9
  • Epikurosz
    #9
    Jogos!

    Egyébként én is szívesebben élnék, dolgoznék Skandináviában, mint a kokacserjét rágcsáló dél-amcsi indiánok között. De lassan hazánkat is odasüllyesztik a gonoszok, ha nem zavarjuk el őket ápr. 11-én. Four eleven! - Az elevenekért! (és a holtakért!)
  • Cat #8
    Nem csak a hőmérséklet számít, hanem az olcsó energia is. Izlandon ez pl. szinte ingyen van, a vulkánok hőjét használják energiatermelésre. Nem mellesleg ez környezetbarát is, amivel jól lehet kampányolni világszerte, divatosan "zöld" lehet a cég.
  • Epikurosz
    #7
    nem. Úgy gondoltam, hogy egy ilyen trópusi helyen, a hegyre viszik fel a cuccot, ahol állandóan hűvös van, de az év során minimális a változás.
    De lehet, hogy ilyen hely nincs is.
  • Mcsiv
    #6
    értem, szóval a -20 fok nem is jó, csak a környezeti 15 fok;)
    Szerinted a szabadban tárolják a szervereket? A szerverek felfűtik maguknak a helyüket, a külső hideg levegővel pedig ezt lehet kompenzálni.
  • Epikurosz
    #5
    Beh hülye vagyok, ingyen tanácsokat adok egy milliárdos cégnek...
  • Epikurosz
    #4
    A fűtési és hűtési díjak komoly költséget jelentenek, így igazából olyan hely kellene, ahol egész évben állandó a hőmérséklet, olyan 10-15 fok közötti. A gépeknek ez a legjobb, persze a személyzetnek 20 fok körül kell (Celsius).

    Nos, megmondom én néktek, hol vannak ilyen helyek.
    Nem Skandináviában!

    Ja, és legyen száraz is, ugye???

    Na, kérem szépen, ilyen helyek a trópusokon vannak. amiről biztosan tudok, a bolíviai Cochabamba. "Cochabamba is known as the "City of Eternal Spring" and "The Garden City" due to its spring-like temperatures year round. It is also known as "La Llajta", "town" in Quechua."

    Persze a google hullámos fejlesztői svédek, így érthető, hogy skandináviába kívánkoznak.
  • sathinel
    #3
    Északi országok így is élen járnak ilyesmiben. Pl gázokat amit az szenyvízből nyernek még buszokban is használják, stb. Ja és jóval kevésbé kell hűteni is a szervereket:D
  • krajcsovszkig
    #2
    Szerintem fel fogják :)
  • Szefmester
    #1
    Környezetbarát? Ha majd felhasználják a szerverek hőjét pl fűtésre, vagy energiatermelésre..