8196

riftstorm-banner2.jpg

Mielőtt kérdeznél, légyszíves olvasd el ezt a FAQ-t!


PvE Szerver: Zaviel, Blightweald, Gelidra

PvP Szerver: Bloodiron

Megkérek mindenkit, hogy normális hangnemben fórumozzon,
trollkodásért, fórumképtelen magatartásért büntipont / szélsőséges esetben kitiltás jár!
  • XenHai
    #112
    Te legalább kaptál invet
  • lolSL
    #111
    4 órás queue van és 5 perc után disconnect yeyeye
  • chilios
    #110
    nem megy,a beta 28-31 ig tart,nálunk 19:00 kor indul.
  • XenHai
    #109
    Megy már a test?
  • chilios
    #108
    Ts3 szerverem ellindult 7/24 be megy.Szabadon használható én fentvagyok mindig,várom a magyar tesztereket :)
    Cím az aláírásomban megtalálható.
  • chilios
    #107
    nah,kiket hívtak már meg a betara? Jólenne egy szeróra és egy frakcióba menni.
  • XenHai
    #106
    Most nézem lehet több kulcsot is be adni és kérni .
  • chilios
    #105
    Akkor regeld be az accodra és várd a meghívást :)
  • XenHai
    #104
    őőő kaptam kulcsot!
  • Deadman
    #103
    Tudom.... ami idegesíti, hogy akiknek beszéltem a Rift-ről, sőt segítettem bereggelni, mind kaptak invite-ot... Nekem nem jött össze.
  • chilios
    #102
    Sima inv kulcsot itt tudsz igényelni,és ha szerencséd van meghívnak a beta ra.
  • XenHai
    #101
    Akkor nekem nem lesz...
    A sima inv kulcsokat mindig az event előtt küldik (dec.28. -31)?
  • chilios
    #100
    VIP kulcsal garantáltan meghívnak minden event re,míg a sima invite kulcs nem garantálja a bejutást.VIP kulcsot facebookon,twitteren külömböző nyereményjátékokon lehet szerezni.
  • XenHai
    #99
    Ez a vip kulcs egyébként mit takar?
    Hogyan lehet hozzá jutni?
  • chilios
    #98
    Azért csak így nem osztogatják a VIP kulcsokat hogy valaki adjon,én 2 napig szenvedtem vele mire nyertem egyet.6-8k között mozog az ára ebay en.
  • Deadman
    #97
    Ha valaki meg tudna szánni egy VIP key-el PM-ben, nagyon megköszönném.
  • chilios
    #96
    köszi az infókat.Akkor valószínűleg healer leszek :)
    TS3/Venti/skype-ba bennelennék ha valaki(k) jönnének majd beta időszak alatt,vagy akár előtte is.
    Skype nick em: Whit33r1
  • Probatbicol
    #95
    Ha jól tudom 50 lesz a max szint, a bétákban 20 volt és ezt elég sokan elérték 3 nap alatt, gondolom később azért belassul a fejlődés.
    Klasszikus heal és tank szerep van a játékban, szóval healerre mindig szükség lesz :).
  • chilios
    #94
    bocsi az egymás utáni postért de érdekelne hogy mennyire van szükség support karakterekre,healt akarok kezdeni ezért érdekelne,megéri e az erőfeszítést.
  • chilios
    #93
    Nemsemmi micsoda boss van low lvl en is :) am mennyi lesz a max szint,és mennyire lassú a fejlődés? Kövi betan már ott leszek :)
  • Probatbicol
    #92
    Feloldották az NDA-t a closed beta-ban, a 3. fázis dec. 28-31-ig megy majd.
    Szerintem hamarosan lehet open bétára számítani.

    Egy jó kis gameplay videó world eventekkel:
    http://www.youtube.com/watch?v=EXDUCkxqPdE
  • chilios
    #91
    pm ment :)
  • TVelvet
    #90
    Honnan? privibe eltudnád mondani?:)
  • chilios
    #89
    Sikerült szereznem egy VIP kulcsot,event alatt nem hívnak be? ahogy látom még van pár óra vissza.
  • chilios
    #88
    rendben,köszi.
    Valaki mesélhetne a játékról bővebben hogy milyen,érdekelne nagyon!
  • WhiteRiC
    #87
    vannak europai szerverek; angol, nemet és frencia is
  • chilios
    #86
    Beta csak amerikaiak jelentkezhetnek,vagy európa is játszik?
  • Probatbicol
    #85
    Végül sikerült bejutni, most egy kicsit problémásabb volt, mint az első eventnél. Ebben a fázisban a másik frakciót lehet kipróbálni, a táj itt is meggyőző, ha lehet még warhammeresebb (egy hegyoldalban indulsz egy ösvényen, alattad a völgyben egy ostrom alatt álló falu lángoló házakkal, becsapódó lövedékek, halálsikoly, csatazaj).
    Lvl 6-7-ig egy bevezető rész van, az első rift-ig, ezt most szerintem több chanel-re osztották mint múltkor, mert alig találkoztam más játékossal. A questeket így gyorsabban lehet csinálni, mert van elég mob, de a hangulat nem ugyanaz, kicsit meg is ijedtem, de aztán amikor kikerültem a nagyvilágba, már fogadott a szokásos tömeg. Most volt egy kis lag is, amit az első eventnél egyáltalán nem tapasztaltam.
    Itt aztán bejött az első baki is, aki játszott gondolom tudja, a katapultos questre gondolok, 5 égő katapultot kellett volna eloltani, aztán kilőni velük egy hajót. Ez a gyakorlatban úgy nézett ki, hogy kb 100 játékos körbeállta a 4 vagy 5 katapultot, ezek közül 3-4 percenként(!) az egyik kigyulladt, ezzel lehetett volna "interaktálni", ez gyakorlatilag lehetetlen volt még partiban is. Ráadásul itt még elég sorvezető szerűen működik a játék, tehát nagyon ki se lehetett hagyni, mert nem kaptad meg a következő questet, úgyhogy ki is léptem.
    De ezt bírom a Trionban, reggelre már jött le a javító patch - mondjuk ennek meg az lett az eredménye, hogy belépés után rögtön meghaltam, mert a katapultok környéke hemzsegett az ellenségtől.
    Egyébként abban elég szigorú a játék, így alacsony szinten, hogy ha több ellenféllel harcolsz egyszerre és vesztésre állsz, akkor poti nélkül meg fogsz halni. Elszaladni ugyanis nem lehet, mert azonnal követnek és ütnek tovább folyamatosan. A halál utáni gyógyítás meg elég drága.

  • csokikutya
    #84
    ha van vkinek felseleges vip kulcsa és megajándékozna vele, akkor imába foglalnám a nevét:)
  • mijki
    #83
    da
  • chilios
    #82
    Üdv,

    Nincs valakinek fölösleges VIP kulcsa? Szeretnék bekerülni de sima kulcsal nem igazán hívtak be :(
  • Probatbicol
    #81
    Nabasszus: position in queue: 201, estimated time: 59 min....

    Az összes szerver full, a német és francia nyelvűek is
  • Torzonborz
    #80
    Continent of the Ninth
    Vindictust
    TERA

    ezek mind inkább a keleti stílust képviselik a RIFT meg pont nem az.

    Jumpgate scifi köze sincs ehhez

    AoC bugos / tartalom hiányos foshalmaz volt kiadáskor

    WAR sokaknak kevés volt a pve tartalom.

    Lotro kakukktojás , nem tudom miért nem volt nagyobb sikere.

    szóval szerintem a RIFT-nek bőven van helye a piacon . azt nem mondom hogy több milliós bázisa lesz de pár 100k előfizetőt felcsippenthet magának ha odafigyelnek rá .
  • hordanee
    #79
    Azért a WAR-nak a Conannak is meg volt a maga oka, hogy miért bukott be, a Conan gyakorlatilag egy early beta volt megjelenéskor, és hiába lett egy jó játék belőle egy év alatt, addigra már beállt egy relatíve alacsony előfizető számon. A WAR-al is hasonló problémák voltak csak kisebb léptékben, egy nagyon jó rendszer volt szerintem, de kb 2-3 hónapig játszottam csak vele, mert úgy éreztem nincs semmi olyan élvezhető tartalom, vagy cél ami hosszútávon odaköthetne a játékhoz.

    Én hiszek abban, hogy ha egy játék nagyon jó, akkor a kritikusok és a játékosok be tudják annyira reklámozni, hogy nőni fog szépen az előfizetőszám. Az egész azon múlik, hogy valóban olyan színvonalas-e az egész játék mint amilyen az első zóna volt béta 1-ben, tényleg olyan élvezetesek lesznek-e a Rift eventek mert ebből még nem lehetett sokat látni, és ami még szintén nagyon fontos, hogy élvezetes értelmes és balanceos PvP legyen benne(Bár ez nyílván nem mindenkinek ugyanolyan fontos).
  • hordanee
    #78
    Számomra nem tűnik kevésnek az amit a Rift nyújt. A Wow szerű játékmenet az ami a nagy játékosbázishoz kell, ezt kell kiegészíteni olyan mechanizmusokkal amik adnak valami plusszt, és mindezt olyan szinten ki kell dolgozni, és olyan mennyiségű tartalommal ellátni, hogy a játékosok az első hónap után is tovább játsszanak, esetleg ajánlják ismerőseiknek.

    A dinamikus rendszerek amik vannak a Riftben nagyon hasonlítanak a Guild Wars 2-ben beharangozott rendszerekre, ezért látatlanban nehéz lenne a kettőt összehasonlítani.

    A TERA számomra mikor néztem róla videot egy tipikus ázsiai grind MMO-nak tűnt ami persze nem zárja ki, hogy sikeres legyen, de nem is számít a Rift közvetlen vetélytársának. A Jumpgate Evolutionra kiváncsi leszek én is de az meg egy Űrhajós shooter MMO.

    Szerintem a kiadó ilyen fázisban valóban nem számít túl sokat anyagilag, viszont olvastam erről a Trionról és több százmilliós büdzséről beszéltek (ez persze nem csak a Riftre hanem az End of Nations és a SyFy c. MMO-ikra összesen) ami azért komoly összeg, bár ez manapság már kell is egy AAA MMO fejlesztéséhez...
  • csokikutya
    #77
    áá már nem is fogadta el.. lemaradtam:( nah mindegy...
  • Probatbicol
    #76
    Nagyjából egyetértek ezzel a véleménnyel. A Rift kb. olyan mintha a működő nyugati mmo-kból összegyúrták volna a a jó részeket. Engem valamiért nagyon megfogott a hangulata, csodálkoztam is magamon, hogy élvezettel gyűjtögetem a vaddisznókból az agyart :). Meg nagyon pozitív volt a gördülékeny indulás és a nagy tömeg a játékban. Nem is tudom láttam-e már ilyen sima, pontos indulást egy mmo-nál, ráadásul CB. Meg az egész játékból sugárzik a profizmus és a kidolgozottság.
    De én is úgy érzem, hogy ha ezt egy teljes árú fizetős (account+havidíj) játékként akarják eladni, akkor sajnos garantált a bukás.
    Olyan nevek döcögve mennek, mint a War, Conan, a Lotro ugye fel is adta, akkor egy tök ismeretlen világnak szinte lehetetlen betörni a piacra, úgy hogy csak a bevált receptet alkalmazza.

    Viszont én a többi felsoroltban sem vagyok annyira biztos, hogy akkora durranások lesznek, várjuk ki, hogy bizonyítsanak. Ezek közül egyedül a Vindictust próbáltam, azt imádom is, de annyira más jellegű játék, hogy az mmorpg piacba nem fog beleszólni.
  • TeeKillah
    #75
    Idézek egy másik fórumról. Azért idézet mert lényegében egyetértek vele és teljesen jól látja a RIFT helyzetét.

    "Őszintén megmondom, én nem próbáltam a játékot, csak olvasgattam róla, főleg mikor találtam egy olyan hírt, hogy a Ubisoft lesz a kiadója. Ekkor felkeltette a figyelmem, néztem róla pár videót, olvastam a játék történetéről, a fejlesztők terveiről stb.
    Azt kell mondjam, hogy így ennyi információ után ez nagyon kevés a mai piacon. WoW szintű játék, és a WoW mellett már elrobogtak a jobb, komolyabb büdzséből készülő mmo-k techikailag.
    Közelednek a nyugati piac felé olyan játékok, amik olyat játékmechanikát tudnak felmutatni, amilyenek eddig példátlanok voltak ebben a szegmensben, gondolok itt például a Continent of the Ninth-re, esetleg a Guild Wars 2re, vagy például ide vehetjük a Vindictust is. Egy ilyen erőteljes microtranzakciós rendszerekkel ellátott mezőnyben ennek a játéknak nem jósolok sok esélyt, hacsak a fejlesztők az Ubisoft euromillióit felhasználva nem húznak valami nagyon-nagyot. Ezt azonban egy már béta verzióban lévő játéknál nem hiszem,hogy nagyon meg tudják tenni.
    "

    ... és akkor még olyanok meg sem lettek említve, hogy T.R.E.A. online vagy Jumpgate Evolution.

    Nem lenne rossz a gém de jelenleg csupán a skill rendszer felépítése különbözik a többi, hasonló játéktól.
  • Probatbicol
    #74
    Behívtak a 2. körre is, örülök, mert hiányzik a játék :)
  • frango
    #73
    Nekem se nagyon megy 20 fps fölé... 1-2 óra után mondom:jó ez jó ez.
    Lvl 10-nél már kicsit unalmas. Nem jó amikor az ugrik be, hogy hopp "déjà vu"(lotro).
    A Tera betat már alig várom én is:)