10466
  • Dreadshade
    #10386
    Ezt hiába mondod, amikor a társaság 99% azzal játszik. Nem azon múlott, ha mindenki az eredetivel tolja akkor meglett volna véve itt is. Hisz eleve a windows10/microsoft storeos verzió is meglett véve anno neki és meg is van accountal együtt mai napig, csak hát most az nem passzolt a többiekkel. Amúgy sejtettem, hogy valami tört verzió téma lesz itt. Sajnos vagy nem sajnos ez van. Inkább mondjuk azt, hogy official nincs ingyenes verzió, de unofficial meg van.
  • ntex
    #10385
    Olyan nincs hogy ingyenes Java verzió. A Java verziót is ugyanúgy meg kell venni, 24€ körüli összegért lehet hozzájutni a minecraft.net oldalon. Amit Coolpet linkelt, ez a TLauncher pedig egy ruszkik által fejlesztett tört launcher. A megbízhatósága pedig kétséges...
  • Dreadshade
    #10384
    Ezer köszi! Igen ez lesz az. Úgy voltam vele, hogy akár meg is veszem az oldalukon a játékot a tesómnak, de a többieknek egyáltalán nem az volt, de nemtudták pontosan megmondani, aztán így nem tudtak volna értelemszerűen együtt játszani. Ki is lett már próbálva és működött minden. Köszi szépen ismét!
  • coolpet
    #10383
    Szia!

    Tlauncher!

    Milyen verziójuk van válogathatsz: 1.16.4, Többi verzió

    Üdv, P
  • Dreadshade
    #10382
    Sziasztok! Lenne egy kérdésem a játékkal kapcsolatban, aztán ti biztos tudtok segíteni. Kisebbik testvéremnek megvan eredeti verzióban a microsoft storeos minecraft, de most a kis barátaival akarna együtt játszani, de azok azt mondják, hogy Java verziójuk van és az ingyenesen letölthető. Lehet én vagyok már Boomer ehhez, de én semmilyen ingyenes java verziót nem találtam, csak egyedül Trial-t ami természetesen nem elég. Az lenne főleg a kérdésem, hogy akkor most mi hogy mennyi verzió van ebből a játékból mert én már nemtudok kimenni belőle :D Ezt a mítikus ingyenes verziót nem találtam sehol amivel lehet együtt is játszani, vagy ez ilyen torrent dolog lenne meg privát szeró? Mert őszintén szólva tört verziók között nem keresgéltem. mert nem láttam értelmét. Köszi előre is!
  • akosmakos
    #10381
    Köszönöm, sikerült!
  • BenedekFeco
    #10380
    Appdata, Roaming, .minecraft, saves
  • akosmakos
    #10379
    Egy kérdés a Java-s verzióhoz: a letöltött parkour map-et hova kell bemásolni? (csak Minecraft luncher könyvtárat találtam)
  • ronnie89b
    #10378
    Az Optifine hasznos kis mod, főleg ha gyengébb géped van, csodákat tud művelni. A zoom-funkcióját szeretem, az nincs alapból benne a játékban.
    A víz meg adottság, vízszintesen a 8. kockáig folyik el, annak már eggyel mélyebben kell lennie, ha tovább akarod vezetni. Egyszerűbb ha csinálsz "örök vizet", ahogy már korábban javasolták.
  • coolpet
    #10377
    Kár pedig nagyon jópofának tűnik
  • Wreck86
    #10376
    Szia !
    "A topic képen látható resourcepacknak mi a neve? Java-s verzióhoz van?"
    A kép egy fiktív rajz, nem resource pakk-ból van, grafikus készítette.

    M.
  • Caliph
    #10375
    minden ércnek meg van adva hogy milyen mélységben fordul elő leggyakrabban. ha keresel valamit akkor abban a mélységben érdemes keresni.
    viz: nemtom hogy működik e,már rég volt de: ásol 1 mély három hosszú árkot. a két szélső kockába öntessz vödörrel vizet. a középső kockából meg végtelen tudsz vizet vételezni igy.
  • coolpet
    #10374
    Nem, sőt kivettem a resource és shader packokat, is meg az optifine-t is, mert mégsem tetszett.
    Most minden alap.

    Ez a víz dolog azért nem a legjobban van megoldva. Van a hegyben egy tó, amikor kibontottam a falat, lefolyt. amikor sík területre ért, kb 7 kockán belül elapadt. Szóval nem tudok neki árkot ásni és elfolyatni, ások árkokat és feltöltöm vízzel.

    Vas az lesz majd.

    A topic képen látható resourcepacknak mi a neve? Java-s verzióhoz van?

    Köszi
  • ronnie89b
    #10373
    Pedig vasat nem nehéz találni. Kicsit ássál lefele, és találni fogsz, vagy hasadékba v. barlangba bemész, ott is hamar rábukkanhatsz. 5 perc után azért ne add fel a keresést. Alapbeállításnál kicsi biome-okat generál a játék, azaz sűrűn változik a környezet, esetleg átállíthattad nagyra?
  • coolpet
    #10372
    Ja csak ahhoz kell vasat találnom. 3x generáltam újra a pályát mire nem óceániára vagy sivatag közepére tett, ahonnan 5 perc gyaloglás és úszás után sem volt más...
  • LeWyTy
    #10371
    Egyébként 2 darab elég a 2 átlós sarokba.
    Utoljára szerkesztette: LeWyTy, 2020.12.16. 14:36:28
  • Christian88
    #10370
    Szia!

    Igen csak abban lehet.
    Ha messzire kell vinni érdemes már 3 db-bal menni és utána egy 2x2-es mezőben tudsz magadnak a közelben is csinálni "Örök vizet". Kiásol egy 2x2 lyukat, 1 mély és a 3 sarkába beleöntöd a vizet.
  • coolpet
    #10369
    Sziasztok!

    Vizet csak vas vödörben lehet cipelni?
    Nincs más opció, ha nem akarok árkot ásni? Amúgy sem ok mert messze van és addig nem folyik el.

    Vasat nem találok ezen a részen de a kertészkedést meg akarnám oldani az elején.
  • coolpet
    #10368
    Ezaz :) Soartex Fanver és Sildurs Vibrant shaders a befutó.

    50 FPS fullra tolva minden.
  • BenedekFeco
    #10367
    Amikor én még nyomtam, akkor a Faithful 64x, meg a Soartex Fanver volt a kedvenc pakkom. Egyik sem változtatja meg teljesen a kinézetet de mégis valahogy szebb volt.
  • ntex
    #10366
    https://www.curseforge.com/minecraft/texture-packs/soartex-fanver-vanilla
  • coolpet
    #10365
    Sziasztok!

    Ajánljatok valami olyan texture/resource pakkot, ami nem változtatja meg a játék mehanikáját, nem ad új elemeket, viszont a textúrákat lecseréli normálisabbra. Az R3D Craft jó volt, csak nem az 1.16.4-hez van, és a 128x-es is behúzza az FPS-t 20 alá.
    A Depixel, és depixel 3D maxra húzva is 60 FPS felett van, de még mindig nem ismerek fel pár növényt :) A Búza továbbra is zöld vagy sárga vonalak.

    Próbáltam több pakkot, de volt ami csak a bányászható blokkok textúráját változtatta meg, volt ami az épített ládák, ajtók designját, de olyant nem találtam, ami lecseréli normális textúrára a növényzetet is minden mással együtt.

    Tudnátok valami kombót ajánlani Optifine HD U G5-höz? Texture + shader, 1.16.4

    A topic képen milyen pakk van?

    Köszönöm!
    Utoljára szerkesztette: coolpet, 2020.12.14. 19:47:02
  • Stormbird
    #10364
    Java vs win10
    Redstone

    Kellene használnod a YouTube-t...
    Hamarabb kapnál bővebb válaszokat.
  • coolpet
    #10363
    Sziasztok!

    Mi a különbség a Java verzió, a Windows 10 verzió között?
    Meg hallottam valami redstone-t is. Az mit takar?

    Köszi!
  • coolpet
    #10362
    Megvan. 16x16-os blokk egy chunk, és 10 chunk távolságban él a világ. szóval 160 blokk messze mehetek el. hát az nem sok :)
  • coolpet
    #10361
    Azt hol tudom megnézni, hogy mekkora az a range amin belül 'él' a világ?
  • ronnie89b
    #10360
    "Már hogyhogy csak akkor nő a búza ha a közelben vagyok? Ha elmegyek felderíteni, akkor várhatok?"
    Igen, akkor várhatsz. Valahogy úgy van, hogy csak a játékos körüli X kocka "él", ha ezen kivülre kerül valami, akkor annak megáll az idő. Csontliszttel lehet gyorsítani a növekedést, ha nagyon sürgős.
    "Ha a lombokat szétverem almáért, visszanőnek?"
    Szerintem nem, de fákat is tudsz ültetni.
    "Csak single playerben játszom, szóval nem valószíű hogy faluba botlok."
    De valószínű, mert single-ben is vannak, csak lehet, hogy sokat kell bolyonganod, mire találsz egyet.
    Utoljára szerkesztette: ronnie89b, 2020.12.07. 12:42:07
  • coolpet
    #10359
    Már hogyhogy csak akkor nő a búza ha a közelben vagyok? Ha elmegyek felderíteni, akkor várhatok?
    Ha a lombokat szétverem almáért, visszanőnek?
    Csak single playerben játszom, szóval nem valószíű hogy faluba botlok.
  • ronnie89b
    #10358
    Almát a fák lombjának szétveréséből tudsz szerezni. Vannak egyéb gyümölcsök is amiket megehetsz, bár a legtöbb életet a hús tölti vissza.
    Az állatokat lehet szaporítani, malacot pl. a répával, két állatot megetetsz a kedvenc ételével amitől szerelembe esnek, és meg is születik az utód. :)
    A búzából kenyeret sütés is megoldás, bár időigényesebb. Arra vigyázz, hogy a búza és a többi növény is csak akkor nő, ha a közelében vagy, ha messzebb elkalandozol, addig nem nő.
    Érdemes falvakat keresni, a falusiaktól is sok mindent be lehet szerezni. Én általában a bázisomat is ott szoktam berendezni.
  • coolpet
    #10357
    Ok.

    Találtam almát, meg sütöttem húst.
    Nem szeretném az egész állatvilágot kiírtani, aztán semmi, szóval hogy lehet alternatívában kajázni?

    Búzát fűmagból ültettem, de az pár nap mire megnő.
    Almát ilyeneket más ehetőt hogy találok/ültetek?
  • BenedekFeco
    #10356
    Itt találsz 1.16-hoz texture packokat

    a 16x16 32x32 stb, azt jelenti, milyen "felbontású" a textúra. Értelemszerüen, minél nagyobb annál gépigényesebb
    Utoljára szerkesztette: BenedekFeco, 2020.12.06. 20:24:56
  • coolpet
    #10355
    Valami R3D.CRAFT Smooth Realism PACK-ot láttam egy videóban.
    Meg is találtam de csak 1.11.2-höz, nekem meg 1.16.4 verzióm van. Menni fog vele?

    Mik azok a 32x, 64x, 128x, 256x verziók?

    Vagy ajánljatok valami jófétét, ami megy vele.
    Utoljára szerkesztette: coolpet, 2020.12.06. 20:00:32
  • coolpet
    #10354
    Hallottam valami texurepackról, ami szebbé teszi a játékot. ilyent hol lehet letölteni?
  • Stormbird
    #10353
    Szia!

    A kezdésre nem lehet egy tuti módszert ajánlani. Kinek mi jó. A lényeg, hogy az elején vágjad a fát, mert abból kell elég sok, hogy megindulj a szerszámkészítéssel és az alap építkezéssel.
    Birkára nincs biztos tipp. Elvileg szinte bárhol megtalálhatóak -talán a sivatagot leszámítva.

    A cuccaid -régebben- kb. öt percig maradtak meg. Elég régen nem játszottam, szóval lehet, hogy ez változott.

    Az a "fekete valami" nem bánt csak akkor ha a szemébe nézel! Nem dobozokat cipel, hanem általában kivesz egy föld blokkot valahonnan és azzal kóricál, aztán valahova máshova leteszi. A vizet gyűlöli! Esőben megzakkan és össze vissza teleportálgat. Ha mégis megtámad, mert a szemébe néztél, akkor mivel három blokk magas, te meg csak kettő, simán be tudsz menekülni előle pl. egy alacsony fa alá vagy a vízbe amíg lenyugszik. Harcolni csak akkor érdemes vele, ha már vannak jobb fegyvereid és páncélod, mert elég golyóálló és rohadt nagyot ver a búrádra ha meg tud ütni :)
  • Wreck86
    #10352
    Szia!

    "Hogy érdemes nekikezdeni? Hol találok birkákat ha már mindent leöltem?"
    Elsőként célszerű olyan helyet találni, ahol viszonylag sok biome (terület) van a közelben, így lesz mit felfedezni. Persze te döntesz, melyik szimpatikus. Nekem a havazós erdő tetszett mindig, csak nehéz volt a földművelés mert a víz mindig befagyott. Bírkákat erdős területen és nagy füves részeken lehet jobban találni, minimum 2 db kell, hogy szaporítsd őket.
    "Ha meghalok a cuccaim meddig maradnak ott?"
    Ha jól emlékszem, talán 10 percig, de ez nem 100%.
    "Összefutottam egy fekete teleportáló dobozcipelő valamivel nappal. Az mi az?"
    Enderman is ellenséges veled szemben. Bővebben itt olvashatsz a Minecraftban található mobokról: https://minecraft.gamepedia.com/Mob

    M.
  • Caliph
    #10351
    kb minden ami nem falusi npc vagy igazából is ártalmatlan állat(malac,birka stb) meg akar majd ölni :D
    ahogy a bolygó neve halálban is mondták,többnyire éjszaka jönnek...többnyire :D

    malacot,birkát farkast macskát tehenet be lehet fogni,szaporítani őket stb.

    legyen egy bázisod,kezdetben építs egy hegy oldalában,bent is tudsz növényeket termelni ha van víz és fáklya,világits ki mindent,mert sötétben odaspawnolhat bármi :D

    npc falusiaknál többnyire van répa búza krumpli,vigyél tőlük és termeld meg magadnak :)
    haladj szép lassan majd belejössz :)

    és youtube teli van tutoriallal

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2020.12.06. 17:29:27
  • coolpet
    #10350
    Sziasztok!

    Fiam is belépett a játékosok világába, és ezért nekem is meg kell tanulnom a játékot :)

    A Crafting az nem olyan bonyi csak a recepteket megjegyezni nehéz.
    Hogy érdemes nekikezdeni? Hol találok birkákat ha már mindent leöltem ? :)
    Ha meghalok a cuccaim meddig maradnak ott?

    Összefutottam egy fekete teleportáló dobozcipelő valamivel nappal. Az mi az? Nem tudom hogy megölt volna e mert amikor mellémjött leestem a hegytetőről és kampec. :)
  • Játékos
    #10349
    Köszi, este kipróbálom
  • PrasCo
    #10348
    Belépsz az inventory-ba, bal kattintasz a teljes sztekken, és kihúzod az inventory ablakán kívülre.
    (...ha jól emlékszem.)
    Ládáknál célszerű gyorsbillentyűket is alkalmazni, úgy rémlik, ctrl-klikk átpakolja a teljes stack-et, shift pedig talán a felét? Próbálgasd.
    Utoljára szerkesztette: PrasCo, 2020.11.24. 14:22:25
  • Játékos
    #10347
    Bocs hogy ilyen mazsola kérdést teszek fel, de most kezdőként nem tudom, hogyan lehet eldobálni a rengeteg kibányászott kőtörmeléket, földet ..... q betűvel egyesével megoldom, de rém unalmas beledobálni egy szakadékba ... nincs valami gyorsabb, egy dobásra 64 blokkot elhajítani c. műsor??

    Előre is köszönöm