8196

riftstorm-banner2.jpg

Mielőtt kérdeznél, légyszíves olvasd el ezt a FAQ-t!


PvE Szerver: Zaviel, Blightweald, Gelidra

PvP Szerver: Bloodiron

Megkérek mindenkit, hogy normális hangnemben fórumozzon,
trollkodásért, fórumképtelen magatartásért büntipont / szélsőséges esetben kitiltás jár!
  • Me0w
    #472
    Mire vagy kivancsi?
  • Cat 02 #471
    Tud valaki valami magyar leírást erről az játékról? Mert a topik bent van favban és látom, hogy felpörgött :%
  • BoneDragon
    #470
    Ja, oké :)
  • Jockey
    #469
    nem felszerelésről beszélek, hanem soul választásról...
  • BoneDragon
    #468
    PvP-be se csak a játékoson múlik. Azért nem mindegy, hogy 600-at vagy 300-at lősz bele az ellenfélbe. Sőt, szerintem pvp-be számít legjobban a felszerelés.
  • Jockey
    #467
    engem pvp érdekel, ott pedig elég extrém setupokkal is lehet boldogulni, mert inkább a játékosokon múlik a végeredmény, így sztem a sok választható soul sztem inkább megtartja az unniverzalitást..
    persze, ha pve dungeon vagy mittomén mit nézünk, akkor lehetnek preferált buildek, de úgy gondolom ez iránt aggódni ennyire szofisztikáltható és univerzálissá tehető buildeknél felesleges..
  • Me0w
    #466
    Ez hulyeseg, sima pug dungeonban soha senki nem fogja megszolni a buildedet, amig nem csinalsz borzalmas hulyesegeket :)
  • Probatbicol
    #465
    Én pont ettől félek legjobban ebben a játékban, hogy hiába van annyi féle soul, pár hónap alatt kialakul a közvéleményben, hogy melyik classnál melyik párosítás a legüberebb instára, pvp-re stb. és ha nem avval mész be egy partiba akkor leállnak veled veszekedni. Ráadásul itt úgy néz ki elég könnyen lehet váltogatni a soulokat, úgyhogy kénytelen leszel te is az elvárttal játszani, még ha rühelled akkor is.
  • BEAST #464
    És engem még győzködtél, hogy menjek vissza. -.-
  • [NST]Cifu
    #463
    Egész pontosan a béta fórum a béta event időtartama alatt megy, aztán még 48 órát, utána lezárják / törlik (pontosabban szerintem csak nem jelenik meg a játékosok számára, hanem csak a belsősök szemezgetnek az ott leírtakból).
  • Me0w
    #462
    Oh, ertem. Mondjuk ertheto, ket het alatt teleszemetelne a sok hulye.
  • TDC Geronimo
    #461
    Én is kerestem ma. Szerintem csak akkor megy, ha megy a beta és van accod rá.
  • Me0w
    #460
    Sracok, a beta forum hova lett? :)
  • Me0w
    #459
    En nem zarkozom el attol, hogy szopjunk orakon at egy bosson, de az legyen fun!
  • Hamed
    #458
    Egesz jo leiras az eddig latott 2 bg-rol.
  • [NST]Cifu
    #457
    Ez a hc vs. casual örök vitája. :)

    Én is úgy vagyok vele, hogy már ki Hardcore-oztam magam, most már a szórakozás az elsődleges. Ha az end-content le tud foglalni úgy, hogy nem fog hiányozni a valóban "végső" instance/raid tartalom, akkor természetesen semmi bajom, hogy a HC-kat is kiszolgálják. Csak a másik végletet sem szeretem. :)
  • Hamed
    #456
    De valamifele kihivas kell a hc jatekosoknak is. Ez valamilyen szinten pszichologia is. Lehet, hogy a casual tomegek sose foknak lejutni ilyen instakba, de ha a par szazalek hc raider nem lenne kiszolgalva akkor menne a siras, hogy milyen easymode jatek ez meg hogy nincs content. Es elvenne a motivaciojat az atlagembernek is, hogy nincs mirol almodoznia.

    Szoval en nem zarnam ki, hogy endgame expert raid instaba bizony "top notch" buildek kellenek, sot akar egyes fightokhoz mas celra teljesen eletkeptelen celkarakterek is.

    A dmgmeteres dologgal meg ugy vagyok, hogy ez a guildleader felelossege mennyire helyezi eloterbe a progresst a szorakozassal szemben. En mar reg nem wowozok, mikor meg toltam mar a hataron jart ez a dolog. Egy biztos, en inkabb nem raidelek vagy megyek mashova ha mar azon kell vitaznom, hogy milyen a rota:D
  • [NST]Cifu
    #455
    A béta oldalán még visszaszámlálás is van. Úgyhogy türelem, még 12 nap... :)
  • BoneDragon
    #454
    Küldhetnék már a meghívókat következő betara, mert már nem bírom kivárni... Ki akarom próbálni!!!!! :)
  • [NST]Cifu
    #453
    Nem slacker, egyszerűen nem tökéletes a rotája, ha jól értem. Viszont az meg kabaré, hogy arról vitatkoznak, hogy pontosan milyen rotája legyen. Még 1x: nem játszik rosszul, csak nem hozza azt a szintet, mint a theorycraftot / builded / rotát perfectül vágó csapattársak.
  • Me0w
    #452
    Lehet, hogy slacker :) En ugy tudtam viszonylagos nyugalomban lenni, hogy a CoH nerf elott azt spamoltam, neha egy-egy hot, es rogton a healing done elejen voltam, gond nelkul ;)
  • [NST]Cifu
    #451
    Hát remélem nem arról fog itt is szólni az end-game tartalom, hogy 'állíts össze egy raidet a legjobb-tank/DPS/healer-klasszokból, különben nem megy le időre a boss'...

    Ez esetben az ilyesmik túlzott igénybevételét mellőzni lehet...
  • radical@work
    #450
    mielőtt nagyon túlbeszélitek a témát, van már Rift combat parser szóval meg lehet nézni hogy ki mit alkot a partykban és sajnos a tapasztalataim alapján meg is kell.

    http://www.riftjunkies.com/combat-parser/
  • [NST]Cifu
    #449
    A DMG done-ra is igaz, amit írtam. sőt, az első bekezdésben kifejezetten a DMG done-ról írtam. Arról, hogy jönnek az olyan dolgok, hogy talentelj át másik buildre, mert az az optimálisabb, stb.

    Megint egy kis anekdóta, jelenleg a hunterünk vérét szívják keményen a fórumunkon, mert 11k DPS alatt van. Megy a Theorycraft, hogy a top guildeknél melyik debuff mennyit van fent, és ilyenek. Amúgy a srác nem játszik igazán rosszul, csak éppen a 6 (vagy 5?) DPS-ből ő az utolsó...

    Ha nagyon alapvető bajok vannak, akkor az szerintem sima group-questelés, insták alatt ki kell derüljön. Ha másként nem, hát fórumon / voice-on megbeszélik, hogy ki milyen buffokat / ütéseket használ, és így tovább.
  • Me0w
    #448
    Meg is van a clericem neve, Dr. Zoidberg ;)) Remelem en kevesbe leszek szerencsetlen :)
  • Me0w
    #447
    Van bg es open world pvp.
  • Eksz
    #446
    Ha pvp serveren jatszol barhol megtamadhatod az ellenseges frakcio tagjait, emellett vannak ugynevezett warfrontok amik gyakorlatilag pvp instak, bizonyos feladattal, cellal.
  • Eksz
    #445
    En konkretan a dmgre gondoltam, dmg meter alapjan barmit levonni healing, jo a barmit talan elnagyolt de, erted, butasag. Viszont az mindenkinek a sajat maga fele iranyulo elvarasa, vagy az lehet hogy szeretne bizonyos kereteken belul maximumot nyujtani. Ebben (is) segit a dmg meter. Hangsulyozom, dmg meter, nem a healing done. Szoval szerintem igenis hasznos, segit az egyeni embernek illetve a guildnek is sok esetben, es nagyon nem azt ertem ezalatt hogy aki maximumhoz kepest 99 vagy 90 vagy 80%ot teljesit azt keresztre kell fesziteni.
  • Kasya
    #444
    A PvP itt is hasonló, mint Aionban, hogy "irány a megye nagyságu terep és öljétek egymást", vagy van vmi ground, ahol ki is lehet használni a kari tulajdonságait és nem kell 20 percet rohanni éledés után?
  • TDC Geronimo
    #443
    Mekkora igazság van ebbe! Én wowoztam majdnem 4 évig kezdetektől aztán kb 2 éve egyáltalán nem. Kieget most megvettem, felvittem 85re karit, toltam régi haverokkal az 5ös instákat és pár napja lemondtam megint előfizetést. Ugyanezt éreztem. Olyan szinten el van kurvulva ott a community, hogy az már menthetetlen. Nem beszélve erről a dungeon finderről, ami aztán kiölte a játékosok közötti kommunikáció utolsó csíráját is.
  • Me0w
    #442
    Szerintem, 100% sajat tapasztalat, olyan 70%-30% a PvE/PvP content jelenleg.
  • [NST]Cifu
    #441
    Nem, van egy elég kidolgozott PvP része is, sőt, PvP szerverek is vannak, ahol a két frakció tagjai gyepálhatják egymást a nyílt területeken.
  • [NST]Cifu
    #440
    Egyfelől talán egyet is értenék, de én a DMG metert teszem felelőssé a mi WoW guildünkben is kialakult e-peen lengetéséért. Hiába játszik valaki (saját magához mérten) jól, és élvezi a játékot, ha nem hozza az "elvárt" DPS szintet. Utána jön az, hogy akkor olyan build-re spec-eljen, ahol a legjobb a DPS, meg olyan rotát használjon, ami a legoptimálisabb (és jönnek az ElitistJerk theorycraftok...). Ez pedig megöli a játék élvezetét, és elveszi az ember kedvét az egésztől.

    Healer-leaderként először én is használtam, aztán rájöttem, hogy semmi értelme, a healszerverzéshez semmi köze, a healing done-nak pedig pláne. Ha valaki nagyon nem tud healelni, az úgy is kibukik ha hullanak a rábízott emberkék, mint a legyek. Ha meg akad egy-két gyengébb láncszem, akkor a jobb healerrekre ráwhispeltem, vagy magam néha el-elejtettem egy-egy healt oda, ahova szükség volt...

    Amikor a 3. kiégés után visszatértem Licsit ölni, folyton azt hallgattam, hogy csak Disc talenten lehet kihealelni a végső fightot. Én meg mondtam, hogy Holy vagyok, megoldom ezen a talenten. Megoldottam, de amennyit én tűrtem amiatt, hogy 'dehát a Disc...'. Úgyhogy Licsi kill után végleg le is raktam a WoW lantott emiatt...

    Na, anekdótázás vége, a lényeg az, hogy ha a játék end-game tartalma olyan 'kihegyezett', hogy csak top-notch tankokkal / dps-ekkel / healerekkel megoldható, akkor ott nem a játékossal, hanem a tartalommal van a baj. Én ezért imádtam azokat a csatákat, ahol előre megnézett tax nélkül, magunk kútfőjéből próbáltuk megoldani a dolgokat. Néha eszméletlen nyakatekert dolgokat műveltünk, de ha lement a boss, akkor kit érdekelt, hogy egy-másik DPS, Tank vagy Healer nem pengeélesre kihegyezett értéket nyújt a fight alatt.

    Az persze tény, hogy mindenkinek meg kell tanulnia játszani a kasztjával. De ha ez egy raidfighton derül ki, akkor már régen rossz.

    Szóval én legalábbis rosszallóan nézek erre a DMG meter / WWS elemzős attitűdre. Mindenki hozza ki maga a saját kasztjából, karakteréből a maximumot. Ennek elégnek kell lennie... :)
  • Kasya
    #439
    Sziasztok!
    Ez lényegében akkor egy PvE orientált játék? Mit tudni az end-game contentről?
  • Eksz
    #438
    Lattatlanban csak a dmg meterhez fuznek annyit, hogy sokan rosszul allnak szerintem ehhez a kerdeshez. A dmg meter nem arra valo amire sokan, koztuk alairom enis sokszor hasznaljak, az epeenlengetesre. Hanem hogy kideruljon ha valaki nem ugy teljesit ahogy kellene neki, ezek utan nem a talajbanoobozasanak kell kovetkeznie, szerintem, ha rajonnie miert lehet igy is segiteni, legalabbis ez lenne a normalis.
  • Probatbicol
    #437
    Szerintem ez valami régi táblázat lehet, mert amikor én az első eventen kelarival voltam, annak nagyon brutál volt az aktív racialja: 15 seces buff, ezalatt az első ütés/spell 100% crit, a második 80%, majd 60 és így tovább.

    Itt egy jan 10-i jegyzet, ez is ezt írja: The Kelari get a 100/80/60/40/20 percent critical hit chance increase for 5 abilities in order.

    http://peripity.com/2011/01/10/rift-racial-quickfix-how-to-encourage-balance/
  • [NST]Cifu
    #436
    Egy srác csinált egy survey-t (kérdőív) a főbb, fórumon felmerült dolgokról.

    Itt pedig az aktuális állás.

    Eddig kb. 300-an töltötték ki, de feltűnő a válaszadók egységes nézete pár kérdésben, pl a többség nem akar repülő mountot, nem akar damage metert, a kasztrendszerrel szinte mindenki elégedett, ahogy a community-val és a grafikával is.
  • Eksz
    #435
    A Bahmi es mathosian aktiv racialokra talan azt lehet mondani hogy bizonyos helyzetekben adhat jelentos elonyt, viszont a kelair, egyreszt passziv masreszt jelentosen tobb, gondoljunk most csak a %ra ne arra hogy a bonus maga mi.
  • Hamed
    #434
    Bahmi meg a mathosian is epp eleg tap, csak ugye a kelari az "zomg crit racial" es ezert talaltak be oket.
  • [NST]Cifu
    #433
    @Meow!: Oh, köszönöm szépen, ezzeket például nem ismertem. Így ránézésre persze nem mondanak sokat, ahhoz a játékban kellene látni őket. Azonban a High Elf és a Dwarf faji bónusz is elég decens, legalábbis ránézésre.

    @Eksz: Hát őszintén szólva nem sok troll pappal találkoztam, a legtöbb pap Undead volt. Főleg PVP-ben. Ja, meg Törpe (még a racial Fear Ward idején). :)

    A tánc más kérdés, az tényleg poén volt, külön /dance makróm volt, /y Dance for the horde! felkiáltással. Raid közben a ready check várakozások közben folyton ezt nyomtam. :)