10466
  • gcsomesz
    #308
    Me to... XD

    Már azt várom, hogy a mobok ne tunjenek el. Pl a csirke farm nagy vágyam, vagy egy uvegfalba épített dísz zombi.:)
  • Fabio Capello
    #307
    Meg kell tanulnom az új cuccokat

    *sigh*
  • Malakai
    #306
    Meg érdemes Bone Meal-t használni, ha van, azonnal megnöveszti a búzát (meg mellesleg a fákat is).
  • gcsomesz
    #305
    Játék újra telepítése meg szokta oldani a problémát.
  • gcsomesz
    #304
    Ha lehet egy javaslatom a búzával kapcsolatban...nem kell neki víz.:) Próbáltam vízzel és anélkül,semmi de semmi különbség nincsen.A nádhoz kell víz. Azt meg úgy érdemes, ha nem akarsz felesleges helyet foglalni, hogy 1sor járda (alatta víz) 2föld és ismét járda. Vidiben mutatom is.
  • Fabio Capello
    #303
    föld, max négy blokknyira tőle víz, kapával megkapálod a földet, dob magot, megvárod amíg termékeny lesz a föld (mélybarna színe lesz), magot elveted jobbklikkel, várod míg kinő a búza, három búza=1 kenyér.

    vigyázz, ha mobok/te túl sokat járkálsz a termékeny földön/elvetett magon, tönkremegy!
  • mumeen
    #302
    A kenyér"termesztésnek" mik a feltételei??
    Hogyan,milyen anyagra kell ültetni,vagy tudom is én,mit csinálni??
    A segítséget előre is köszönöm!
  • AnarchoiD
    #301
    pedig latod van problema opengl -el ;) frissits drivert ha az nem segit szedj le valami custom opengl-t .. vagy ati opengl-et piszklad (nvidiaskent nemigazan tudok pontosabb tanacsot adni ;) esetleg a java-t frissitsd vegulis 2 oldala vana dolognak java vs opengl
  • Pitkany
    #300
    Sziasztok!

    Nemrég találtam erre a játékra és nagyon meg is tetszett. Fel is telepítettem, és nem akar elindulni. Lehet mert kezdő vagyok, de hát valahol el kell kezdeni :) szóval a hibaüzenet.


    Bad video card drivers!
    -----------------------

    Minecraft was unable to start because it failed to find an accelerated OpenGL mode.
    This can usually be fixed by updating the video card drivers.



    --- BEGIN ERROR REPORT 7fe0271 --------
    Generated 2011.02.03. 3:51

    Minecraft: Minecraft Alpha v1.2.5
    OS: Windows 7 (x86) version 6.1
    Java: 1.6.0_23, Sun Microsystems Inc.
    VM: Java HotSpot(TM) Client VM (mixed mode, sharing), Sun Microsystems Inc.
    LWJGL: 2.4.2
    [failed to get system properties (java.lang.NullPointerException)]

    org.lwjgl.LWJGLException: Pixel format not accelerated
    at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Native Method)
    at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(WindowsPeerInfo.java:52)
    at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisplay.java:185)
    at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:311)
    at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:856)
    at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:784)
    at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:765)
    at net.minecraft.client.Minecraft.a(SourceFile:197)
    at net.minecraft.client.Minecraft.run(SourceFile:559)
    at java.lang.Thread.run(Unknown Source)
    --- END ERROR REPORT 150efe81 ----------

    Mi lehet a gond? Ati mobility radeon HD 3650-es kártyám van, elvileg driver-rel nincs probléma :S
    Segítsetek légyszi, akár PM-ben is. Köszi!
  • AnarchoiD
    #299
    en gabonazok, egyszerubb mint a gomba 3 gabona = 1 kenyer ;)

  • gcsomesz
    #298
    2 széles szakaszokat csinálj és ha kész nyisd egybe őket. Macerás de lehetséges.
    Amúgy most elkezdtem a gomba termesztessel kísérletezni, egész komoly sötét kamrat csináltam, redstone torch ki-be kapcsolható vilagitassal. Nektek van valami tapasztalatotok?
  • mumeen
    #297
    Lenne még egy kérdésem:tavat hogyan lehet csinálni??
    Mert,ha a széleiről öntöm ugye a vizet,akkor a közepe "üres" marad és azt nem tudom feltölteni teljesen,max 1 blocknyit.Középről meg csak egy kockányi magasságba tudom.
  • AnarchoiD
    #296
    tuti nemfogja , akkor mar a vizet is megkellene csinalnia es azon tenleg sokan sirnanak rinanak ;) vagy akkor mar lehessenosszekotni a csilleket ugy oke , mert az hogy a gozossel csak tolatttani lehet az gaz es 1db nem kepes teged feltolni egy emelkedon....
  • mumeen
    #295
    Na sikerült!
    Köszönöm a segítséget!
  • Malakai
    #294
    Persze Notch bármikor dönthet úgy, hogy jó akkor kijavítja a bugot és nincs több turbócsille. :P
  • AnarchoiD
    #293
  • AnarchoiD
    #292
    sivatag eleve csak sand -re ultetheted

    1. iszonyu jo vedelem megoli aztaki hozza dorgolodzik
    2. iszonyu gyorsan no egy ejszaka alatt megno 4 blokk magasba
    3. konnyu betakaritani eleg az also blockot szetutni es blockokra esik szet


    booster :

    mondom az a lenyeg hogy 2 csille erintkezzen


    a legismertebb booster :



    a valosagban ez nemmukodne de a jatek fizikaja-ban igen
  • mumeen
    #291
    Én ezt a booster-t nem értem.Csinálok egy kör alakú vasútat,közvetlen a használni kívánt vonal mellé,rárakok 2 sima csillét - itt már alapból furcsán mozognak...össze-vissza - ,és nem is hajtja meg annyira,meg nem is jó irányba,az adott csillét...
    Mi a probléma?
  • mumeen
    #290
    Ilyen kaktuszt hol lehet,rendszeresebb előfordulással találni??
  • AnarchoiD
    #289
    jeges terepen kezdtem most 1darab faval kilometerekre ... (jobbszelen latszik is az az 1 darab) 5. napon ekkora faiskolam lett ;)

  • AnarchoiD
    #288
    nem mukodik, hidd el ;) az uj worldom 2 megas igyexem ennyin tartani, es majd meg beiktatok egy spawnert is ;)
  • mumeen
    #287
    Lehet igazad van:D:D
    De az elképzelés nem rossz:D:D
  • AnarchoiD
    #286
    szerintem vizre nemspawnolnak
  • mumeen
    #285
    És a csapdát úgy nem lehet megoldani,hogy mondjuk a tengerre csinálok egy "örvényt"?Tehát vágok bele egy központi "likat":D,és a széleit,jó sok kockányi távolságig,csak kissé lejtősre csinálom,és ezáltal belefolynak az "öngyilkos merénylők","tünde íjászok",meg a zombik(erre nem találtam poénosat:_D:D).Nem tudom,hogy értitek-e...
  • Rage47
    #284
  • Pethy23
    #283
    Értem, köszi.
  • AnarchoiD
    #282
    mert ugy nez ki hogy toled 144 blockig terjed a szornyek megjelenese viszont a toled 26 kockara levo teruletig nem jelennek meg (ebbe nem szamit bele , hogy ha megjelennek nyilegyenesen jonnek hozzad ;)

    ugy kepzeld el mint 2 gomb aminek te vagy a kozepen ha arrebbmesz megy veled a gomb is ami mob kikerul a nagy gombodbol es nem kovet teged , az eltunik
  • Pethy23
    #281
    26 blocknál mitől ne legyen közelebb? Tőlem?
  • AnarchoiD
    #280
    jah csak ne allj meg 1 szintnel huzzal fel harmat ;) vagy magasban csinald es ne legyel 26 blocknal kozelebb ;)

    - amikor az enyemet csinaltam, estenkent lehetetlenne vallt az epites mert ugy telelett nyilasokkal hogy folyton le lodoztek onnan ;)
  • Pethy23
    #279
    Még valami, magassága kb mekkora legyen?
  • Pethy23
    #278
    Akkor ha csinálok egy minimum 19x19-est, oda legalább már bespawnolnak:) ?
  • AnarchoiD
    #277
    itt lepesrol lepesre szjbaragosan megmutatja egy gyerek a szuretelo rendszert:




    ez pedig a legnagyobb amirol halottam / lattam :



    gyerek nem csak hogy spawnert csinalt de valami istentelen jo jeges helyre
  • AnarchoiD
    #276
    Tudomanyosan : 144 x 144 kockaban spawnolnak korulotted a mobok kiveve uvegre jegre meg a feles-kore(stone slab)

    nekem 70x100 -as volt volt mert tele lett a tkom a vilaggal kezdek ujat (ramrobbantak a mobok bovites kozben es kirobbant a fele az epuletnek... meghaltam 30x amikor probaltam foltozni es tele lett a tokom )


    75x75 -osre eskusznek a nepek de lattam mar 19x19 -est is , annal kisebbet szvsz nemeri meg csinalni


  • Pethy23
    #275
    Mekkora doboz kell minimum hogy oda teremjenek? Én most csináltam egy kb 8x4-est de 1 nap alatt semmi, monodjuk volt a tetején véletlen egy kis lyuk lehet az ott beszűrődő fény miatt? Vagy túl kicsit lenne?
  • AnarchoiD
    #274
    jaa booster az olyan dolog ahol min 2 csille erintkezik egymassal oldal iranyban ezalltal egymast gyorsitjak, sokfele letezik.

    Creep factory lehet hogy csak az en agyamban letezik Creeper Trap - Creeper Spawner - Mob trap neven talalsz ilyet ami gyakorlatilag arra epit, hogy a jatekban sotethelyeken + este spawnolnak a monsterek es ha fogod magad es csinalsz egy megfelelo nagy epitmenyt ami belul nincs kivilagitva akkor az kvazi ugy mukodik mint a barlangok oda spawnolnak a szornyek amiket ha megolsz tied a loot ;)

    Hatasfok novelese erdekeben erdemes atnezni a kozeli barlangokat es telerakni fennyel hogy ne oda jelenjenek mega mobok az eredmeny egy nagy doboz ami tele van szornyekkel, ha jol csinalod a doboz belsejeben vizzel tudod iranyitani a mobok mozgasat es ha egy ponton kinyitod alul a dobozt akkor ki fognak potyogni hogy aztan valtozatos modon megold oket (zuhanas , fulladas lava, stb) es a vegeredmeny hogy hozzad kerul a loot pl a sulphur az en Creep Factory-m egy ejszaka alatt kb 4x64 sulphur -t "termel".
    Masok profibb spawnere 1ora alatt termel ennyit ;)

    (enis most filozok hogy megduplazzam az enyem meretet, csak bazisok anyag kell hozza ;)
  • mumeen
    #273
    Az lényegében a csapda??
  • mumeen
    #272
    A booster az az,amikor csinálok sínekből egy kört,és arra teszem a "vagont",ami meghajtja a többit?A creep factory-ra meg olyan videót nem igazán találtam,ami valami kézzelfoghatót mutatna.Eltudnád magyarázni?Előre is köszönöm!
  • AnarchoiD
    #271
    en mar talaltam, bele is haltam ;) eppen banyaszok amikor ismeros anyagba botlottam, filoztam, hogy ezt most en raktam ide valamikor ? talan viz van mogotte ? hat beneztem ... (alulrol astam) instant halal volt ;)
  • Malakai
    #270
    A dungeon nem barlangnak néz ki, hanem épített, szabályos, de nem túl nagy, persze a föld alatt és egy mob spawner szokott benne lenni, meg általában láda is, benne cuccokkal.
    Habár nekem a legtöbb dungeon amit találtam majdnem mind össze volt kapcsolódva valami nagyobb barlangrendszerrel.
  • Pethy23
    #269
    Dungeonokat felszin alatt barlangokba lehet találni? Én még egyet se láttam:(