8196

riftstorm-banner2.jpg

Mielőtt kérdeznél, légyszíves olvasd el ezt a FAQ-t!


PvE Szerver: Zaviel, Blightweald, Gelidra

PvP Szerver: Bloodiron

Megkérek mindenkit, hogy normális hangnemben fórumozzon,
trollkodásért, fórumképtelen magatartásért büntipont / szélsőséges esetben kitiltás jár!
  • Me0w
    #432
    Egyebkent karakter generalas:

  • Eksz
    #431
    En ezt az aktiv racialt nem is neztem kelarinal, igy foleg nagyon imba a 2 egyutt... Dwarf tank alap guardinnel, viszont ez a high elf, erdekes, nyugodtan lehetne received helyett done, nekem mindenkeppen jobban tetszene ha mar en pl dwarf tankot csinalnek mindenkepp. Defiantal a tobbit a kelarit kiveve, nemtartom sem kiemelkedoen jonak sem rossznak.

    Meglatjuk.
  • Me0w
    #430
    Akkor is a (gay) blood elf volt a legjobb :P
  • Eksz
    #429
    Ha bele akarnek kotni ebbe azt mondanam, azert a troll racial nemrossz foleg casternek, nameg ugye a tanc > sokminden.

    Irogatjak mar forumon hogy valoszinu azt nerfelni/valtoztatni fogjak.
  • Me0w
    #428
    Ezek a racialok egyebkent:

    Defiant
    Ethian
    - Activates a device that surrounds the ethian in a magical shield absorbing damage equal to 25% of their maximum health. This effect lasts for up to 20 seconds.
    -Strength, Dexterity, Intelligence, Wisdom and Endurance are all increased by 2% (Passive)
    Kelari
    The Kelari enters a frenzy, increasing their Critical Hit by 10% for 15 seconds. (CD 5 minutes)
    Critical strikes deal 10% more damage & critical heals return 10% more damage (passive)
    Bahmi
    The Bahmi draws on the power of their Sefir, increasing their Spell and Attack power by 40% for the next 10 seconds(CD 5 minutes)
    Reduces all damage taken by 2% (passive)

    Gaurdians
    High Elf
    Call upon the spirits of the ancients increase the high elfs mana, charge, energy or power regeneration rate for the next 15 seconds. (CD 5 minutes)
    Increase all healing received by 3% (passive)
    Dwarf
    Reinvigorates the Dwarf, causing them to regain 30% of their health over 6 seconds(CD 5 minutes)
    Endurance increased by 5% (passive)

    Mathosian
    Blesses the Mathosian, healing them for half of the damage they receive each hit for the next 30 seconds for up to a total of half of their maximum health (CD 5 minutes)
    Increases all damage dealt by 1% (passive)
  • [NST]Cifu
    #427
    A faji képességek / bónuszok szvsz mindenképpen kellenének, engem személy szerint soha nem érdekelt az, hogy melyik fajnak táposabb a faji bónusza. Troll pap voltam WoW-ban, folytassam? :)

    Ettől függetlenül azért igen, a balancera ügyelni kellene...
  • Me0w
    #426
    Igen, a Kelari el van tulozva, de remeljuk ezt azert kijavitjak, ha nem, akkor mindenki kelari lesz :)
  • Me0w
    #425
    A karakterszerkeszto elegge unalmas, kb. guild wars szintu, de ezt pont leszarom ;) Ott van ellenpontnak az Aion, aminek a karakterszerkesztoje odabaszott, a jatek meg egy rakas szar volt.
  • Eksz
    #424
    Ez a vegyuk ki a racialokat hulyeseg, viszont ezzel kapcsolatban megemlitenem, es nem sirni vagy flamebaitet bedobni akarok, csak en szemelyszerint, a tobbi racialhoz a Kelari racialt tulzottan jonak talalom (Critical strikes deal 10% more damage and critical heals return 10% more health.)
  • [NST]Cifu
    #423
    Olvasgatom a hivatalos fórumot, sok dolog tetszik (meglepően sokan írják azt, hogy a Terion figyel a játékosok visszajelzéseire), pár dolgon mosolyogtam (például egy fekete bőrű emberke amiatt méltatlankodik, mert a Guardian oldalon nem lehet sötét bőrű karaktert indítani), pár dolgon felhúztam a szemöldököm (azon a topicon, amelyben a meglehetősen szegényes karakter-customizációt ostorozzák - tényleg ennyire rossz a helyzet?), pár dolgon viszont jót nevettem. Például egy srác a faji speckók miatt kelt ki magából (hogy vegyék ki őket, úgy, ahogy vannak), erre a csúcs reakció páros:

    Hozzászólás a nyitó post-ot beidézve: Játsz szuper mariót, ott nem kell a faji speckók miatt aggódni.
    Reakció a fentire: De Luigi magasabbra ugrik mint Marió! Kedves Nintendó, légyszives nerfeljétek le Luigit, mert ez így unbalance! :DDD
  • 0Fritz0
    #422
    Na ezért jó, ha a karakternek van egy pet-je:

  • Eksz
    #421
    Hat itt riftben nem is olyan beteg otlet az a cleric only insta, hiszen minden rolera van cleric soul. Ahogy en eddig lattam, szamomra is meglepo modon, eleg sok tank es healer karakter volt amikor valaki lfg vagy lfmezett instakra, szoval meglatjuk.

    Minel tobben jelzik itt hogy erdeklodnek-e egy magyar guild irant vagy hogy mivel tervezik a jatekot, annal jobb.
  • Me0w
    #420
    Akkor legyen pve szerver, az aljas osztoneit mindenki kielheti az altjaival. *gonosz kacaj* :)
  • Jockey
    #419
    én pve szervert preferálok, pvp szerver a riftek+warfront egyebek miattt teljesen értelmetlennek látom, max ha valaki lovwbie akart gankelni vagy gankeltetni magát..Itt folyamatosd npc attack is van, nagyon fincsi lehet mikor küzdesz az npc attack-l a falúvba és hátul basztatnak még az ellenséges faction playerei is..:-p
  • BEAST #418
    Én még nem játszottam olyan játékkal/serveren ahol cleric/healer túltengés lett volna. :D
  • [NST]Cifu
    #417
    Meow!, aki 50$-t fizet az még örülhet, én 50 eurót fizettem. :S

    Én is alapvetően healer beállítottságú vagyok (pap minden mennyiségben, prédikálni úgy is nagyon tudok... :D), de azért persze ha Cleric túltengés lesz, mással is kipróbálhatom magam (mondjuk ilyenkor bejönnek az elmebeteg kis ötleteim, WoW-ban egy Priest-only instát hoztam össze egyszer, mondjuk effektíve kínszenvedés volt, de amíg az ott lévők élvezik, addig az ilyesmi nem akadály).

    Én az utóbbi időben kissé carebear lettem, szó se róla, semmi bajom akár az open-PvP rendszerrel, addig, amíg az elviselhető kereten belül marad. Ha időnként egy kis kergetőzés megy, azon nem akadok ki. De azt már nehezen viselem, ha gankfest megy, és fél órán át csak a hullámon táncoló ellenséges frakcióbélieket nézhetem (vagy az űrállomáson üllhetek, mert az állomás alatt egy flotta áll), és nem tudok questelni, haladni emiatt.
  • Me0w
    #416
    A 4-es eventnek vege volt hetfon 18.00-kor, a kovetkezo lehetoseg a kiprobalasra jan. 25, este 6-kor indul az uj event. Regisztralj mindenkepp a hivatalos oldalon, es nezd meg a nagyobb mmo oldalakat, hatha lesz invite code osztas.
  • Me0w
    #415
    Nem tudom, milyen a jatek end-game resze, de a wow-bol kiindulva egy ~40 fos guild mindenkepp kell, hogy meglegyen a raidre a megfelelo emberek szama. En rengeteg embert lattam a jatekban, sok magyart is, de lehet az elejen kevesen leszunk az $50-es ar miatt.
  • Lord Zax
    #414
    Sziasztok.

    Érdekelne a játék, a képeket videokat elnézve valoszinű hogy elörendelnék rá, de szeretném elötte kiprobálni a betában anélkül nem. Van valakinek 4eshez kódja? Egyszerüen sehol sem lehet találni. Aki már megunta vagy van felesleges légyszives küldjön egyet. Köszi
    Akinek volt lehetösége irjon rolla egy összetett átfogó bemutatót azoknak akik nem tudják kipróbálni.
  • Eksz
    #413
    Valoszinuleg egy serveren jatszhattunk. Viccet felreteve, erre a nagyobb nyilvanossagra azert gondoltam mert a 3-4. beta hetvege alatt az angol pve szerveren Instant guildjeben vagyunk 3an akik mutattak aktivitast, hat es na, mondjuk ki keves.

    En is healer karaktert fogok inditani, az oldal nekem is mindegy.
  • Me0w
    #412
    Szia!

    En egy olyan guildet latnek szivesen, ami pl. az itt jelenlevo emberekbol alakul, szeretem tudni, hogy kivel jatszom egyutt. Az ilyen 'gyere mert magyar vagy' guildek tele vannak idiotakkal. Ha a guild olyan emberekbol all, akiket tisztelni tudok, akkor nekem mindegy, hogy milyen oldal, vagy milyen szerver, kovetek barmilyen kozos celt. Eleg idot officerkedtem ahhoz, hogy tudjam, mennyi baj van egy 40 fos tarsasag osszefogasaval.

    A fo karakterem mindenkepp valamilyen healer lesz, a wowban 5 ev alatt megszoktam, es talan nem is csinalom rosszul :) Persze tele leszek funkarakterekkel, mar amennyiben a szuletendo fiam engedi :))

    Ha esetleg tudni lehet arrol, hogy ki-mit indit, annak orulnek, ha beirnatok.
  • Me0w
    #411
    Nem hiszem, ma pre-orderelt egy baratom, es:

    RIFT Standard Edition (1)
    $49.99
    Total: $49.99
    (not including applicable taxes)
  • Eksz
    #410
    Sziasztok!

    Nem tudom volt e már ilyen kezdeményezés, de engem személy szerint is érdekelne és valamilyen szinten mindannyiunknak, mint potenciális illetve már biztosan jövendőbeli Rift játékos valamilyen képet adhatna arról mire számíthat, ha valamilyen formában nyilatkoznánk arról ki milyen oldalon (guardian vagy defiant), milyen karakterrel, illetve milyen szerveren (pve vagy pvp) szeretne majd játszani ha eljön a várva várt idő. Prózaian megfogalmazva én szeretném ha alakulna egy guild, magyar játékosokból, ami így megalakulhatna kinek a headstart, kinek a megjelenés alkalmával.

    Másik dolog pedig, hogy én nem vagyok túlságosan aggodalmaskodó típus, viszont biztosra menni sosem rossz dolog, értem ezalatt azt hogy a Rift jobban bekerülhetne a magyar "gamerek" látóterébe. Ehhez arra lenne szükség, hogy egy jól átgondolt, magas színvonalú cikk, pár a játékot jól jellemző képpel megszülessen, és ez kikerüljön egy olyan oldalra amit sok olyan ember olvas akit érdekelhet ez a játék.

    Köszönöm hogy elolvastátok,

    Eksz
  • 0Fritz0
    #409
    Már a régi acc-omnál is juró van, szóval rájöttek.
    A fene vinné el őket. :)
  • Me0w
    #408
    :)
  • [NST]Cifu
    #407
    Aztán még kijavítják nektek is euróra gyorsan a végén. :)
    A játéknál már megrendelve, szóval azon már úgy se segít.
  • Me0w
    #406
    Irhatunk egyet a supportnak, ha gondolod.
  • [NST]Cifu
    #405
    Ja, valami ilyesmi lesz a háttérben, csináltam egy másik accountot, gmail-es címmel, de ott is eurót számol. Szóval én már mindenképpen megszívtam...
  • Probatbicol
    #404
    Na megnéztem, frissen létrehozott accountnál már eu-t hoz Hungary-nál. A régebbieknél úgy látszik nem lett átállítva valami. Gyorsan meg is rendelem, mielőtt azt is átállítják.
    Kicsit bosszant mert új accounton akartam megrendelni, mert a cb-re a 'homokozós' e-mail-el regisztráltam kamu névvel, remélem nem lesz belőle gond.
  • Me0w
    #403
    Nalam is $ van, es Hungaryt valasztottam
  • Probatbicol
    #402
    Nem félek, mert én is Magyarországot adtam meg. Akkor viszont nem értem.
  • [NST]Cifu
    #401
    Magyarország. Én már egyszer megjártam azzal, hogy nem saját országot adtam meg, hanem 'behazudtam' azt, hogy amerikai vagyok (account felfüggesztés volt a jutalom, azt nem árulták el, hogy miként azonosították az országot, IP vagy a bankkártya volt az "áruló").

    Vagy itt ettől nem fél senki?
  • Probatbicol
    #400
    És milyen országot adtál meg, mert nálam továbbra is usd jelenik meg.
  • [NST]Cifu
    #399
    nem lényeges ez számodra, mivel te usd-ben fizetsz, én is abban fizettem az előrendelésnél..
    remélem nincs több kérdésed ezzel kapcsolatban..


    Miután nekem euróban számol, kérdésem nem is lehet semmi...

  • Probatbicol
    #398
    Igen ezt már kiveséztük itt: csak az eurót használó országokból kell euróval fizetni.

    Ami a sort illeti, valamekkorára azért számítani kell induláskor, egy cég sem fog kétszer akkora szerverparkot felállítani az első pár óra/nap kedvéért. A cb első két eventjénél is volt sor pár órára, a 3. és 4.-nél már nem annyira mert nem mindenki lvl1-ről kezdett.
  • Jockey
    #397
    nem lényeges ez számodra, mivel te usd-ben fizetsz, én is abban fizettem az előrendelésnél..
    remélem nincs több kérdésed ezzel kapcsolatban..
  • [NST]Cifu
    #396
    Mondjuk az 1 euró = 1 dollár árfolyamot a játék árazásánál a Trion is használja, 49.99$ ~ 38 euró, oké, az árfolyamokkal nehéz számolni, legyen 39.99 euró, vagy 40.99 - de ne 49.99...

    Ez csak annak a fényében kellemetlen, hogy az előfizetésnél már azért némileg korrigáltak, noha még mindig nem annyival, mint ami reális lenne. Egyébként jól értem, hogy a játék előfizetése drágulni fog Március 15. után? Vagyis annak aki nem fizet elő Március 15.-éig az alap 30 napon felülire.
  • [NST]Cifu
    #395
    de tomeg sem a kezdo zonakban

    A tömeg önmagában nem hiszem, hogy probléma lenne, hacsak nem jár valami gyakorlati hátránnyal (pl. ráállnak a questadó NPC-kre)...

    , kepzeld el, mikor egyszerre 3000 ember probalja ugyanazt a questet megcsinalni.

    Ezzel számolni kell, és vagy instancolni a régiókat (mint az Age of Conan-ban), vagy úgy megoldani a questrendszert, hogy az azonos questet végző emberkék ne zavarják egymást (most csak rémlik valami, hogy mintha a Warhammer Online esetén volt ez normálisan megoldva tán?).

    Viszont azt sem akarjak, hogy 2 het utan meg ne legyen eleg ember instazni, stb. A szerver osszevonas meg annyira azert nem egyszeru, adatok mergelese, nevek, stb.

    Szvsz hacsak nem sikerül alapból olyan elégedettség-faktort adni a játékosoknak, hogy a többség igenis maradni akarjon, akkor a szerver-összevonások előbb-utóbb elkerülhetettlenek.

    En inkabb ulok egy kicsit a queueban :)

    Izlések és pofonok. Én speciel utálom a quene-t. :)

    Az Aion esetében például én csak azért vettem meg a játékot, mert a barátaimnak bejött a játék, amúgy nekem legfeljebb az ázsiai karakter-kinézet volt talán az egyetlen, ami tetszett a játékban. Egy viszonylag rossz játékkal is el tudok lenni, ha cserébe jó társasággal tudok együtt lenni (jó, a Cataclyst esetén már határozottan nemet mondtam, nekem nagyon elegem van a WoW-ból...). Csak az Aion esetén úgy nézett ki, hogy ők a head-startal elindultak egy szerveren, ami viszont irgalmatlanul feltöltődött, és 2+ órás várakozásra is volt példa. Ők nem akartak eljönni onnan és elveszteni a már előrehaladott karaktereket (ez persze nem a játék hibája, hanem az övék :D), én nem akartam órákig sorban állni, szóval kb. háromszor belogoltam egy normális populációjú szerverre, megállapítottam, hogy az Aion nem az én játékom (ezt amúgy a haverok is megállapították, ők sem fizettek be második hónapra, de ebben annak is része volt, hogy a végére nagyon megutálták ők is a hosszú sorokat), és cancel subscription...
  • Me0w
    #394
    En ezt ertem, de az emberek elvarjak, hogy ha mar megvettek a jatekot, ne legyenek queue-k, de tomeg sem a kezdo zonakban, kepzeld el, mikor egyszerre 3000 ember probalja ugyanazt a questet megcsinalni. Viszont azt sem akarjak, hogy 2 het utan meg ne legyen eleg ember instazni, stb. A szerver osszevonas meg annyira azert nem egyszeru, adatok mergelese, nevek, stb. En inkabb ulok egy kicsit a queueban :)

  • [NST]Cifu
    #393
    Az, hogy a megnyitáskor roham van, majd utána látványos játékos populáció visszaesés, az teljesen általános jelenség, de ez nem mentség arra, hogy a start idején nincs kielégítő szerverpark. Igen, ez együtt jár azzal, hogy a populáció-visszaesés után jönnek a szerverösszevonások, hogy aztán a szerverek játékos állományát felduzzasszák. De ezt az üzemeltetőnek meg kell oldania, nem hivatkozhat arra, hogy azért nem biztosít elég szervert, mert sok játékos úgy is lemorzsolódik. Ha én megveszem a játékot, akkor elvárom hogy játszani tudjak, és ne azzal kell szembesüljek, hogy fél órákat sorba álljak, amíg egy szerverre bekerüljek, ahol aztán lagfestet kapjak a képembe.