1998
iPadAir-iPadMini2.png
  • GregSB
    #269
    Elkezdtek jönnia pletykák, hogy az iPad2-n és iPhone 5-ön már nem lesz home gomb. Mekkora fasság :D

    iPhoneon nagyon kényemetlenek lenne 4 ujjal operálni, túl kicsi hozzá a képernyő, + azt legtöbbször 1 kézben tartod, és kényelmesen tudod nyomogatni a hüvelykujjaddal a home gombot.

    Szerintem az iPhoneról tuti nem fog eltűnni, iPadet viszont nem zárom ki :)
  • GregSB
    #268
  • pyrohun #267
    "Ja és hogy betedd DFU-ba" - a legfontosabb! :))

    De - viccet félretéve - ezután már tényleg nem tudok olyat, ami miatt az iPad-et fel akarnám törni.
  • GregSB
    #266
    Hogy megállítsd az ikonok rezgését, screenshot, meg hogy reseteld a készüléket :)

    Ja és hogy betedd DFU-ba :)
  • pyrohun #265
    Valóban, gyakorlatilag ezután mire kell a home? :)
  • pyrohun #264
    Imáim meghallgatásra találtak. Köszönjük, Apple, hogy beláttad: balfasz voltál :))) és lehetőséget adsz arra, hogy mi, felhasználók döntsük el, hogy mit szeretnénk.

    Az új taskváltás, stb pedig állat!
  • GregSB
    #263


    Pyro örülhetsz :)

    Mostantól te állíthatod majd be hogyviselkedjen a switch :)
  • GregSB
    #262
    Érdekes, ezzel gyakorlatilag lefokozzák a home gombot. Ezentúl nem lesz rá szükség hogy vissza kerüljünk a Home screenre, és elérjük a multi-task bart. Kíváncsi vagyok hogy kap -e új funkciókat emiatt.
  • GregSB
    #261
    Az iOS 4.3-al új gestureöket kap az iPad:

    "This beta release contains a preview of new Multi-Touch gestures for iPad. You can use four or five fingers to pinch to the Home Screen; swipe up to reveal the multitasking bar; and swipe left or right between apps."
  • pyrohun #260
    Ha tényleg ilyen lesz, nekem nem fog tetszeni, legalábbis így ezeken a képeken nem tetszik oldalról. A mostaniban pont az a jó, hogy meg tudod fogni a keret miatt rendesen, de ha az mostantól egy vékonyabb él lesz.. hát nemtom.
  • GregSB
    #259
    A kiszivárgott tokok alapján páran csináltak dummy iPad 2-ket:




    Az iPadet Január 27.-én jelentették be, szóval a következő hetekben várható, hogy bemutatják a 2-est is.
  • pyrohun #258
    Amiből külön van iPad-es verzió is, az nem, fel sem tudod telepíteni.
  • Dzsega #257
    hm... Érdekes.
    Néztem az app store-t, hogy van külön app iPad-a meg van külön iPhone-ra is. Ezért érdekelt volna a dolog és mi van akkor ha az iPad verziót veszem meg? Az fut iPhone-on?
  • pyrohun #256
    Ami a hülyeség az az, hogy a Retina Display felbontására optimalizált iPhne-os játékok miért nem tudnak natív 960x640-ben futni, ugye az 1024x768-hoz képest simán elférne és úgy már jól is néznének ki. De ehelyett amennyire tapasztaltam a 480x320-as, gyengébb felbontású verziót futtatja az iPad és ugyanúgy fel tudod nagyítani őket, de ugyanolyan pixelesek lesznek.
  • pyrohun #255
    igen át. ha akarod.
  • GregSB
    #254
    Át, és tökéletesen futnak iPadenaz iPhoneos programok, de mivel az iPadnak 1024x768-as felbontása van, ezért választhatsz hogy 1:1-ben futtatod őket a képernyő közepén, vagy felnagítod a képet.
  • Dzsega #253
    Egy érdekes kérdés jutott eszembe:
    Ha vennék egy iPad-ot, akkor amiket az iPhone-ra megvettem (appok) azok átkerülnek az iPad-ra is? Mert ha egy új iPhone-t veszek, akkor arra átkerülnek a régi cuccaim...
  • oneal1
    #252
    van 3gs-m hez ugye mobilnet.
    ha veszek micro simet tnél az ipad-be akkor a teló előfizetéshez tartozó mobilnet használja?
  • oneal1
    #251
    jahh:D

    viccet félretéve:D
    128.000 ft ért adják az alap ipadot.
    ennek ellenére ennél nem találok használtat olcsóbban, érdekes.
  • precision
    #250
    ugye ugye :)
  • oneal1
    #249
    nem hittem volna:D
  • pyrohun #248
    Le is szedtem, elég jó!!
  • GregSB
    #247

    + megjelentek interaktív, magyar magazinok is!
  • pyrohun #246
    HIVATALOS! Megérkezett Magyarországra az iPad!
  • precision
    #245
    kevesebbet mint a bolti ára és pont annyit, mint amennyit neked megér
  • oneal1
    #244
    mennyit szabad adni egy használt ipadért?
    16gb sima wifis
  • precision
    #243
  • GregSB
    #242
    Zsír :)
  • GregSB
    #241
    Ki kell várni hogy a T elkezdje árulni előfizuval (december-karácsony előtt már lesz elvileg).

    Angliában most kezdték el árulni mobilszolgáltatók, és ott már 65e Ft-ért el lehet vinni az alap 3G-s modellt (2 év hűség aláírásával).
  • precision
    #240
    hát aki ennyit ki ad érte, az egy oltári nagy barom... akármennyire jó is a cucc, ennyit szerintem egyszerűen nem ér meg

    nyilván aki szarja a pénzt annak mind1, de az átlagnak 280ezer forint az k*rvasok.
  • pyrohun #239
    279 ezer?? Pff.... Egy 100-assal olcsóbban hoztak a megjelenésekor az USA-ból. Szánalom ez, komolyan. És a durva, hogy így is sokan meg fogják venni.
  • GregSB
    #238
    Nocsak, nocsak!

    T-nél lesz iPad.

    "A Deutsche Telekom a mai napon bejelentette, hogy Wi-Fi és 3G hálózatképes iPad készülékekre szabott tarifacsomagokat kínál majd a következő hónapokban Magyarországon és Lengyelországban. "

    + a Libri is elkezdi forgalmazni december 5.-én!

  • GregSB
    #237
    Mi számít pofátlanul drágának? :) A samu tabletje se olcsóbb, pedig az csak 7".
  • precision
    #236
    még mindig olyan pofátlanul drága az ipad? :)
  • pyrohun #235
    Nem lassú a cpu, csak a VLC egy f*s, sajnos. Érdekes módon ha a 1080p felbontású m4v-t töltök rá, akkor a beépített videolejátszó gond nélkül viszi :)
  • AnarchoiD
    #234
    mar nemis konvertalok ;) van VLC ipadra jatszik mindent amit csak akarsz hd-t is csak ahoz lassu a cpu sajna, dehat xvid/divx eleg ;)
  • oroy_
    #233
    szia, ez most kérdés? amúgy meg ha szeretnél és megteheted miért varnál?
  • zoli30
    #232
    Sziasztok!

    Én is szeretnék már beszerezni egy iPad-et, de én úgy tudom, hogy hivatalosan ez év Dec. 31. után kapható itthon. Márciusban várható a 2. generációs iPad, tehát érdemes lesz várni addig szerintem.

    Üdv: Zoli30
  • pyrohun #231
    Eddig sem volt gond az iPad-ra konvertálás: MP4-et kellett a formátumban megadni, a felbontás pedig igazából ugyanaz, mint a forrás fájlé, kivéve ha 720p-nél nagyobb, mert a 720p bőven elég iPad-re. De DVD-ből kódolt mp4 sd felbontással is tökéletesen élvezhető.
  • AnarchoiD
    #230
    Kozben megtalaltam amit kerestem, ajanlom mindenkinek a HANDBRAKE

    Nightly Build

    valtozatat (ami ugyan "unstable" de ebben mar van proper ipad support/preset ;)