2468
A nintendo új kézikonzolja elhozza a valódi 3Dt elérhető áron
  • Csuzi1
    #267
    Örülök hogy végül elismerted azt a Wii-t! Ebből nem lett volna ilyen vita, ha akkor nem tévesztesz! Ennyi volt az egész! Egy jó meglátás, és semmiféle marketing hadjáratról szó sem volt! :)
  • PHM
    #266
    Nem kenyerem a parttalan vitázás, de erre kénytelen vagyok reagálni.
    "Ez nem csak a hardvertől függ.
    Amúgy szerintem a DS és a Gamecube közt lesz valahol.
    Nem akarlak megbántani, de ha számodra a grafika a lényeg, jobban teszed, ha inkább vársz az NGP-re."
    Ez nem félreértés, hanem magánvélemény. Tudod, ami olyan, mint a segglyuk.
    Mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra.
    Nyilvánosan megkövetlek, eredetileg Wii-t akartam írni, nem tudom, miért lett belőle végül Gamecube.
    Tehát helyesbítek: szerintem eleinte a Gamecube, később remélhetőleg a Wii közelében lesz.
    Azért mentem bele a vitába, mert nehezen tolerálom, ha valaki szemellenzőt visel.
    Az agresszivitás nem állt szándékomban, ha Te így érezted, elnézést érte.
    Ettől függetlenül tartom a véleményemet, és részemről most már tényleg befejezve a téma.
    Ezentúl nem reagálok a hozzászólásaidra, de arra azért megkérlek, hogy a továbbiakban Te is hagyj ki engem a marketing hadjáratodból.
  • Csuzi1
    #265
    Igen? De azt nem látja, meg Te sem ezek szerint, hogy a Wii-hez fogható a tudása a 3DS-nek! Ezt a vak is látja a képeken meg videókon is! Egyébként meg azért jött létre ez a fórum hogy ki lehessen vesézni az adott témát! Vagy tévedek? Ha pedig ideges vagy, akkor ne belém köss, mert nem én nem fogom fel ami tény és való! :)
  • PHM
    #264
    A 3DS közel azonos elemekből építkezik, mint az okostelók.
    Nem játék szempontjából hasonlítottam őket össze, hanem hardveres szempontból.
    Arra próbáltam utalni, hogy adott a technológia ahhoz, hogy akár egy sokkal erősebb SOC kerüljön a 3DS-be.
    Ezzel együtt tisztában vagyok vele, hogy a 3DS a földbe fogja döngölni az okostelefonokat, szigorúan játékélmény szempontjából persze.
    De hát végülis ez a fő nem?
    Mondjuk szvsz játékra még a DS is jóval alkalmasabb, mint akármelyik okosteló. Ezért nincs is ilyenem...
    Amúgy maximálisan egyetértek a mondandóddal.
  • Csibe001
    #263
    Nintendonak dolgozol?! Fejezd már be kérlek. Hamarosan jön, mindenki megnézheti, hiszen te mondtad ezt:
    "Engem nem vakít el a marketing szöveg! Tudod! Hiszem ha látom! " - térjünk vissza rá ha láttuk.
    Idegesít amikor olyan dolgokról beszél valaki, amit még csak képeken és videókon látott...
    Igazából PHM kollégára simán hallgathatnál, lehet sokkal többet tud nálad. :)
  • Csuzi1
    #262
    Igen erősebb kis gép! Mondom, Wii kicsiben! És légy nyugodt, mert nagyon-nagyon jól néznek ki a játékok rajta! A kamera pedig 3D-képek készítését teszi lehetővé! Különlegessége a kamerának az is és mókás is pl., hogy a Mii figurád saját képmásod lehet! A fotód alapján generálja! :)
  • jackoneill90
    #261
    igazából a kamera része az ami jobban felketette az érdeklődésem.
  • jackoneill90
    #260
    Tehát egy psp-nél erősebb lesz gondolom. Mert psp-n játszottam eddig valami nfs-t és ott durva kockákat láttam. ps3 grafra nincs szükségem, de azért nézzen ki jól a játék rajta.
  • Csuzi1
    #259
    Én is! :D
  • WiZZaRD
    #258
    Értelmetlen vita, a telefon telefonálásra való, mindegy milyen "okos", a konzol meg játékra...én spec. már várom, hogy megkaparinthassam a 3DS-t:D
  • Csuzi1
    #257
    Szívemből beszélsz! ;) Egyébként én csak egy félreértést próbáltam még valahol lent tisztázni a kis gép képességeit illetően! Személy szerint tisztában is vagyok mire számíthatok majd látványban ami a 2D részét illeti a játékoknak! De én sem tudom elfogadni ha valaki nem képes elhinni amit lát! És agresszív módon vitatkozni kezd! :)
  • darkmore
    #256
    Teljesen hülyeség kézikonzolok hardwarejét összehasonlítgatni az okostelefonokéval, ha játékról van szó.
    A konzolokra készültek brutális módon vannak optimalizáva, ezért hiába van az okostelóban 4x akár 5x annyi vas mégsem lesz grafikailag olyan jó, mint a konzol.

    Az pedig már kész röhej, hogy pont a 3DS-en veritek itt magatokat, mikor az egész DS széria pont NEM a grafikáról szól.

    Én, ha megnézem a PSP-n pl.: a Ghost of Spartat, akkor azt mondom, hogy nagyon nagyon jól néz ki és egy technikai csoda ezt a látványt kihozni egy ilyen öreg konzolból.
    Ha megnézem a DS-en a Castlevania: Order of Ecclesia-t akkor azt mondom, hogy szemet gyönyörködtetően, csodálatosan szép. Ilyen 2D látványt még soha nem láttam kézikonzolon!

    Nem tudom mit kell ennyit szarakodni a grafikai teljesítményen egy konzol nem egy kib@szott videókártya, hanem egy JÁTÉKgép, tehát legyen rajta játékélmény a többi meg csak frincfranc.

    Na, jól felhúztam magamat!

    Megyek lenyugodni :)
  • Csuzi1
    #255
    Köszi zola! És ez tény! Erről beszélek azoknak akik nem hisznek a saját szemüknek sem! Csak számokat hasonlítgatnak! :)
  • Csuzi1
    #254
    A 3DS-ben is van mozgásérzékelés is! ;)
  • zola2000
    #253
    én úgy hallottam, hogy a pica200 egész jól tudja a modernebb effekteket mig a wii nem, és ezért jobb a graf mint wiin...
  • vegytek
    #252
    "Remélem megérted végre hogy a 3DS a Wii megfelelője hordozható formában! "
    a wii mozgásérzékelős, míg a 3ds érintőképernyős. szerintem.
  • Csuzi1
    #251
    De tudod mit! Csak látogasd meg a nintendo.co.uk hivatalos oldalát, és nézd meg ott a Pilotwings Resort 3DS játék fotóit! Remélem megérted végre hogy a 3DS a Wii megfelelője hordozható formában! Ha azok a képek sem győznek meg, akkor az azért lesz, mert vagy sosem láttad Wii-n a Sports Resort játékot, és így nem is értheted hogy miről beszélek, vagy mert nem vagy elég tájékozott! Nekem van Wii-m! Tudom mit beszélek! :)
  • Csuzi1
    #250
    Engem nem vakít el a marketing szöveg! Tudod! Hiszem ha látom! De amit eddig láttam az bizony egyértelmû a Wii-t idézi! 100%-osan! Hiába jössz a közölt adatokkal! Tisztába vagyok velük ne aggódj! Ez Wii!!! Csak kicsiben! Az új háromdés Mario-ról ma bemutatott képeket ajánlom erősen figyelmedbe! Nem kell erőlködni tovább, nem vagyok értelmi fogyatékos! Az Xperia szarság meg nem érdekel! Egyébként én is több évtizede foglalkozom konzolkkal! A C64-től kezdve ami számítógép persze, szinte minden konzol megfordult nálam! Pont ezért tudom olyan jól a viszonyítási alapokat! És nem akartam vitázni, csak azon mosolyogtam egy jót és muszály voltam helyesbíteni amit lentebb írtál annak a srácnak aki kérdezte hogy milyen lesz a grafikája a 3DS-nek! Te pedig azt a butaságot írtad neki, hogy a DS meg a GC között! :0 Ennyi!
  • PHM
    #249
    Látom, nincs értelme győzködni olyasvalakit, akit elvakít a marketing szöveg. Hogy a reklámokról ne is beszéljünk...
    A mobiltelefonos összehasonlítás pedig kézenfekvő.
    Sokan ugyanis játékkonzol helyett is ezt veszik.
    De a határ amúgy is elmosódni látszik. Lásd: Xperia Play.
    Még mindig nem érted, amit mondani akarok, ezért összefoglalom.
    1: Egyikünk sem látott még élőben 3DS-t, ezért a vitánk akadémikus és fölösleges is.
    2: A Wii-t összehasonlítani a 3DS-sel olyan, mint az almát mondjuk a dinnyével.
    3: Szerintem is jó kis konzol a 3DS, de a 3D kijelző és kamera kivételével nem jövőbe mutató, és legfőképpen nem korszakalkotó.
    Az 1-es pont alapján ez szigorúan magánvélemény persze.
    Viszont évtizedek óta vagyok a konzolok rabja, és szinte az összes valamire való konzol megfordult nálam az Atari 2600-astól a PS2-ig bezárólag.
    Ezért aztán személyesen is volt alkalmam megtapasztalni a hype és a valóság közti különbséget.
    Ezt a tapasztalatot bátorkodtam kivetíteni a közeljövőre. Ez talán nem bűn...
    Uff, én beszéltem, azaz a téma részemről jegelve az európai megjelenésig.
  • Csuzi1
    #248
    Látom nincs értelme győzködni olyasvalakit, aki egy mobiltelefonnal hasonlít össze egy játékkonzolt! :O Amúgy meg majd rájössz hogy bizony egy hordozható Wii-nek felel meg a 3DS képességeiben! Hát Te nem fogsz hinni a szemednek! Ahogy az 576 katalógus 3DS reklámhirdetésén olvasható! :0
  • PHM
    #247
    Hm, hm. Mióta is konzolozol?
    Nézzük akkor azokat a technikai specifikációkat:
    CPU: 2 x 266MHz ARM11
    GPU: PICA200 133MHz GPU by DMP
    RAM: 64MB
    Video RAM: 4MB
    + mozgás érzékelő, + 3D kijelző és kamera, + Street Pass, stb.
    Ezzel egyenértékű, esetleg kicsivel erősebb hardver dobog ma 1 középkategóriás okostelefonban.
    (Ráadásul a konzolok generáció váltása jóval ritkább, mint a telefonoké.)
    Kivételt képez persze a 3D kijelző és kamera, + a Street Pass.
    Ezek azok a feature-ök, amit személyesen kell majd megtapasztalni. (Mondjuk engem a Street Pass nem hat meg...
    Az Opera browser pedig nem elavult, hanem egy használhatatlan, dög lassú kaki még DSi-n is.
    Ebben a formában ki sem kellett volna adni.
    A "hordozható Wii"-t pedig jobb, ha elfelejted.
    Teljesen más alapokon nyugszik a két konzol. Wii Technical specifications
    Jó esetben lesz néhány kisebb-nagyobb mértékben lebutított Wii port is 3DS-re, de nem ez a lényeg.
    A fontos az, hogy jó natív játékok jelenjenek meg rá. Függetlenül a hardvertől.
    Egyébként nem állt szándékomban fikázni a 3DS-t, csupán próbáltam helyére tenni a dolgokat.
    A hardver olyan amilyen, de mint utaltam rá, nem ezen fog múlni a konzol sikere. Lásd: DS ugyebár.
    A marketing dumának viszont nem érdemes bedőlni, ehhez hasonló frázisokat szoktak pufogtatni minden új konzol megjelenésekor.
    Előtte meg vadabbakat...
  • Csuzi1
    #246
    Én is veterán vagyok már a konzolosok közt! :) Egyet is értek veled sokmindenben. Viszont az a "3DS technikai specifikációi korántsem mondhatók jövőbe mutatónak" megállapítás nem helytálló! :) Nem értem! A 3D LCD volt már valamelyik zsebkonzolban talán? 3D képek készítése? 3D videók, filmek? Vagy Street Pass? Mozgásérzékelés? A NetFront-ot már a PS3, és a PSP is használja, de ez is benne lesz! Lecserélve az elavult Opera böngészőt! És még ez nem minden! Van egy hordozható Wii! Egy komoly asztali konzol a zsebbe! Persze megtoldva sok-sok extra technikai specifikációval! Hát hordozható konzolnál ez nem jövőbemutató technika? Ha pedig mindíg csak ez a fikázás a vége, mer ez se jó, meg az se jó benne! Mer így, mer úgy! Akkor írni kell Nintendo bácsinak hogy má megint szar gépet adtak ki oszt kész! :)
  • PHM
    #245
    Öreg konzolos róka vagyok és az állam is jól odanőtt a fejemhez.
    Amúgy azt sem véletlenül hangoztatták anno, hogy a képek nem tükrözik hűen azt a látványt, amit a GBA kijelzője nyújt.
    És valóban, a két Golden sun például szerintem még ma is gyönyörű.
    Mások szerint meg nem, de hát ízlések és pofonok ugyebár...

    A tény az, hogy a 3DS technikai specifikációi korántsem mondhatók jövőbe mutatónak.
    Ugyanez azonban elmondható volt a DS-re is, mégis sikeres lett.
    Egyszóval, ahogy utaltam is rá korábban, a siker kulcsa a programozók kezében van.
    A hardver adott, aztán majd meglátjuk, mit sikerül kifacsarni belőle.
    Mindez azonban egyelőre akadémikus vita. Térjünk vissza rá, ha majd itt is kapható lesz a 3DS.
  • Csuzi1
    #244
    Értelek. De nem túloztam ám elhiheted! Pedig inkább egy megspékelt Wii, mintsem DS és GC között lenne az erő! :D Egyébként nem véletlenül hangoztatja a Nintendo hogy a 3DS játékokról készült felvételek nem tudják visszaadni azt a látványt, amit élőben a kis 3DS kijelzője! Ez tény! És nyugodtan leejtheted az állad mikor majd a kezedben lesz a saját kis 3DS-ed és elindítod rajta a hozzá vett játékot! Mert biztos vagyok abban hogy meg fog történni az a bizonyos szájtátás! Ez is tény! :)
  • PHM
    #243
    Azt, hogy a Wii-nél erősebb lenne, némi kétkedéssel fogadom.
    (Azt viszont nem tartom lehetetlennek, hogy lesz rá 1-2 Gamecube, esetleg Wii port is.)
    De ha erősebb lenne is, jelenleg ez semmit sem számít.
    A hardverban rejlő erőt ugyanis ki is kell tudni használni, amihez idő kell.
    Ezen kívül, bár biztosan látványos lesz a 3D kijelző, az is biztos, hogy lefoglalja majd az erőforrások egy részét.
    Úgyhogy szvsz nem érdemes túlzott elvárásokat támasztani, mert annak csalódás lehet a vége.
    Jómagam nem állleejtős grafikát, hanem tartalmas, szórakoztató játékokat várok a 3DS-től.
    Ha ez megvalósul, magam is veszek egyet. Addig azonban jól elleszek a GBA-val és a DS-sel.
    Mert azokra is van még olyan játék dögivel, amivel soha nem játszottam.
    De igazad van, hiszek a szememnek.
    Majd, ha a kezemben fogom a 3DS-t. Remélem, mielőbb...
  • Csuzi1
    #242
    Én se akarlak megbántani téged, de a Wii-től is erősebb ez a kis konzol! Olvasgasd bátran pl. a Nintendo.uk-en az Iwata Asks interjúkat, és ott sok okosság elhangzik! Többek közt arról is szó volt már hogy a 3DS olyan efekteket is használ, és erre rátesz még a 3D-efekt is, melyektől a látvány a kis képernyőn már-már HD-hatású lesz! Nem egy PS3-ra kell gondolni, de jelenleg a legerősebb zsebkonzol! És ezt nem én találtam ki, hanem a gép készítői árulták el!!! Tehát aki a grafikára érzékeny az sem fog csalódni! Higgy a szemednek! :)
  • PHM
    #241
    Ez nem csak a hardvertől függ.
    Amúgy szerintem a DS és a Gamecube közt lesz valahol.
    Nem akarlak megbántani, de ha számodra a grafika a lényeg, jobban teszed, ha inkább vársz az NGP-re.
  • jackoneill90
    #240
    ennek a 3dsnek milyen fejlettségű grafikai tudása van? úgynéznek ki a játékok rajta mint gamecube-on? vagy mihez lehet hasonlítani?
  • samsung123
    #239
    unboxing
  • zola2000
    #238
    És 3DS játékokat?
  • Csokis
    #237
    És már is lehet játszani DS játékokkal flash kártya segítségével! Gyors volt.
  • zola2000
    #236
    Na megjelent a gép ... Japánban.
  • Iceakos
    #235
    Hello

    Akit komolyan érdekelne 3ds ,gondolkodom előrendelés szervezésén, csak nem tudom lenne-e igény rá.

    az ára kb 65-66000 ft lenne euró,font árfolyam függvényében. Akit érdekelne jelezzen pmben,vagy emailen is akár
    [email protected]

    üdv:Ice
  • TidusX
    #234
    Akkor valamit félreértettem bocs... :dd Engem inkább Final Fantasy érdekel meg Dragon Quest.
  • Csuzi1
    #233
    Köszi! De hisz egy klasszikust akartál hallani nem? Ami komolyan lesz 2D-ben is a 3DS-en! Mivel Miyamoto mester, jelenleg egyszerre két Mario játékon dolgozik! Egy kétdésen, meg egy háromdés epizódon! És most nem vicceltem! ;)
  • TidusX
    #232
    Az biztos jó még nem láttam 3D- s mozit nem tudom milyen... :S
  • TidusX
    #231
    Hát kurva vicces voltál... :D
  • Anubys
    #230
    Annyi, hogy lesz mélységélesség -no meg persze a kötelező bikább HW-, az, hogy 3D grafikát nézel rajta, vagy 2D-t, adott esetben tök mindegy, mármint mindkét esetben felboja 3D-s megjelenítésbe.
    Ez a technika elvileg képes a sima DS-es játékokat is feljavítani, kíváncsi leszek, hogy ott engedélyezett lesz-e a 3D. Szívesen kipróbálnék pár DS-es klasszikust így. :)
  • koryne
    #229
    Nem, nem csak a grafban lesz 3D-s. Kb. úgy lesz 3D-s, mint a 3D-s mozi, csak szemüveg nélkül.
  • Csuzi1
    #228
    Ismered Super Mario-t? Na ez egy igazi klasszikus! Nemsoká lesz 2D-ben is! Csak várjá még egy kicsit!