35
  • Justil
    #35
    jaja, csak ez fordítva nem igaz...

    khm meg mondjuk 6,5-7 kicsit erős. 5-6 között is vannak egész jó filmek...max nem csilivili
  • hypno
    #34
    Hááááát....

    Azért ami az Imdb-n nem kap legalább 6,5-7 pontos átlagot, az általában max. egyszer nézhető kategória. Mindegy mennyien töltik.
  • Tetsuo
    #33
    LOL Csak elmondta a velemenyet, miert lenne kotekedes.
    Szerintem sem a legnepszerubb a legjobb, ma mar minden muveszeti agban elmondhato ez.. de foleg a szorakoztatoiparban. All about the cash. En ebbe nem akarok belemenni. Ha neked tetszik a nepszeru zene, vagy film, akkor nezd azt.
    De ne koss mar bele mas velemenyebe. ;)
  • sathinel
    #32
    Vagy csak akinek van véleménye az szólal meg? Aki csak néz ki a fejéből az nem fog szavazni, kommentelni hisz gondolatok kellenek elsőnek amiket meg is kell fogalmazni. A legtöbb alkotás manapság erre épít. Ezt nevezik fogyasztói társadalomnak?
  • who am I 7
    #31
    hát ezeket a faszmarcikat eh
    képesek kiállni és kikürtölni az illegális kópiák számat ahhhh :D kész :D igazi faszmarcik.Hja, a district 9 teccett :)
  • Oláh Herkules
    #30
    ez hülyeség, a fanboyoknak mindenre van energiájuk.
    Egyébként elolvashatod, nem mellőzik a realitást a fikakommentek, inkább az a realitás mint a tömeges 10-es értékelések amikben 10 soron kereszül lényegében ennyit írnak: kurva jól néz ki.
  • toflehi
    #29
    Hát ez a lista közelebb van a saját ízlésemhez, mint az oszkáros...
    Sztem az év legjobb filmje a Watchmen volt, szorosan a nyomában Pandorummal, a District 9-el, a Hangover-reel meg persze az Avatarral. A fel sem volt rossz mondjuk. De mivel hozzám a legközelebb eső mozi 100km-re van, miután ezen filmeket megnéztem ilyen-olyan (azért többnyire jó minőségű) torrentes forrásokból, mindössze egynél éreztem késztetést a mozis megtekintésre. És ugyanígy volt 4 haverom is, így 5ön bepattantunk a kocsiba és elmentünk megnézni az Avatart 3D-ben. Mondanom sem kell, egyikünk sem bánta meg, persze mind láttuk már szgépen, úgyhogy tudtuk milyen a film, a plusz már csak a 3D (meg ugy általában a nagy vászon élménye) meg a hanghatások voltak. És mondom, nagy élmény volt!
    A Becstelen B. csalódást okozott nekem (soha nem nézek Trailereket és nem hallgatok meg semmilyen spoilert, csak az IMDB pontot és haverok, illetve az Sg havi moziajánlói alapján választok filmet, de a legtöbb mozis, netes vagy kritikusi sikert arató filmet láttam tavaly - ja, van időm...), mert az első fele nagyon jó volt, aztán kiderült teljesen hülyeség a vége. Sztem Tarantino-nak nem való a történelmi téma.
    A Bombák f. meg unalmas volt. Nagyon. Pedig szeretem a lassú tempójú filmeket, sokszor nagyon hatásosan lehet így növelni a feszültséget (Pl No Coutry for Old Man), de ebben a filmben valahogy teljesen érdektelenek voltak nekem a szereplők.

    Ja és szvsz érdemes megnézni a Capitalism: A Love Story-t is. Az ember rájön hogy nem csak itt K-Európában épül korrupcióra a gazdaság, a politika és kb. minden amiben a pénz akár csak érintőlegesen is érintett.
  • Stiff
    #28
    Egyébként a filmeknek és zenéknek az egyén részéről történő letöltése és megtekintése a saját gépén, nem illegális!
  • Kferro
    #27
    ".erdemesebb a kommenteket elolvasni, ott aztan lehet latni erdekes dolgokat (7-8 pontos filmeknel 10 kommentbol 8 lehuzza a filmet.."
    Az még nem jutott eszedbe, hogy akik egyszerűen szavazni akarnak a filmről, azok nem veszik a fáradtságot ahhoz, hogy meg is írják a véleményüket? Általánosan igaz, hogy a negatív kiritikával élő kommentelők (ez pl. az SG-s közösségre is igaz) szívesebben töltik azzal az idejüket, hogy megírják sok helyütt pocskondiázó, minden realitást mellőző, túlságosan is szubjektív véleményüket.
  • Justil
    #26
    nyilvánvalóan mindenki csak a szubjektiv véleményét mondhatja el, de pl a slágerzenékre se fogom azt mondani, hogy szerintem nem jók, csak mert milliónyi embernek tetszenek, hanem csak simán azt mondom, h retek szar :)
  • Oláh Herkules
    #25
    Egyébként azért van igazság, az avatar pontszáma jól zuhan imdb-n is, volt 8.8-as (már a bemutatók előtt egekben volt a pontszám, úgyhogy a hisztit jól megcsinálták), de már csak 8,5. Lesz ez még kisebb is ;)
  • Oláh Herkules
    #24
    hát szerintem pedig retek szar. Sok filmet nézek, hetente legalább 4-et, újat, régit mindenféle műfajból. Az imdb pontszám és mások kritikáival szűröm a filmeket hogy mit nézek meg. Jó pár éve az avatar az első film ami úgy igazán nem tetszett, igazán bénának tűnt (bár a d9-se tetszett, de az egyszernézősnek elment), avatar utolsó 20 perce már a totális unalomba fulladt.
  • Oláh Herkules
    #23
    és ki beszélt itt kamerás felvételről? Én pl minimum dvdscr-től kezdem, kamerásat soha. Avatar is hosszú hosszú ideje kint van már dvdscr-ben, sőt már dvdripben is (ami ugyan az csak "ne lopj köcsög" felirat nélkül), sőt asszem már a bd változat is fent van.
  • Darth Sith
    #22
    "Avatar jó és szép grafika de története hol maradt? Ha nem lenne szépen megcsinálva akkor egy nézhetetlen gagyi lenne."
    Kimondtad a kulcsszót, "lenne". De megvan csinálna, elég jól, ergo ez már nem számít. :) A film élvezhető, baromi látványos, ergo hatalmas moziélmény. Az, hogy mi lenne ha másképp lenne senkit sem érdekel.
  • cateran
    #21
    Felejtsetek mar el az imdb pontokat..a fele szavazat mar akkor ott van mikor a filmet meg be sem mutattak,de a csolatasu fanok tutira veszik,hogy jo lesz.....erdemesebb a kommenteket elolvasni, ott aztan lehet latni erdekes dolgokat (7-8 pontos filmeknel 10 kommentbol 8 lehuzza a filmet..)
  • sathinel
    #20
    Avatar jó és szép grafika de története hol maradt? Ha nem lenne szépen megcsinálva akkor egy nézhetetlen gagyi lenne.
  • 0Hanga
    #19
    Nálunk 60 km belül mág mozi sincs nem, hogy imax vagy 3d.Ugyhogy marad az online.
  • sathinel
    #18
    Nem biztos. Én pl netről nézem meg a filmeket ha van kedvem belenézni abba a pár gagyi alkotásnak nevezett valamibe amit kiadnak sokszor. Mondj 3-4 filmet mondjuk tavajról ami megérte megnézni, vagy megérte volna moziba elmenni érte.

    Ez kb olyan mint a győzikeshow vagy mónika, stb retardált műsorok. Sokan nézik valsz a tanult értelmes emberek. Minden gagyi dolgot addig lehet csinálni amíg van rá nézettség. nemhiába pampognak hogy nem járnak moziba az emberek. Főleg nyugaton ahol inkább játszanak, néznek UFC, MMA meccseket a TV-ben már mint moziba mennének. Most volt pár film ami a 3D miatt nagy nézettségre tett szert, de egyébként a mozik haldokolnak. Ha már nyugaton is ez van ahol van pénz símán kifizetni a mozijegyet akkor ott gond van. Meg lehet ideologizálni, de ettől még nem lessz jobb egy film.

    Megagázt is sokan nézték és mégis 1-1.5 év múlva az ott fellépők mennek a süllyesztőbe. Kb ennyit érnek.
  • tmisi
    #17
    Én nem szoktam kamerás felvételt nézni, mert annak olyan amatőr behatása van. Bár tényleg előfordul néha egy-egy normális munka, de az is csak megnézni jó, nem kiírni DVD-re, mint ahogy egyesek teszik. Ha kijön a DVD változat, inkább megnézem azt, annak az 5.1 hangzása akármilyen maszekolt mozis szarnak a nyomába sem ér. Pláne ha DTS.
    Most láttam torrenten az új Alice filmet, öcsém leszedte a samplejét, hát olyan homályos szar volt, mint anno a yugo TV, amikor befogtuk a tetőantennával. Ráadásul látszott, hogy a kép nem is fért bele teljesen, 1/3 része le volt vágva a széleken. Na ilyet csak tényleg az néz meg, aki amúgyis 640x480-ban játszik a FullHD monitorján.
  • Kferro
    #16
    "de a top 100-250-akármennyiben is vannak olyan retek szar filmek, hogy csak na..."
    Inkább fogalmazz úgy, hogy neked nem tetszenek azok a filmek. De ha ott tanyáznak az IMDB lista elején, akkor nyílvánvalóan nagyon sokan szavaztak azokra a filmekre, s nagyon sok embernek tetszett. De azt kijelenteni, hogy "retek szar filmek", véleményem szerint felelőttlen túlzás. Ennyi.
  • Justil
    #15
    hát az avatar-ra azért elég erős kifejezés a retek szar :)
    de van nyilván jobb film, nem is egy.
  • Oláh Herkules
    #14
    tudom, pl az avatar. De azért valamennyire megbízható.
  • Justil
    #13
    imdb pontszám csak nagy vonalakban mérvadó...
    pl ha 4.0 alatt van, erősen valószínű, hogy nem érdemes megnézni.
    de a top 100-250-akármennyiben is vannak olyan retek szar filmek, hogy csak na...
  • Oláh Herkules
    #12
    Elmondjam mi a csodafegyver? Csak halkan! imdb pontszám, mások véleménye, de ne mondd el senkinek!.
  • Oláh Herkules
    #11
    miért akkor jobb lesz a film? Nem lehet látni a copypaste hibáit? Meg nem jön le belőle a bugyuta, unalmas, kiszámítható történet, ami ráadásul egy az egyben másolva lett? :D
  • Alfonzso
    #10
    Szóval te előre tudod, hogy amit letöltesz filmet jó lesz-e vagy sem? Nekem is kell ilyen képesség !!!
  • pixx
    #9
    Köszönjük, van aki messze lakik a mozitól, én meg olyan helyen lakom ráadásul külföldön, ahol egy kur@a Imax vagy 3d mozi sincsen...egyet átalakítottak az Avatar kedvéért, de egy haverom látta Imax-ban(Németországban) majd elment ebbe a "megcsinált" 3d-ben. Azt mondta, ha jót akarom magamnak nem megyek, negyed akkora képernyő, a látvány és hangulat pedig sehol sincs...
    Imax-ért repülőre kéne ülni, de egy filmért nem fogok, szóval marad a torrent...
  • syn7h37ic
    #8
    Nem mindenki lakik a pláza mellett. Nagyon sokaknak nincs más lehetőségük, csak az, hogy letöltsék és otthon megnézzék a filmet, ugyanis a net jobban terjed, mint a 3D mozi. És átlagban 100km távolságokra vannak egymástól azok a mozik, ahol meg is lehet nézni ezeket a filmeket 3D-ben. Főleg egy családnak nem kevés pénzbe kerül. Úgyhogy gondolkodj el ezen. Sőt, ha tetszett a film a letöltőknek, akkor jóval nagyobb a valószínűsége, hogy el is megy, és megnézi ténylegesen jó minőségben.
  • Kryon
    #7
    vagy nem akar 200 km-t utazni, hogy 3D-ben megnézzen 1 filmet
  • QwErTy89
    #6
    Képzeld mégis a jó alkotásokat szedik le többen. Akkor most miért is? Neked tényleg csak az a fontos hogy bele köss másokba?
  • csimmasz
    #5
    Idiota kretének!
    Az orgazda kiáll a nyilvánosság elé és veri a mellit hogy tavaly menyi lopott cuccot látott összesen!
    Nem vagyok álszent,de ha már ezt csináljuk amit,akkor kussoljunk,ne adjuk mégjobban a jogvédők alá a lovat.
  • NullZ3r0
    #4
    Aki torrentezett Avatart néz, sikeres ember nem lehet.
  • winnie
    #3
    "A népszerű letöltés inkább pozitív reklám, mivel jelzi, hogy az alkotás jó. "

    a népszrű letöltés csak azt jelzi, hogy egy filmnek milyen volt a reklámja. azt, hogy hányan akarják megnézni a marketingszakemberek által készített anyagok hatására.

    semmi, de semmi köze nincs ahhoz, hogy jó az alkotás.
  • syn7h37ic
    #2
    "Az mindenesetre elmondta, hogy az alkotások rendezői és színészei, valamint a hollywoodi filmstúdiók az Oscar-díjjal, illetve az Oscar-díjra való jelöléssel ellentétben aligha örülnek a Torrentfreak listájának és az ott elért előkelő helyezéseiknek"
    Szerintem nem is érdekli őket a letöltések száma. A kiadókat annál inkább.
    A népszerű letöltés inkább pozitív reklám, mivel jelzi, hogy az alkotás jó.
  • artschi2
    #1
    Jól van, itt is kapott elismerést a Becstelen Briganty-k és a Fel! is