3818
10255461851297344244.jpg

Táblagépek topicja
  • GregSB
    #100
    Nyilván nem olyan szintű videóvágásra gondoltam amihez egy Core i7 kell és Sony Vegas, hanem kissebb klippek croppolásra, összefűzésére.
  • G_ArchAngel #99
    Jelenleg a piac ket reszre fog szakadni, ahogy korabban is irtak:

    Hasznalhatatlanul lassu netbookok tablageppe alakitva vagy tablagepek, amelyek oprendszert tudnak futtatni.
    Gyors, kenyelmes, de korlatozott tablagepek, amelyik vekonyak, konnyuek es csak azt futtatjak, amit az Apple, Google, Microsoft enged...

    Egyik sem idealis szamomra, mert a netbook pont annyira gyenge mindenre, hogy inkabb egy 12-13-as laptopot vegyek, a korlatozott tablagep pedig az araval tud elijeszteni.
  • straw
    #98
    Azt azért megnézném mikor meg hogy fogsz videót vágni a Cortex maggal...
  • Máté94
    #97
    Hát inkább akkor egy érintőképernyős laptop.:D
  • GregSB
    #96
    Az Apple saját maga fejleszti a kapacitív multitáccs érintőképernyőit. A Foxconn csak legyártja, nekik semmi közük a fejlesztéshez.

    Az iPad pedig nem csak egy felfújt iPhone lesz, ez nagyon nagy téveszme. A majdnem 10" képernyő sokkal bonyolultabb, komolyabb programok futtatására képes mint egy telefon képernyője. Egy telefonon soha nem fogsz tudni így prezentációt-, szöveget- és táblázatokat szerkeszteni például. De ugyan ez lesz elmondható egy rajzoló, DJ vagy videóvágó progiról is.

    Az Apple tányleg az okostelefonok és laptopok közé lőtte be az iPadot. Sokkal több mindent lehet rajta majd csinálni mint egy okostelefonon, de bonyolultabb feladatokra már egy laptop alkalmasabb lesz. Azok akik a laptopjukat akarják kiváltani a tablettel azoknak más gyártóknál kell szétnézni...
  • DanielT
    #95
    Jaaaa... ha te mondod... a sok hülye meg robotokkal elvégeztette feleslegesen.
  • Máté94
    #94
    Nem azon a 4 pixelen fog múlni az egész.
  • G_ArchAngel #93
    Ha nem az altalad favorizalt keszulek nyer, akkor megertem
  • Máté94
    #92
    Mármint az ilyen teszt....
  • DanielT
    #91
    De... megakadályozza, hogy a kosz belemenjen a gépbe :D
  • Máté94
    #90
    Kb semmit se ér.......
  • G_ArchAngel #89
    En Asus T91tm-et hasznaltam szerdan egy rovid ideig, Win7-tel... GYASZ...
    Lassu, kenyelmetlen mind ujjal, mind stylus-szal...
    Meg egy ekkora gepre hulyeseg a full oprendszer: rajta volt a PS, de a panelek nem fertek el a desktopon, a jobb felbontasu videok akadtak rajta, altalanosan lassan reagalt mindenre...

    Egy tablet legyen gyors, konnyu, hosszu elettartamu akksival es legyen piszok jol kezelheto.
    Az iPad-nak sok hatranya lesz, amit majd szepen felold az Apple, de valamivel a 2G, 3G...(stb) eseteben is ki kell majd venni a penzt az emberek zsebebol:)
    Flash nem erdekel, multi-task inkabb, de ugy meg senki nem latta, hogy mennyire lesz korlatozva.
    Azt elfogadom, hogy jatek alatt ne menjen (ne maradjon) egy felbehagyott film vagy egy izmosabb App, de remelem a levelezo, bongeszo es szovegszerkeszto kepes lesz parhuzamosan futni.

    A masik ami nem mindegy es ezt sajnos a legvisszamaradottabb Apple-gyulolok nem latjak be, hogy az igazi sikert az iPhone eseteben is az alkalmazasok hoztak meg. Ha a sok szemetet nem vesszuk figyelembe, akkor is hatalmas a kinalt a tobbi gyarto store-jahoz viszonyitva.
    Az iPad-ra pedig olyan e-book-ok, e-mag-ok jonnek, amelyikert offline is rajongok (National Geographic), tehat latszik, hogy a cupertinoiak felkeszultek a keszulek piacra dobasara.

    A sotet oldal:
    Termeszetesen a magyarokat ez nem erdekli, mert az iTunes eleg vacak, zene nincs, App-ok is megszurve jutnak el a hazai store-ba, e-book, e-mag a jovo zeneje es ugye a magyarok (sorry, egesz Kelet-Europa) nem arrol hiresek, hogy MEGVEGYEK az alkalmazasokat, mediakat...
    Igy az iPad, mint legalis forrasbol szarmazo programokkal operalo termek, nem lesz tul sikeres kis hazankban:)
  • Andr0
    #88
    azért a Blackberrytől is többet vártam volna... na de az Iphone... hmm na az aláz
  • DanielT
    #87
    Jaja, látom a tegnap linkelt példán milyen penge a Motorola kijelző...

  • DanielT
    #86
    Hát ez aztán csodálatos innováció... nincs olyan eszköz ami 1080p-t tudna hdmi kimenettel? Szerintem akad pár... az innováció olyan dolog amilyen még nem volt és befolyással van a dolgok további fejlődésére.

    Továbbá szerintem erősen szem elől téveszted, hogy mire való egy tablet, mik a fő szempontok a használatánál. Számomra a már említett szép és pontos kijelző + akkuidő + eszközre szabott OS + eszközre szabott programok.

    Nem médiacentert, vagy gémerpécét kéne belőle építeni...
  • BenceYCE
    #85
    Ráadásul nem is az Apple csinálja hanem a Motorola. Ezért is van benne a Motokban is a kijelző, meg már az új HTC HD2-ben is. Másrészt tapira frankó, de a kínaiaknak zsebben cipelős stylus kell, mert az ő betűkészletüket macerás lenne újjal bevinni, a sima ceruzák meg épp úgy ki vannak zárva mint a kesztyűs iPhoneozás.
  • VRSDM
    #84
    300 dollár környékén is vannak lettek bejelentve tabletek.
    Az más kérdés hogy én sem hiszem hogy ennyiért árulnák majd, főleg náluk eu-ba... :/
  • Hegi90
    #83
    Inkább egy iPad mint egy netbook, amin kifolyik a szemem, és egyfolytában görnyedni kell, gépelni meg képtelenség rajta két kézzel.

    A többi tablet meg még az iPadnél is fosabb.

    Nem mintha lenne pénzem ilyen luxusokra :D
  • Solten
    #82
    Azt mar neveznem innovacionak hogy egy rakat gyarto Tegra 2-s (1080p, flash 10.1, stb), cuccal rukkol elo amik HDMI kimenettel lesznek ellatva. Ezekhez kepest a felfujt iphone-tablet, gyermekjatekszer lesz.
    Es egyebkent az agyonistenitett Foxconn-fele erintokepernyovel lesznek szerelve.
  • GregSB
    #81
    Ezekre én nem vennék mérget.

    Egyrész az eddig bejelentett tabletek se nem számottevően olcsóbbak ($400-$500 körül mozog mindegyik), se nem innovatívabbak (én azt nem nevezem innovációnak hogy rátesznek 8 USB portot meg egy Win7-et vagy Androidot custom GUI nélkül...) .

    Az iPhone pedig alapjaiba véve már egy 3 éves termék. Persze azóta pakolgattak bele fícsöröket szoftveresen és hardveresen is (jobb proci, kamera, stb), de ezeket leszámítva a telefon alig változott 3 év alatt, a 3G és 3GS csak ráncfelvarrások, turbózások voltak. Sztem idén már egy teljesen új modellt fog bemutatni az Apple, mert a konkurencia elég keményen felzárkózott (HTC Desire és EVO, Samu Galaxy S), és nem hiszem hogy eddig barkóbáztak a fejlesztői részlegen... De ez már OFF, és ne is vitázzunk róla, majd meglátjuk hogy alakulnak a dolgok.
  • Solten
    #80
    Az iPhone ketsegtelenul ugyes huzas volt, egy remek innovativ cucc. A hype azonban lecsengoben, csak ido kerdese melyik gyarto jon egy jobb es olcsobb ARM-os cuccal (gondolok itt pl. a Samsungra - ahova eddig betette a labat, ott teljesen letarolta a piacot).
    Az iPadban semmi innovacio, tucatnyi gyarto fog innovativabb es olcsobb termeket piacra dobni.
  • G_ArchAngel #79
    Persze, de elobb megvarjak az iPad-ot...
    iPhone esetebol mar tanult a tobbi gyarto, hogy masolni csak es kizarolag az Apple-t erdemes...

    Mondjuk egyelore meg sok sikert nem mutatott fel egyik sem:)
  • Monoton
    #78
    Nem is baj, majd nyomják le az árakat. :)
  • GregSB
    #77
    Nyugodtan lehetsz geci, meg lehet kritizálni az iPadot nyugodtan, belefér a topic témakörébe bőven, csak az a lényeg hogy ne menjünk át flamelésbe :D
  • VRSDM
    #76
    ez esetben elnézést :)
    és köszi az infót.
    most még egy oldal lesz aminek a gyakori nézegetésére elkérem majd az ájfónt :D
  • GregSB
    #75
    Google Wave's Little Secret: It Already Works On The iPhone

    "The first way is to simply go to wave.google.com in mobile Safari on your iPhone. It warns you that you are not using a browser supported during the preview, but if you click through, it works pretty well. The site has obviously been optimized for Webkit-based browsers like the one on the iPhone and Google’s own Android phones (I tried it on Android, and it works there as well)."
  • VRSDM
    #74
    mint írtam a rajzolós fotósdis meg minden ami kép az a mániám.

    szóval tudom miről beszélsz.
    csak alternatívákat szerettem volna bemutatni :)

    és most lehetnék köcsög és visszakanyarodhatnék hogy lehet hogy ótvar ccd, meg kindertojásból faragott műanyag lencse.
    de az ipadre még ez sem került fel

    igen, most geci voltam :D
  • Solten
    #73
    Jon tobbtucatnyi (ipadnal okosabb) termek. Lesz itt verseny.
  • GregSB
    #72
    Hádéban kamerál, egy lepkefing vastagságú és minőségű optika mögött lévő mobil-kamera. Alig várom hogy viszont lássam a HD TV-men azt a falrahányt borsót, amit ez rögzíteni fog "hádében" :DD
  • passatgt
    #71
    wave-et nem próbáltam még, de pl docs-nál szokta feldobni ie-ben hogy nem támogatja, de megpróbálhatom
  • VRSDM
    #70


    HTC sem akar amúgy lemaradni. (egyenlőre csak koncepció)
    érdekes hogy lesz mellé stylus a precízeknek (bár értelemszerűen kapacitív kijelzővel bír majd)

    de ami jópofa hogy oldalról kicsúsztatható egy másodlagos panel így megkönnyítve a "több helyen" végzett munkát...
  • VRSDM
    #69
    hm. ez fura
    ha más pécén (iskola - könyvtár - sarkitrafikos) akartam wave-elni
    és kiírta ezt akkor odaírta hogy " your browser is not supported "
    aztán alá egy ffx - ie - chrome logót hogy ezekkel fut.

    nem tűnt fel semmilyen opció a továbbmenetelre.
    aztán lehet vak vagyok.

    jó amúgy leálltam az ipad fikázással.
    bizton sokaknak nagyon sok örömet fog okozni.
    nekem viszont azon kívül hogy szép a kijelzője nem elégíti ki az igényeimet...
  • edios
    #68
    azért azt is meg tudom érteni, h apple nem támogatja a flasht. qrvaszar, h erős gépeken is megfagyasztja néha az oldalt, ha berakok egy origo/index címlapot, máris 10-20% közötti terhelést ad az asztali C2D prockónak, aminél azért ilyen táblaszar procik eléggé határozottan gyengébbek:)
  • GregSB
    #67
    Én nem vagyok bölcsész, nem sértettél meg, csak azért így kategórikusan kijelenteni hogy csak nekik felel meg egy termék ami neked nem az erős :D

    Egyébként ha már oltjuk őket, akkor így a video alapján ez a Mikroszoft Kúrier lesz az igazi bölcsész-tablet
  • DanielT
    #66
    Vegyedmeg! Biztos a BKV-t is bírja akkor :D
  • Solten
    #65
    Az Iphone nyerő volt, az Ipad nem lesz az?
  • VRSDM
    #64

    ő meg meleg - hideg - víz - por - ütés - esés - verés - mivan még.
    szóval ilyen mindenálló
    /átment a hadsereg MIL-STD-810G szabványán. szóval azthiszem lehet bízni benne :)

    további infók erre
    /ja és halkansúgom ő is win7-et hajt :)
  • DanielT
    #63
    A Maces flash is le van maradva a Win-eshez képest és valóban egy erőforrászabáló jószág. Simán kinyírná az iphone és az ipadet is, legalábbis abban az ultragyors, élvezetes formájában, amit flash nélkül tudnak.
  • GregSB
    #62
    A "your browser is not supported" résznél valami continue-ra vagy nem tudom mire kell klikkelni, és működik. Azért írja ezt ki mert még alpha az egész Wave. Eléggé bugos is még az egész mobilról, de a végleges wave menni fog az összes okostelefonon.

    Videok: A két legnagyobb videó megosztó (Youtube, Vimeo) már ráállt arra, hogy html5-ben is meg tudod nézni a videóikat. Szépen lassan a többi, kissebb is rá fog állni erre.

    A többire amit írtál nem fogok reagálni, mert tök felesleges. Ahány ember annyi igény, a te igényeid alapján neked nem ideális az iPad, lesz számodra több tucat alternatíva amik közül válogatni tudsz majd...
  • passatgt
    #61
    hát azért a flash support neccesebb, az osx valamiért nem komázza, a desktop verzión is állandóan 100%-on eszi procit, beragad, lefagy, gondolom mi lenne egy jóval gyengébb hardware-en...