3818
10255461851297344244.jpg

Táblagépek topicja
  • G_ArchAngel #180
    Nem, minket, fanatikusokat is idegesit, csak mig az Apple-nal 80% a pozitiv hatas es 20 a negativ kenyszer, addig mas cegeknel ez jo, ha 60-40% korul alakul...

    ...es most pozitiv voltam
  • DanielT
    #179
    Mindenkinek megvannak, de az Applenek olyan faszságok, amik iszonyatosan tudnak fájni a felhasználóknak és feltűnően sok van belőlük.

    De a legviccesebb, hogy a fanatikusok ezt is képesek pozitívumként megélni és minden ellenére messiásként imádni a céget...

    Ezért tehetik meg ezeket a dolgokat.
  • GregSB
    #178
    Tényleg gusztustalan hogy ezt csinálják, ezt én is aláírom. :S Sajnos mint minden cégnek az Applenek is megvannak a maga fasságai.

    Jaja, haverom arm-bandet rendelt valami 600Ft-ért :DD (itthoni boltban 7ezret kérnek érte...)
  • MerlinW
    #177
    Jaja, én is hozattam 2évvel ezelőtt egy kisebb doboznyi kábelt + csatlakozót (20-25 darabot), 970ft-ot vontak le a paypal számlámról:)

    Műszaki alapalkatrészeket, de még szerszámokat is mint csavarhúzók, kulcsok, stb érdemes a rízsföldekről rendelni:)
  • DanielT
    #176
    Nem csak az ár miatt undorító, hanem, hogy tudom tapasztalatból: a kártyaolvasó soha nincs ott amikor kéne.

    Ebayos példához pedig annyit, hogy rendeltem ismerősnek ipod dokkolót, ami itthon 9500 Ft, kínából szállítással EGYÜTT 364, ismétlem háromszázhatvannégy forintért.
  • GregSB
    #175
    Naja, ezt sajnos mindig így csinálta az Apple, ráadásul aranyárban adja a kiegészítőket. Ezeket (amivel fényképezőt, projektort vagy TV-t tudsz rákötni) $30-ért (6000Ft) árulják, itthon gondolom még drágább lesz.

    Szerencsére mint mindenre erre is van megoldás: Ebay. Fele, sokszor negyedannyiért tudsz ázsiából rendelni Apple kiegészítőket, szállítással együtt :)
  • passatgt
    #174
    hát az a billentyűzet sehol máshol nem jön kb úgy elő, meg néz ki úgy, mint ipadon:D
  • DanielT
    #173
    Figyi, miután egy 20 centes kártyaolvasót nem raknak bele, ami gyakorlatilag egy szelet kenyérben is van manapság, simán elképzelhető lenne, hogy a billentyűzetet egy külön megvásárolt kis kurblival lehet kitekerni...

    Na ezért hangsúlyozzák, hogy automatikus.
  • MerlinW
    #172
    Apple szabadalom az is, büszkén reklámozzák hát:)
  • edios
    #171
    az az alapvető profil h "mi az az internet" típusú embereknek is eladható terméket adjanak, nekik szólnak a "guided tour"-ok meglepő módon:)
  • VRSDM
    #170
    meg azért a videót megnézve és bocsi a hármas posztért...
    de miért kell ilyeneket ilyen hangsúllyal előadniuk? nekem speciel nem tetszik, mert ettől megy a butulás hogy appleígyappleúgy.
    akármikor elfogadnék egy ipad-ot mint írtam korábban nem vagyok apple gyűlölő, se fanatikus, nagyon jó cuccokat csinálnak tényleg.

    de ezen felnevettem
    " THE KEYBOARD IS AUTOMATICALLY SLIDES UP " húúú micsoda újítás :D
  • VRSDM
    #169
    azt mondjuk nem értem hogy miért nem szélesvászonban gondolkoztak.
    manapság már minden tévé, minden monitor, minden abban készül, így a ráilleszthető anyagok is. nemértem :/
  • VRSDM
    #168
    hardwired-en normális moderálás és ész érvekkel való beszélgetés szokott kialakulni.
    értelemszerűen nem a hírek alányögéseiben, hanem a fórumtémák között.
    ... én legalábbis milliőnyiszer kevesebb fröcsögést találok mint itt...
  • DanielT
    #167
    Egyébként elképesztően undorító, gusztustalan, hányinger húzás, hogy ahelyett, hogy tettek volna rá egy USB csatlakozást és egy kártyaolvasó slotot, inkább KÉT KÜLÖN kis eszközt kell megvenni hozzá, hogy az egyetlen, applespecifikus dugaszba benyomva használható legyen egyszerre az egyik.

    És persze pont akkor nincs ott a reader amikor kellene.

    Kapd be Steve!
  • edios
    #166
    amúgy a Zanyukájukat mán az almákoknak, h mindent sokkal igényesebben csinálnak meg, mint a többi cég.

    váá. csak lenne rajta egy eclipse..
  • DanielT
    #165
    Sajnos nem, én is emiatt tettem fel ezt a rohadt Quicktimeot :(

    szerk: Hopp, alattam a megoldás!
  • edios
    #164
    jucuba, "ipad guided tour"
  • Solten
    #163
    Valami ertelmes formatumban is megnezheto a vidi?
  • DanielT
    #162
    iPad bemutató videók

    Quicktime telepítése szükséges.

    Na így kell működnie a böngészésnek és a szkrollozásnak, hogy élmény legyen egy tablet és ne Pc fíling.
  • GregSB
    #161
    Chuck Norris tuti ezt használja! :)

    "...ebben viszont benne van a két akkumulátor, az ezekhez való külső töltő, a Windows XP, Vista vagy 7, illetve a dokkoló ára is."

    OMG, van ember a Földön aki Vista-s tabletet használna? :))
  • Solten
    #160
    Félkézzel a világ ellen

  • MerlinW
    #159
    Én a Times weboldalán (és sok más nyugati weboldal esetén) a fórumot irigylem. Ott is megvannak a szubjektívek, az okoskodók és a szélsőségesek, de minden kommentben ott lapul az alapvető kultúra, illem, stb. Ha pedig valaki mégis bunkózna, senki sem reagál rá. Van persze moderálás is, de az más tészta. A flémszítő kommentek sem szítanak flémet, mert... mert nem. Ezt irigylem.. ez hiányzik minden magyar oldalról. Nem sok helyen lehet valóban jókat dumálni, én is külföldi oldalakra járok "értelmesen beszélgetni":)
  • VRSDM
    #158
    köszi a pontosítást.
  • GregSB
    #157
    A Times Júniustól lesz fizetős, és ehhez semmi köze az iPadnak, ha számítógépről fogod nézni onnan is fizetni kell majd érte. Egyébként kemény heti 600Ft-ba fog kerülni (ha előfizetője vagy a nyomtatott napilapnak akkor semennyibe). Gatyaszaggató, főleg annak tudatában hogy Pulitzer-díjas cikkíróik vannak (nem éppen egy sg.hu vagy index színvonal).

    Jelenleg annyi történt, hogy a Brightcove cég, aki ezeknek a nagyobb netes lapoknak kínál video-techológiákat elkezdni támogatni a html5-öt is. Magyarul lesznek html5 videók ezeken az oldalakon a flash videók mellett, szóval iPadról is meg lehet majd őket nézni. Rajtuk kívül a CBS, Hulu és egy nagy légitársaság is (Virgin Airlines) átalakítja/átalakította a honlapját (flash-mentesítette), hogy iPadról is tudják használni az emberek.
    Szóval USA-ban egyre több nagy cég kezdi támogatni a html5-öt a flash mellett az iPad miatt, a világ többi részén egyelőre még kivárnak...
  • VRSDM
    #156
    ma lecsekkoltam iphone-ról
    és már tényleg bejön a vimeo
    bár egy login kellett a kereséshez. nagyon szép felbontásban töltögette a filmeket :)
  • DanielT
    #155
    Ahogy eddig is azok voltak :)
  • VRSDM
    #154
    és fizetős lesz ha nézni akarod :)
  • DanielT
    #153
    Már kezdik átalakítani iPad "kompatibilissá" a nagyobb cégek a weboldalaikat. (New York Times, Wall Street Journal, stb) Ilyen befolyással egyik tablet sem volt és valszeg nem is lesz a szolgáltatókra, ahogy tabletről is az iPad óta hallani ilyen sokat.
  • Tikal #152
    hehe, kár volt megmutatni mukodéskozben, kicsit szaggatott :)
  • edios
    #151
    én eléggé thinkpad fanatikus vagyok, de ha ezt a szaggatós ui-t komolyan gondolják, akkor vesszen a lenovo.
  • DanielT
    #150
    Ilyen scroll minőséggel úgy vágnám a falnak, hogy molekulárisan egyesülne vele.
  • GregSB
    #149
    Jah, ez az UI eléggé gány. Ráadásul tetű lassú. Mondjuk mondták hogy az év második felében jelenik meg, addig még tudnak reszelni rajta (muszáj lesz).
  • pyrohun #148
    fúj :(
  • DanielT
    #147
    Jaja, eszembe nem jutna full win-est venni. Az igazi plusz, ahol a tablet előnye kijöhet(ha van neki) az a rá szabott alkalmazások és rendszer. A további plusz, az egységes hardver ahol már kapásból hátrányba kerül az Android, de ezt a nyíltságával még ellensúlyozhatja.


  • GregSB
    #146
    Lesz miből csemegézni :)

    Számomra a Win7-es tabletek kiesnek. Arra amire én használnám az Android vagy iPad OS-e is bőven elég, és akkor már inkább bírja tovább az akksi.
  • Solten
    #145
  • Solten
    #144
  • Solten
    #143
  • Solten
    #142
  • Solten
    #141
    link