francba! A FW-t az év elejére ígérik, nem az év végére bocs!:D
  • ajem kisa
    #174
    :D
    Én olvastam, de nembeszélni magyar (vagy te, vagy én!:D)!
    FW-az év végére igérik, gőzöm sincs mikor lesz, de elvileg nagy tapasz lesz! Otthon pl. az ovi-val megoldható, vagy simán a telón, majd kiderül, de szerintem mivel már a gps mapokat is lehet elvileg egyből telóra szedni pc nélkül,lehet, hogy a FW is menni fog!
    Pár hete volt egy kis update, az ment simán a telóra!
    A fészbúkra is volt valami, azt is leszedte a teló simán (bár így is kula még a fb szerintem ezen)!
    GPS-es kérdést nemértem!
    Van egy olyan webrádiós progi amihez nemkell antenna mivel a neve is elárulja...nekem ment, de 3-ból 2x befagyott (restart)! Sőt 1x lájt reset volt!
    A NFS-re nemtom szintén a választ, lehet valami alkalmazás ami fut és az bezavar...passz, nálam volt őár dolog amitől bugzott a rendszer, de legyalultam minden fasságot (ingyen gémet és alkalmazást mint lámpa, meg témák..) és minden oké lett! Melyiktől lett laggos passz, de valami tuti nemvolt 100as!
    A hálózati mappákra remélem megoldást hoz az új FW!
  • MuchACHO79
    #173
    Tök jó. Beirok a fórumba, erre meghal az egész :)
  • MuchACHO79
    #172
    Hú, gyerekek. Egyenlőre nagyon örülök az új telómnak. Utoljára a 6600-nak örültem ennyire. De volna néhány kérdésem, lehet, hogy nektek pikk pakk megy a válasz.
    -Mikor lesz v2 firmware? T-mobile-ban felteszik, vagy otthon is megoldható?
    -Iránytű szoftver, ingyenesen, vagy "gyógyítósan".
    -GPS program mint PPC-re a GPS-Tuner?
    -Rádió crack: induljon füles (antenna) nélkül is.
    -Miért szaggat a needforspeed? Láttam youtubeos videókon is ugyanezt csinálja?
    -Mobiltelón lévő tartalmak elérése wlanon keresztül PCről? Ha már benne van a hálózat miért nem lehet megosztott mappákat létrehozni?
  • Koge
    #171
    szido megint valami selejtes szart vettel
  • ajem kisa
    #170
    A térképeket lekell szedni hard reset után, a zenéket is nyilván ujrakell pakolni a telóra, a zenék közt amikor nemlátja, nyomsz egy opciók, frissitést a lejátszónál!
    A gps-t belehet állítani asszem 4 féle segéddel (wifi, bluetooth, műhold, meg antenna asszem). ha nincs az előfizudban net, akkor csak az alapot használd és nemugrál fel a kisablak!
    Beállítások-(nekem nem magyar bocs)legalsó-5.(pozíció?)-első-itt csak a beépítettet kell kipipálni! Mondjuk ha csak ezt használod, lehet, hogy lassan találja meg a poziciódat, és nemlesznek időjárás, michelin...kitudja még mik kihasználva..!
  • ajem kisa
    #169
    Ez N8-ra jó, majd kiderül, hogy jó-e arra amire kell neked!:P
    Keypad codes (Select "Call" from homescreen and type...)
    - *#7370# does hard reset
    - *#7780# does soft reset
    - *#06# shows your IMEI
    - *#0000# shows info about phone software
    - *#92702689# (*#war anty#) shows lifetimer
    - *#2820# (*#BTA0#) displays the Bluetooth device address of your phone
    - *#62209526# (*#MAC0WLAN) displays the MAC address of the WLAN adapter
  • oneal1
    #168
    hali!
    kicsit off, de kapcsolódik.

    symbianos nokia telóknál létezik olyan kód amit ha beírok akkor kiadja a telefon gyártási idejét vagy ilyesmit?

    valami rémlik...

    köszönöm!
  • szido
    #167
    Üdv!
    Érdekes jelenségbe ütköztem.
    Akárhányszor elindítottam a maps alkalmazást, mindig megkérdezte, hogy kiengedem-e a netre, és ezután új felugróban azt is, hogy melyik hozzáférési ponton. Ezt úgy 15-20 másodpercenként megismételte. Minden beállítási lehetőséget kipróbáltam, de nem változott a helyzet. Hard reset után megszűnt, viszont most a fényképeket nem tudja megnyitni, csak thumbnaileket lát. Törölni sem hagyja. A zenéimmel ugyanez a helyzet. A lejátszó nem teszi be a listába, de a csengőhangkiválasztásnál ott vannak, és néma mind. Kiválasztani sem lehet őket. Tudja valaki hogy lehet ezeket eltűntetni onnan?
  • ajem kisa
    #166
    Gőzöm sincs!:s
    Itt alapból függetlenül adták (végre egy jó dolog!), igaz volt egy hard resetem, mert rengeteg alkalmazásom volt az ovi-ról és sok téma is, és úgyéreztem valami lassította nagyon a telót.
    Igazam is volt, mert utána villám lett ujra!
    Lehet, hogyha lementesz mindent, akkor nyomsz egy hard resetet és menni fog neked is!?
    Nekem ennyi történt!
    Viszont van még egy frankó cucc ami a módokat állítja be úgy, ahogy időzíted, vagy gps jelhez kötöd (ha bejelölöd gps-t az otthoni módhoz, akkor ahogy bekerülsz a jelbe átvált arra a módra!
    Az is komoly, hogy témát is rendelhetsz a módokhoz, időzítheted a 7 bármelyik napjára, órájára...stb.stb.!
    Videó
    Letöltés(ha nemmegy, akkor feltöltöm valahova)!
  • N8
    #165
    Képzeld bementem a t-mobilba és ami ki van rakva N8,arra is letöltöttem és azon sem ment? Azt mondták a t-mobilnál,hogy ők semmi tiltás nem tettek a telóra és ők sem értették ezt a problémát! Szerinted mi lehet a probléma?
  • ajem kisa
    #164
    Nem, én külföldön vagyok és a francia SFR-től vettem (vodafone csoport asszem)!
    A verziószám ugyanaz igen!
  • N8
    #163
    Te is t-mobilnál vetted az N8-ad? Milyen szoftver verzió van neked rajta (PR1.0 verzió,SZV.: 011.012)?
  • ajem kisa
    #162
    Én is kipróbáltam márcsak azért is, hogy kipróbáljam, de nekem egyből ment a telepítés és egyből indult a cucc!
    Nemtom miért nemmegy neked!?
    Amúgy nagyon dúúúrva, nemis lehet felismerni a telót annyira más!
    Mondjuk 30dodót kiadni érte...nemtom!
  • N8
    #161
    Kipróbáltam és nem futtatható!
  • ajem kisa
    #160
    Itt irnak rola, hogy jo 30 napig!Utana fizetos!
    Link!
  • DarkJedi
    #159
    Teljesen jó a default.
  • N8
    #158
    Ok!
    Köszi.
  • ajem kisa
    #157
    #103
    Azt nemtom, hogy mennyire megbizható forrás, de az első hsz a jutubon írja:"It's not available right now, they are looking for carriers and OEM / ODM companies to built right into the phone. Maybe there will be available to download in the future. (not sure when, though)"
    Szóval türelem!:P
  • sunsun
    #156
    Hali!
    Ti milyen GPS-használtok?
    Eredeti nokiát,vagy megy rajta más is?
    Pl.IGO
  • DummyBoy
    #155
    Nemtom ... nekem C7-en ment ...
  • N8
    #154
    Sziasztok!
    Tudna nekem valaki segíteni abban,hogy a SPB Mobile Shell 3.7 verzió,amit az ovi-ról tölthető le,az miért nem futtatható N8-on? Viszont az 5800-án nagyon szépen fut ugyanaz!
  • DarkJedi
    #153
    Hát aha... nem tudok jobbat:) De ha éjjel felébredek akkor ezentúl kihúzom :)
  • ajem kisa
    #152
    Egész éjjel a töltőn hagyod?
    Engem erről lebeszéltek, hogy semmiképp se tegyem és figyeljek erre!
  • ajem kisa
    #151
    Nekem 1,5-2 napot kibír telefonálással, óránkénti 3 e-mail cím figyeléssel (8-17h-ig), napi ~1h nettel(szöveg, és video) és ~2h zene...sms, e-mail, néhány fotó, videó akár (utóbbi nem napiszinten)...
    Azért húzzák le, mert csak 1200-as akku van benne, de nem 1Ghz-en pörög a proci mint némelyiknek, és van rajtafényérzékelő ami ha nem napfénynél vagy, leveszi a képernyő világítását akár a felére is!
    A tesztek alapján sem ez a leghátrányosabb része a telónak, hanem a böngészés (de elvileg az év elején jön egy nagy ragtapasz a nokiától)!
  • DarkJedi
    #150
    Hát, attól függ mihez viszonyítod.
    A legtöbb okostelefonhoz képest tovább bírja, de ez max 2 nap. Ha sokat nyüstölöd akkor azért másnap délután már csipog hogy töltsd:)
    Szal én inkább minden éjjel felteszem tölteni és olyan 40-50%-on szokott lenni ilyenkor.
    Ha csak telefonálsz vele, akkor tuti kibírja a 2 napot, még tán többet is, persze nem mindegy hogy mennyit beszélsz :D