1998
iPadAir-iPadMini2.png
  • precision
    #389
    honnan akarod rendelni?
  • Pistike 007
    #388
    Jah, csak szívtam már meg így telóval, hogy nem eredeti garanciás papírral jött, hanem adásvételivel (ELVILEG új készülék.. ^^)
    Remélem ezzel nem kevernek.
  • precision
    #387
    ha akarsz spórolni 20 ezer forintot, akkor érdemes
  • Pistike 007
    #386
    Áh, nem tennék ilyet. Vannak itt olyan csoda dolgok, amit máshol nem látni. :D
    Amúgy mi a véleményetek, érdemes neten rendelni olyan pesti boltból, ahol a győri árakhoz képest (kb. 20k-val olcsóbban) jobb áron lehet megvenni?
  • precision
    #385
    ahogy érzed, bár én ilyet nem javasoltam :)
  • Pistike 007
    #384
    Ja, törlöm is az akkomat SG-ről :D
  • precision
    #383
    mint mondtam nincs iPadem, de szinte kizártnak tartom, hogy bármi usb -s adattárolót kezeljen az iPad (max ilyen kártyaolvasót, de arról is csak a fotókat tudja megjeleníteni és igény szerint felmásolni a fotóalbumba)

    de mint mindig, a google tud mindent :)
  • Pistike 007
    #382
    Láttam videókon, hogy van ilyen konverter, amivel USB cuccokat lehet bekötni, például keverőt. Ez csak bizonyos kiegészítőkre vonatkozik, vagy pl. felismer egy pendrive-ot is, ha úgy van?
  • precision
    #381
    teljesen jól kezelhető, minőségi appok, vannak ingyenesek is bőven, választék annyi van mint égen a csillag :) napi rendszerességgel jön ki egy raklap új program
  • precision
    #380
    nincs iPad -em, csak iphone -om, szóval nem tudom biztosan... :) bármi lehet :)
  • Pistike 007
    #379
    Mostanában tervezem egy masina vételét. Ez az AppStore amúgy jól kezelhető dolog? Mondjuk az Apple-t nem úgy ismerem hogy gagyi dolgokat csinál.. :)
  • pyrohun #378
    doc-ot meg xls-t alapból meg tud nyitni, csak szerkeszteni nem. nem? :)
  • precision
    #377
    igen, van rá több ingyenes ill. fizetős program az appstore -ban
    a fájlokat meg itunes -al kell rá felrakni vagy email mellékletben ha jön lehet azt is meg tudja nyitni
  • Pistike 007
    #376
    Üdv!
    Kérdésem vala:
    Az iPad 2 valamilyen úton-módon képes megnyitni az Office-féle (.doc, .ppt) fájlokat?
    Köszi :)
  • peter7219
    #375
    Sziasztok. Ha valaki CAD felhasználó és szeretné a DWG rajzát az iPad-jén is használni, azoknak mondom, hogy megjelent a GstarCAD iPad-es alkalmazása GstarCAD MC néven. Letölthető az iTunes áruházból. További infó.
  • pyrohun #374
    Bele, az iPad-ek nem simlockosak.
    Nekem usa-ból hozott iPad (1) 3G van és t-mobile sim-mel megy kezdetek óta simán.
  • kabel15
    #373
    Sziasztok. Van egy Amerikából behozott iPad2. At&t az iPad érdekelne hogy Magyarországon vásárolt SIM kártyát is bele tudok rakni? Vodafonos lenne a SIM.
  • precision
    #372
    fényerőt vedd lejjebb, filmnézés közben kapcsold ki a wifit (3G -t, ha van)
    ezek mind-mind eszik az akksit, ha nincs rá szükséged, kapcsold ki őket
  • Bercy #371
    Nekem elég jól bírja, mondjuk én nem terhelem folyamatosan.
    Szerintem a 10 órás üzemidő nem filmnézés/játék mellett értendő hanem böngészés és egyéb dolgok amik nem használják ki a processzort 100% ban.
  • camaro79
    #370
    sziasztok!

    nektek mennyit bír az ipad2 aksija? nekem tényleges használat mellett nagyon messze van a beharangozott 10 órától... legutóbbi utazásom során megnéztem 1 hosszabb filmet, meg játszottam vele, így kb 4-5 óra aktív használat után lemerült... ez eléggé gyászos!

    a másik, hogy már másodszor fordult elő, hogy kb. 15%-os töltöttségi szintnél kikapcsolt, nem lehetett visszakapcsolni, mert no power. ha rádugom töltőre, akkor be tudom kapcsolni és egyből 16%-on van...
    szerintem valami nem oké az akkummal.
    tapasztaltatok hasonlót?

    köszi
  • vili 27
    #369
    szevasztok !


    kamionról pottyant IPAD 2 64GB wifi 3G white masinát kínáltak 500euróért. Az ár nem rossz, csak a kérdésem az volna hogy nincs-e ennek bármiféle veszélye, mondjuk letiltás ha pottyant a gép.

    köszönöm.
  • genory
    #368
    Nekem van 3 gépem amit használok. Egy van otthon, amit egy jó ideig nem akarok lecserélni, mert erős jó gép. Kettő van a munkahelyemen. Ebből az egyik egy asztali gép a másik pedig laptop. De régi és nagyon nehéz. Arra jó, hogy a photoshopos képeket gyorsan megcsináljam. Ezért kell egy új gép, amit tudok magammal vinni! Majd kiderül, hogy melyik lesz a befutó, de a mac nagyon tetszik! :)
  • Bercy #367
    OFF

    Én is használok nap mint nap Win7-et (munkahelyen azon fejlesztünk). Nincs különösebb bajom vele, munkára nekem ideális.
    Viszont ahogy az autós hasonlatoddal éljek, ha Opelem van akkor nem biztos, hogy elmegyek csak úgy élvezetből autókázni, míg egy BMW-vel (mindenki gondolja ide a neki megfelelő márkát) esélyes.
    Namost az otthonra szánt számítógép nekem elsősorban szórakozási eszköz és csak másodsorban munkaeszköz ezért vagyok úgy vele, hogy nem csak a célnak megfelelő (autós példánál = elvisz A-ból B-be) gépet szeretnék, hanem amit számomra (szubjektív) élvezet használni.
  • GregSB
    #366
    OFF

    Nálam azért nem ennyire éles a kontraszt, én párhuzamosan használok egy MacBookot meg egy Win7-es laptopot, és egyáltalán nem undorodom el amikor az utóbbi elé kell leülnöm.

    Persze jobban szeretem az OS X-et, meg ősszel tervezek új notit venni, és MacBookon kivül más szóba sem jöhet :D, de ha most nem engedhetném meg magamnak a Macet, akkor nem dőlnék kardomba ha "csak" egy Win7-es gépet tudnék venni.

    Gyakran szoktak autós példával élni ilyenkor, szerintem egy Win7-es noti és a MacBook között olyan a különbség, mint mondjuk egy Opel Insignia és egy 3-as BMW között. Az Insignia egy szép, és nagyon jó autó, jól össze van rakva, igények, ár/érték aránya sokkal jobb mint a BMW-é, elvisz A-ból B-be úgy hogy közben nincs halálfélelmed mint egy olcsóbb kisautóban. Viszont ha lenne pénzem 3-as BMW-re, akkor egy percig nem gondolkodnék hogy melyiket vegyem :) Hiába racionálisabb választás az Insignia, itt már képbe jönnének olyan szubjektiv tényezők, mint a vezetési élmény, meg a sok kis hozzáadott + értékek.

    Ugyan ez van a Macekkel is, ha az ember képes túllépni azon a sztereotipián, hogy ez csak egy feleslegesen drága, sznobok meg pózerek által használt cucc, és ki is próbál egyet, használja huzamosabb ideig, akkor rájön hogy itt is megvan a sok kis apró + egy olcsóbb Win7-es notihoz képest, az egész rendszeren lehet érezni hogy itt a vas + OS már nagyon régóta össze van hangolva.

    ON
  • Bercy #365
    Nekem ha vissza kéne térnem mac-ről PC-re akkor szerintem igen ritkán lenne bekapcsolva az a gép...ennyit mondok.
  • GregSB
    #364
    Objektiv szempontok alapján nem éri meg az árát. De ha már bejönnek szubjektiv szempontok is, akkor nagyon is :)
  • precision
    #363
    vegyél egy "pc" notebook -ot, mittudomén 120ezerért, és azt sem kell lecserélned 4-5 évig, ha csak joomla -zol (sőt, még azután sem :))
    nem kell oda macbook, nem éri meg az árát, mondom ezt úgy, hogy ha sok pénzem lenne, vennék magamnak biztos egyet :)
  • genory
    #362
    Gondoltam! Csak a macbook elég drága! De 8 évig nem kell vennem semmit, az szinte biztos!
  • Bercy #361
    Az iPad nem arra való, hogy joomla weblapokat szerkessz.
    Vegyél macbookot...komolyan!
  • genory
    #360
    Bocs!
  • genory
    #359
    Én most szeretnék venni vagy Ipad 2 vagy Macbookot! Fontos tényező az ár, így az Ipad 2 lehet a befutó. Játszani nem igazán szeretnék rajta, inkább csak dolgozni. A fő cél, hogy weblapot tudjak szerkeszteni. Joomla alapú weblapot használok, így nem minden böngészőt tudok használni ( safari kilőve). Nyilván az explorert itt nem tudom majd telepíteni, de a chromot és a firefoxot remélem igen? Illetve a photoshop lenne még fontos. Ezeket a programokat lehet telepíteni az Ipad 2re?

  • genory
    #358
    HI!

    Én most szeretnék venni vagy Ipad 2 vagy Macbookot! Fontos tényező az ár, így az Ipad 2 lehet a befutó. Játszani nem igazán szeretnék rajta, inkább csak dolgozni. A fő cél, hogy weblapot tudjak szerkeszteni. Joomla alapú weblapot használok, így nem minden böngészőt tudok használni ( safari kilőve). Nyilván az explorert itt nem tudom majd telepíteni, de a chromot és a firefoxot remélem igen? Illetve a photoshop lenne még fontos. Ezeket a programokat lehet telepíteni az Ipad 2re?

  • Dzsega #357
    A csávó a végén, hogy feltalálta magát!
  • pyrohun #356
    lol? :D
  • GregSB
    #355
  • GregSB
    #354
    Nem tudom mire várnak, még mindig nem jelent meg hivatalosan, pedig a videón már eléggé késznek tűnik :)
  • pyrohun #353
    Ideje volt :)
  • GregSB
    #352
  • precision
    #351
    ejj...
    tessék nekem adni a másikat :)
    a sajátodat meg töltsed éjjel-nappal :D
  • K Ace
    #350
    Ez 1 nagyszerű eszköz. Most vettem rögtön 2-t, hogyha az egyik lemerül, akkor ott legyen a másik.