1998
iPadAir-iPadMini2.png
  • Botond #1998
    Olyan appok mennek fel rá, amik a 32 bites váltáskor nem kaptak 32 bites verziót, hanem ott ragadtak 16 biten. Szerintem a storeban "vásárolhatóként" egy ilyen sem maradt, szóval ezeket is csak akkor éred el, ha anno, a váltás előtt "megvetted", és a vásárlási történetből telepíted. Azért az idézőjel, mert az ingyenes appokat is meg kell "venni".
    Szóval mivel először van a kezedben egy ipad, így szerintem semmit se fogsz tudni kezdeni egy 16 bites verzióval.
  • szeszuti
    #1997
    Sziasztok, most először akadt a kezeim közé egy iPad. Nagy nehezen kideritettem, hogy egy 3,6-os. Ez azért is volt fontos, mert pár applikációt szerettem volna telepíteni rá, de ha jól emlékszem valami 14.x-es verziójú iOS-t követelt meg mind, amíg ezen csak egy 10.x-es van. Mit lehet tenni? Ahogy itt egy '18-as bejegyzésben olvasom lelassul a rendszer. Felmenne rá egyáltalán? A kérdés annál is inkább érvényes, mivel ez a készülék még 16 bites.
    Itt a részletes infó a vasról:

    Identifier: iPad3,6
    Board 1
    BoardConfig: P103AP
    Platform: s5l8955x
    BDID: 0x4
    CPID: 0x8955
    Utoljára szerkesztette: szeszuti, 2022.09.29. 21:45:17
  • passatgt
    #1996
    Akinek van egy régi iPad 2 és a legújabb iOS-el(9-es megy rá) használhatlanul lassú, az gyorsan még vissza tudja rakni a 6-os iOS-t. Innen lehet letölteni: https://ipsw.me/
  • rastaman
    #1995
  • Dzsega #1994
    Megvannak! Köszi! (Bár még vagy 3x átnéztem az ipadot, mire leeset, hogy az iphoneon kell beállitani az smst... :D )
    Azt meg külön köszi, hogy lehet keresni a beállításokban.
  • rastaman
    #1993
    1: settings-en belül lehúzod a képernyőt a kereséshet, beírod, hogy "home" és az első találat lesz. "rest finger to open" opciót kell bepipálni
    amúgy meg - settings - general - accessibility - home button

    2: settings - messages - text message forwarding

    ;)
  • Dzsega #1992
    Megőrülök.... 2 beállítást nem találok meg.... 1 ne kelljen megmyomni a home gombot, mikor feloldom az ipadot, csak touchid nyissa. A másik, hogy a sima sms is átjöjjön.
    A régire atjöttek, erre meg most nem. :(
  • hgabi84
    #1991
    Sziasztok!

    Adott egy régi telepítésű iPad, aminek az iCloud-felhasználójához a jelszó már nincs meg. Hogyan lehet áttérni egy másik account-ra, hogy az iPad továbbra is teljes értékűen használható legyen?
  • Sheltem
    #1990
    Megvan.
  • Sheltem
    #1989
    Sziasztok!

    Még soha nem vásároltam Ipad mini retina2mmel, viszont van paypalom.
    Kérdés:
    Van valami módja, hogy töltsek fel egyszeri pénzt rá amit aztán elköltök az adott játékra(itunes.apple.com istore)?
    Tudom már korábban is volt téma, de érdekelne, hogy konkrétan honnan tudom feltölteni vagy giftet küldeni az accountomra.
    Köszi előre is.

    Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2017.04.03. 11:44:56
  • GregSB
    #1988
    iPad 2-ben még nem volt Activation lock ha jól emlékszem?

    tehát elvileg ha újra telepíti az iOS-t rajta akkor meg tud adni új iCloud usert.
  • passatgt
    #1987
    jelszó nélkül sehogy
  • soo277
    #1986
    sziasztok
    vettem egy Ipad 2est, ausztriában
    minden ok vele
    kérdésem az lenne,hogyan tudom meg változtatni ICloud felhasználot?
    sajna régi tulajjal már nem tudok beszélni
    köszi
  • Dzsega #1985
    Ipad 4-re valaki rakta már fel az ios10-et? Valami tapasztalatot írna róla?
  • Sheltem
    #1984
    Sziasztok

    Ipad Mini2 Retinára érdemes frissíteni IOS 10 et, vagy érezhetően belassul tőle?

    Köszi
  • G_ArchAngel #1983
    9.7-es Pro-ba 2 GB ram jutott a nagytesó 4 GB-jával szemben. Ez pontosan mit jelent? Safari állandóan újratölt? Shared screen működik vele?
  • GregSB
    #1982
    Március 15-en bemutatják az új 10" iPadet. Állítólag nem Air 3 lesz, hanem ez is Pro nevet fog kapni, es támogatni fogja az alma Pencilt.
  • rastaman
    #1981
    vlc-t ajánlanám így látatlanba (én is azt használom) de a hangsávot lletően nem vagyok benne biztos, hogy kezeli-e
    mkv-t ha jól emlékszem kezeli és itunes-szal fel tudod másolni az alkalmazásba is
  • Jim Morrison
    #1980
    Megint a videó lejátszással szenvedek :(
    1., van e olyan ingyenes lejátszó, ami kezeli a feliratok, és támogatja az mkv formátumot, dts hangsávot?
    2., Úgy csináltam, hogy ituneson keresztül, alkalmazást kiválasztva valahogy az "alkalmazásba" betöltöttem a fájlokat. Nem lehetne megoldani, hogy 1 helyre másolom ezeket és minden lejátszóból elérem őket?
  • Dzsega #1979
  • robotnyk
    #1978
    arra is van megoldás

  • Sheltem
    #1977
    Megvan, bocsánat, vak voltam.
  • robotnyk
    #1976
    pcn az itunesban a fiókadatoknál, vagy az appstoreban a főoldalon legalul az apple id-d alatt keresheted, ha van rajta pénz
  • Sheltem
    #1975
    app storeban hol látom az aktuális egyenlegem ?
  • Sheltem
    #1974
    Igen és ráadásul az inapp buy dolgokra is írt megoldást :) Remélem működik és tényleg lehet pénzt is ajándékozni.
  • robotnyk
    #1973
    látom közben Botond felajánlotta a gift megoldást \o/
  • robotnyk
    #1972
    melyik játékról van szó?
  • Sheltem
    #1971
    Sziasztok

    Segítségeteket kérném.

    Még mindig nincs meg az új bankkártyám viszont van most leárazva egy játék amihez nagyon szeretnék app storeból hozzájutni.
    Esélytelen cirrus + paypallal nincs semmilyen megoldás?

    Köszi
  • Sheltem
    #1970
    Hát akkor majd jövőre cserélem a cirrus -t mastercard ra. Nem tudom mennyivel több az éves díja stbstb, gondolom nem vészes.
  • passatgt
    #1969
    Tudtommal ez úgy működik, mintha a bankkártyát ráragasztanád a telefonod hátuljára, tehát elég csak odaérinteni. A SIM kártyában van az nfc chip, ua, mint a bankkártyán.

    Apple Pay így működik:
  • Xing
    #1968
    Használtam a mobiltárcát a tesztidőszakban, sajnos semmi értelme nincs.

    Pénztárca elővesz, bankkártya ki, Paypass.
    Ha jól értem az  Pay hasonló.
    Ezzel szemben a mobiltárca:
    -Előveszed a telefont.
    -Feloldod
    -Megnyitod az appot.
    -Kiválasztod a kártyát
    -Jelszó
    -Fizetés

    Lehet azóta változott de így nem sok értelme van használni. Illetve nekem egy Galaxy Mini volt a teszttelefon. Gondolom ennél azért gyorsabbak az újabb droidos telefonok.
  • passatgt
    #1967
    Tévedtem, mobiltárca csak androidra van(mondjuk akkor nem tudom miért van a weboldalukon app store link...)
  • passatgt
    #1966
    USA kártyával megy itthon is:D

    Tmobil + Otp-vel pedig van Mobiltárca, ami hasonló
    Utoljára szerkesztette: passatgt, 2015.12.13. 11:49:59
  • Xing
    #1965
    Fura, hogy ilyen kártyát adnak. Nekem már a kezdetektől a Junior csomagban is MasterCard volt és mindenhol tudtam vele fizetni.

    Arra nincs valami hekk, hogy Magyarországon tudjam használni az  Payt?
  • GregSB
    #1964
    Nem fogsz találni, magyar Store nem topupolhato Gift Carddal sajnos.
  • Sheltem
    #1963
    Ok, szóval keresnem kell valami ajándékkártya oldalt ami jó magyar App storehoz és paypalos.
  • passatgt
    #1962
    Ua, jó mindenhez
  • Sheltem
    #1961
    Lehet hogy tévedek mert még új vagyok az apple világában de ez itunes hoz jó nem istore hoz nem ? Ha jól sejtem 2 különböző dolog. Én 1-2 játékot vennék nem zenét.
  • passatgt
    #1960
    lehet, hogy tévedtem, mert magyar store-ba is érvényes gift cardot nem látok sehol, csak olyat, ami US store-ba érvényes. Pl http://ituneskartya.hu
  • Sheltem
    #1959
    Ez a 2. verzió nagyon szimpatikusan hangzik.
    Leírnád részletesen, hogy hogy tudok gift cardot vásárolni Paypallal és hol?