89
Veres Róbert - McDc
  • schrank
    #89
    balázséknál minden héten "fellép" de csak a szánalom-szar kategóriára elég
  • fixon
    #88
    okoskodj csak :))
  • fixon
    #87
    okoskodj csak :))
  • Bruk
    #86
    Sokat hallgattam régebben a kezdet albumot, meg úgy ug-t de mára már kiábrándultam az egészből (odupla félék.. szenny). Lehet beszerzem az új albumot, kíváncsi vagyok rá..
  • solo
    #85
    :D
  • tigeroo
    #84
    én sajna tudom :( de inkább még hallgatom a háttérzenét!:P
  • solo
    #83
    Najahm.
    Ez teljesen egyértelmű, hogy ők a legnagyobbak.
    Zseniális szövegek, nagyon jó alapokra.
    Olyan hasonlatok-szószerkezetek-szövegek, mint a Kunigunda-punibunda stbstb..:D

    Átlag emebr azt se tudja mi az a Kunigunda.
    Na mind1.Aki tudja miről van szó tudja, aki nem az menjen aludni XD
  • solo
    #82
    Mondjuk Újoncékat nem hasonlítanám MCDC hez. MInt ahogy pl sub bass monstert-se hasonlítjuk a kezdethez.Teljesen más stílus.

    De mind1.Off vége.Robinak van tehetsége, tudása.De más a stílusa mint a kezdetnek, vagy a killakikitt nek stb:]
  • solo
    #81
    Ehm, kicsit félreérthetően írtam, én nem okítani akartalak téged, hanem kiegészíteni.
    Bocs, ha félreérthető volt kicsit:S



    odupla nem nagy díler, egy senkiházi, csak megjátsza magát a turhával együtt.
    Nézzétek meg a youtube-on a könnyűpénz 4 darab promó filmjét.
    Szókincs semmi, csak a nagyzolás megy, meg hogy ők miből élnek.
  • gfreak
    #80
    adok egy hintet: Peti apukájának köszönhetjük többek közt a Jadviga párnáját ;)

    annak örültem hogy a Baklava is felkerült, egyik kedvenc Slam Poetry-s cucc amit hallottam...és igen, a Nyugat is roppant jól sikerült ;)

    az Egy ház meg a fésültről a kedvencem jelenleg ;) az ollósról már nehezebb válogatni ;)

    a respektet majd megkapja Robi is, ha tud valami igazán egyedit és különlegeset felmutatni...
  • Daza500
    #79
    Azt a 100 fogú picsát ne említsd, ránézek, elönt a depresszió...
  • tigeroo
    #78
    így van. de ezt saiid el is mondja az "egyház" c. számban :)

    az a durva, hogy egy baszottnagy allegória 1-1 trekk rajta.

    és mivel eléggé humán beállítottságú vagyok (magyar-történelem szakos voltam gimiben) nagyon örülök hogy most a 100 éves nyugat évfordulót is így feldolgozták ...

    2010-ben ilyen nívót kell hozni, mostmár minden rapper/slam poetrysnek ők lesznek az új sztenderd.

    példa: a kottazűr c. szám, szimbolikus, ugye ők a lázadó sulirádiósok, a suli vezetősége meg a mai zeneipar, stb.

    nameg a szójátékok... csűrik-facsarják a szavakat.

    meg nagyon műveltek is, újoncnak hatalmas a szókincse, freestyleokban miket tol istenem ("pszichoszomatikus plazmaállapotba szívtük a füvet mint a raszta állatok")

    vagy az sms-em átka, mese-mese mátka... hihetetlen az ürge

    meg úgytudom hogy ő angoltanár (volt?), meg az apja is talán valami író.

    zseniálisak.
  • tigeroo
    #77
    oroszlán szonja kritikája egyszer mc dc-nek: "pedig a rap alapvetően vidám dolgokról szól, nem?"

    ja persze, a kezdeti rap szinte: a sok bandaháború, meg rasszizmus elleni lázadás :DAS?:SD,
  • gfreak
    #76
    duplapost (o nélkül)

    igen, a második lemez (a fésült :D ) zseniális, és tényleg nem sokan fogják ;) viszont az hogy most zsidó, cigány, stb rohadtul nem határozza meg hogy mit raktak össze, és nem is ezért kapják a respektet..
  • gfreak
    #75
    egyetértek ;) munkatársaim is odáig voltak a csávótól meg vissza, de freestyleról még életükben nem hallottak...nem mintha a hip-hopról többet tudtak volna annál hogy nagygatyájú fekák kiabálnak meg bólogatnak :D
  • tigeroo
    #74
    odupla a nagy díler. na ne nevettess :DDDDD

    amúgy a kezdetes mondandóddal egyetértek

    csak az ő szövegeik nehezen emészthetők az átlagember számára.
    (szleng miatt, plusz olyan költői képeket használnak ami nem épp az embertömegeket akarja megragadni... jó példa erre a kottazűr 2. lemeze...)


    majkára visszatérve..ebben a videóban úgy adja elő a dolgot mintha a kezdetes srácok valami kezdő senkiháziak lennének....
    mostmár kb. egyértelmű hogy ők magyarország legjobbjai (mind mint rapper, mind mint költők szvsz)
  • hunbasser
    #73
    igazából amúgy mc dc azoknak nagy szám,akik még nem hallottak életükben normális freestylet.magyar hip hopban sokan tudnak legalább így freestyleozni,újonc még meg is kajálná reggelire :)
  • gfreak
    #72
    dehogy...parasztrepp...igazán eredeti :D
  • Daza500
    #71
    besorozhatatlan ?
  • gfreak
    #70
    bahh...hiphophoz kb annyi köze van mint a Cannibal Corpsenak
  • Daza500
    #69
    Ésa gangsztazoli ? :D

    Ja, ő nemis repper...ő ilyen hip-hop rokker.
  • gfreak
    #68
    odupla egy senkiházi...csakúgy mint a majoros, a pityinger meg az egész brancs...na persze nem a származásuk miatt...és nem is a származása miatt megy a nagy respekt Saidnak, Újoncnak meg AZAnak hanem azért amit csinálnak haver..nem oltogatom mert ő mozgáskorlátozott, de olvasd el mégegyszer a hozzászólásomat,mert látom vakvágányra futottál (vagy testvér mást kerestél az itt lefestett szavakban)...

    nem tehetségtelen, de a 'rohadt nagy tehetség' azért nem itt kezdődik ezen a porondon...
  • Fbn Lx
    #67
    picsába, csak támadási alapot adtam :(
  • Fbn Lx
    #66
    szar a szöveget hülyegyerek.
  • solo
    #65
    Igazából a legnagyobb hülyeség ez hogy most egyes rapereket-mc ket valami miatt megkülönböztessünk.Ezalóll kivétel majka.Pénzorientált szart nyomat.

    pl:
    odupla,turha herkával-kokoval kereskednek Cig.ny
    AZA,Saiid,Újonc zs.dó
    tezsvír cig.ny
    Szóval pont MCDC-t kéne a hátrányos helyzete miatt leoltani?

    Mindenkire fel lehet róni valamit.

    Hülyeség az egész.Robi igenis egy rohadt nagy tehetség.Aki eddig ok nélkül mellőzve volt.POnt jól jött neki ez a tv-s szar.

    Na mind1.tv elkurvít mindenkit.

    Nem az ilyen embereket kéne lehúzni amúgy, hanem az olyan kis fasszopókat mint a majka.

    Csicska egy ember ez a majka.Ne Robit oltsátok, hanem ezt a senkiházit.:]
  • gfreak
    #64
    tiszteletet érdemel persze...csak kicsit tele van a zsákom vele hogy ő egy kurva nagy mcként forog közszájon, míg az igazi 'nagyok'at meg úgy ismerik el mint nagypofájú, kétes, bűnöző (vagy bűnözésre buzdító) elemek, akik jobban tennék ha: a.: befognák, b.: bevonulnának önként a kaptárba c.: fordulnának fel...

    a csávó ügyes, de ettől még nem kéne pajzson körbecipelni hogy mekkora 'reppsztár'...ott az új kezdet, na őket spec. ki lehet emelni (jobb lenne ha mindenki egy méretes faszt falna aki azt kérdi akkezdet mit tett le az asztalra)

    szóval egy szópörgető médiabohócból ne csináljunk már még egy keservesen megellet nemzeti hőst...jól bánik a szavakkal, meg ügyesen asszociál, de minden második aluljáróban találsz egy kiscsávót aki leveri szájsztájlból...

    a fogyatékosságáról meg annyit, hogy azért a pozitív diszkrimináció is ugyanolyan felesleges mint nyomorékozni...nem fogok hasraesni mert egy testi fogyatékkal élő ember tud freezni...nemigen befolyásolja fizikai állapota azt amit csinál...viszont spec. nekem van egy ismerősöm, aki a lábával gitározik, mivel nincsenek karjai...évek óta nyomja együttesekben, mégsem virít a médiában....

    szóval egynek elmegy, ilyet még nem látott a maygar média, de most divat lett az underground, és kurva menő ha befuttatunk 'ilyen reppeseket is, mert ezt kajálják a fiatalok', plusz nézettség meg külön haszon, ha a médiaharcosunknak van vmi 'rendellenessége' (nem csak fizikai állapot, az is sztár ha kisebbségi, árva, félárva, külföldre szakadt hazánkfia etc.)

    gyulladna fel az összes kurva tévé, és az emberek kénytelenek lennének könyvet venni a kezükbe bulvárszar helyett...
  • Sickness
    #63
    maxi riszpekt
  • Super Saiyan
    #62
    Részvétem.
  • tigeroo
    #61
    szerintem meg pont hogy kibaszott nagy tiszteletet érdemel. valaki saját magát sem meri felvállalni a médiában, sőt az emberek nagy része csak előre megtervezett marketing. ez az ember pedig így is kiállt a közönség elé.
  • tigeroo
    #60
    k, no offense

    "nyomiskodni a tv-ben"


  • desigo
    #59
    be kellene fejezni a "nyomorékozást"
    nem tehet róla,hogy ilyen a fizikuma
    amit pedig eddig letett hulla szegényen az előtt respect
  • Fehercsoki
    #58
    Nem,pont azt írtam hogy NEM tudnék ilyeneket csinálni,ha nyomorék lennék sem mutogatnám a saját nyomorék trükkjeim a tv-ben.
  • tigeroo
    #57
    ja persze...

    tudnál pont ütemre 180-200bpm-el hadarni, hogy rímbe jöjjenek ki a szavak, megfelelő hangsúllyal, szünetekkel és a levegőd is beosztanád.

    valakik egy életen át csiszolják ezt, de hajrá
  • Dundidio
    #56
    Kérdés:Te hány Fila Rap Jam-et nyertél????
  • Fehercsoki
    #55
    Ja,tud nyomiskodni tvben.Na én ilyet nem tudok.
  • Roger6
    #54
    Elmondom a különbséget, hogy értsd. Te nyomorék vagy, ő meg mozgássérült. Kezded kapiskálni?
  • solo
    #53
    Én nagyon bírom, személyesen is ismerem.:]
  • gfreak
    #52
    meg kéne mondanivaló, egy zsákkal, meg rendes alapok...az sem lenne hátrány, ha nem a pénzért, hanem a zenéért működne..messze van még attól hogy mc-ként tiszteljék..
  • tigeroo
    #51
    háth igen, van tehetsége de semmi saját flowja nincs. így nem lesz sohasem jó rapper.
  • USAMEN POWER
    #50
    Szerintem te is gáz vagy.