31
  • sathinel
    #31
    Mi 3-an használjuk a netet. És ha már nézel valamit akkor miért ne hd-ben nézd?

    Nézzem a legszarabban mert a hd most trendi??? Nekem így jó. De vegyünk egy átlag családot 2 gyerekkel. Ha a szülők is nyomják márpedig sokan nézegetnek videót, akkor 4 ember miért is sok??? Vagy nállatok nem menő gyereket sem csinálni?
  • opeca
    #30
    Igen veszünk egy cigány pereputtyot, ahol mindeki egy időben akarja nézi a 123123123198p-s Ultra HD videót...

    Jó, még valami?
  • sathinel
    #29
    Meglepő módon felhívtam a virgin-t és mondtam hogy fos a net. Mondtam hogy min teszteltem, stb miután elkezdtek kioktatni hogy a bit, és a byte közt különbség van. Aztán csöndben maradt és megjavult a net. Valsz mint otthon ha valaki nem pampog akkor leszarják. Kérdeztem is hogy miért fizetek korlátlan netre ha naponta 2-3 órára nem megy rendesen. Munkába mentem nem tom mennyi idő múlva javult meg de másnap már rendesen ment a net.
  • Tetsuo
    #28
    RTLK-nak az SD is kár..
  • Tetsuo
    #27
    De azt vagod, hogy a legtobb britet nem erdekli a BBC, a legtobben Youtube-on lognak..
    Az is teny, hogy Britanniaban a nevleges netsebesseget osztani kell, csucsidoben akar 5-tel is..
  • Oláh Herkules
    #26
    20 mega BIT-be már befér. Az meg már el is érhető.
    rtl meg nincs hd-ben, csak sd digitálisban. m1 m2 van hd-ben ha olyan a műsor.
  • who am I 7
    #25
    hát pedig igencsak fincsi lenne 1920x1080ban a futam ^^ mondjuk, az már olyan, 20MB/sec nem?nekem max 2mb/seccel jön a cucc :D szal, attól tartok, ne álmodjak ilyenről :( viszont most megfogom probálni a mindigtv cuccot, dvb-t kóderem hálistennek van a tvbe, elméletileg az rtl-t is lehet fogni HD_be, a frekik ott vannak, csak az antennán agyalok (beltéri kell), de sok választásom nincs..
  • B0nFire
    #24
    Nehezedre esne, ha összeszednéd a gondolataidat, és egy kerek hsz-ben küldenéd el, nem kétpercenként egy-egy új mondattal telefloodolnád az egész topicot?

    Lehetne mondjuk 3 hsz helyett 3 bekezdés.
  • bertino
    #23
    hát ezaz, de a tetves f1et az istennek nem akarják hd-ben adni.
  • jaspercry
    #22
    Ha meg valaki a t-comnál az én gépenbe kotorászik az az illegális...
    Egyébként milyen kapacitás van egy céhnél ezeket figyelni? mondjuk 2 millió elöfizetőnél? mondjuk semmi,szóval nem kell agódni szerintem
  • jaspercry
    #21
    (ráadásul egy zárt közösségi oldalrol kapom a torrent file-ot,ami ugye nem illegális,de csak a zárt körökben megosztott ,elérési utakat adja,ftp-s kapcsolattal.)
    Ha nem vagy a közösség tagja nem tudod letölteni a torrent file-hoz tartozó adatokat(film games stb)
  • jaspercry
    #20
    ? hogyan derül ki ,hogy warezt töltök?Az adatforgalom az csak egy támpont,de a tartalom az csak nálam áll össze értékelhetö és felismerhető formában.
    lásd torrent,20-30-50 gépröl töltöd, adattöredékekröl van itt ugye szó .
    Ráadásul tömörített részletekben.
    ? tudja valaki a választ?
  • who am I 7
    #19
    fasza :D foci engem se nagyon, csak pár meccset megnézegetnék 1080ba :) F1 inkább érdekelne...Egyébként én is filmeket hja, de sorozatokat nem szeretem...(ugye hulun inkább azok mennek, nem?).A filmeket pedig ált. mindig megvannak full hdba..bár van a upcnek HD adásos csomija..de azért vicc, h havi 8 rongy és csak 4 hd csati van benne asszem..pfej.
  • sathinel
    #18
    Huh hát engem nem nagyon érdekel a foci de oline stream az van ingyenes is de http://hd.engadget.com/2009/06/01/xbox-live-gets-live-tv-streaming-netflix-browsing/ itt láttam hogy xbox live alatt pl 1080p-ben lehet netről a premier league-t nézni. Engem inkább filmek, stb érdekel. Megavideo és más oldalak havi nem sok pénzért már korlátlan hozzáférést engednek sokmindenhez és jó minőségben is vannak filmek. Hulu ha jól tudom pont erre épül pl, csak a gond hogy USA-n kívül nem nagyon mennek.

    Lehet a többivel is így jársz, mivel pl wow stream-ek pl otthon alig mentek míg kinn elég gyors volt. Szerintem Magyarország a legtöbb ilyen helyen tiltott:D
  • who am I 7
    #17
    tudsz valami jó oldalt, ahol lehet focit,f1-et vagy ilyesmiket 1080ba nézni?
  • endrúdí
    #16
    Hehe, már látom magam előtt a T-cm os számlát, internet 10600 Ft, warez 23945 Ft
  • xelag
    #15
    Ennek a lan livingstonnak tisztára Smith ügynök feje van.... biztos olyan is.
  • xelag
    #14
    Nem azért de sztem könnyen mond ilyet az aki milliárdokat keres..... azt vesz meg eredetiben amit akar. És még abból finanszíroznák a fejlesztéseket amit a pénzbírságokból visszakapnak, miért nem mondják inkább azt hogy nincs pénzük és segítség kell.
    Viszont azt meg kétlem hogy nincs pénz. Tudjátok mi van ? Sztem irígység és kapzsiság, az biztos van. Ha nem lenne akkor nem érdekelné őket hogy ki mit "lop", mert akkor elnéznék. Írígyek arra hogy ő nekik meg kelett dolgozni keményen mindenért, más meg ellopja. Ez tényleg nem fair de ilyen emberek mindíg lesznek, ez a világ. Azok az emberek meg hol vannak akik azt mondják hogy jólvan nem érdekel ha meglopsz, rád bízom a te lelkiismereted de attól még "szeretlek" mint embert.
  • Szefmester
    #13
    és a UPCnél van 120/10es is..
  • Szefmester
    #12
    Itt felénk a rubicom-nál van pár komolyabb net is ennél.
    10000Ft - 60/8
    10000Ft - 40/20
    7500Ft - 32/16
    És nem láttam sehol náluk korlátozást.. szal ha routert dobok rá eloszthatom még párfelé.. Értem én hogy a HD stream "zabálja" a sávszéleséget, de azért egy 60/8as már 10 embert is elszórakoztat csak a legális filmnézéssel..
  • sathinel
    #11
    Ja és nem beszéltem még a google dolgairól amikor a géped szinte a neten van és te csak felcsatlakozol, és egy virtuális képernyőt nézel. Ha ez telefonokra, TV-re, számítógépre is elterjed rendesen megnövekedhet a sávszélesség igénye az egyéneknek.

    A buktató nyugaton hogy a letöltés korlátozása és hogy volt pénzük megvenni legálisan a tartalmakat azt eredményezte hogy nem fejlődött olyan gyorsan a vezetékes net mint keleteurópában.
  • sathinel
    #10
    20 megás net van és erre 6 gépet lehet kapcsolni. Az új videók már 720p-ben jönnek a netről és ha 3-an nézünk ilyesmit az már szép forgalom tud lenni. De vegyél egy családot ahol van 4-5 ember akkor már 20 mega sem túl sok. Ok hogy a régi videókra, honlapokra elég kis sávszél, de 1080p-ben nézni netről dolgokat kicsit megdobja a letöltést. És nem kevés szolgáltatás épül erre már nyugaton. Hulu, veoh, és még sorolhatnám a TV-ket, Sportközvetítéseket, stb.
  • bakagaijin
    #9
    Összehasonlításképp a BBC iPlayer-nek 720p-s anyag streameléshez mondjuk uszkve 4Mbites kapcsolatra van szüksége (kerekítés az alacsonyabb szintű hibajavítás, stb. miatt) Ez UK-ben full legális (gyakorlatilag a tv-t stream-elik ki rendes minőségben a netre.) De az is igaz, hogy ez csak HD, nem full HD.
  • kissssss
    #8
    :-DDDDD hát ezen szakadtam :-DDDD
  • bakagaijin
    #7
    Francio-ban pl. fizetni kell a felfüggesztett internetkapcsolat havi díját is, szóval a szolgáltatónak ebből a szempontból mindegy. (Az más kérdés, hogy anti-reklámnak is tökéletesen jó.)

    Szefmester, Ez a 60Mbps, ez honnan jön? Nem látom a cikkben sehol. A BT weboldala is "csak" 20Mbites kapcsolatról ír. (Uplink sávszélről pedig egyáltalán nem ír, fair use policy :) pedig ki van linkelve, amiben leírják, hogy a P2P-t alacsonyabb prioritásra teszik a főbb időszakokba, azaz este és hétvégén.)
  • Nonix
    #6
    De milyen furcsan néz ez a manus, nem tudtam enni utanna. Kinezte a szambol a kajat.
  • kisgabo
    #5
    erre én is kiváncsi lennék, mire is kell a 60 mbit.... a szolgáltató pontosan tudja, nagytöbbségben torrent, ftp.

    ha nincs mit tölteni, nem kell a szolgáltatás se, legalábbis ilyen sebesség.

  • Szefmester
    #4
    Azért engem érdekelne hogy mire is lehet használni legálisan egy kb 60Mbiites netet legálisan, pláne ha a feltöltési sebesség is nagy mellette... Oké HD Stream.. de a UPC legdurvább csomagja nem egy gépre tudná hozni azt a teljesítményt ami kell ehhez..

    Amúgy igen.. ha felfüggesztik a netet, nem tud ismételten letölteni amiért ismét meg lehet bírságolni..:P
  • JethroHUN
    #3
    Mekkora szánalmom a britt kormány, azokat ki üzemelteti a torrent oldalakat pl, vagy azokat aki ellopják a jogtiszta akármit azokat képtelenek megbüntetni, erre majd az aki letölti azt büntetik... mert a sok pénzéhes kiadó csipog h a gagyi lemezüket amin van 10 zeneszám és abból is csak 1 új nem tudják eladni 5000ért...
  • 7evenb
    #2
    nem csoda: a felfüggesztésből nincs pénz.
  • bertino
    #1
    helyes.
    ne is.