8196

riftstorm-banner2.jpg

Mielőtt kérdeznél, légyszíves olvasd el ezt a FAQ-t!


PvE Szerver: Zaviel, Blightweald, Gelidra

PvP Szerver: Bloodiron

Megkérek mindenkit, hogy normális hangnemben fórumozzon,
trollkodásért, fórumképtelen magatartásért büntipont / szélsőséges esetben kitiltás jár!
  • Me0w
    #1232
    A launchernel valaszthatsz regiot, ha europat valasztod, eu-s shardokat mutat csak.
  • e57
    #1231
    Na amíg patchel... van egy láma kérdésem.
    Honnan látni, hogy melyik az EU szerver?
  • TDC Geronimo
    #1230
    összefoglalom: wow klón, wow klón, összelopkodott mindenhonnan mindent, wow klón, unalmas, szar, kurvajó!, nyárra megbukik, szarul optimalizált, szarul néz ki, kurva jól néz ki! ja és wow klón. Röviden ennyi :p
  • Bhalage
    #1229
    230 uj uzenet baszki :d
  • Mr_no_NaMe
    #1228
    :C
  • TDC Geronimo
    #1227
    akkor is wowos!44
  • Me0w
    #1226
    Itt van kulon warlock, a necromancer nagyon hasonlo az EQ-s necromancerhez.
  • Gyogyito
    #1225
    Értem amit írsz, és van is igazság benne.
    A Bétát én is végig játszom, nagy az esély a megvételre, de majd meglátjuk :)
  • Mr_no_NaMe
    #1224
    bár nem kötekszem, még nem is láttam. Ha hiheteg a faqnak akkor elvileg most tudnék játszani, csak nincs kapacitásom 2 nap alatt letölteni jelenleg 15 gigát :D
  • Mr_no_NaMe
    #1223
    írd át a lock nevét necrora
  • Me0w
    #1222
    Nem lattam wowban az elmult 5 evben necromancert, ne haragudj :)
  • Me0w
    #1221
    Ezt mi is fejtegettuk mar par hete, hogy a Rift akkor maradhat eletben, ha az SWTOR csuszik ev vegeig, mert akkor az emberek nem fognak varni ra, hanem keresnek a borzalmas cataclysm es az sw kozott valami elfoglaltsagot.
  • Mr_no_NaMe
    #1220
    Akkor wow feeling :C
  • Jeffjohnson
    #1219
    Ezzel egyetértek nincs új a nap alatt de aki wowozott az tudja ott milyenek voltak a skill leírások és itt is nagyon hasonlítanak rá mind működésben mind felépítésben de nem akarom én a wowot isteníteni már évek óta nem is játszom vele mert beleuntam. Végig fogom játszani a betat aztán majd meglátom ,hogy megéri-e megvenni.

    Jó pár ismerős megveszi ez sokat számít. Nekem a nagy dilemmám az ,hogy mikor jön ki az SWTOR ha csúszik év végére/jövő évre és a WOT sem hozza az elvárt minőséget a clanwarban akkor 80% ,hogy megveszem a RIFT-et. Polírozottság nálam a WAR meg Conan után sokat nyom :)
  • Me0w
    #1218
    Viszont a rog kombopont rendszere egy az egyben ugyanaz, mint a warcraftban, a finisherekkel egyutt, ott azert lehetett volna picit valtoztatni :)
  • Gyogyito
    #1217
    Én pont nem az vagyok, aki rózsaszín szemüvegen át nézi a dolgokat :)
    Írhattam volna más példát is a fire ball helyett, a lényegen nem változtat. Gatyo lentebb leírta a lényeget, nagyon nehéz újat kitalálni, vannak, és lesznek olyan elemek, amelyek minden mmo-ban benne lesznek.
  • Me0w
    #1216
    Egy peted van, viszont mint regen Everquestben, itt is van tankolos es rogue pet kulon, jatekstilustol fuggoen.
  • Jeffjohnson
    #1215
    Amennyit én láttam belőle 1 pet lesz de majd kijavítanak ha rosszul tudom.
  • Me0w
    #1214
    Elohalott idezgetos, dotolos eletszivos, neha megmurdelos, de angyreszt opnak levos, odabaszos. :)
  • Jeffjohnson
    #1213
    Ez így igaz!
  • Jeffjohnson
    #1212
    Persze fireball minden mmoban van ez gyenge példa volt nade amikor a skill leírása és működése is wowra hajaz (a legjobb példa erre a rugo) akkor nyilvánvaló a hasonlóság skillek felépítése a class működése még ha rózsaszín szemüvegen keresztül is nézzük a dolgokat de nem akartam 1 fanboyt sem megsérteni asszem nem csak a negatívumokat emeltem ki. Attól mert a wow-ból ollózták egy az egyben sok skillt attól még nem gyengébb a játék csak hiányolom belőle az új ötleteket ennyi.
  • Mr_no_NaMe
    #1211
    Sziasztok!
    A nekro milyen, a nekro milyen a nekro milyen :D
    Végre valami rendes élőhalott idézgetős, a "sereg harcoljon, és ne én" nekro lesz, vagy megint valami punnyasztott vacak sötét mágiával?
  • Torzonborz
    #1210
    köcsög on :
    sokat láttál ám a játékból a lvl2es kariddal , mi !?

    Pont tegnap beszélgettünk erről ts-en hogy már az átlagos mmo-k nem nagyon felelnek meg az ízlésünknek , valami újra vágyunk már.
    Fritz ezért húzta le.

    Ettől függetlenül a játék rendben van s ugyan nem egy eget rengető nagy alkotás, inkább szép iparosmunka , de az elmúlt évek tapasztalata alapján már ez is valami.
  • gatyo
    #1209
    2011-et írunk. Úgy gondolom a múltban mindenféle próbálkozás volt már. Szintlépős, skillhúzos, ide-oda futós questrendszer vs. történet alapú vándorlás stb. stb. Újat adni már nem lehet, azaz bármire rámondhatjuk, hogy "klón". Ezek WoW verő dolgok meg már annyira gyerekesek, hogy hihetetlen. Egyetlen MMO sem fogja a wowot leverni már soha. Viszont 1-2 ilyen próbálkozás ha csak pár hónapig is de nagy felüdülés szerintem. Én itt azt látom, hogy a bevált dolgokat ollózzák össze és igyekeznek egy MMO szinten gyönyörű grafika alá tenni. Valamint a beta alapján és ezt alább a kritikus ÁLLÍTÓLAG "nagy" tapasztalattal rendelkező teszterek is elismerik, hogy meglepően össze van rakva így 1 hónappal az indulás előtt. AZAZ számomra mindenképpen megéri megvenni mert ez a csapat megérdelmi.
  • Me0w
    #1208
    Szerintem korrekten osszefoglaltad, nekem is ez a velemenyem.
  • Gyogyito
    #1207
    Én is leírtam a véleményemet az első nap után, a blogom olvasható.

    Viszont nem értem, ezt a wow-ból lopott dolgot. A fire ball stb skillek már régen, a wow megjelenése előtt ismertek voltak, pl AD&D, MAGUS nevű szerepjátékokból ( ha mond ez valakinek valamit ). Ennyi erővel a Blizz is lopta az ötleteket.
    Jó lenne, ha mindenki végre elfelejtené ezeket az innen lopta, onnan lopta történeteket. A kérdés az, hogy a skillek megfelelnek a feladatuknak vagy sem. A játék hangulata nagyon rendben van, nekem a mobokkal sincs semmi gondom. Ja, hogy messziről rám aggróznak? Pont ez a jó benne, nem sétálhatok lazán egy bandita táborban úgy, hogy közben senki fel sem figyel rám.
    Nyilván, van még min dolgozni a srácoknak, de szerintem amit eddig összeraktak, az rendben van.
  • Frosty01
    #1206
    de mégsem csak a motorral játszol, ezt jobb ha minél előbb tisztázod magaddal :)

    a hangulat 5ös
    a játékmenet már nem annyira. lassú, beagrozok minden vadbarmot magam körül ha átszaladok valahol, nem látom az agro ranget, nem tudni a skillek range-ét, bugyuta az ugrálás / egyéb mozgás animációja, ha ezeket kijavítják szépen akkor pöpi lesz.
  • najó
    #1205
    Az egész 10nél kezdődik,akkor jön a warfront!:) Eddig csalodás. 10-11en semmit nem tudok csinálni meleeevel,mobokba utom a 120-150et,playerbe 5-10eket. Tulnagy a külónbseg lvl 10 es 15 között és a kezdő warfront ahogy nézem 10-19 lvl között van, a 19es kb. halhatatlan és 5szor többet lő,hpja is kb annyiszor több. Elkell jutni max szintre hogy esély legyen képet alkotni,de hiányzik a kezdőn bemegyek és buli érzés,mint a warba volt.
  • Jeffjohnson
    #1204
    Így hirtelen 1 szó jut eszembe a játékról : unalmas. Semmi új nincs benne a skillek úgy vannak összeollózva más játékokból (főleg wowból) a környezet engem nem ragadott meg a futás animációja már-már a nevetséges határát súrolja questek unalmasok (ameddig én láttam). Ami pozitívum az a soul rendszer bár arra kíváncsi lennék, hogy lesz ez kibalanceolva. Ameddig láttam bugokkal nem találkoztam jól összerakott játék benyomását nyújtja így elsőre de nem tudom milyen tömeget akarnak ezzel megfogni. Mert a mostani mmoknál nem nyújt többet szerintem F2P ként hosszútávon nagyobb sikereket tudna elérni bár ez csak az én véleményem mondjuk az is igaz ha sikerül 1 jó startot venniük és folyamatosan fejlődik a játék nem lesznek szervelaggok komoly bugok, inbalance akkor még akár ez a fizetős rendszer is működhet. Wow verő nem lesz szerintem de sok embernek biztosan nagyon tetszeni fog. Eddig nekem 10ből olyan 6-ot kap de azért nem adom fel végignyomom a betat aztán majd meglátjuk.
  • Fritz Von...
    #1203
    Nem, nálam a wow pont nem etalon, lvl 27ig bírtam annak idején, és visítva adtam el a CE verziómat. :) Etalon az Eq2 (de ma már az sem, mert afölött eljárt az idő, és pl most először nem veszem már meg a legfrissebb kieget sem), az AoC (ha már megemlítetted).

    De egyet aláírok: a motor rendesen össze van rakva, ez tényleg becsülendő. Nem találkoztam én sem rejtélyes beakadásokkal, átzuhanásokkal, stb.
  • Probatbicol
    #1202
    A soul bemutatókhoz egy kis magyarázat: az első bétában még úgy volt, hogy az első questnél minden osztály csak 3 soul közül választhatott, ezek voltak a main soulok. Ennek a 3-nak a bemutatója van megcsinálva. Viszont ezek különböznek a soulnak megfelelően, legalábbis amiket én végignéztem.
    Később változtatták meg, hogy az összes soul közül lehet választani már az elején (gondolom a marketing osztály nyomására:))
    Egyébként ebből adódik az is, ha valaki egy volt 'másodlagos' soult választ kezdőnek, akkor csak egy skillje van induláskor.
  • BoneDragon
    #1201
    Akkor nagy a gond és?
    Vissza olvasás alapján nekem ez jött le. Ennyi!
  • BEAST #1200
    Épp ez az hogy nem, mert ha te ezt látod akkor nagyobb a gond mint gondoltam.
  • Me0w
    #1199
    En pont forditva latom, szerintem pont, hogy remekul osszegyurtak az elmult 10 ev jatekainak a reszeit, engem hangulatban az Everquestre emlekeztet, es szinten szerintem meg fog tudni maradni a jelenlegi mezonyben. Az elso par quest lehet, hogy sablonos, de Gloamwoodban neha mar vert izzadok, mire megcsinalok egyet-egyet, ami trukkosebb. Pont itt nem ereztem, hogy annyi szerezz X darabot Y-bol tipusu quest lenne. A grafikai resszel sem ertek egyet, igaz, hogy az animaciokon lehetne javitani, de maga a hangulat szerintem tokeletes. Igaz, csak high-ban tudok jatszani, de barhova nezek, gyonyoru. Pedig csak egy szar 4870-em van, semmi extra.

    Nem vagyok fanboi,en csak egyszeruen igy latom. En peldaul a Conantol hanytam, nem birtam a tutorialt vegigcsinalni, mert annyira taszitott az egesz, masok meg aradoztak rola, most is ugyanez a helyzet, csak forditva :)




  • BoneDragon
    #1198
    El, de visszaadták.
    Látom ennyi idősen, nem esett le mire értem. Sajnállak.
    Akkor a gyengébbek kedvéért: Titeket utánoztalak! :)
  • BEAST #1197
    Mint egy óvódás akinek elvették a játékát...
  • BoneDragon
    #1196
    Előre leszögezem, nem védeni akarom a játékot, de iszonyat sok fizetős/free mmo-t kipróbáltam az utóbbi fél évben és azt kell mondjam, hogy igen is kiemelkedő beta alapján. Várom a teljest!
  • BoneDragon
    #1195
    Na most meg Tera online lesz a csúcs, mert azt még nem tudtátok tesztelni. Remélem én is letudom majd és az is bukás lesz! :) Már látom... Jaj de jó játééék, még ki se jött a beta de videok alapján faszaaa.
    Kijön a tesztelés és... Hát ez de szaar, majd a következő mmo lesz jóóó, fúúúj!!! Mi ez hogy nem tudom targetelni?? Loool, de szaar :)
    Ma hagyjuk már.
  • [NST]Cifu
    #1194
    Elnyomtam 7-es szintig.

    Rövid tapasztalatok eddig, persze a béta állapot figyelembe vételével:

    -Karakteralkotás: Hát mondjuk azt, hogy középszerű. Nagy jóindulattal. Kár ezért a részért.
    -Grafika: A modellek kidolgozottsága, textúrázása korrekt, a képek alapján jobbra számítottam, de végül is nem rossz. Az animációk nem kiemelkedően jók, viszont legalább nem csak egy féle támadási/varázslási anim van, e téren megint közepes. Az effektek viszont szépek, és amit eddig láttam, azok változatosak. GTX460 786mbyte-os kártyán, 1920x1080 felbontással, FSAA nélkül, eléggé felhúzott grafikával eldöcög az indulóhelyen, de ahol nagyobb tömeg jelent meg, ott viszont visszaesik 12-15fps-re, szóval butítanom kell majd rajta. :)
    -Hangok: Itt hiányérzetem van, a karakterünk nem kommentál semmit, legfeljebb felnyög, ha megütik. A fegyverek, ütések hangjaiból több féle van, de az összhatásuk nem kiemelkedő. A szörnyek morgása is eléggé egyhangú, ahogy észrevettem, egyenként legfeljebb 1-2, max. 3 különféle specifikus hangjuk van. Oké, hogy indulóhely, de azért ez így kevés.
    -Környezet: Akad pár fel-alá sétáló civil, akiket az élőholtak abajgatnak, néha elrohan egy futár, és hasonlóak. Az mondjuk pozitív, hogy egyáltalán vannak ilyen jelenetek, de egy kissé kevésnek érzem őket, igaz felteszem jó részük vagy nincs kész, vagy csak placeholder. Mint az indulóhelyen lévő soul-bemutatók, ahol mindegyik egy zöld sugárral fejezi le az előtte lévő csontvázat, holott azt várnám, hogy az adott soul-nak megfelelő képességeket bemutatva harcoljon vele.
    -Questek: Semmi rendkívüli, de jól működik és egyértelmű. A mapon szépen kijelzi, hogy melyik questnél hova kell menni. Ahol NPC-k segítenek, ott egy kis turpisság van, mert csak "betankoljánk" nekünk őket, de amíg mi beléjük nem sebzünk, addig csak átverésből ütik egymást, egyikük sem sérül, tehát ránk vár a feladat, hogy megöljük a mobokat. Az viszont határozottan tetszetős, hogy nincsenek (eddig) elszállva, nincs például olyan, hogy öllj meg 50 mobot, hogy aztán fél órán keresztül csak ugyanolyan mobokat kergessünk, vagy nincs olyan, hogy lootolj X mennyiségű cuccot, ami gyök kettő eséllyel esik a térkép túlsó végén található mobokból.
    -Tooltip: Van, és elég alapos, viszont nem túl szájbarágós (nem kell fél órán keresztül azzal szórakozni, hogy miként irányítjuk a karakterünket), ez jó pont.
    -Fejlődés: Az ütem kellemes, nem túl gyors, nem túl lassú. A soultree-ken való eligazodás viszont elsőre macerás, és ember legyen a talpán, aki elsőre eltalálja a neki ideális soul-összeállítást. E téren a játék ugyan igyekszik segíteni, de valami kis bemutató hiányzik (az indulóhelyen lévők ezek lennének szerintem, csak még placeholderek). Jó, hogy már viszonylag hamar lehetőség van újra-osztani a pontokat (persze nem ingyen :D).

    -Összbenyomás: A bemelegítő része a játéknak nem okoz csalódást, de nem is nyújt olyan élményeket, mint anno az Age of Conan első 20 szintje (igen, tény, hogy ott viszont utána a puszta semmibe érkezett az ember). Jól összerakott, de drasztikus újdonságoktól mentes (a soul-rendszert és a rift-eket azért nem tekintem drasztikusnak). Egyet kell értsek azokkal, akik a játék mellett azt hozzák fel érvként, hogy van egy "összerakott", "kész" érzés viszont. Nem esik az ember át a talajon, nem akad be mindenhová, nem bugzanak a questek, nem találkozni idegesítő hibákkal vagy hiányosságokkal. Ez pedig nem olyan rossz egy megjelenés előtt egy hónappal álló játéktól, hiszen nem egy frissen megjelent MMO esetén is nagyon sokszor láttunk már eféle dolgokat.

    No, majd délután folytatom a játékot. :)
  • titani
    #1193
    Hmm..hát mégiscsak a Tera online lessz a köv nagy dobás , nem ez :(