311
KMK - Közveszélyes munkakerülő Klub
  • Frayer
    #31
    Szerintem nincs igazad.
    Mindenki a tőke hiányát hozza fel kifogásnak.
    Ez nem feltétlenül leküzdhetetlen akadály.

    Találékonynak kell lenni, és használd ki amid van.
    Nem a pénz, a tőke a legértékesebb, és nem a tőke hiánya a legnagyobb akadály.
    A tőke, a pénz értéke semmit az észhez képest.
    Agy nélkül eleve nincs esélye senkinek.

    Gondolkozz, legyél okosabb inkább mint legyen egymilliárd forintod.
    Hidj nekem. Az anyagi tőke hiány nem olyan nagy baj.

    Kezdj kicsiben, valami olyat amiben napi forgalom van.
    És hagyd a kifogásokat. NE NYAFOGJ! Ha csak arra tudsz mentséget találni, hogy miért ne csináld, akkor inkább öld meg magad, inkább mint hogy végig szenvedd az életet.
  • Vaxi
    #30
    van benne igazság amit mondasz, viszont az elveim nem fizetik be a számlákat, és kenyeret sem adnak érte.
    ahhoz pedig, hogy saját munkával profitot termeljek magamnak, ahhoz kell tőke is.
    ha belefogok egy egyéni vállalkozásba, főállásban, az adó elviszi a bevétel felét kb.
    kénytelen vagy szerezni egy fő munkahelyet, és mellette csinálni a vállalkozásodat.

    vagy legyen mondjuk földművelés? miből veszel földet, gépet, magvakat, miből fogadod fel a munkásokat stb.?

    ha nincs önálló tőkéd, baszva vagy mint rozika, és nem tudsz mit tenni, beállsz a sorba, és gürizel, hogy ne dögölj éhen.

    ez ellen lehet lázadozni, semmit nem tudsz tenni.
    egyedül nem váltod meg a világot.
    szvsz
  • Frayer
    #29
    A pénzvagyonos üzleti réteg érdeke a munka ideológia terjesztése.
    Az olyanok mint a:

    A Munka szabaddá tesz.
    vagy mint a:
    Tegyen boldoggá a Munka.
    és ehhez hasonló baromságok.


    Nem tom ki találta ki ezeket a propaganda címszavakat, de nagyon egy aljas gonosz ember lehetett.
    Meg itt van ez a köz-mondás is: Aki nem dolgozik, ne is egyék.
    Akkor ezek szerint ildomos lenne már éhenhalniuk a politikus és befektetői osztálynak.
  • Frayer
    #28
    Én most itt nem a pénz értékén akarok elmélkedni, ez egyénileg mást és mást jelent. Szubjektív.
    Nem arról akarok vitázni, hogy mi jó és mi rossz.
    Ezen dolgok egyéni megítélése más lehet. Bármi lehet jó vagy rossz más más szempontok alapján, más más nézőpontból. Kinek hogy.

    Ezek a dolgok az agyunkban léteznek, általában nem sok köze van a valósághoz, hogy is lehetne??! A valóság objektív, csak egy van belőle, de annyi vélemény van a valóságról ahány ember.

    Nagyon közelít a valósághoz ha én azt mondom, hogy egy bizonyos szempontból alapvetően két társadalmi réteg van.
    Az az üzletember aki megveszi mások munkaerejét, és az aki eladja saját munkaerejét.
    Általában a kínálatból van több. Tehát mondhatni azt, hogy a világot tekintve globálisan a munkaerőpiac kínálati.
    Annak az üzletembernek aki megveszi a munkádat, az a jól megértett érdeke, hogy minél több munka teljesítményt minél olcsóbban tudjon megszerezni.
    Ami a gyakorlatban olyan helyzeteket generál ahol a munkás osztály a végtelenségig ki van használva.
    Gondoljatok bele.
    A pénz amellyel kifizetik a munkást, nem romlik meg. Ha a munkás úgy dönt, hogy mégsem kínálja eladásra munka erejét, az a pénz amelyet felkínáltak neki, nem romlik meg, felhasználható arra, hogy egy másik embert kifizessenek vele aki viszont hajlandó eladni munkaerejét.
    Vagy akár ezt a pénzt be is lehet fektetni és idő és kockázataránosan meg lehet sokszorozni.

    Az emberi munkaerőnek nincsenek ilyen tulajdonságai.
    Az embernek az a jól felfogott érdeke, hogy minél előbb értékesítse munkaerejét, ha nem akar éhenhalni, ha el akarja tartani családját, tetőt akar a feje felé, és meleget a lakásba.
    A munkás osztály mindenkor kényszerhelyzetben van, amíg a pénzvagyonos befektetői rétegnek számos alternatív választási lehetősége van.

    Ezek a hatalmi viszonyok olyan élethelyzeteket tudnak generálni, hogy például egy braziliai nike póló és cipőgyárban a ruhanemű termékek előállítási munkaerőköltsége a késztermék piaci árának mintegy 0.05 %-a.

    Azaz minden befolyt 100 forint után fél forinttal gazdagodnak a munkások akik a tényleges termelést végezték, akik a teljesítményt adták, tehát akik elvégezték a munkát.
    A többi megy a befektetőknek akik ülnek a hájas seggükön, és naphosszat szopatják a társadalmat.

    Ha mondjuk előállna magyarországon egy olyan jelenség, hogy tömegesen az emberek úgy döntenének, hogy nem hajlandóak ilyen alacsony összegért bérbe adni szabadidejüket, és munkát végezni, hanem helyette, saját maguk termelnének a piacra, vagy saját szolgáltatással állnának elő, akkor az olyan állapotokat mozdítana elő mely:
    Egy részről a befektető réteg számára a munkaerő piac keresletivé válik, és a pénzvagyonos osztálynak kell versengenie a megtakarítással rendelkező munkaerőkért, mely emberek számára már nem létkérdés a olcsó lényszerű munka. A megtakarítással rendelkező embereknek több választási lehetősége van. Nem kell olcsón kényszerből munkát vállalnia, mert nem kell félnie, hogy ma-holnap éhen hal.

    Másrészről, a munkaerőpiacról kiszállt emberek, akik saját maguk számára termelnek értéket (és nem mások számára). Beszállnak a termékek és szolgáltatások piacversenyébe saját termékükkel, szolgáltatásaikkal.
    Mely azt eredményezi, hogy megnő a piaciverseny a vásárlókért, és hátrányosan érinti a befektetői réteget, melynek ezt kompenzálva muszáj vagy drágábban előállítani minőségibb termékeket, vagy olcsóbb terméket vinni a piacra, mely a munkásbérek reálértékét emeli.

    Tehát több oldalról is támogatja ez a helyzet a többségi társadalmat.
    Általános árcsökkenés, reálérték növekedés. Minőségibb és több féle termékek a piacon. Nagyobb választék a piacon. A munkaerő értéke emelkedik. Csökken a munkapiacon a verseny, bárki könnyen és gyorsan munkához juthat, magasabb fizetésért, könnyebben pozíciót válthat, vagy juthat előléptetéshez.

    Ehhez az kell, hogy minél többen lépjetek be a klubomba, és termeljetek saját magatok számára értéket, profitot. Ne másnak termeljetek hasznot, hanem magatoknak. Persze ehhez gondolkodni is kell eleinte. Érteni kell egy kicsit az üzlethez, a marketinghez. Tanultnak kell lennie, és valamihez nagyon kell érteni, mondjuk amivel foglalkozni akarsz, amit a piacra akarsz vinni.
    Persze ezek a dolgok izgalmasak, és nem olyan nehéz mint amilyennek eleinte tűnik. Be kell járatni a dolgokat, kísérletezni kell.
    Fejlődjetek, és segítsétek egymást. Szervezzük meg a társadalmunkat, mert az állam már ezt nem teszi meg.
    Az a biztos amit magad csinálsz, másban nem bízhatsz meg. Más emberekre, más bizalmára alapozni = teljes csőd, teljes anyagi pusztulás, fatális naivitás.

    Fejlődjetek, kísérletezzetek.
    Ne hagyjátok magatokat emberek!!!
  • TommyC
    #27
    én megértelek (:
  • SötétBarom
    #26
    Azon azért nem kell csodálkozni, hogy a tescos pénztáros nem szarja a pénzt :D
  • Fidolorous
    #25
  • mosoporr
    #24
    A baj ott kezdődik h az Országházban dolgozó egyének példát mutatnak azzal amit tesznek,és sajna tényleg eljutottunk odáig h 100e fiziből nem lehet megélni csak úgy ha mindent megvonsz magadtól de akkor meg miért élsz??? és persze ebből következik ha valaki rájön h a többszörösét is keresheti ennek szinte a semmivel ugyan minek dolgozna...
    NEM A MI HIBÁNK... hanem azoké akik szétlopták az országot!!!
    És Frayer cimbi jól látja a munka függővé tesz de csak azért mert köv hónapba is lesz pont annyi léd emivel betudsz még járni melóba TÖBB NEM!!!
  • bakvarnyu
    #23
    Ha jó társaságban vagy szerintem nem is olyan rossz dolgozni.Egy valami bánt, hogy kevés a szabadság ez a huszon pár nap
  • Narxis
    #22
    Ez nagy igazság!
  • Narxis
    #21
    Ha befizeti az adót és az egyéb járulékokat tehát törvényesen teszi akkor nekem mindegy, de efelől erős kétségeim vannak. Nagyon bűzlik a sztorija vagy csak simán feltűnési viszketegsége van, chatre állandóan írkálja a provokáló baromságait.
  • Petka
    #20
    Nem, lásd #18!
  • SötétBarom
    #19
  • ajem kisa
    #18
    Nem minden a pénz, sajnos ma az irigykedés, és a felvágás az mindennapos sok embernél!
    Azért én jobban szeretek ugy felkelni, hogy este nyugodtan tudjak aludni, és (ha nemis anyagilag), de elégedetten fexem le, és ma is csináltam valamit ami lekötött, ha szerencséje van valakinek, akkor szereti is a munkáját!
    Persze ha valaki minimálbért keres napi 10-12 melóval, ott nemstimmel valami, tudom, hogy magyarországon (is) ott tartanak a cégek, és a vállalkozók, hogy egymást huzzák le ahol tudják, és ezt a melós xopja!
    Azthiszem, hogy ehhez nemkell komment, hogy ki a fax!
    De ha eztlátja a mai fiatalság, hogy nagyverda, fux, "királyság"...akkor gudd lákk for dö nekszt dzsenerésön!
    Azért olyanok a "mifojik gyöngyösön" emberek, mert eztlátták, és látják a "szüleitől"...és ez az értékrendjük!
    És szerintem ahhoz, hogy sokat keress legálisan (most nembeszélünk ugye a politikáról meg adóról), vagy kijátszod a kiskapukat, vagy nagyonokos vagy (az egyik fosik a holnaptól, a másik a holnapon gondolkodik!)!
    Az az én szememben aki "bűnöző" és másokat húz le, meg lop...ienek, azok egyáltalán nembecsülnek senkit...és nemis fogok vele semmit sem "üzletelni"!
    De alapjábavéve az, hogy az emberek egy része mégcsak köszönni sem tud (de visszaköszönni sem!!!), felesleges nekik osztani az észt, mert ekkora sügérnek felesleges is elmagyarázni, hogy a nap nem csigalépcsőn jön fel, és megy le...
    Egyszónak is izé...szóval a munka igenis fontos, hogy rendben legyen az agyad, "láss, hallj", és tanulj!
    A tanulással nemtudnak átbaxni, és az csak neked (lesz) jó!
    Én a kis xxx feletti "tapasztalatommal" rájöttem egy ideje, hogy nem a pénz számít, és ahhoz, hogy jólérezzem magamat a bőrömben, kell a szeretet (család, barátok, csajok...), és az elégedettség érzése, éshogy neérezzem magamat "herének"!
    Ha valaki nyitott egy kicsit, és elfogadja a másikat (mert ugye az az ő élete, és a saját joga, hogy mit csinál), még tanulhat is tőle ahelyett, hogy szidja, vagy "nemköszönök neki, mert elvitte a homokozóformát, és nemhozta vissza"!
    Végszó: A meló az nem(csak) rabszolgaságról szól, hanem, hogy rendbenlegyen az agyad, és nelégy írigy, magamutogató és ha ez egy része is sikerül (persze csakha felis fogod, hogy miről beszélek), akkor rájössz, hogy van más is világon, mint a gyűlölet, és a kapzsiság!
    (nyilván normális határokon belül értem ezt, szóval az alapok ha adva vannak, akkor!)
  • Vlala #17
    Ha valakit kirúgnak munkakerülés miatt, bátran szóljon nekem.

    Nem, nem munkaügyi jogász vagyok, csak szeretnék munkahelyet váltani, és minden üresedésre lecsapnék.
  • Hegi90
    #16
    jah, mert jobb helyeken az emberek jótékonyságból dolgoznak, ugye?
  • SötétBarom
    #15
    Ajjaj, kifostad a spanyolviaszt. Majd jelentkezz, ha megvetted az első 13 éves full extrás A8-at :DDDDDDDDddddd
  • Petka
    #14
    Most nem azért, de ezzel a hozzáállással csak tovább súlyosbodik a helyzet. A kétkezű fizikai munkától kezdve a kereskedelmi és szolgáltatói munkákra szükség van. Mi lenne, ha nem lenne interneted, mert senki se dolgozna az adott szolgáltatónál? Legyen akár ügyfélszolgálatos, értékesítő, technikus, marketinges. A technikus kivételével ezek mind aljamunkák (mondom ezt úgy, hogy én is ilyen területen dolgozok jelenleg), de nagyon is szükség van rájuk. De, hogy legyen egy másik példa is. Mi lenne, ha nem lenne szállítmányozás, mert a fuvarozók úgy döntöttek, hogy inkább neten, otthon ülve keresnek pénzt? Nem lenne számítógéped, amivel dolgozhatnál, mert nem jut el a kereskedőig?.. Sőt mi lenne, ha nem lennének gyárak, pékségek, termelők, akik nélkül te éhenhalnál? Lehet, hogy mindenki szarul keres a munkájával, de attól még szükség van rájuk. Ezek az emberek nem hülyék. Te vagy a hülye, hogy ilyen nézeteket terjesztesz! Szerintem nagyon rossz úton haladsz.
  • Hegi90
    #13
    minek dolgozna, ha otthon is tud pénzt keresni anélkül hogy vmi faszkalapot gazdagítana, és egész nap stresszelne?
  • Fidolorous
    #12
    Sajnos én már lassan 1 éve "klubtag" vagyok bár nem magamtól léptem be, de tényleg egyszerűen NEM lehet munkát találni manapság (vagy csak én vagyok béna). A nyitóhsz-el teljes mértékben egyetértek, valahogy én is mindig keserűszájízzel álltam neki egy olyan munkához amivel valami cég kurva jó helyzetben lévő cég főnökét juttatom a következő Lamborghinihez. A probléma az hogy akármennyire is szépen hangzik amit leírtál, rohadtul pénz orientált világban élünk és néhány papírdarabtól függ az emberek élethelyzete. Sajnálom hogy ez így működhet, és ha az ember nem áll be a sorba akkor mi vagyunk a "herék" akiket "falhoz kéne állítani". Pár éve tudtommal még ellehetett tökölni egy munkaügyi központ segítségével, a múlthéten viszont már egy kib*szott tanfolyam utáni kérvényemet se fogadták el. Mindenesetre érdekelne hogy tisztességes módszerekkel napi 8-12 óra robotolás nélkül hogy lehetne megélni manapság. (Akár privibe is jöhet majd, mert valami nagyon okos moderátor úgyis politikát fog ebben látni...)
  • Narxis
    #11
    Húzzál el dolgozni de nagyon gyorsan.
  • Mersant
    #10
    sajnos tokeletesen igazad van, de ha mindenki becsuletesen befezetne az adojat, nem lennenek szamlagyarak stb., akkor nem kene a melosnak ennyi adot fizetni, mert nem hianyozna a kasszabol, mindenki jobban kijonne a penzebol. es ezt tuzzel-vassal betartatnam. aki adot csal, lop stb. azt kenyszermunkara kuldenem amig be nem hozza a kart, es az osszes vagyonat elkoboznam a picsaba...asszem par embernek az orok elet is keves lenne hogy visszaszolgaltassa a lenyult zsetont...
  • Narxis
    #9
    Jaja, az ilyeneket falhoz kellene állítani...
  • JagFater
    #8
    Talán pont azért tart itt az ország ahol, mert a hozzád hasonló "herék" lepik el...
  • Frayer
    #7
    már minden el van intézve dzsilett
  • flashpointer
    #6
    Menj el Ázsiába vagy Afrikába, ott igen sok kollégád lehet. Nekik meg még több idejük van a "pénzszerzésre" ! de jó nekik!

    És nem kell általánosítani, azért mert te az eddigi munkahelyeiden ezt tapasztaltad (ami feltételezem árufeltöltő vagy hasonló felelősséggel bíró munkakör).
    Ha meg valami nem tetszik lehet csinálni máshogy, rajtahát legyél munkaadó, kisvállalkozó vagy akármi más. Csak találd ki milyen szolgáltatást fogsz nyújtani, ha már annyira kurvasokidőd van.
  • Frayer
    #5
    végülish jah
  • REPS0L
    #4
    Akkor most hogy keresel pénzt? Google?
  • Frayer
    #3
    Na, ő nem léphet be a klubba.
    A Bűnözők ki vannak tiltva a klubból. Az én olvasatomban a koszos, koxos bőrű c*gánybűnözők a bűnöző osztály legalja, nem lehetnek tagjai a klubnak.
    Ezek az egyének sikertelenül próbálják utánozni a nagyokat, de buták és sosem sikerül nekik semmi, ezért folyamodnak erőszakhoz.
    Ezt gondolom. Persze nem mindenki ért ezzel egyet. Sokan istenítik, rajonganak a c*gánybűnözőkért, kiállnak mellettük, és védelmezik őket.
    Ezek a c*gánybűnöző szimpatizánsok, kik úgy gondolják, hogy minden ember egyenlő, de nem veszik észre, hogy akiket védelmeznek, c*gánybűnözőkben van meg legjobban a fajgyűlölet, ők azok akik megtestesítik a rasszizmust, és mindenkit gyűlölnek magukon kívül.
    Ez az egyéni véleményem, nem egy szentírás.

    Az ilyen emberek, és szimpatizánsaik sem lehetnek tagjai a klubnak.
    Egyébként mindenkit szeretettel várok, aki nem végez munkát, se nem bűnözik.
  • plakatok2010
    #2
    Pl ez:

  • Frayer
    #1
    A klub megnyitotta kapuit.

    Lehet jelentkezni "munkatársaknak".
    A klub tagságra való jelentkezésnek az a kitétele, hogy a jelentkező személy nem végezhet semmilyen munkát mellyel másnak hasznot termel.


    Úgy látom ma már nem egyértelmű, hogy a munka = érték. Ez egy téves képzet ma már. Nagyon sokan abban a hiedelemben, babonában élnek, hogy a munka értéket képvisel.
    De én azt mondom, hogy munkával nem lehet pénzt keresni.
    Én amióta abba hagytam a melót, több szabadidőm van, több időm van foglalkozni a pénzszerzéssel, jobban élek mint valaha, és több pénzt tudok szerezni mint munkával.
    Hol a hiba? Ez most egy ilyen világ.

    A munka értéktelenné vált, és úgy látszik a kiszolgáltatott helyzetű emberek vannak leginkább ráfanyalodva a munkavégzésre. Úgy gondolják a munkával vagyont szerezhetnek, de nem veszik észre, hogy gyakorlatilag csak annyi anyagi bázisuk van mindig, hogy éhen ne haljanak.
    Van egy ilyen mondás: A megélhetéshez kevés, az éhenhaláshoz sok.
    Mindig csak annyi pénzt kapnak, vagy tudnak csak szerezni, hogy a következő hónapban is be tudjanak menni dolgozni.
    Ez a régi rabszolga világ modernizált változata, ebben a világban, a tulajdonosodnak (munkáltatódnak) már nem kell törődnie a személyes ellátásoddal, ruházatoddal, étkeztetéseddel, elszállásolásoddal, hanem a fizetőeszközzel ezt a terhet is áthárítják a munkás rabszolgára.
    Persze ma már a munkás rabszolga szabadon választhatja meg munkáltató urát, tulajdonosát, akinek profitot termel, aki használja őt, kihasználja munkaerejét.

    Közveszélyes munkakerülés