34
  • Tower Guard
    #34
    Már ne haragudj. Leírtam a véleményem, meg válaszoltam másnak.

    Ha ez neked problémázás, akkor nagyon tudlak sajnálni....
  • Tower Guard
    #33
    Tényleg? De jó neked...
  • Etinger
    #32
    Pont a Gettómilliomos jutott eszembe nekem is. Az mondjuk vs ez a film.... hát... ordító a kontraszt :D Az alap ötlet amúgy jó. és ennyi :)
  • Etinger
    #31
    Lested volna meg az Indavideón! :D:D
  • m minnifield
    #30
    "Mi ez a sz@rság? Naneeee
    Nem elég, hogy mindenféle szenny talkshow meg ilyen szutykok mennek a tv-ben de csináljunk egy mozifilmet is belőle.

    Komolyan mondom legközelebb a legyen ön is milliomosból, vagy a betelefonálós szarjátékokból is lesz mozifilm...

    Ennyit erről...."

    "Khmm.
    Én ilyen kategóriában, és magyar filmre gondoltam okoska."

    én is gondoltam valamit, meg még rajtam kívül sokan.
  • Barakukk
    #29
    Te döntésed. De akkor áruld már el, hogy mit a lufaszt parádézol itt, ha ennyire nem érdekel ez a film?
  • Tower Guard
    #28
    "de addig örülj, amíg nem készül olyan film, ami gyilkosról vagy drogosokról szól. az lenne csak a durva."

    Mert ez tényleg sokkal jobb "Basszátok meg mindig 2 perc 30 van hátra ebből a kurva zenéből..."
    A trailerből egy idézet, ami kb egy kalap szart ér egyébként....

    Inkább egy olyan filmet nézek ahol ott a gyilkos, meg a nyomozó meg egy kerek történet, még akár a drogos is beesik. De nem egy ilyen kalap szar talkshow mozifilmet.

    Erre biztos nem dobok ki pénzt, de még ingyen sem töltöm le a netről...
  • Tower Guard
    #27
    Khmm.
    Én ilyen kategóriában, és magyar filmre gondoltam okoska.
    Egyébként ha neked ennyi jött le az egészből, nyugodtan nézd a szennyműsoraidat.

    Éreztem hogy te fogsz ebbe is belekötni, te mindig mindenhez hozzá tudsz fűzni valami okosabbat. :)
  • Barakukk
    #26
    Na most az Így neveld a sárkányodat 98%-os kritikai átlaggal bír, az Avatarnak is nagyon jók, bő 80%-os, a Star Trek-et is imádták a kritikusok, talán a Terminator 4, ami nem jött be nekik, de szerintem az már erősen vitatható. Ha meg a Valami Amerika 1-2 -t tartod jó magyar filmnek, szíved rajta, én is jókat szórakozom rajta, de ha szét néznél a magyar filmiparban, akkor sokkal jobb művekkel is találkoznál, mint a már említett A nyomozó, Biblioteque Pascal, Koccanás is abszolút eredeti és szórakoztató, illetve a Fehér tenyért is nagyon szeretik abszolút pozitív példaként felhozni, vagy még az utóbbi néhány hónap terméséből a Köntörfalak is pozitív a kritikusoknál és a nézőknél egyaránt. Szerény véleményem szerint a Czukor show sehol sincs ezekhez a művekhez képest, bár még ezt is lehet élvezni valamilyen szinten, de szó nincs művészfilmekről. Jancsó Miklós, na ő csinál művészfilmet, illetve aki még ismertebb és népszerűbb művészfilmes, az Kim Ki Duk (Bin-Jip, Tavasz, nyár ősz, tél ... és tavasz), csak, hogy ilyenekről, hogy Theo Angelopus vagy Semih Kaplanoglu ne is beszéljünk.

    A Czukor show egy dráma, azon túl abszolút közönségfilm, ami arra jó, hogy az emberek ez által tudjanak mutogatni arra a jelenségre, amit bemutat, azaz teljes mértékben igényeket elégít ki.
  • SRobert
    #25
    ok, értem, bár semmi bajom nem volt a hozzászólásoddal. :)

    amúgy igenis, hogy van a filmben eredetiség.
    eleve egy drámából készítették (Füst Milán: Boldogtalanok; dráma négy felvonásban)

    és ezt a színművet dolgozták úgy át, mintha egy szennyeskiteregető show keretein belül játszódna.

    ez nekem elég eredeti megoldásnak tűnik azért. :)
  • winnie
    #24
    "Komolyan mondom legközelebb a legyen ön is milliomosból, vagy a betelefonálós szarjátékokból is lesz mozifilm..."

    azt hiszem nagyon sok mindent elmond rólad, hogy fogalmad sincs arról, hogy tavaly a legyen ön is milliomosról oscar-díjas film készült.

    de addig örülj, amíg nem készül olyan film, ami gyilkosról vagy drogosokról szól. az lenne csak a durva.
  • SRobert
    #23
    Pont arról szól a film, h mennyire gáz a műfaj.

    és a legyen ön is milliomosból, meg ha úgyvesszük, készült film.
    úgy hívják, hogy: gettómilliomos (slumdog millionaire)...
  • DjDano
    #22
    Csak tartozott... Mióta a tajparaszt Fábryt rászabadították, csak csúfot űznek a műsorból.
  • Kindred Blades
    #21
    Ráadásul felesleges is ezt az elvet előszedni.
    Attól, hogy egy film sikeres, lehet irdatlan szar. Ráadásul a kritikus munkája épp az, hogy kritizálja a filmet, megtalálja a gyenge láncszemeket illetve az erőseket, amelyek eltérnek a szürke tömegtől, s ezeket kiemelje, felhívja rájuk a figyelmet. Ezért kritikus, nem pedig elemző a foglalkozás neve.
  • Lalee1
    #20
    "Kritikusokról nemes egyszerűséggel: Hallottál a közelmúltban olyan sikeres filmről amit nem húztak volna le? Szerintem ha a szívedre teszed a kezed, akkor csak nemmel válaszolhatsz erre a kérdésre."

    Azért ezt nem gondolhatod komolyan. Nézz fel a Rottentomatoes-ra vagy bármire, ez a kijelentés, hogy minden sikeres filmet lehúznak, eléggé vicc kategória.
  • Tower Guard
    #19
    Bár a legyen ön is milliomos még a normálisabb kategóriába tartozik...
  • Tower Guard
    #18
    Czukor Balázs Játssza a Czukor Milánt.
    Az igen, sokat nem gondolkodtak a neven :)
  • Tower Guard
    #17
    Mi ez a sz@rság? Naneeee
    Nem elég, hogy mindenféle szenny talkshow meg ilyen szutykok mennek a tv-ben de csináljunk egy mozifilmet is belőle.

    Komolyan mondom legközelebb a legyen ön is milliomosból, vagy a betelefonálós szarjátékokból is lesz mozifilm...

    Ennyit erről....
  • TripTucker
    #16
    Chocho: Tökéletesen igazad van, és én is csupán a "modern" magyar filmes ipart minősítettem. Gyerekkorom egyik kedvence a Tenkes kapitánya volt, azután ott a Tizedes meg a többiek és még lehetne sorolni a jobbnál jobb régi magyar filmeket.

    Loverman: Látom kissé az érzéseidbe tiportam a hozzászólásommal és elnézésedet kérem érte, de úgy gondolom igazam van. Nem tudom te melyik táborba tartozol a művészfilm kedvelőkébe vagy azokéba akik szórakoztató, kikapcsolódást nyújtó filmeket kedvelik, de próbálok a lehető legtisztábban és legfinomabban fogalmazni.
    Kritikusokról nemes egyszerűséggel: Hallottál a közelmúltban olyan sikeres filmről amit nem húztak volna le? Szerintem ha a szívedre teszed a kezed, akkor csak nemmel válaszolhatsz erre a kérdésre.
    Manapság az a baj leginkább, hogy divattá vált lefikázni mindent ami sikeres. Ez a kritikusokra a legigazabb.
    Továbbá divattá lett, a sznobizmus és egymás gondolatainak másolása is. Ez önmagában nem is volna olyan rettentő nagy baj, az viszont annál inkább az, hogy nem veszik észre; amit ők leszólnak, ugyanott képtelenek még csak hasonlót is alkotni, mind gondolatban vagy tettben. Gyk.: Az eredetiségről van szó, amit folyton szajkóznak. Itt a pont ahol azt mondom: Ne akarja már elhitetni velem, senki sem, hogy egy Mónika show másolat olyan hatalmas eredeti történettel bírna akármilyen körítéssel fűszerezve is. Így aztán saját elfogultságomból kiindulva én is megengedem magamnak, hogy a korábban felsorolt filmeket jobbnak tartsam még úgy is, hogy ezt nem láttam.

    Valamint én nem írtam, hogy hallgasson bárki is rám, csupán a véleményemet fogalmaztam meg kicsit terjedelmesebben és nagyobb nyomatékkal, de ami a legfontosabb általánosságban a magyar filmes iparról.

    Amúgy egy keresztkérdés: Te láttad már ezt a filmet? Ha igen akkor, miért nem írod le, hogy szerinted miért nincs igazam? Ha pedig nem akkor nem hiszem, hogy több jogod van kioktatni engem arról, hogy mit írok látatlanban egy filmről és mit nem? Ha tévedek akkor azt el szoktam ismerni, bár kétlem, hogy jelen esetben erről lenne szó.

    Ez a "self-fail" szöveg meg elég gázos, bár gondolom, hogy ezért is dárdákat vetsz majd felém.

    SRobert asszem leírtam néhány dolgot, ami a te hozzászólásodra is reagálás volt.
  • Kerub
    #15
    Na ennek a poszterét se raknám be a top25 filmposzter válogatásba.
    Ettől persze a film még lehet jó, bár személy szerint a mai magyar filmekkel kapcsolatban nagyon óvatos vagyok és csak az agyonajnározott tutikat szoktam megnézni(Nyomozó pl).
  • Loverman
    #13
    Ha a filmkritikusok nem tudják eldönteni egy filmről hogy jó-e vagy rossz akkor te miért tudnád, illetve miért adnánk a véleményedre?

    2: ha van kivétel a "szabályod" alól saját bevallásod szerint is, akkor miért nem lehetséges hogy ez a film is az?

    ez eléggé self-fail, haver...
  • Chocho
    #12
    Ez csak manapság igaz, a régi magyar filmek sokszor zseniálisak voltak.
  • SRobert
    #11
    látatlanban azért ne húzzátok le.

    nem bántam meg, hogy megnéztem (neten meg lehet[ett?] nézni teljesen legálisan),
    pedig vannak fenntartásaim a magyar filmekkel és árpaattilával szemben is.
  • TripTucker
    #10
    Aki akar tartson nyugodtan suttyónak, de én sokkal szívesebben megnézek egy hollywood-i "szennyet" mint egy idióta magyar művészfilmet, vagy bármit ami hajaz ezekre.
    Ez is csak azért kap jó kritikát mert magyar film. Bár nem láttam, de így látatlanban is elmondom, hogy a közelmúltban ezerszer lehúzott Star Trek, Terminator 4, Avatar, vagy Így neveld a sárkányodat sokkal jobb és értékesebb alkotás mint ez. Még akkor is ha csak a történetüket nézzük.
    A magyarok általában nem tudnak filmet csinálni, és itt nem az őrült nagy költségvetésekre, meg látványra kell gondolni. De mivel ott van az általában szócska, ezért meg kell említenem, hogy például a Valami Amerika 1-2 vagy az Egy bolond százat csinál újrafeldolgozás mind kiváló vígjátékok amiket szívesen leemel a polcról az ember és beteszi a lejátszóba.

    A kritikusokat meg mind elküldeném kapálni, mert (már bocsánat a szóért) rohadtul nincs semmi érzékük ahhoz, hogy el tudják dönteni egy filmről, hogy jó vagy esetleg rossz-e. Szerintem filmkritikus is csak azért lesz valaki, mert az sikkes és máshoz nem is ért az illető.
  • DjDano
    #9
    Árpa Attilára lehet sok mindent mondani, de a munkássága vitathatatlan.
  • Chocho
    #8
    Ez a szomorú.
  • philcsy
    #7
    "A mi gabona Attilánk: Arrogáns, felkapaszkodott tapló vadállat."
    Arrogáns,tapló vadállat => felkapaszkodott
  • AZTA
    #6
    lehetnek azok de ez az nem az
  • Chocho
    #5
    Egyetértek, de a filmjei attól még lehetnek szórakoztatóak. Én speciel az Argón jókat röhögtem (tudom, suttyó vagyok).
  • immovable
    #4
    Mi'ez?
  • IMYke2.0.0.0
    #3
    A mi gabona Attilánk: Arrogáns, felkapaszkodott tapló vadállat. [aláírásom.]
  • Kferro
    #2
    Gondolom Árpa Attiláról van szó. :)
    Kicsit mesélhetnél róla.
  • pixx
    #1
    Remélem olyan tahót játszik, mint amilyen az életben. Sajnos dolgoztam vele, nem volt kellemes, színészi tehetsége, pedig saját bevallása szerint nincs.