8196

riftstorm-banner2.jpg

Mielőtt kérdeznél, légyszíves olvasd el ezt a FAQ-t!


PvE Szerver: Zaviel, Blightweald, Gelidra

PvP Szerver: Bloodiron

Megkérek mindenkit, hogy normális hangnemben fórumozzon,
trollkodásért, fórumképtelen magatartásért büntipont / szélsőséges esetben kitiltás jár!
  • whisper
    #872
    Amúgy meg teljesen mind1. Ilyenek lesznek a kasztok aztán ezzel kell játszani aki a Riftet választja és ebből kell egy csodálatosan színes személyre szabodd egyedi karaktert összerakni. Ami szerintem teljesen új és ötletes dolog sz.tem így nem csak egy fajta unalmas tankok lesznek. RIFT-et már csak ezért is egy jó játéknak tartom így ki próbálatlanul is! Ezen az értem ,hogy még nem volt szerencsém megnézni ingambe!
  • whisper
    #871
    Hja értem. szóval NW2-ben is az votl ,hogy jött a pap és a paladinmeg a warrior értelmét vesztette mivel a pap ugyan úgy platezett meg pluszba még stone skinezett stb. Én értem ,de mért nem úgy gondolkozol pl ,hogy a mage adjon stone skin buffot a tanknak és nem csak a tank defensive buffot a magenek. . De legyen a leather vértes rogue is tankoljon mint a plates tank és nem csak warrior tankolt pls WOW-ba sem hanem , ott is , warrior, pala, dk, druid ott se volt baj ,de azért ne a mage meg a rouge már és azért ott is vicces volt mikor egy hunternak a pete tankolta a hc boss-t 8) a warrior meg dpselt 8) azért sz.tem egy szanitéc. Akkor a warrior is tudjon healeni? nem 8))
  • whisper
    #870
    Köszi az építő célzott kritikát ,de ez igen a linket olvastam amit beírtál ,de a táblázat tegnap nem jelent meg amiben le vannak elemezve a kasztok és így magából a szövegből csak annyi jött ki ,hogy a magen kívül mindenki tud tankolni pl.
  • radical
    #869
    Nem hiszem hogy túl nagy variálás lenne mivel egy darab EU PVP szerver van ami angol nyelvű, a többi francia/német és ugyanez van PVEnél is. Szóval PVP valószínűleg Cloudborne a PVE meg Blightweald a béta alatt.
  • Cat 02 #868
    Lesz valami kiemelt magyar szerver ?
  • Fritz Von...
    #867
    Egyébként ez megint tipikusan az az MMO lesz, ahol inkább megvárom a májust, hogy akkor mennyien maradnak a havidíjra...
  • Fritz Von...
    #866
    Ez fizetős game? És lesz tört szerver?

  • Sáska
    #865
    chloromancer-rel es riftstalkerrel jatszott valaki az elozo betakon? Erdekelne mit gondoltok ezekrol a szerepkorokrol: mennyiben mas/uj a chloromancerrel a healeles illetve a riftstalkerrel a tankolas?
  • [NST]Cifu
    #864
    Igyekeznek odafigyelni, ahogy nézegetem vissza a patch note-okat, mindig vannak kisebb-nagyobb változtatások a soul-oknál.

    Persze azt azért el kell fogadni, hogy tökéletes balance nincs, legfeljebb akkor, ha egy faj / egy kaszt lenne összesen. A lényeg az, hogy kiugróan ne legyen egyik soul se túl erős a többihez képest.
  • Győri Devi
    #863
    Amúgy mennyire figyelnek oda a balancra a készítők? Mármint arra gondolok hogy egy két kombináció ne legyen túlságosan overpowered meg egyebek.
  • Eksz
    #862
    Masreszt pedig nem ertem, engem ez a viszonylagosan nagy szabadsag fogott meg leginkabb a jatekban amivel a karakterek kialakitasanal szembesul az ember. Miert akarna barki rosszat sajat maganak azaltal hogy ezt a szabadsagot csokkentene?!
  • [NST]Cifu
    #861
    Azért 1 mage ne tankoljon már:)

    Ugyan miért?

    Különben is máshogy fog alakulni 50+ szinten a nagyobb instákat nem fogja tudni tankolni se cleric se mage se rugó.

    Mondod ezt mire alapozva? Tán alfa teszter lennél, és már végignyomtad az end-game tartalmat? Mert ha nem, akkor kb. ugyanannyit tudsz a játékról, mint én. Vagyis a kijelentő mód hibás.

    Ezek a class-ok a szokásostól nem eltérően a saját feladatukat fogják elvégezni és lesznek talentolva pvp-re ahogy magam és sok sok más játékost ismerek.

    Sok-sok más játékos meg nem így fog tenni, big deal...
  • Eksz
    #860
    Te itt valamit nagyon felreerthettel. Igenis "a szokasostol nem eltero" feladata egy tank soulos clericnek vagy roguenak a tankolas~~. Azt meg nemtudom toleralni ha valaki a sajat gondolatat tenykent kozli, mar ne haragudj.
  • Tomy Lee
    #859
    Azért 1 mage ne tankoljon már:)
    Warlord/Void Knight vagy Pala/BM ilyen összeállításokkal viszont már nincs gond.
    Különben is máshogy fog alakulni 50+ szinten a nagyobb instákat nem fogja tudni tankolni se cleric se mage se rugó.Ezek a class-ok a szokásostól nem eltérően a saját feladatukat fogják elvégezni és lesznek talentolva pvp-re ahogy magam és sok sok más játékost ismerek.
  • [NST]Cifu
    #858
    1.: Mi a gond azzal, hogy nem csak Warrior lehet tank? Ez egy begyepesedett nézet a korábbi fantasy MMORPG-kből, hogy Warrior = Tank, Priest = Healer, Mage/Rogue/Hunter = DPS. Személy szerint a legjobban a skill alapú fejlődést szeretem, ahol nincsenek kasztok. A kasztok ugyanis nagyon-nagyon bekorlátozzák a karakterépítés szabadságát, és nem alakíthatod úgy ki a karakteredet, ahogy te akarod. A skill alapú fejlődés amúgy bő 25 éve megjelent már a szerepjátékokban, azt hiszem az első fecske a GURPS volt. Előnye, hogy nincsenek kasztok, tulajdonságok, skillek vannak, és elosztható pontok, te pedig magad eldöntheted, hogy melyikre mennyi pontot raksz (bizonyos korlátozásokkal).

    Sajnos a számítógépes szerepjátékok ragaszkodnak a kaszt alapú rendszerhez, mert egyszerűbb és az egyszeri játékosok számára átláthatóbb. Tény, hogy a skill alapú rendszer akkor átlátható, ha veszi az ember a fáradtságot, és végignézi, hogy melyik skill mire jó. Viszont sokkal nagyobb szabadságot ad a karakter építésre, és nem lesz mindenki ugyan olyan, vagyis lehetőséget ad az egyéniségek kiépítésére.

    Kivételek persze akadtak már korábban is, a 2005 novembere (az NGE) előtt a Star Wars Galaxies egy vegyített Skillbox / Kaszt rendszerrel bírt, ahol egy fejlődési fa alapján lehetett az egyes kasztok skillboxait feltölteni XP-vel, és a skillboxok adtak képességeket. Viszont a fejlődési fában nyugodtan lehetett vegyíteni a dolgokat, én például Doktor/Sharpshooter/Engineer voltam. Az általam látott MMORPG-k közül ez volt a legjobb fejlődési módszer eddig, nyugodjon békében...

    2.: Mi az, hogy "elveszi" a tank titulust? Ki mondta, hogy a warrior lehet csak tank? Az, hogy a Cleric és a Rogue is lehet tank, több lehetőséget ad a felépítésre. Több lehetőség -> nagyobb változatosság mind a játékos számára, mind az adott feladatkört többen tölthetik be. A WoW-ban is volt két kaszt, aki lehetett tank/healer/dps a talentezéstől függően, a Druid és a Paladin. A többi hét kaszt viszont vagy csak dps vagy a három feladatkörből kettőt láthatott el. Sokkal szimpatikusabb, hogy mindegyik kaszt lehet mindhárom feladatkörben, a soul-ok összeállításával. Sőt, igazából én hiányolom, hogy nincs Mage tank, megoldható lett volna, például az elementalistánál (stone skin szerű varázslat) vagy valami védőmágiával (magic shield szerű varázslat). Itt szerintem lehetettek volna kreatívabbak, de ennyit elnézek azért a Trionnak. :)

    Az is nagy előrelépés, hogy ezt meglépték...
  • Pyotr
    #857
    Nincs ezzel semmi probléma, hogy pl: 1 paplovag is tud tankolni.
    Másrészről meg ahogy a tankokat ismerem jobb belőlük a több mint a kevesebb:)
  • Sáska
    #856
    Ezen az oldalon ket alakulo guildet lattam, az egyik az INFERNUM, a masik pedig az ATRIUM.
    Egyiknel sem art, ha tud az ember ertelmesen fogalmazni, es kepes szoveget ertelmezni..
    A masik kerdesedre pedig megtalalod a valaszt
    ITT.
  • [NST]Cifu
    #855
    Javítva.
  • whisper
    #854
    Azt értem ,hogy warrior lehet dps meg tank csak ,hogy a cleric-be hogy lesz tank és ,ha lesz akkor mi az értelme annak ,hogy warrior tank elől elveszi a tank titulust?
  • whisper
    #853
    Azt szeretném megtudni,hogy nem tudom jól látom-e ,de PVP serveren lesz magyar guild. Megtudhatnánk merre lehet jelentkezni és infót kapni ,hogy mikor. Mi kezdetektől já WOW-t így tapasztalattal rendelkezünk meg pici WarHammerrel. Csak Mi PvP-s serverre szeretnénk menni és jó lenne tudni ,hogy mi az amit itt preferálnak és tényleg merre találjuk a jelentkezési eltételeket. Tank, Healer Mage castokból jönnénk!

    Még egy kérdésem lenne: Hogy értendő az amit olvastam,hogy warrior, meg cleric meg rogue kasztból lehet tankot csinálni kivétel a mage. Szóval egy Cleric kasztból is lehet tankot csinálni és warriro tankból dps-t vagy Én ezt a részt nem értettem itt! Lehet valamit félre olvastam akkor bocsi ,de ez érdekelne!
  • 0Fritz0
    #852
    Nagy általánosságban:

    PvP-n folyamatosan rajtad van a pvp flag és bármikor mehet a harc.
    PvE-n ez kikapcsolható és a hirig is lekorlátozódik arénákra, scenario-kra és az esetlegesen kijelölt pvp-területekre.

    Azt nem tudom, hogy a Rift-ben lesz-e pvp terület és aréna.
  • radical
    #851
    Battle of the Ascends: Január 24 és 27 között (level cap 30)

    ez helyesen 25 és 28 között
  • Cat 02 #850
    PvE és PvP szeró között mi a különbség ?
  • radical
    #849
    Amcsiknál valószínűleg alpha teszt megy ahogy a blogomon is írtam, a béta pedig kedd este hétkor kezdődik szóval miért ne lenne több mint egy nap a számlálón?
  • Me0w
    #848
    Valoszinuleg csak onlineok a shardok, belepni nem lehet meg.
  • Hamed
    #847
    Amcsiknal hogyhogy mennek mar a szerverek? A szamlalo meg tobb mint egy napot ir...
  • Győri Devi
    #846
    Köszi jó faq! Most néztem először be ide meg értesültem a gameről szal jól jött.
  • radical
    #845
    RIFT Szerver Állapotjelző!

    Ez alapján jutott eszembe hogy a Cloudborne PVP szerveren vannak a karijaim. Aki Guardian oldalon szeretne klánozni, keresse Lilcath -et.
  • whisper
    #844
    Na megjött cask 7x kellett ki be lépegetnem 8))
  • whisper
    #843
    Pedig azt írja a Vip codenál,hogy

    Codes applied to your account

    Date Code
    1/23/2011 RIFT Beta VIP

    de a account managmentnél lent nem kapok downloadra linket 8(
  • whisper
    #842
    Event Invitation status EULA Action
    You have not yet been invited to a beta event.
  • whisper
    #841
    Bocsi ,de elfogadta a codeot logout beléptem újra és nincs linkem 8((
  • Tomy Lee
    #840
    https://rift.trionworlds.com
    itt bejelentkezel és az acc.manage résznél alul event résznél van a letöltési link
  • Gyogyito
    #839
    Jobb oldalt alul meg fog jelenni a link. Logoff és újra logolj be.
  • whisper
    #838
    Skacok. Ha van accountom sé beaktiváltam az egyik VIp kulcsot akkor honnan tudom letölteni mert nem kaptam mail-t linkkel! Ebbe valaki tud segíteni?
  • radical
    #837
    biza a faq alá a headerbe be kellene tenni, hogy nincs tört szerver itt mindenki eredetivel játszik.
  • Gyogyito
    #836
    Cifu szép FAQ, köszönjük!
  • [NST]Cifu
    #835
    Na, még egy kicsit finomítottam a FAQ-on (PvP/PvE), ha valami kimaradt, hajrá, lehet ötleteket adni mi kerüljön még bele. :)

    Illetve ha valamit hülyén fogalmaztam meg, vagy rosszul írtam le, plz jelezzétek.
  • BoneDragon
    #834
  • Sáska
    #833

    valaki majd jon, s megkerdni: tort szerver van?