1998
iPadAir-iPadMini2.png
  • GregSB
    #309
    Március 2: iPad 2 bejelentés:

  • Xing
    #308
    Sziasztok!

    Honnan érdemes manapság iPadet beszerezni? Ti hol vásároltátok?
  • GregSB
    #307
  • GazCamp3r
    #306
    én ugyanígy 150-ért kaptam amerikai apple store-ból a 3g-set apple tokkal együtt, de ez már tényleg emberi ár.

    kérdés: most olvasom szifon.com-on, hogy egyfelől kijött az untethered jb, másfelől meg vmi függetlenítést lehet csinálni iPadra is... ezt nem vágom. Lehet függő egy iPad? nekem van benne egy at&t micro sim, de jövőhéten akarok vmi 3g-s netet szerezni telenortól microsimmel együtt. Létezik, h nem fog vele menni függetlenítés nélkül? :O
  • GregSB
    #305
    Nem ellesleg már elfogyott mind :D
  • GregSB
    #304
    Handras (XMS tulaja) irta:

    "Handras · http://www.handras.hu 2011.02.04. 15:19:16
    Szerintem eleg nagy hulyeseg volt 40 000 forint buktaval megcsinalniuk ezt az akciot, foleg, hogy max par 10 darab volt belole raktaron a Librinek, de hat ha nekik igy megeri, akkor csak rajta.

    Mondjuk ilyen pici keszletre ekkora akciot csinalni azert sem jo otlet, mert delutan rengeteg ideges vasarlojuk lehet, aki odamegy, hogy vegyen, de kozlik vele, hogy mar nincs..."
  • EnxTheOne
    #303
    Sziasztok, lenne pár kérdésem.
    Filmeket lehet rajta nézni? Úgy értem nem olvad szét a processzor? :D
    És milyen előnyei/hátrányai vannak egy netbookal szemben?
  • GregSB
    #302
    Ez csak egy ideiglenes akció a Librinél, nem fog örökké tartani, vissza fog menni az ára. Nem hiszem hogytartósan hatással lesz a használt ipadek árára.
  • precision
    #301
    persze ezt nem saját magamnak akartam válaszként írni :D
  • precision
    #300
    én csak örülök neki, legalább a használt iPadek ára le fog zuhanni :) ez a 100e -res ár már a határon van amiért vennék egy ipadet, de jó nekem a jó állapotú használt is jóval olcsóbban :)
  • GregSB
    #299
    Eddig még csak pletyka volt, hogybemutatják jövőhéten, de a libri ezen lépése után már akár biztosra is lehet venni :)
  • GregSB
    #298
    Viszik azt, csak jövő7-en nagyeséllyel bemutatják a 2-est, és gondolom ki akarják szórni a maradék készleteiket.
  • precision
    #297
    az durva, majdnem 50% -os leárazás
    ennyire nem viszik, vagy miért? :)
  • GregSB
    #296
    Librinél 99.000 Ft a 16-os Wifis iPad!
  • GregSB
    #295
    Fél óra múlva (17:00) bemutatják a The Daily, kifejezetten iPadre szerkesztett / optimalizált napilapot, ami mögött Rupert Murdoch médiamogul áll. A http://www.thedaily.com/-on élőben lehet majd nézni a bemutatót.
  • setuh
    #294
    ertem koszi:).
    ha osszejon eladom a laptopom es veszek egyet :D
  • GregSB
    #293
    Kamu, bármit fel tudsz rá tenni, és igen, PC-ről is.

    A beépített lejátszója, ahogyPrecision is írta m4v -t, mp4 -et és mov-ot játszik le, minden másra ott van az oplayer HD és VLC.
  • setuh
    #292
    de nem kellhozza mac jo a pc is nem?
    olvastam iet neten h itunes-al filmeket felmasolni csak oanokat lehet amik le vannak elelnorizve es ha fel is teszi az ingyenes itunes nem hangal teszi fel..
  • GregSB
    #291
    Sőt, Air video-t ha használod nem is kell rámásolni filmeket, tudja streamelni helyi hálón az otthoni gépedről iPadre / iPhonera.
  • GregSB
    #290
    Mondjuk alap fotószerkesztésre is jó, a PS expressel mindent meg lehet csinálni (Crop, átméretezés, kontraszt, brightness állítás), komolyabb belepiszkálásra nem jó igazából.
  • GregSB
    #289
    Oplayer HD, VLC lejátszik minden mást is (avi, mpg, wmw). Ezekbe is iTuneson keresztül lehet felmásolni fileket (illetve oplayerbe lehet wifi hálón keresztül is).

    #288 iPad igazából a netbookot tudja kiváltani. Netezésre, csetelésre tökéletes (simán meg lehet szokni a viruális billjét, k gyorsan lehet gépelni rajta), vannak rá fasza játékok is. Komolyabb feladatokra (videó-, zenevágás, grafikázás, fotószerkesztés, stb) viszont nem jó, ilyen téren nem vált ki egy notit.
  • setuh
    #288
    nah oke az fasza akkor h filmeket is lehet geprol nezni rajta.:)
    szerintetek megeri h lecsereljem a laptopomat egy ipad-re? ha foleg netezesre chatelesre esetleg filmnezesre hasznalom am is...jatszni meg szoktam rajta de arra meg ott a nagygepem.
  • precision
    #287
    persze ingyenes program
    mp3 -at és jpg -t tuti nem kell
    vidóból m4v -t, mp4 -et és mov -ot játszik le ha jól tudom
    szerintem itunes tud konvertálni videót mielőtt rámásolja az ipadre, meg van egy rakás ingyenes videokonvertáló beépített ipad profillal
  • setuh
    #286
    de az ingyenes progi igaz?es nem kell atkonvertalni a fajlokat mielott rateszem?
  • precision
    #285
    kell hozzá az iTunes nevű szoftver, de amúgy igen, annak a segítségével rá tudsz tenni ilyesmi fájlokat is
  • setuh
    #284
    ertem koszi az infot.
    meg vmi...ipad-re feltehetek barmien filmet, kepet es mp3-at pc-rol?
  • GregSB
    #283
    Ez már elég régi sztereotípia, sokat változott azóta a Mac (jó irányba).

    Windows után furcsa lehet a kezelése, meg a logikája bizonyos területeken, de meg lehet szokni. És ha egyszer megszokod, akkor utánna nagyon jó használni a készülékeiket, felhasználói élményben csillagos ötöst érdemelnek. Amíg nem kezdeltem el használni OSX-ér, nem is tudtam hogy számos kényelmi fícsört ebből másolták a Microsoftnál a Win7-be. Egyébként a határ kezd egyre inkább elmosódni a két rendszer között, ma már nincs olyan fícsör egyik rendszeren se, amit ne lehetne 5 perc alatt megoldani pluginekket.
  • precision
    #282
    szerintem semmilyen hátránya nincs, csupán más
    nyilván nem mennek rajta a windowsos programok (de ez fordítva is igaz, mármint h winen nem mennek a maces progik)
    hátrány lehet még hogy a gamerek számára, hogy a windowshoz képest macen elenyésző a játékok száma jelenleg, bár már fejlődőképes a dolog, mert egyre több játék jön ki osx -re

    ha lehetne pc -re rakni osx -et, hivatalosan, buhera nélkül, én felraknám
  • setuh
    #281
    sokszor hallottam mar h egy mac-en megvan kotve az ember keze,pontosan mibol all ez mi a hatrany?
  • setuh
    #280
    ertem koszi, nem voltam tisztaba a 3g fogalmaval arra en is rajottem h a 3g be van 3g meglepo modon :)
  • precision
    #279
    na vajon :)

    a 3G -ben van 3g, meglepő módon :) így lehet bele rakni sim kártyát (microsim) és mobilnetezni vele
    valamint van gps is a 3G -s verzióban, ami a 3g nélküliből kimaradt

    ezen kívül ugyanaz minden
  • setuh
    #278
    Hello!
    Valaki elmagyarazna nekem gyermeteg szinten, h mi a kulonbseg a 3g-s es az a nelkuli kozott?
  • GregSB
    #277
    De.
  • GazCamp3r
    #276
    senki nem tud semmit? mindenki magától jött rá, hogy hogy kell jailbreakelni?
  • Sephi
    #275
    Nincs link. Londonban ismertunk meg par arcot akik a TTX-nel dolgoztak. Ok meseltek ilyenekrol meg mielott a pletyka elkezdodott volna. Remelem hamarosan tobb infot kapunk, engem speciel nem zavarna, nekem soha sem tetsziett az a gomb.
  • GazCamp3r
    #274
    hali. Szifon.comon láttam EZT az oldalt, ahonnan megtudtam, h az én kb 1 héten belül megérkező ipadomhoz, ami előre láthatólag 4.2.1-es lesz a redsnow 0.9.6 kell a jailbreakeléséhez (windowsról szeretném csinálni)

    Létezik vmi magyar vagy angol leírás pontról pontra, h hogyan kéne csinálni?
    Google-be nézegettem, de olyat, ami kifejezetten ezzel a programmal ipadot windows alól csinál, olyat nem találtam, ezért kérdezem.

    Választ előre is köszi

  • GregSB
    #273
    Link?
  • Sephi
    #272
    Hat pedig nagyon ugy nez ki, hogy igaz...
  • Dzsega #271
    Nagyon kemény az ahogy megnyúlik a naptár!:)
  • pyrohun #270
    :) elképzelhető, de...
    ...szerintem azért nem árt, ha van rajta hardveres gomb is a bekapcsolón kívül, vagy akkor legyen rajta valami reset lehetőség (pl gombostűvel egy lsukon keresztül :), mert ellenkező esetben ciki helyzetbe kerülhet az ember :)