8196

riftstorm-banner2.jpg

Mielőtt kérdeznél, légyszíves olvasd el ezt a FAQ-t!


PvE Szerver: Zaviel, Blightweald, Gelidra

PvP Szerver: Bloodiron

Megkérek mindenkit, hogy normális hangnemben fórumozzon,
trollkodásért, fórumképtelen magatartásért büntipont / szélsőséges esetben kitiltás jár!
  • [NST]Cifu
    #832
    Összeütök egy gyors FAQ-ot, oszt ha még egyszer megkérdezi valaki, hogy fizetős lesz-e, azt purgálásra ítélem. :)

    Milyen játék a Rift: Planes of Telara? Ki fejleszti? Merre van a honlapja?

    Egy Fantasy MMORPG, olyasmi mint az Everquest I.-II., Dungeons & Dragons Online, Lineage 2, Aion vagy a World of Warcraft. A fejlesztő és kiadó csapat a Trion Worlds. A honlapja erre található.

    Fizetős lesz? Mennyibe kerül?

    Igen, fizetős, havidijjas. A játék maga 49,99 euró (a gyűjtői 59,99). A havidíj jelenleg 12,99 euró (a 3 hónapos előfizetés 32.97 euró, a fél éves 59,94 euró). Az előfizetési díjaknál ezek március 15.-ei "beállításra" vonatkozik, ebből arra lehet következtetni, hogy aki utána lép be, annak emelkedni fog valamennyit, de részleteket ezzel kapcsolatban még nem fedtek fel.

    Mikor jelenik meg? Lesz head-start?

    Amerikában 2011. március 1., Európában 2011. március 4. a hivatalos indulás, de aki előrendeli, az 2011. február 24.-étől head-starton vehet részt (mind az EU, mint az US szervereken).

    Ez azt jelenti, hogy az EU játékosok indíthatnak karaktert az amerikai szervereken és fordítva?

    Igen, a Trion úgy döntött, hogy nem szeparálja el a játékosokat, bárki indíthat bármelyik szerveren karaktert, és a fórum is közös mindkét közösség számára.

    Mi a Telara világának háttértörténete?

    (kicsit szabadosan és kapkodva...)

    Telara a hat őselem (Föld, Levegő, Tűz, Víz, Élet és Halál) síkjainak metszéspontjába lett létrehozva eredet-kövekből (Source Stone's), amelyek segítségével az elemeket meg lehet kötni, és mivel Telara mind a hat elem energiájából táplálkozik, így hosszú időn keresztűl békében fejlődött.

    Ám aztán az istenek elszabadították a Vér Viharát (Blood Storm), és Telara békés világában elementális hasadások (Rift's) jelentek meg, amelyeken keresztűl az adott elementális sík hordái elkezdtek átáramlani Telara földjére. A Vér Viharában sárkányok materalizálódtak, amelyek mohón vetődtek Telara eredet-köveinek gazdagsága után. Összesen 5 'kissebb' istenség jelent meg sárkány formában, mindegyikük saját elképzeléseit, jövőképét akarja ráerőszakolni Telara világára. Regulos, a legerősebb azonban el akart nyelni minden lényt a világon, ezért harcra kelt a többi sárkánnyal, és legyőzte őket. Csatájuk eredményeként az ég meghasadt, ezt látva pedig Telara népei egyesíteni kezdték erőiket, hogy felvegyék a harcot a veszedelemmel.

    Az istenek (mind a világot létrehozók, mind Regulos) a Telara hajdan volt hőseinek szellemeit hívták új életre, ők a Felemelkedettek (Ascended), akiknek meg kell védeniük Telarát. A játékos karakterek egy-egy Ascended-et személyesítenek meg.

    A népek azonban két eltérő nézetet vallottak. Az Őrzők (Guardians) az istenek kegyelméért imádkoznak, a bajok forrását pedig abban, hogy sokan hátat fordítottak az isteneknek. Legfőbb vezetőjük Cyril Kalmar, egy Mathosian hős, aki egymaga egész légiónyi Sárkány Lovagot állított meg. Újraszületett életének célja hogy kardélre akarja hányja Telara ellenségeit, és mindenkit, aki kérdőre vonja az istenek hatalmát.

    A Kihívók (Defiant) a saját kezükbe akarják venni sorsukat, nem kérnek az istenek kegyelméből, nem akarnak a bábjaik lenni. Leghíresebb vezetőjük Asha Catari, egy Eth nemes, aki szabadulni akar az istenek béklyójából, és akire még Regulos is felfigyelt. Regulos felajánlotta neki, hogy legyen a legfőbb tábornoka, de Asha kosarat adott neki, és a Kihívók élére állt inkább.

    Mi újdonságot tud nyújtani az amúgy is eléggé telített Fantasy MMORPG piacon a Rift?

    Az egyik legnagyobb újdonsága az, hogy a kasztrendszere meglehetősen flexibilis (erről később). A másik újdonsága, hogy a Rift-ek miatt aféle "nyitott csoportos" raid eventek lesznek folyamatosan a játékterületen (ezekről megint később).

    Hogy épül fel tehát a kasztrendszer?

    4 fő kaszt van (Warrior, Rogue, Mage és Cleric), a kaszt itt azonban nem szigorúan vett skatulya, hanem egyfajta "érdeklődési kör", a mágusok ugye a mágia iránt vonzódnak, a rugók a mozgékonyságra, kitérésre, gyors támadásokra és a lőfegyverekre, a papok a vallási alapú mágiára és buzogánnyal való igazságosztásra, a harcosok meg a közelharcra és a fizikai erőnlétre koncentrálnak. Mindegyik kaszton belül van 8 Soul, ami végül is egy-egy talentág. A karakterednél 3 választott talentágat vegyíthetsz szabadon, ízlésnek megfelelően, és később lehetőség van több ilyen kaszt-kombót is elmenteni. A talentágak bizonyos képességeket nyújtanak, és bizonyos feladatkörökre valóak. Lent a táblázatban lehet látni a feladatköröket (DPS, Heal, Tank és Enhance (alias Buff)) illetve az extrákat (Pet, CC). Az X az elsődleges, az O a másodlagos, gyengébb képességet takarja.



    Rögtön feltűnhet, hogy mind a négy fő kaszt képes majdnem mindegyik feladatkört betölteni (egyetlen kivétel van: nincs Mágus tank). Ezek pedig elég jól kitalált és felépített dolgok. Például a Rogue healer a Bárd, aki mágikus énekével gyógyít, bár első sorban buffokat ad a csapatnak/raidnek. A Warriornál a két mágiahasználó soul (Paladin, Void Knight) képes healelni, mindkét esetben szintén jól felépített rendszerrel. A Cleric visszatér a klasszikus szerepjátékok papjaihoz, Chainmail-t viselhetnek, tehát nem éppen papírból vannak, így érthető, hogy van náluk egy tank-fókuszú soul. A mágusok a hat fő elemre (föld, levegő, tűz, víz, élet és halál) koncentrálnak illetve a maradék kettő soul (elementalista és nekromancer) pedig főleg a petjeivel harcol.

    Mindkét oldalal lehet játszani? Mik a két oldal fajai?

    Igen, lehet mind az Őrzők, mind a Kihívók oldalán játszani.

    Őrző fajok:

    Törpék: A hegyek mélyén élő kis termetű, de mokány fickók.
    Nemes Elfek: Az erdőkben lakó legősibb faj, kecsesek és hosszú életűek.
    Mathosianok: Északi emberek, a becsület és hit elkötelezett követői.

    Kihívó fajok:

    Bahmi: Tetovált, a testük és lelkük fejlesztésére koncentráló keleti emberek.
    Eth: Sivatagi emberek, akik a proto-technológiák beavatott szakértő.
    Kelari: Lázadó Elfek, akik spirituális megvilágosodásban látják a jövőjüket.

    Mik azok a Riftek?

    Amikor valamelyik sík egy hasadékon át behatol Telara területére. A hasadékon át a sík lényei (szörnyei) özönlik el a területet, amelyeket a játékos karaktereknek kell megállítaniuk, végül pedig a hasadékot bezárniuk.
    Ezek a hasadékok képezik a játékon belüli dinamikus quest rendszer egyik alapját.

    PvE vagy PvP orientált a játék?

    Is-is. Vannak PvP szerverek (ahol a világban is lehet a másik frakcióbéli játékosokat megtámadni), és PvE szerverek is (ahol a PvP a Warfrontokra korlátozódik). A szerverek között vannak wPvP (World-PvP) csaták. A PvP-knél lesznek instanceolt csataterek (itt Warfront-oknak hívják őket) is (3-4 különböző, ha jól tudom).
    PvE terén megjelenéskor 10 group instance és 2 raid instance lesz. A group instance-ok 5 fősek, és mindegyiknek három nehézségi fokozata van (normál illetve Tier 1 és Tier 2), a raid instance-ok 10 illetve 20 fősek, de a méretükön (és ebből fakadóan a bossok/mobok életerején és sebzésén) kívül más téren nem térnek el egymástól (a loot is azonos)

    Milyen magyar guildek vannak? Merre találok magyar fanpage-eket?

    Guild:
    Infernum http://infernum.co.uk/

    Blog:
    http://rift.freeblog.hu

    Guild:
    Clear Sky, Blightweald szerver (EU PVE)

    Guild/Blog:
    Zephyr (béta: Icewatch / Guardian / PvE), http://rifthungary.wordpress.com/

    Guild:
    Renegade (PvE/Guardian) http://www.renegade-guild.eu[/URL]

    Guild:
    Ascended (PvE/Defiant) [http://rifthungary.hu/ascended.html]http://rifthungary.hu/ascended.html]


    Guild:
    Aeternum (Defiant) http://inaeternum.enjin.com

    Milyen angol oldalakat érdemes látogatni?

    ZAM Rift (portál, soul calculator, wiki)
    Rift Junkies (portál)
    RiftCore (blog)
    Telarapedia (wiki)
    Rift status (server figyelő)
  • Me0w
    #831
    Istennek hala igen!
  • Grr1234
    #830
    Ez fizetős lesz?
  • BoneDragon
    #829
    Te beszéni pici mádzsár nyeev?
  • micisnai
    #828
    a mondat másik feliének az értelme h okozhat csalódást is :D
  • [NST]Cifu
    #827
    Ha ezt most óránként akarod beírni, akkor úgy váglak ki a fórumról, mint annak a rendje. Ha spammelni akarsz, írj magadnak e-maileket, vagy mit tudom én.

    A vége tényleg az lesz, hogy én is inkább elkerülöm a magyar guildeket...
  • RaSzTaH
    #826
    durva vagy:)
  • TDC Geronimo
    #825
    De ismerős ez a guild név...
  • teb
    #824
    Ezt a mondatot én fejtegetem már egy ideje, de még nem jöttem rá, hogy mit akartál mondani. Az ok, hogy a videók alapján tetszik a játék, de a mondat második felét nem értem! :D
  • teb
    #823
    Továbbra is toborzunk mi is. Itt várjuk a jelentkezéseket:
    http://infernum.guildlaunch.com :) (ugyanúgy, mint pár órával ezelőtt :D :D)

  • Me0w
    #822
    Legyszives ne irj tobbet, ha nem tudsz ertelmes mondatokat osszehozni, koszi.
  • micisnai
    #821
    nekem mindenesetre vidik alapján nagyon tetszik a game de ott van az a mondás is h "minddig minden körülmények között?" :)
  • radical
    #820
    Még egy magyar nyelvű rift blog.
  • Bhalage
    #819
    a chatet meg az IRCtol loptak!
    a geciek!
  • TDC Geronimo
    #818
    Pontosan. Évek óta veszik át egymástól MMOk a már jó bevált elemeket.Ha végre lesz egy olyan, ami összelopkod minden jót mindenhonnan és működik is, akkor felőlem csinálják.
  • Me0w
    #817
    Koszonjuk, nem kell a play-by-play.
  • BoneDragon
    #816
    Azért írtam, hogy mindenki lop mindenkitől.
  • Hentes75
    #815
    3.14mb/s
  • Bhalage
    #814
    nem rossz ez a jesse plays video: ) az a tornyos varos beadja :o
  • [NST]Cifu
    #813
    Szerintem arra célzott Geronimo, hogy a WoW Ui-ja meg lopás a Lineage II., Everquest I./II. és a többi Fantasy MMORPG-től... Szóval azt mondani, hogy a chat ablak és a buff bar koppintás, egy kissé furán jön ki. A WoW úgy általában nem sok eredeti ötlettel rendelkezik...
  • [NST]Cifu
    #812
    Az FX5x00 széria egyidős, mindegyik 2003-ban jött ki... :)
  • radical
    #811
    Vaa ami kimaradt hogy Guardian oldalon vagyunk és a technokratákat fogjuk irtani! :)
  • Cat 02 #810
    48 óra múlva tolhatod is, nem kell sietni ;D
  • Hentes75
    #809
    Már töltöm is le a gammá. 7.5gb 45min :)
  • BoneDragon
    #808
    És nehogy kitaláljátok, hogy nem koppintott sehonnan, mert mindenki lop mindenkitől. Ez tény!
  • BoneDragon
    #807
    Elég sok mmo-t láttam/ próbáltam és a wowban full ilyen. Nézd csak meg :)
    Azért koppintás, mert alapból ott is ilyen.
  • TDC Geronimo
    #806
    Miért csak a wowban ilyen a chat meg a buff bar? Hihetetlen... :D
  • Cat 02 #805
    Lehet én vagyok noob, de a WoWhoz 62 millió layout addon van nem ? Akkor, hogy lehet koppintás ? :D
  • BoneDragon
    #804
    Ez tényleg első ránézésre wow, szebb graffal meg más ui-val. De az a chat ablak és a buff bar mekkora koppintás! De nekem tetszik! Legalább jókat lopnak! Hajrá, hajrá ne csalódjak! :)
  • Eksz
    #803
    En nem ertem ezt a "mondatot", de lehet hogy jobb is. :)
  • micisnai
    #802
    am egy. kiköpött wo ez a game sok változtatással és jó grafikával :)
  • Cat 02 #801
    Lol, GeForce FX 5900 jó ide (ami így tippre 5+ éves kártya, legalábbis FX5600 az van 8 éves is), de a GT 335M-em fail, mert nincs benne T&L, vicc, hogy az integráltam van :D
  • radical
    #800
    Sziasztok látom beindultak a toborzások, csatlakoznék én is:

    Guild: Atrium
    Szerver: kedden tudom megmondani mert nem emlékszem (EU PVP)
    Info: Sziasztok, társakat keresek a rift bétákhoz és a full játékhoz. A guild PVPVE szemléletű ami openworld PVPt és aktív riftelést jelent a szokásos instázás/raidelés mellett. Összesen 25-30 főre számítok az érettebb 20+os korosztályból akik legalább fél HC szinten tudnak játszani, épelméjűek és van MMO tapasztalatuk de mentesek a wowos sztárallűröktől.
    Eddig 2 Rift bétában vettem részt egy lvl27es mágusom meg egy 10 körüli warriorom van EU PVP szerveren. 6 év wow és 1 év lotro után váltok Riftre. További infók Lilcath (in-game) vagy PM itt a fórumon.
    Weboldal: http://rift.freeblog.hu/ (készül, ne savazzátok)
  • Eksz
    #799
    Systemreq

    Hirtelen ez jutott eszembe, bar ez meglehetosen keves az udvosseghez. :<
  • Cat 02 #798
    Pl benchmark, már az MMOknál nem nagyon szokott lenni :/
  • Eksz
    #797
    Engem erdekelne az, hogy mire gondolhattal, mint lehetoseg :)

    Nem.
  • Cat 02 #796
    Valahogy lehet most tesztelni, hogy hogyan fut a játék ?
  • TDC Geronimo
    #795
  • TDC Geronimo
    #794
    nekem is ez volt
  • teb
    #793
    Én nem választottam fizetőeszközt, nem is tudom hogy lehet-e. CE-t vettem meg. 12800 forintért. Erős a gyanúm, hogy nem euróban fizettem. 213,3 forintos euró szép lenne. :D