3818
10255461851297344244.jpg

Táblagépek topicja
  • franc0
    #220
    Céges Win-es noteszekből eleve több van, mint MacBook-ból összesen...
    De ha ironizáltál, akkor vedd úgy, hogy vettem :)
  • Solten
    #219
    O te jo eg... Az egy keresomotor ember, kilistazza neked a 3 eve leirt szot is... (miota is van Tegra 2-rol hir, 1 honapja, 2? )
  • GregSB
    #218
    Még nem mentek hivatalosan csődbe, de nézve az előrendeléseket + az éppen folyó pert a CrunchGearrel (ugye eredetileg CrunchPadként jelent volna meg a cucc) nem túl fényes jövő áll előttük :S
  • DanielT
    #217
    A google-nél semmi nem ad relevánsabb információt, hogy "miről beszélnek az emberek" leginkább.
  • VRSDM
    #216
    pedig nekem nagyon tetszett...

    lehet ott buktak bele hogy idejekorán bejelentették, ezzel egy bizonyos rétegben felkeltették az érdeklődést, rá pár hónapra meg jött az ipad, ami be kell ismerni azért lényegesen biztosabb vétel, mint egy noname tábla. :/ elsők voltak, lehettek is volna, aztán besült. :D
  • Solten
    #215
    $200, nem rossz.

  • Solten
    #214
    Ezt eszik vagy isszak?

    #202: ez csodas, csak 2010-et irunk... Szoval nem ertem a parhuzamot egy mp3 lejatszo es a tablet kozt.

    "Sokan elfelejtik hogy nem csak a nyers adatok számítanak, hanem a készülék köré kiépített szolgáltatások is"

    Igen, ebben van valami.
  • Solten
    #213
    ? Es vajon ennek mi koze a szakmai oldalakhoz?
  • GregSB
    #212
    RIP JooJoo Pad

    Összesen 90-en rendelték elő, ebből 15-en már le is mondták :D Asszem rossz ötlet volt egy héten piacra dobni az iPaddal, ráadásul azonos áron.
  • DanielT
    #211
    Ez vajon mi a francra jó?
  • MerlinW
    #210
    Ennyi:)
  • VRSDM
    #209
    az én családom is egyszerű ember.
    mégis van 2ikszpénk, 3 offiszunk, egy vistank...

    pedig warezolhatnék is. de így a kényelmes :)
  • MerlinW
    #208
    Izé.. én megvettem magamnak és a környezetemnek is eddig minden MS OS-t.

    Van pár kis/nagykeres számtech-es haverom, én is csodálkoztam, de mind azt mondták, hogy igen rendesen fogynak a Windows-ok és nem csak vállalatok veszik, hanem "egyszerű" emberek is rendszeresen betérnek hozzájuk OS-t venni.
  • GregSB
    #207
    De kaphatók, de ha megnézed akkor elég sok gyártó árulja OS nélkül a notikat. Hazánk warezhuszárjai meg természetesen ezt az opciót fogják választani, mert olcsóbb az alapára így a gépnek, vindózt meg szerez torrentről :D
  • edios
    #206
    tehát magyarországon nem kaphatóak notebookok?
  • G_ArchAngel #205
    Mo.-on szerintem tobb az eredeti OSX maganszemelyek gepein, mint a Windows:)
  • DanielT
    #204
    Iszonyatosan nagy túlzás volt :) Ne az itthoni warez-geek viszonyokból indulj ki, hanem az átlagemberből aki bemegy a bótba és megveszi manapság már főleg a notebookot. Ott figyel minimum 90%-on a telepített oprendszer.
  • passatgt
    #203
    mondjuk legálisan kb annyi osx-et vesznek meg mint windowst:D
    jó, kicsit túlzás volt:)
  • GregSB
    #202
    Hosszú távon nem érdemes összehasonlítani az Androidot az iPhone OS-el. Jövőre már kb kenyérpirítón is lesz Android, ők egyértelműen a Symbian tökeit akarják megszorongatni. Hozzájuk képest az iPhone OS mindig is csak egy réteg OS lesz, kb mint a Mac OS a Windowshoz képest. Ez még nem jelenti, hogy nem lehetnek sikeresek, mint látható a Mac OS-nek is elenyésző a piaci részesedése, a cég mégis évről évre egyre nagyobb profitot termel maceken.

    "az ipad meg nem egy nagy eresztes, nincs olyan helyzetben mint a telojuk."

    Ezt mondta mindeki 2001-ben is, amikor megjelent az iPod. Akkor is volt már kint a piacon olyan mp3 lejátszó, ami a száraz specifikációkat nézve jobb volt. Mégis tudjuk mi futott be jobban :) Sokan elfelejtik hogy nem csak a nyers adatok számítanak, hanem a készülék köré kiépített szolgáltatások is, és ebben az Apple élvonalbeli.
  • VRSDM
    #201


    részletek...
  • DanielT
    #200
    Biztos nagy király az a Tegra 2 ;)

    Legalább olyan menő mint az Android :)

  • Solten
    #199
    Az a hatalmas befolyas meg mindig csak 15%... (az hogy Teged hogy befolyasol azt a piacot hidegen hagyja... :DDD) Nem tudom, engem az iphone marketingje is elkerult (talan mar kinottem abbol hogy hatassal legyen ram barmifele hype), az ipad-rol meg 1x olvastam hogy Steve bacsi bejelentette. Na es? :) Itt van ez a topik, es beszelgetunk rola, ennyi. Joval tobb hir van a tobbi Androidos cuccrol, foleg a Tegra2-rol a szakoldalakon.
  • DanielT
    #198
    "Amugy hogy az Apple az egesz okostelefonbizinsz elen all, erosen eros kijelentes"

    Mobilszolgáltatókhoz kötötten, agyonszabályozott értékesítéssel, egyetlen gyártó egyetlen eszköze a legdrágább kategóriában. Darabszámban le lehet nyomni, befolyásban pedig egyelőre közelében nincs semmi.

    Majd figyeld meg amikor jön az új iPhone, a csapból is hónapokig az fog folyni... mikor övezett egy Nokia, Hokija, Samsung, stb akármilyen gyártó, akármilyen termékét ilyen figyelem? Sosenemsohasose! :)

    Az iPadnál ugyanez a helyzet, most is mindenki azzal hasonlítja a többit (itt a topikban is, hogy mivel tudnak többet) az egész érdeklődést az ilyen új eszközök iránt az iPad generálja közvetlen, közvetetten.
  • Solten
    #197
    Valoban. A hype-ot pedig a tobbi gyarto szepen meglovagolja. Tavaly a netbookoktol zengett. Az Asus inditotta el a lavinat, manapsag pedig minden bokor melletti ceg elorukkolt egyel. Amugy az hogy az Apple az egesz okostelefonbizinsz elen all, erosen eros kijelentes... :)



    link

    Nem hataroznak meg sok mindent foleg nem a piac jovojet. A jovo itt a nyilt rendszereke (Android...)...
  • DanielT
    #196
    "Ha a meghatarozo gyartok (Samsung, Nokia, Sony, stb.) komolyan vettek volna a smartphone bizniszt (amugy mostanaban kezdik...), mar reg lemostak volna az Apple-t iphonostoul."

    "Ha" "volna" stb... évek óta ment a szerencsétlenkedés a mobilpiacon, nyomták bele a készülékekbe a feleslegesnél feleslegesebb funkciókat, amik senkit nem érdekeltek, fogalmuk nem volt mi a helyes irány, mi kell a "népnek". Aztán jött az iPhone és meghatározta az egész mobilpiac jelenét és jövőjét.

    "Na de a tabletekhez visszaterve: itt lesz ellenfeluk boven, az ipad meg nem egy nagy eresztes, nincs olyan helyzetben mint a telojuk."

    Mint már mondottam: Mégis azóta zeng a net a tablet témától, amióta az Apple bemutatta az iPadet.
  • Solten
    #195
    Persze az Apple jol csinalta. Piacra dobtak egy igen jo keszuleket olyan teruleten ahol nem nagyon volt ellenfel. Uzleti szegmensben nem volt keresnivalojuk ott szinte egyeduralkodo a Blackberry.
    Na de a tabletekhez visszaterve: itt lesz ellenfeluk boven, az ipad meg nem egy nagy eresztes, nincs olyan helyzetben mint a telojuk.
  • Solten
    #194
    Ha a meghatarozo gyartok (Samsung, Nokia, Sony, stb.) komolyan vettek volna a smartphone bizniszt (amugy mostanaban kezdik...), mar reg lemostak volna az Apple-t iphonostoul. Nem abban van a nagy love. Dragak. Inkabb a kozepkategorias cuccokban. Kb 20x annyit adhatnak el belole mint smartphone-bol. bizonyitja ezt is hogy kb a 10-ik uzletben (lejartam a labam) tudtam venni egy nyomorult G600-at annyira elkapkodtak (skot fovaros). Jol fogynak meg a beugro mobilok. Pl: Jason user vesz maganak egy beugro modellt partitelefonnak. Kovetkezo buliban elhagyja, kit erdekel, vesz egy masikat. Egy gyorsbufe menu arat kell kb leszurkolni erte.
    Ha valaki vesz is smartphone-t, tuti van mellette egy olyan keszulek is, amit nem sajnal nyuzni, nem gaz ha elveszti, stb. Fogyoeszkoz.
  • DanielT
    #193
    "modell fényesen bizonyított"

    Mintha ez eddig nem így lett volna...

    Szerintem ami fényesen bizonyított, az pontosan az iPhone, ami egyetlen gyártó ugyanazon rendszerével fut és az egész okostelefon biznisz élén áll, teljesen új belépőként.

    Az Android sikere(mit nevezünk annak ugye) kit lep meg? Bárki szabadon használhatja, tökingyen és a Google áll mögötte.

    A helyzet jelenleg gyakorlatilag: iPhone VS a világ összes létező többi gyártója. Mi is olyan fényes akkor? :)
  • Solten
    #192
    Igen, ezt meg is emliti a cikk: "...az "egy oprendszer, sok készülék" modell fényesen bizonyított..."
  • passatgt
    #191
    najó de androidból van 50 féle, iphone-ból meg 4:)
  • Solten
    #190
    Es egy kis erdekesseg (leven kapcsolodik a kialakulo tablet piachoz):

    USA: az Android behozza az iPhone OS-t

  • Solten
    #189
  • Solten
    #188
  • Solten
    #187
    Google-HTC cucc:

  • DanielT
    #186
    Ezek el se jutnak hozzánk. Mondjuk nem is hiányoznak
  • passatgt
    #185
    működés közben kíváncsi leszek rá, meg kínában általában az androidot is másolják, szóval...:D
  • VRSDM
    #184
    NEM EZ NEM EGY IPAD! : )


    Részletesebb leírás az androidos copyról erre :)
  • GregSB
    #183
    Akkor térjünk vissza az iPadhez

    Az a baj, hogy év végéig ez lesz az egyetlen olyan tablet a magyar piacon, ami mögött egy nagyobb, komolyabb cég áll. A Joojoo, WePad, Archos meg hasonló tabletek mögött garázscégek állnak kb, ki tudja hogy lehet majd itthon kapni őket és hogy milyen lesz a támogatottságuk / garancia rájuk.

    Én a Dell androidos táblájára vagyok a leginkább kíváncsi, róluk tudom elképzelni hogy egy igényes UI-val állnak elő, és ők azért nem kis cég, itthon komoly képviseletük van.

    Az iPadról egyébként jövőhét kedden-szerdán már lesznek magyar tesztek, ugyanis az egyik hazai appleboltos hoz haza egy tesztpéldányt a sajtónak :)
  • MerlinW
    #182
    Én még mindig a MS Courier-ébe vagyok szerelmes:)
  • DanielT
    #181
    Az Apple esetében voltál nagyon pozitív :) Értelmetlen faszság tekintetében verhetetlen a cég.

    De maradjunk a tablet témánál! :)