3818
10255461851297344244.jpg

Táblagépek topicja
  • Chris Lowe
    #3382
    Jaja chrome alatt izzik. Csakhát nexuson az a legjobb böngésző....igazából így visszagondolva kb. a nyári chrome update óta izzasztja a rendszert, csak eddig azt hittem az akku okozza. Van amikor 5 perc alatt felmelegszik van amikor fél órát is használom és csak langyi. Semmi logika...
    Viszont az is érdekes, hogy felmelegszik, leteszem a tabletet és fél perc múlva már totál kihült.
  • skinnyman
    #3381
    Milyen bongeszot hasznalsz? Chrome pl elvileg hajlamos izzasztani a cuccot, sokak szerint mas bongeszok (pl Dolphin) kevesbe izzasztjak.
  • Chris Lowe
    #3380
    Böngészőnél melegedés ugyanugy megmaradt. Tehát az proci, nem akku...
  • Chris Lowe
    #3379
    Megjött a tabletem akkucsere után. Csontra 1 hét volt háztól-házig.
    Mindent újra kellett rakni,ezzel foglalatoskodtam 3 órát, ezalatt fullról lement 70%-ra. Remélem mostmár jó lesz.
    Nem tudom mitől melegedett hátul/alul, de ezalatt a 3 óra alatt abszolút jó, nem melegszik. Mondjuk játék még nem ment, majd akkor kiderül, mert ha megszünt a melegedés akkor az is akkuhiba volt.
  • skinnyman
    #3378
    Dehogy nem tudok elkepzelni mast, regebben en is mas alternativakat hasznaltam, most nexus-t, latom a kulonbeget, es pont ezert tenyleg nehez oszinten mast ajanlani, mint nexus-t.
    Amikor valaki mast vesz, sokszor csalodas szokott jonni, valami szar meg nem mukodik, mindig megy a frissitesert a konyorges es anyazas, stb. Ha valaki tisztaban van vele, hogy mit vesz, akkor ezzel persze nem szokott gond lenni, csak ez altalaban nem igy szokott lenni.
    A Xiaomi amugy tenyleg jo, minosegi cuccokat csinal. De ha azt nezed, hogy most jon mindjart az uj nexus ami varhatoan kb mindenben ugyanolyan jo lesz, es mivel nexus, hivatalosan nyithato a bootloader, baromi jo kozossegi tamogatasa lesz, evekig azonnal megkap minden frissitest hivatalosan is, es varhatoan masfelszer olcsobb is lesz, akkor nem hiszem h nagyon elvakult vagyok ha azt mondom, hogy esetleg erdemes lehet megvarni :)
    Mert valoszinuleg tenyleg nem nagyon lesz ertelmes alternativaja, ahogy a nexus 4-nek sem volt, illetve nincs a mai napig. A ketszer dragabb telefonok ligajaban jatszott, es azokat is rendre elverte.
  • desigo
    #3377
    +1

    Plusz tegyük hozzá,hogy itthon minden másfélszeres áron van mit az USÁban.
  • skinnyman
    #3376
    Ugy, hogy nem szabvany. Az 1024*768 egy szabvany (volt... 10 eve, CRT monitorokon, de ebbe se menjunk most bele). Annak a "duplazasa" az soha, sehol nem volt szabvany. Ugyanigy a 480*320 is egy szabvany (HVGA), annak a "duplazasa" (960*640) viszont szinten nem az, soha senki nem hasznalta. Ezekre az idiota felbontasokra mind azert kenyszerultek ra, mert az egesz ios-t fix felbontasokra irtak, es keptelen mas felbontasokat kezelni. Ezert aztan az volt a baromi nagy otlet, hogy ahelyett hogy megoldanak hogy mas, normal szabvany felbontasokat is tamogasson (vagy ne adj isten ne fuggjon fix felbontasoktol ez azokat dinamikusan kezelje, lasd: android), bevezettek uj felbontasokat amiket soha senki nem hasznalt. Tipikus peldaja a gyors kenyszermegoldas keresesenek, es a jovobeli szempontok teljes atgondolatlansaganak.
    Es akkor az 1136*640-rol meg nem is beszeltunk, ami ennek az egesz szanalomnak a kicsucsosodasa, es ami valoszinuleg a vilag legelcseszettebb felbontasa. Tovabba evek ota az egyetlen hd (720p) alatti felbontas amit barmelyik gyarto is bele merne rakni egy csucs (plane ma mar inkabb max kozep)kategoriasnak mondott telefonba.
  • GregSB
    #3375
    "Minden annyiba kerül, amit az emberek hajlandóak kifizetni érte"

    Innentől kezdve azon vitatkozni mi a drága vagy olcsó eléggé parttalan vita. Valakinek az Apple és Samsung sem drága, valakinek a Nexus is az.
  • Chris Lowe
    #3374
    Nem az a drága, hanem a kínai az olcsó. Nexus korrekt ár/érték a drága az alma vagy ha android akkor pl. samu tablet.
  • Sir Quno Jedi
    #3373
    Na a nexus szájbab@szottul drága. Én is azt nézegettem, de a mezei 7" + 16GB (ÉS NEM BŐVÍTHETŐ!!!) wifis model is egy vagyon. Há elmennek a pics@ba...
  • Chris Lowe
    #3372
    N is nexus párti vagyok,de te más alternatívát el se tudsz képzelni. Pedig az android előnye pont az, hogy van hardverválaszték.
  • Chris Lowe
    #3371
    Na akkor ez nagyon jónak tűnik.
    Grat hozzá!
  • GregSB
    #3370
    Már hogy he lenne szabvány. 1024x768 duplázása. Nem minden a filmek körül forog, ha valakinek 4:3 kijelző ertszik jobban akkor ez is szabvány.
  • skinnyman
    #3369
    Mondjuk a total szabvanyellenes 2048x1536 felbontast nem ertem. Tipikus peldaja amikor agyatlanul lemasolnak valami almas cuccot annak minden idiota hibajaval egyutt...
  • Sir Quno Jedi
    #3368
    Na kis teszt a WayteQ X-Tab 100QCR-ről:

    - Iszonyat durva felbontás, brutálisan jó színek és fekete is tűrhető, fényerő van bőven, betekintési szögről már nem is érdemes beszélni, mert gyakorlatilag csak hátulról nem látható.

    - Modern játékoknak kicsit betesz a 2048x1536, de ha nem HD-ben van alapbeállításokban (ilyenkor 1600x1200, vagy valami ilyesmin fut), hanem normal-ban, akkor mennek szépen. Meg sok megy szépen HD-ban is.

    - Netezni tökéletes, minden éles és precíz, ugrik, jól olvasható és gyors, kicsit lomhán forog.
    - Jutyúb videók hd-ban, röcimentesen, különösebb erőlködés nélkül folynak.
    - Szépen megy pendrive-ról is a videólejátszás, ám mx player ajánlott a gyári helyett.
    - Full HD 13GB-s Terminator 4 szépen suhanik rajta.
    - Megy a Trémobil 3G stickemről is OTG kábelen. Gond nélkül, semmi trükközés nem kell hozzá, szóval nem érdemes 3G-s verzióra várni belőle.
    - Nekem wifin is hasít 65MB/s-sel, semmit sem állítottam a routeren, csak mac szűrést pluszban a védelemhez még. Szal. lehet, lenne ennél gyorabb is.
    - Alapból ott figyel 16GB benne, meg 2GB belső, de még egy 32GB-s karit betoltam neki szokás szerint és így már azért van hely (persze belső 16GB sokkal gyorsabb, mint a class6-os külső 32GB)
    - Régi 100-as könyv-tokja jó hozzá, csak a kamerát meg néhány amúgy sem használt hw gombot takar ki.
    - A fehér szín nekem kissé gagyi (főleg a fekete bőr tokban), hátulja viszont szép, olyan kicsit ezüstös alumíniumlemez.
    - Mivel mindkét képvédő fóliát rajta hagytam, azért rendesen meg kell érinteni, de aránylag így is pontos.
    - Kicsit melegszik, ha meghajtod, de nem nagyon.
    - Quadrantot és Antutut futtattam, kb. azokat az eredményeket hozza, mint amiket a hivatalos tesztelők hoztak. (persze HD-ra kapcsolva romlik kicsit)
    - Aksit rendesen zabálja, de azé a 10000mAh az nem piskóta.
    - Kamerák a szokásosan brutális szarok, hozzák a várható szintet tabletben, de nem ezekkel fogunk fotópályázatot nyerni (elől és hátul is van).

    Jah, tokot, na azt nem adnak hozzá, viszont rakat fólia van hozzá, OTG kábel, microusb-usb linkkábel PC-hez (ezen is tud tölteni is), hálózati töltő, meg kb. ennyi.
  • skinnyman
    #3367
    5" (plane kis kerettel) az manapsag mar nem phablet, siman nagy telefon kategoria :)
    Amugy bika cucc, de sztem az 1-2 honapon belul varhato uj Nexus telefon is kb ugyanilyen lesz vasban, es valszeg olcsobb lesz arrol nem beszelve hogy Nexus lesz...
  • mrzed001
    #3366
    Most ezen a Phableten gondolkodok: Xiaomi MI3
    Quad 2.3 GHz proci, 64GB ROM, 2GB RAMm 1080p-s 5"-os kijelző ... egy brutál teljesítményű szörnyeteg.
    Csak várni kell rá.
  • Chris Lowe
    #3365
    Nekem akad a youtube hd vidinél.
  • skinnyman
    #3364
    Nem is youtube-al volt a gond, azokat alapbol csak 720p-ben streamelte (kijelzo miatt felesleges is volt kb nagyobbat) plusz ott tomoritve is vannak jocskan a videok, szoval onnan rendesen vitt mindent. Inkabb pl helyi halozatrol jo minosegu 1080p videok, filmek lejatszasanal, de ott sem mindig.
  • Chris Lowe
    #3363
    Ipad2.
    Én stabil concorde gépet még nem láttam. 3 féle volt a kezemben+amit forumokon olvas az ember....
  • Chris Lowe
    #3362
    Hát a hd videó youtube-on kurva lassú, miközben pc-n/ps3-on folyamatos.
    De ez legyen a legnagyobb hibája
  • joshua
    #3361
    Na emberek van egy dilemmám. Vaagy edigitalban veszek egy Concorde tab t10-et 55 ezer ftért újonnan, vagy egy ipad 2-est 50ért használtan. Főleg netezésre, beszélgetésre(írásban) és filmre használnám. Eddig a concorde áll nyerésre nálam főleg az alapból tartozék billentyűzet miatt. Ti mit gondoltok?
  • skinnyman
    #3360
    Nekem se volt gondom a wifi-jevel, mindig korrekten teljesitett. Csak 1080p video streamelesre nem mindig volt eleg a savszel. Az ujjal ilyen szempontbol sincs gond :)
  • Chris Lowe
    #3359
    Na remélem azt nemcseszik elamikor cserélik az aksim...nekem bika mód ment a wifi se a samu telóm se az asszony zte telója nem volt olyan erős.
  • franc0
    #3358
    Az antenna a hátlapban van, a hátlap pedig könnyedén lepattintható, mint egy Samsung telefonhátlap.

    Az antennát és az alaplapot az alaplapból kiálló két pöcök köti össze, amiből az egyik le volt nyomódva, így nem ért a hátlaphoz. Kicsit megigazítottam és minden rendben.
  • Kandurex
    #3357
    Mi volt a megoldás? A gyenge jelre?
  • Chris Lowe
    #3356
    Hát ha közlik, hogy normális, hogy 10 óra egy feltöltés fullra 30%-ról akkor csúnya világ jön a guglira.
    Ráadásul az sem frankó, hogy kikapcsol 20-30%-nál.
    Ha nem cserélik az aksit az egy vicc!
  • franc0
    #3355
    Sok jót ne remélj :)
    Visszavittem wifi hibával (gyengén vette a jelet, típushiba, lásd google), ugyanúgy visszakaptam 1 hét múlva, hogy ez jó.
    Miután elátkoztam a dédunokájukat is, 10 perc netes keresgélés után 3 perc alatt magam csináltam meg.
    A jegyzőkönyv megírása több időbe volt a szervizes faszkalapnak...
  • Chris Lowe
    #3354
    Majd írj, hogy milyen. Persze az előzőhöz kepest biztos űber, inkább az erdekelne,hogymennyire akad, milyen gyors a böngésző stb. A kijelzője frankò azt lattam, de csak beltéren es két percig.
  • Sir Quno Jedi
    #3353
    Mekrendeltem a WayteQ xTAB-100qcr tablet-emet. Még a régi sima 100-as volt nekem, ami nem ips-es, meg nem quad-os, kíváncsi vagyok ez mit tud, holnap délelőtt hozzák.

    http://www.edigital.hu/WiFi_tablet/WayteQ_xTAB-100qcr_tablet_(Android)-p360496.html
  • Chris Lowe
    #3352
    Nexus7-em szervízben. Akku egyre ramatyabb volt, mostanában egy töltés már 10-12 òra volt. 20-30%között sűrün kikapcsolt és hátsó/alsó fele keményen melegedett akàr sima chrome alatt is.
    Dhl-es srác mondta, hogy elég sokat visz vissza ilyen hibával.
  • joebacsi
    #3351
    tábla surround...beszarok :)
  • Tetsuo
    #3350
    Kenjék a hajukra! :)
  • Desiderata #3349
    Tesco is kiad táblagépeket, egyelőre briteknél
  • skinnyman
    #3348
    Mivel ez elott csak mono hangszoros tabletekkel volt dolgom, igy szamomra innentol nyilvan alapbol az eddigi legjobb tabletes hang. De allitolag N10-ben amugy legalabb ilyen vagy jobb van (ott elol vannak a hangszorok).
  • Chris Lowe
    #3347
    Pontosan. Amúgy ha "csak" azt írja skinnyman, hogy eddigi legjobb tabletes hang akkor oké, nem írok be, de a valós surround élmény merész.
    Egyébként 3346 hsz rendbe tette, "lehetőségekhez mérten" már különösen helyén kezeli.
    ...bár azt azért megjegyzem, hogy lehet nem nyomnám hangosabbra, csak épp baromira nem ez számít hanem a torzítás, a gyenge mély/magas ami mondjuk egy filmnél nem elhanyagolható.
    De így ,már okés.
  • skinnyman
    #3346
    Valos surround elmenyt mondtam. Ket hangszorobol valos surround-ot nyilvan nem igazan lehet, de virtualis surround hangot mar lehet, es itt pontosan errol van szo, es (a lehetosegekhez merten) teljesen jol mukodik.
    HTC One is baromi jol szol, ez pedig egy tablet, ketszer annyi terulettel a hangszorok kozott. Es ezek a hangszorok sem cincognak azert, eleg tisztessegesen tudnak szolni, nem feltetlenul nyomnad hangosabbra a hifit sem.
    Nyilvan sokkal jobban tud szolni nyolc darab 2 meteres hangtorony, de itt nem is errol van szo. Egy ilyen eszkoztol ez baromi jo, klasszisokkal jobb mint a legtobb masik, eleg sok ember szerintem ennel siman szarabb hang (es kep)minosegben nez otthon is filmet. Teljesen elvezheto.
  • Tetsuo
    #3345
    Én megelégednék egy f@asza sztereóval is, mobil eszkozon az se volt még soha.
    A sok igénytelen emberke meg veszi a 8.1-es házimozit is, mikozben egy jobb 2 csatornás rendszerre sincs pénze... a marketing elviszi oket az erdobe.
  • Chris Lowe
    #3344
    Akkor sem lehet valós surround hang. Ezek a hangszórók cincognak, lehet neked abszolút élvezhető, de ha valaki kicsit igényes annak ezek a telefonos/tabletes hangutánzók se zenére se filmnézésre nem alkalmasak, max. egy gyors angry birds-höz használható. Zene/film tableten csak fülessel élvezhető vagy amikor kikötöm az erősítőre számomra.
  • skinnyman
    #3343
    Hiszed vagy nem, igy van es mukodik. Olyan terbeli hang jon ki belole amit nem varnal egy ilyen eszkoztol. Egy hazimozihoz hasonlitani nyilvan tulzas, nyilvan marcsak a hangszorok meretei miatt is kevesebb a mely pl. De tenyleg abszolut jo, abszolut elvezheto.
    A technologiat ami benne van amugy a Fraunhofer fejlesztette (az mp3 megalkotoi) es Cingo neven fut, bovebb info rola itt: link