3818
10255461851297344244.jpg

Táblagépek topicja
  • DanielT
    #60
    A html5 videó h264 kódolású és az pedig fizetős, szóval nem egy "if" -en múlik.
  • VRSDM
    #59
    egy kátyú befoltozása is csak 5percbe tellik
    ehelyett az autógyártók nem arra várnak hogy " há majd ha kiadjuk az új kocsit befoltozzák hogy tudjon menni keleten is " hanem gyártanak külön keleteurópai felhasználásra szánt autókat, erősebb fútóművel, magasabb alvázzal.

    ez megint a lószemtakaróizéke szemlélet
    nem alkalmazkodok. hanem megmondom hogy mit csináljanak.
    a fejlesztőknek sem lett volna több 5percnél beletolni egy flash supportot.
    ja hogy akkor már nem tellne a hétvégi fagyizásra az appstore bevételekből...

    értem az érveidet, nem is önfejűen vitatkozok.
    csak egyszerűen bukta az egész elmélet amit felépítettek (szerintem)
  • VRSDM
    #58

    ő például hádéban kamerál
  • passatgt
    #57
    ez a videósdi csak a weblap készítőin múlik, annyi az egész, hogy berak egy if-et, ha nincs flash akkor próbálja meg html5-el lejátszani és kész is, kb 5 perc alatt megvan, nyilván az ipad elterjedésével egyre több ilyen lesz
  • DanielT
    #56
    Azt nem tettem hozzá, hogy az összeset ki fogom dobni holnap, mert borzalmasakat sikerült vennem. :D
  • passatgt
    #55
    igen, nincs, mert akkora kijelzőre, ami az iphone-nak van, nem lehet normális rajzprogramot csinálni, de nyilván amint kijött ipad, lesz rá "photoshop"

    vimeot iphoneon is tudsz jelenleg is nézni, ipadon is lehet

    google wave sima javascript, gond nélkül megy

  • Solten
    #54
    Baromi igeretes, az asszony majd meg lesz lepve egy ilyennel a buta ebukridor helyett (arra faj a foga)... :))
  • edios
    #53
    bocsi a bölcsészezésért, csak bevallom a bölcsész-bashing belső körökben bármikor baromira belevaló betyárságnak bizonyult, bár itt most bizony bárkit nem bírálhatok emiatt, büszkeséget bombázó badarság lenne:)
  • VRSDM
    #52
    szóval fideszes vagy :D értjük mi :D
  • VRSDM
    #51
    kb. 1hónapja próbáltam wave-t nézni iphone-ról
    akkor nem hozta be " your browser is not supported "

    freecaster.tv
    a világ legnagyobb extrémsport videóportálja
    én bmx-ezek, ezeket a filmeket sem nézhetem meg rajta mert nincs flash
    pinkbike.com
    a világ legnagyobb kerékpáros oldala
    ezt sem nézhetem mert saját flash-es videólejátszót használnak

    nem vitázni szeretnék mert valóban lehet mindig hozni példát és ellenpéldát.

    én azt is utálom ha valaki megmondja hogy mit csináljak.
    nem szeretem ha parancsolgatnak, néha elviselem, mert néha muszáj ahhoz, hogy boldogulj az életben.

    de ha a saját magam szórakoztatása kerül terítékre én nem szeretnék tökig nyomni a torkomba egy fa.gyit :D ha van rá más alternatíva.

    a másik hogy miért fizetnék elő külön 3G-re, hogyha van itthon mobilnet amit amúgy is fizetünk, és amúgy is magammal vihetném? :)
  • ProGabe #50
    nem teljesen ugyanez a kategória, de a Microsoft is készül valami kurta jó dologgal:

    Microsoft's Courier



    katt
  • GregSB
    #49
    Azért a bölcsészeknek az erős. Mindeki bölcsész, aki nem geek vagy poweruser? :))
  • DanielT
    #48
    Én nem vagyok az a bölcsész fajta, tabletet se mostanában tervezek venni, de ha most kéne választanom, csak az iPad jöhetne szóba az összes ismert idegestő hiányosságával együtt.

    Ja és SEMMI Apple cuccom nincs. Még a hűtőmben is csak narancs van.
  • GregSB
    #47
    Szerintem is erre a két fő kategóriára lehet majd "felosztani" a tableteket, valószínűleg mindkettőre lesz igény is!

    VRSDM: Wavezni és Vimeo-t nézni is tudsz iPadról, már iPhoneról is lehet.
  • edios
    #46
    valszeg itt a további viták elkerülésére két részre kellene osztani tableteket:

    1. kategória: netezős céleszköz bőcsészeknek, konzolfíling, hawaii
    2. kategória: pici érintős noti, szoftveres szabadság

    és akkor máris beáll az öröm és boldogság a topikban, mert szájpad megyen az eccső kategóriába, hp szlét és a tesók a másodikba. hinnya!
  • VRSDM
    #45
    hát de ez az
    hogy minden ottvan a store-ban.
    nézd meg a példaként már lentebb általam felhozott aviary.com-ot
    hogyha én rajzolhatok profi szinten, ingyen, mind pixel mind vektorgrafikusan, kihasználva az aviary lehetőségeit
    akkor miért is akarnék én fizetni értük az appstore-ban
    /ahol ugyan foggalmam sincs, de gyanítom hogy aviary szintű programok nem találhatóak...

    és ez csak egy példa volt a rajzolósdi (ami ugye engem érint)

    az meg hogy a flash-t hagyjam meg otthonra
    épp a flash amiben még ma is nagyon sok lehetőség van.
    igen én szeretnék vimeo-n nézni filmeket nem csak youtube-on
    igen én szeretnék flasheket játszani rajta, és nem az ezerszer igényesebbek érdekelnek hanem azok amiket már megszerettem, megszoktam,

    de pl. google wave-zni sem tudjak? én nagyon megszerettem a baráti körrel együtt. ergó nem facebookolok, meg twitterelek hanem wave-zünk
    ott beszélek meg találkozókat, sörözéseket, ott tartom a kapcsolatot a bedolgozós munkaadóimmal.

    fölösleges folytatnom.

    a számítógép fejlődésekor sokan ingyen fejlesztgettek, mert elismerés volt ha sokan használták a te alkalmazásodat.
    aztán elfajult a helyzet hogy már szaros 5megás programokért is fizetnem kell... kéne...
    hiszen mostanság kezd újra beindulni ez a szabadság amit nyílt forráskódnak neveznek.


    de mondom röviden és tömören.
    én nem egy multimédiás korlátozott multitouch táblát szeretnék.
    hanem egy a laptopot kiváltó (értelemszerűen nem a komoly munkára alkalmasakat) alternatívát...
  • DanielT
    #44
    De mé' kell mindenből számítógépet csinálni? Céleszköz! Konzolfílin'! ;)
  • edios
    #43
    sztem egy kicsit általánosabban kellene szemlélned a dolgokat, nem pedig a felírt példákat cáfolgatni következetesen.

    az az egész lényege, hogy ha oprendszert futtatsz (win,osx,pingvin) akkor ha kitalálsz valamit, azt meg tudod csinálni rajta.

    ha pedig ilyen kis gyári "spóroljunk az akksival, buta usernek úgyis csak az kell, amit én gondolok" bővített firmware, akkor vagy mázlid van, és vki programját megveheted (freeware elég esélytelen), vagy nem.

    persze nyilván utóbbi is teljesen jó, sőt sztem jobb is az emberek többségének. nekem nem.
  • desigo
    #42
    ezt szeretnél-azt szeretnél
    majd ŐK eldöntik,hogy mit szeressél
    nem kevés pénzért...
  • GregSB
    #41
    Az összes érintős telefonnak pontatlan a képernyője képszéleken :)

    Ez valószínűleg a tableteknél se lesz másképp...
  • passatgt
    #40
    minden program ott van a storeban, legalább nem kell neten keresgélni utána, és tuti, hogy működni fog
    miért nem lehet rá filmet és zenét rakni?
    flasholdal-nabumm, azt nézd gépen:D
    flash játékoknál 1000szer igényesebbek vannak a store-ban, felesleges
    miért nem tudok utalni? sima webes felület uú megy, sőt, sztem még egy-egy banknak külön progija is van, legalábbis paypalnak mintha láttam volna
  • DanielT
    #39
    "szóval az sem tökéletes. bár tényleg sok közül az élmezőnyben van."

    N.i.n.c.s jobb nála. Ez nem az élmezőny, hanem az első hely. Persze nem felbontásban, hisz abban már megjelenésekor is voltak jobbak, hanem reszponzivitásban, felhasználói élményben.

    Ez nem azt jelenti, hogy tökéletes, hanem azt, hogy semmi nem áll közelebb hozzá nála.
  • DanielT
    #38
    Ez az Apple... jó megoldások, iszonyatos ellentmondások és röhejes kompromisszumok, bicskanyitogató szintű önfejűséggel kombinálva.

    Magyarul: Steve Jobs :)

  • VRSDM
    #37
    videók alapján a nexus one bizony elég szépen kezeli ám a dolgokat.
    egy jóbarátom ihpone-ját napi 2órában basztatom kábé.
    és tényleg nagyon gyors és jó.
    viszont ne essünk túlzásokba...
    sokszor az sem "érzékeli" hogy most nyomtam-e oda vagy sem, görgetés helyett inkább kijelöli a szöveget / oldalt.
    ha egy meglévő szövegbe szeretnék a "nagyítóval" visszamenni és szerkeszteni, akkor, ha a célszöveg kijelző szélén van akkor nem tudom odavinni a kurzorom.

    szóval az sem tökéletes. bár tényleg sok közül az élmezőnyben van.
  • Solten
    #36
    VRSDM gyonyoruen osszefoglalta, keves a boldogsaghoz csak egy jo kijelzo... ;)
  • DanielT
    #35
    Biztos csoda történik!

    Hirtelen mindenkinek csúcskategóriás lepedőnyi kijelzője lesz, pedig még telefon méretben sem tudnak jót csinálni évek óta.

    De tényleg várjuk a tesztet, majd visszakeressük a kommenteket, ki mit mondott :D
  • VRSDM
    #34
    az iphone kijelzője tényleg szép és mindennél szebb volt.
    ezidáig
    a samsung galaxy s-nek a super amoled panelja mindennél szebb.
    igen még az iphone-nál is :)

    amúgy mi ez a "oprendszer max warezra kell"
    bocsáss meg ha megvett tábla pécémre, egy saját programot szeretnék feltenni.
    bocsáss meg ha egy megvett filmet vagy zenét szeretnék rárakni.
    bocsáss meg ha csak meg akarok nézni egy flash-es oldalt
    vagy játszani a kedvenc flash játékaimmal.
    vagy ha üzletember vagyok akkor banki átutalást szeretnék véghezvinni.
    ezeket az ipaddal nem lehet.

    de nem is vitatkozni szeretnék, mert tökéletesen megfogalmaztad az egész problémámat az apple céggel.

    nagyon jó kütyüket gyárt, konkrétan a kategóriájukban a legjobbak között van.
    de annyira célorientáltan dolgoznak hogy azon kívül amire Ők kitalálták, azon kívül SEMMIRE! nem használhatóak.

    és én bizony szeretnék játszani a saját játékaimmal, szeretném nézni a saját filmjeimet, hallgatni a saját zenéimet, használni a saját programjaimat, és szeretnék flasht és multitaskingot.
    ezzel szemben nem szeretném hogy minden zenémet filmemet játékomat meg kelljen vennem náluk. mert nekik az profit.
    köszönöm én már megvettem őket egyszer...

    de ne menjünk át apple gyűlöletbe.
    nem is gyűlölöm őket, volt ipod-om, most van egy shuffle-m, és van a házban egy 24es imac (ami nem az enyém) szóval nagyon jó cuccok ezek.

    csak az átlagnak. nem annak aki úgy szeretné használni ahogy ő szeretné.
  • Solten
    #33
    Majd ha a piacon lesz tobb termek, es prezentalodik osszehasonlito teszt, az fog erni valamit. Kivancsian varom.
  • GregSB
    #32
    Nem gyerekeskedik.

    Az iPhone kielzője már 3 éves. Van tőle nagyobb felbontású, magasabb fényerejű és kontrasztú kijelző azóta, de még mindig az követi le a legprecízebben az ujjmozdulatokat az összes telefon közül.

    Az iPadnak pedig tényleg a legigényesebb (IPS!) kijelzője van az összes eddig bejelentett tablet közül.

    De légyszi ne alakuljon át ez a topic Apple / iPad flame topicba, direkt azért nyitottam később ezt a topicot mert azt hittem már kitomboltátok magatokat a hírtopicokban :P
  • Solten
    #31
    Amugy van itt valakinek kozvetlen tapasztalata az iPad-el hogy igy aradozik az erintokepernyojerol?
  • DanielT
    #30
    A tabletekről szól, ami gyakorlatilag egy nagy kijelző. Azt hiszem ilyenformán nem elhanyagolható, hogy milyen minőségű az a kijelző.

    Lazán hozza a többi?

    Kizárt. Nem tudom milyen Samsungja van a barátnődnek, de nekem a csúcs Omnia is a kalap szar kategória.
  • DanielT
    #29
    Mert nem létezik olyan jó.

    Itt van egy aktuális teszt videóval. És az Iphone 3 éve tudja ezt, a konkurencia pedig vadiúj készülékek, de még mindig szarabbak. Előtte meg a szó legszorosabb értelmében használhatatlan szemetek voltak felhasználói élmény szempontjából.
  • Solten
    #28
    Ajfon kipipalva. Amugy a tabletekrol szol a topik. Szvsz a tobbi termek is lazan hozza majd az ajpad erintokepernyo-szinvonalat.
  • DanielT
    #27
    Mennyi tapasztalatod van ilyen téren? Iphone, Htc, többi cucc letesztelve?
  • Solten
    #26
    En igen. Baratnom Samsung teloja...
  • marcinger
    #25
    Ez 100%-ig igaz! Nem találkoztam még olyan jó érintőképernyővel mint amilyen az iPhone/iPod-nak van! Nagy kérdés, hogy ezeknek a tabletteknek milyen lesz a screen-jük.
  • Solten
    #24
    Na ne gyerekeskedjunk ha kerhetem...
  • DanielT
    #23
    "Mi a zsenialis egy atlagos erintokepernyos kijelzoben?"

    Az, hogy a többivel ellentétben MŰKÖDIK. :)
  • Solten
    #22
    Mi a zsenialis egy atlagos erintokepernyos kijelzoben? Amugy nem az Apple gyartja az iPad-ot meg az ájfont hanem a Foxconn. Méd in tájvan :D Meg a tajvaniak kozt is atlagos.
  • DanielT
    #21
    Szerintem az iPad áll a legközelebb ahhoz aminek egy tabletnek lennie kell(zseniális kijelző amiben az iphone is verhetetlen), csak természetesen az Apple hülyeségek befigyelnek nála, például az érthetetlen SD kártyaolvasó kihagyása, meg persze a flash, ami iphoneon még elfogadható, hogy nincs, de egy netezésre legideálisabbnak kikiáltott eszközből kihagyni egyszerűen kabaré.

    Minek egy ilyen eszközre komplett oprendszer? Film/zene warezra maximum, de az Apple nem ezért csinálja a gépet, ezt el kell fogadni.

    Az Apple céleszközt jót tud gyártani(mp3 lejátszók, telefon) notebook és asztali gép hardvert is szépet faragnak, de azt a rohadt OSX-et a pokolba kívánom.