3818
10255461851297344244.jpg

Táblagépek topicja
  • Solten
    #260
    Biztosan... :) Nem arrol szol a cikk hogy nem vonz fejlesztoket az iPad, hanem hogy az Android tobbet vonz.
  • DanielT
    #259
    Szerintem pusztán a számokat nézve például soha még a világon egyetlen eszközre nem jelent meg ennyi alkalmazás az első indulási napra.

    Elképesztően népszerű lesz.
  • DanielT
    #258
    Ez mekkora bullshit. Több mint ezer direkt iPad alkalmazás került fel a rajtra, a storeba.

    Lószart se jelentenek ezek a felmérések, a tényeket nézzük.
  • Solten
    #257
    Na vegre egy temaval kapcsolatos, friss cikk: Az iPad nem annyira menő a fejlesztők között

    "Habár szombattól meg lehet vásárolni az Apple új divatkütyüjét, egyelőre a fejlesztők nem éreznek magukban motivációt, hogy munkájukkal támogassák az óriás iPhone sikerét. Ezzel szemben az Android a korábbi várakozásokat meghaladó fejlesztői érdeklődést vonz."

  • DanielT
    #256
    "Megkerulhetetlen."

    Sok dolgoról hittük már ezt :)

    Az a kérdés, hogy vajon jobban elterjed a Flash, vagy inkább visszaszorul. Én az utóbbira szavaznék középtávon.
  • Solten
    #255
    En szurkolok a html5-nek. A flash fosch ez teny. A gond viszont az hogy iszonyat elterjedt, tele vele a vilaghalo. Szoval jo ido kell mire hatterba szorul. Megkerulhetetlen. Amugy a banneres pelda tulzas, a notim CPU-terhelese max. 20%-ot ugrott egy video lejatszasa kozben, soha nem akadt semmi. Bar lehet hogy az iPad A4-et megfingatna, a Tegra2-ben levo 2 magos ARM-nak talan nem gond. Foleg ha 1080p se az (bar ahhoz mintha kulon grafikus chip felelne...).
  • MerlinW
    #254
    Nem áll át, mindkettőt használni fogja. A júzer dönt, melyik szimpatikusabb neki.
  • DanielT
    #253
    A Youtube állt html5-re(is), ahogy a Vimeo is.

    Az jó, hogy támogatja a Google, de mégsem használja egyik szolgáltatása sem.

    Igen, jelenleg mindenképpen szívás, hogy nincs Flash, a tartalmak tekintetében. A használhatóság tekintetében pedig lehetővé teszi, hogy ne szarja magát össze a gép egy nyamvadt bannertől, amire még 2 magos procik is képesek Flash esetén. Komoly optimalizálásra és korlátozásra lenne szükség.
  • Solten
    #252
    Es par evig nem tudod normalisan megnezni a weboldalak nagy reszet a tableteddel? :)

    Es a "jutub"? Bar nem kozvetlen szolgaltatas, a Google kezeben van.

    Amugy nem rossz hir a flash szamara hogy ez a gigaceg mogotte all:
    A Google imádja a Flash-t
  • DanielT
    #251
    Pár év és kiderül, hogy a Flash a fail, vagy a támogatásának hiánya.

    A világ legnagyobb videómegosztója is átállt a Html5 támogatásra is, a Google egyetlen szolgáltatása sem Flash alapú, szóval a trendek villámgyorsan változhatnak.
  • MerlinW
    #250
    Nincs flash... fail. Hihetetlen..komolyan...
  • Solten
    #249
    Azert irtam hogy a marketing sem alma-specifikus csak elszabtam, azt akartam irni: nem alma-specifikus.
    Ez is igenyek kielegiteserol szol: valakit kielegit a konzollal valo jatek, azt a reteget pedig akit kielegit a pc-s jatekfelhozatal, nagy ivben tojik arra hogy mennyi jatekot adnak el konzolra. Pl. mar reg vettem volna en is egyet csak nem jelenik meg a platformra ertelmes strategia, FPS-t meg keptelenseg ertelmesen jatszani kontrollerrel (m nem vagyondjukok egy nagy FPS rajongo).
    TV-t meg lefoglalja a baratno... (ha epp nem olvas)
  • GregSB
    #248
    Nem csak az Apple egyszerűsít, "felhasználói-barátosít". Nézd meg a windows 7-et, az androidos telefonok kezelőfelületét, vagy a windows phone 7 UI-ját. Mindenhol ez megy.

    A játékpiacon is ugyan ez zajlott le az elmúlt években: a konzolosodás. Mert az átlagnak az sokkal kényelmesebb, hogy leül a kanapéra a kontollerrel és játszik a nagy TV-n, minthogy PC-t buheráljon. Szerinted miért van a béka segge alatt a PC-s játékok eladása a konzolokéhoz képest? És most ne gyere a warezzal. Xboxra is van warez, és még ígyis fényévek (több tíz milliós) eladáskülönbségek vannak a két platform között.
  • Solten
    #247
    Nyugalom, ne stresszelj, szamolj el 100-ig, es ne szemelyeskedj, nem a gumiban vagy... Ha mar ennyire erdekel: nem azert irtam ki hogy villogjak vele (nem szokasom - amugy ha villogni akarnek valami qrvadraga Dell-t vagy Thinkpadet vasarolnek, plusz kitennem a Starbucksban az asztalra hogy jol lathassa mindenki :DD) hanem ha valakinek ilyen keszuleke van (vagy egyeb gyartoi modell) es van valami kerdese van vele kapcsolatban nyugodtan dobjon egy uzit stb. Amugy semmi kozod hozza hogy ki mit tuntet fel az alairasaban... A villogas temat kulonben is te hoztad fel.
  • Tikal #246
    neked ez a villogás a mániád? komplexus vagy mi? ne erőltesd már... vagy mondjam hogy te meg az acer-edre vered magad, még aláirásba is kiraktad, lol, eszembe nem jutna hogy kiírjam van egy laptopom...
    nem látod mennyire hülyén rá vagy ragadva erre a villogás témára?... nem ismerek a a környezetemben olyat aki azért vett volna macbookot vagy iphonet hogy villogjon vele, ez max a tizenéveseknek lehet célja...
  • Solten
    #245
    A szamitastechnika hajnala ota megy ez... Bar igaz, a marketing sem alma-specifikus.
  • Solten
    #244
    Kozel se kell geeknek lenni ahhoz hogy a laikus a tabletjevel/telefonjaval villogjon, hiaba vered magad.

    Bar elnezve hogy gozuk sincs mi az a browser, nagy valoszinuseggel fingjuk sincs mi az a tablet. Bed nyuz a forgalmazoknak...
  • Andr0
    #243
    valóban nagyon üt... de azért én megvárnám belőle a 2G-t dehát most mit mondjak... Apple az verhetetlen ilyenbe
  • DanielT
    #242
    A büdös életben nem lesz ilyen egyetlen konkurens se, ezt már a telefonon bizonyították. EZ az élményszerű használat!
  • GregSB
    #241
    Ez a populáció kb 100x nagyobb mint amihez mi tartozunk: a geekeké.

    A számítástechnika pedig egyre inkább butulni, egyszerűsödni fog, hogy ki tudja szolgálni ezeket a nagyobb tömegeket. Tetszik vagy sem.
  • Tikal #240
    lehet hogy vicces, de az átlagember kb ennyit tud a pc-ről is, hiába vered magad... a geek-ekből nem lehet megélni... fel kéne már fogni hogy nem mindenkit érdekel a proci meg a ram meg a többi szarság, csak használni akarnak egy terméket, és nem villogni a suliban hogy milyen videokártyájuk van...
  • GregSB
    #239
    Na, így kell viselkednie egy érintőképernyőnek 2010-ben, és mellé így kell kinéznie egy UI-nak.

    Sehol egy berezzenés, FPS leesés, minden patent, gyors.

    Én legalább ezt a szintet várom el az Androidos tabletektől is:

  • Solten
    #238
    Igen, pont nekik keszul! Kb ez a populacio az Apple torzsvasarloi retege... :DD Nekik el lehet adni minden szirsz@rt. :D Nelkuluk a ceg mar reg lehuzta volna a rolot.
  • Solten
    #237
    Viccre vicc a valasz... ;)
  • Tikal #236
    itt ni :)
  • Tikal #235
    Ők a piac, nekik kell készíteni cuccokat, nem a geek-eknek, ezeket nem fogja érdekelni van e benne usb meg 1080i HD, mert az se tudja mi az... :)
  • G_ArchAngel #234
    Jo poen volt..........................
  • Solten
    #233
    "Ez vegulis az osszes cegnek szegyen, hogy egy viszonylag kicsi, ambar borzasztoan sokat ero cegnek akkora sulya van az IT vilagban, mint a legnagyobbaknak..."

    Na igen, bar nem viszonylag kicsi a Dell, de bele kell huznia ha be akarja erni a HP-t es az Acert... (gy.k.: utobbi ketto ertekesiti a legtobb termeket a vilagon - pc, notebook)
  • G_ArchAngel #232
    Ez vegulis az osszes cegnek szegyen, hogy egy viszonylag kicsi, ambar borzasztoan sokat ero cegnek akkora sulya van az IT vilagban, mint a legnagyobbaknak...

    Az meg vegkepp kinos, hogy mindenki oket majmolja tobb-kevesebb sikerrel:)
  • Gabor1990
    #231
    Pedig játszhat, mert ipod touch-on is megy.
  • DanielT
    #230
    Már mondtam, de semmi Apple cuccom nincs és iPadet sem veszek a közeljövőben az biztos. Sőt, lehet, hogy soha, szóval nem egy elvakult rajongóval vitázol :)

    Gyakorlatilag egyetlen termékük volt eddig ami valóban tetszett, persze a sokadik szoftverfrissítés után, ez pedig az iPhone.
  • DanielT
    #229
    Látod látod, az Androidnál oda kell írni, hogy mi a lóphöksz az, az iPad meg olyan mint Madonna. Nincs vezetékneve és mindenki tudja ki ő :DD
  • Solten
    #228
    Csak rosszul tette fel a kerdest...



    Na jo, elnezest, reszemrol vege a gyereknapnak... :)
  • DanielT
    #227
    Nos, mivel a Dell minden terméke előtt szerepel a márkanév, így ez nem meglepő, ugyanakkor nem láttam túl gyakran "Apple iPhone"-t a hirdetésekben, se Apple iPad-et.

    Ugyanakkor ez nem kicsit megalázó ilyen szempontból :)


    Dell összes terméke VS egyetlen telefon
  • Máté94
    #226
    Ennyi. Szerintem most felakasztja magát:D
  • Solten
    #225
    Hoppa, ezek szerint a Dell-rol tobben beszelnek:



    Lehet hogy ebben a pillanatban is...
  • Máté94
    #224
    Csak élteti benne az nagy és szent Apple-t:D
  • Solten
    #223
    Ez a googlefight jo jatek kisgyerekeknek... Ertelme kb zero.
  • DanielT
    #222
    3 éve írogatják az "ipad" szót is?

    Vagy a "tegra 2" -t is?

    Hidd el, mindenhol bizonyíték erejű a google stat.
  • franc0
    #221
    Ja, arról nem is beszélve, hogy az MB megléte még nem jelenti feltétlenül a jogtiszta OS meglétét :)