51
  • emile zola
    #11
    hát nekem van egy olyan sanda gyanúm, h nem a pegingi kormány fog hamarabb visszahátrálni...
  • MasterChief
    #10
    Mikor volt a Google 'gonosz'? :D
  • joebacsi
    #9
    már válaszoltak
  • Tetsuo
    #8
    Az a resz engem is meghatott! :D
  • philcsy
    #7
    Na meg PR-fogás a google-nek.
    Mindenki jól járt. Lehet hogy Kína nagy de a világ többi része még nagyobb. Most a gonosz google-ból szabadsághozó google lett. Na meg Kínában is szép hirdetést kap így a google. Ahogy a cikkben is írják akit tényleg érdekel valami az megkerüli a tűzfalat és mit használ, persze hogy a google-t.

    Egyébbként furcsa hogy még nem jött válasz erre a kínai kormánytól. Én azt hittem hogy egyből reagálni fognak. Most viszont lassan kétségeim vannak afelől hogy tesznek-e egyáltalán valamit.

    A cikkből még ennyit emelnék ki:
    " "a világ legszabadabb országának" képviselője - nem tehette meg, hogy pusztán üzleti szempontok (profit!) miatt feladja a gondolat- és szólásszabadság eszméjét"
    Könny csordult ki a szememből amikor ehhez a részhez jutottam.
  • Barnus
    #6
    "megtudják hogy nem csak hazai termékek vannak..."

    Te miről beszélsz?:) Bármit veszel, minden Kínában készül, számukra minden hazai terméknek számít, hisz minden Made in China :)
  • orkaman
    #5
    a Google vezetőinek az egyik irodájában van egy hatalmas térkép, ott satírozzák be mely országokba nem lehet utazniuk.

    Eddig: Olaszo., Kína....

  • Darth Sith
    #4
    1. Jó cikk!
    2. Egyetértek és támogatom a google döntését, ez a kérdés többet jelentett pusztán "néhány" (az ő viszonylatukban aprópénz) millió dollárnál, ez már inkább, presztízs, elvi kérdés volt, hogy a világ egyik legdinamikusabban fejlődő és leghatalmasabb vállalatát még egy kormány sem tudja megszorítani. Bár szerintem, a háttérben jelentősen többről van szó, mint amit a nyílvánosságra hoznak.
  • trabiubi
    #3
    Ez így van, ez is egyfajta politikai hadviselés lehet, ha már a pénzügyi megoldásokat nem akarják Obama diktálásának megfelelően változtatni.
  • Tetsuo
    #2
    LOL A vegen Google lesz a Terez Anya! :DD
    Egy dologban biztos lehettek, kedves (tinedzser) forumtarsak, ilyen nemzetstrategiai dontest nem cegvezetok hoznak..
  • roliika
    #1
    Hát azért a vezetőket úgy elképzelem, hogy a fejüket fogják, hogy úristen...információhoz fognak jutni...mármint a nép...megtudják hogy nem csak hazai termékek vannak...megtudják hogy kint van más is mint itthon...megtudják hogy kint jobban élnek, most milesz. :D