310
  • item
    #310
    Frankó,hogy megy neked ez a betonstabil hackintosh, nekem nincs idegzetem kínlódni ezekkel a "kekszekkel" (kext).

    Egy ideig lesegettem,de aztán letettem róla,a munkaállomásom megmarad legal win 7 ultimate-val és vettem egy új mini-t snowleoval telepítve. Amit osx alatt akarok használni arra ott a mac,ami pedig jobban megy win seven alatt arra meg ott a PC. Ja és persze a játékok miatt is a munkaállomást használom,nem pedig a bootcamp-et a minihez. Mondjuk nincsenek is egy súlycsoportban.
  • Ulkesh
    #309
    "Ennyi idő alatt talán én is megszoknám az X sajátos mouse ballistics-ét"

    SteerMouse-t használok, semmivel sem különbözik az egér mozgása a Windows-os megoldáshoz képest.

    "Kísérleteztem én is, de mivel melózom a gépen, azt sem igazán tolerálom, ha mondjuk 160h/hiba arányt prrodukálna a túlhajtás."

    Én is munkára használom és a beállítás óta egyetlen hiba nem fordult elő (lassan 5 hónapja).

    "Másrészt ez felveti azt is, hogy esetleg custom kernel + kext-ek miatt "csal" az MB timer."

    Az lehet, de a kezemben tartott stopperórára nincs hatása :D
    Már írtam, hogy több tesztet végeztem és ezek zömét kézzel mértem, mert egy videókonvertálás, fájlok tömörítése stb. esetén nincs más lehetőség.

    "Mióta másodszorra raktam fel a SnowLeo-t borzasztó instabil lett: a Safari is képes kernel-halált előidézni. És nem emlékszem először mit hack-eltem, hogy stabil legyen. Gyári 10.6.0 DVD-ről raktam fel. Te milyen distrib.-et használsz? Van már nem hivatalos?"

    Safarinál nekem semmit nem kellett hackelnem…

    Az én rendszerem nem lett telepítve :D
    Egyszerűen kivettem a Mac Pro rendszerlemezét, beraktam egy firewire rack-be és egy Hackintos-os MSI Wind alól bemásoltam az akkor aktuális kext-eket és telepítettem a Chameleon-t. Aztán beraktam a gépbe és bebootoltam.
    Elsőre ment minden tovább, ahogy a Mac Pro-n abbahagytam. Azóta ezt a rendszert frissítgetem.

    Egyébként csináltam egy backup rendszert egy külső vinyóra azt ezzel a megoldással készítettem:
    http://www.insanelymac.com/forum/index.php?s=2a11c158c005bc75b2c04e6a5e721b65&showtopic=185097

    Nem hivatalos distrib biztos, hogy van, mert a Wind-hez töltöttem le (SnowyWind), gondolom egyéb nem hardverhez kötődő megoldások is készültek már.
  • throwthisaway
    #308
    "7 éve használok OSX-et "
    Ennyi idő alatt talán én is megszoknám az X sajátos mouse ballistics-ét.
    http://db.tidbits.com/article/8893

    "Nálam azért rendesen finomhangolva van a gép, egyrészt 1600-on jár a memória, másrészt optimalizált kernel..."
    Kísérleteztem én is, de mivel melózom a gépen, azt sem igazán tolerálom, ha mondjuk 160h/hiba arányt prrodukálna a túlhajtás.
    Másrészt ez felveti azt is, hogy esetleg custom kernel + kext-ek miatt "csal" az MB timer.
    Eldönthetné egy "genuine" Mac Pro tulaj tesztje.
    A CB chart-ja szerint a géped a 3.2-es 960-assal van egy kategóriában...

    "4,2 GHz-ig tudok felmenni a Zalman léghűtéssel... "
    Ez akkor egy jó szériának tűnik.
    Erről még annyi jutott eszembe, hogy esetleg korai szériás 920-as, és ott még nem volt lock-olva a QPI link rate, és annyira van állítva, mint a 960-asnál.

    (Ez már tényleg OFF:
    Mióta másodszorra raktam fel a SnowLeo-t borzasztó instabil lett: a Safari is képes kernel-halált előidézni. És nem emlékszem először mit hack-eltem, hogy stabil legyen. Gyári 10.6.0 DVD-ről raktam fel. Te milyen distrib.-et használsz? Van már nem hivatalos?)

  • Ulkesh
    #307
    "Nálam a dokkra kerül egy ikon egy alkalmazás (akkor is, ha több ablak lett minimze-olva)."

    Csak halkan jegyzem meg, hogy jobb gomb a futó alkalmazás ikonjára és a felugró menüben felsorolja a nyitott ablakokat, ott is ki lehet választani.

    "Jó de akkor jövök rá, hogy rossz helyre kattintottam, amikor eltünt a menü és egy ideje várom történjen már valami"

    Hát nem tudom, egész egyszerűen most láttam először ilyet mikor írtad, 7 éve használok OSX-et de még egyszer sem fordult elő, hogy ez gond lett volna.

    "Ugye, hogy mennyire nem triviális néhány számról messzemenő következtetést levonni? "

    Ezért írtam, hogy igazából a szintetikus tesztek engem sem érdekelnek.
    Ellenben mikor egy videókonvertálás, zip/rar tömörítés, Photoshop filter, Maya rendering stb. közel fel annyi idő alatt elkészül, az már kicsit beszédesebb.

    "i920 szintén /w 6Gb1333@1066, minden alapbeállításon hagyva."

    Nálam azért rendesen finomhangolva van a gép, egyrészt 1600-on jár a memória, másrészt optimalizált kernel és jó alaposan kiválogatott és letesztelt eszközmeghajtók és kernel extension-ök vannak illesztve a rendszerbe. Így ezt a teljesítményt beton stabil működéssel együtt tudom élvezni :D
    (Igazából 4,2 GHz-ig tudok felmenni a Zalman léghűtéssel instabilitás nélkül, 4,5 GHz-nél már előjönnek hibák és fagyások mert ahhoz már komolyabb feszültségemelés és hűtés kéne, annyit meg nem ér meg a dolog.)
  • throwthisaway
    #306
    "A minimize-olt ablakok szépen felsorakoznak alul az expose-n."
    Az Apple-nél is érezhették, hogy itt valami nem kerek: kipróbáltam, a SnowLeo-nál már javítottak rajta, ott nálam is úgy működik.
  • throwthisaway
    #305
    "A minimize-olt ablakok szépen felsorakoznak alul az expose-n."
    Nálam a dokkra kerül egy ikon egy alkalmazás (akkor is, ha több ablak lett minimze-olva).
    "Kivéve, ha nyitva van 20-30 ablak..."
    Igen, ezért lehet átméretezni.

    "Egyszerű, ha rossz helyre böksz, akkor nem kapsz visszajelzést..."
    Jó de akkor jövök rá, hogy rossz helyre kattintottam, amikor eltünt a menü és egy ideje várom történjen már valami és akkor kell rájönnöm, hogy nem azért tűnt el a menu, mert kiválasztottam valamit, hanem azért, mert nem sikerült.

    " sírógörcsöt tudnék kapni,"
    Erre pl. van feature a W7-ben már. De nekem tikkelne a szemem, ha mondjuk a VS2008-at a Win nem lenne hajlandó fullscreeen-re rakni.
    "Milyen gépen teszteltél? "
    i920 szintén /w 6Gb1333@1066, minden alapbeállításon hagyva. Én is többször mértem. Az alatt lévő chart-on is kb. ott szerepel atöbbi gép között ahol lennie kéne.
    Ugye, hogy mennyire nem triviális néhány számról messzemenő következtetést levonni? :)
  • Ulkesh
    #304
    Jut eszembe ráadásul ez most úgy lett mérve, hogy csak 6 GB RAM van a gépbe, mert a másik 3x2 GB-ot kölcsönadtam haveromnak, mivel az ő Corsair kit-je hibás lett.
    (Bár ennek talán csak az OpenGL tesztnél lehet jelentősége, de ha visszakapom, akkor meglesem, hogy lesz-e különbség.) :)
  • Ulkesh
    #303
    "- Meg van nyitva egy kupac alkalmazásom, egy kupac ablakkal.
    - Át akarok váltani az aktív alkalmazás ablakáról egy másik alkalmazás valamelyik ablakára.
    - Ehhez a következő döntési folyamatoknak kell lezajlani:"

    Nos én megnyomom az egeremen az expose-hoz rendelt gombot és kiválasztom a kívánt ablakot, két mozdulat.

    "Expose: lehet, hogy itt nem találom az ablakot, mert minimize-olva lett. "

    És ez miért is probléma?
    A minimize-olt ablakok szépen felsorakoznak alul az expose-n.

    Screenshoot

    "Windows (>=95):
    1. Rákattintok a taskbar-on az alkalmazásra."

    Kivéve, ha nyitva van 20-30 ablak és nem tudod, hogy mi micsoda a taskbar-on, mert még a feliratok sem férnek ki :D

    Windows 7-nél meg ugyanaz lesz a helyzet, mint OSX-en, mert ugyebár ott is csak az alkalmazás látszik a taskbar-on, a nyitott ablakok kiválasztásához rá kell bökni és kikeresni a felugró listából. Sok ablak esetén ez sem éppen kényelmes megoldás :D

    "véletlenül egy sub-menu, sub-menu-jében az elválasztó csíkra kattintok: eltűnik az egész menu, mintha kiválasztottam volna valamit, kezdhetem előlről.."

    Egyszerű, ha rossz helyre böksz, akkor nem kapsz visszajelzést (nem válik inverzzé a menüpont), ergo nem engeded fel az egérgombot, hanem továbbmozdulsz, míg eltalálod amit akarsz és ott engeded fel.

    "Az egy helyen átméretezhető ablak"

    Ez lehet, hogy zavar pár embert, engem nem. Egyszer beállítok egy ablakot és megjegyzi, többet nem inzultálom :D

    "A teljes képernyőre nagyított alkalmazás nem teljes képernyőn jelenik meg."

    Ma már nem nagyon van létjogosultsága a teljes képernyőnek, sírógörcsöt tudnék kapni, mikor azt látom, hogy Windows alatt a 24"-os kijelzőn is teljes képernyőre nyitja valaki a böngészőjét és a kép közepén csíkban ott a tartalom, két oldalt meg vakít a fehér senki földje.
    Nekem tökéletesen megfelel, hogy az ablak tartalma alapján nyitja max méretre az ablakot a rendszer.

    "Tiszta Linux feeling volt, amikor google-öznöm kellet, hogy hova rejtették a DVD író tool-t. (Teljesen logikus, hogy a Disk Utility-be kell rakni közvetlenül a format mellé"

    Ja kérem, nekem inkább egyszerűbb a Finder File menüjéből létrehozni egy burn foldert és egy kattintással kiírni a tartalmát.
    Lemezkép kiírására meg teljesen logikus, hogy a lemezkezelőben keressek eszközt, de nem vagyunk egyformák :)

    "Többet gondoltál bele a mondatba, mint amit jelent. (én pl. megnéztem volna, hogy fut-e valami aktív process, ami belejátszhat az eredménybe, nem bonyolult…"

    Ez egy teljes teszt volt, 4-5 alkalmazást, 2 tesztprogramot és több műveletet teszteltem, minden tesztet 5-ször végeztem el. Nem ex/has történt a mérés.

    "Ezek gyakorlatilag hibahatáron belüli eltérések. Magyarul te rosszul mértél (, de ez téged nem is zavar.)"

    Én inkább arra tippelnék, hogy mivel minden esetben ennyivel jobb eredmény született, hogy nálad van hiba.

    Milyen gépen teszteltél? Nekem 2,6 GHz-re állítva (200x13) ez jött ki:

    Valami nálad OSX alatt nagyon el van keverve.
    Most nincs fent natív Windows a gépen (csak VMWare alatt), így Win-es eredményt nem tudok mérni.

  • throwthisaway
    #302
    "Még FX5200-vel is megy a hardveres gyorsítás azon része ami az ablakkezelésért felel"
    Pontosan ezért írtam, hogy "inkább". De, látom te is vágod hogy az ablakkezelés azért korántsem fedi le a Quartz hardware-es feature-eit.
    Az exposé elég hamar letiltódott, amikor egy Radeon 9600/128Mb-még jónak számított. Képzelem mit alkot 32Mb-val.

    "Az előző hozzászólásodat tekintve nézzél még meg pár videót, mert amit eddig láttál kevés lehetett :D"
    Abban egyetértünk, hogy meglehetősen esztétikus az OSX. Nem is erről szólt az a mondat. De akkor leírom konkrétan, hogy mire gondoltam (ha érdekel, ha nem :) ):
    - Meg van nyitva egy kupac alkalmazásom, egy kupac ablakkal.
    - Át akarok váltani az aktív alkalmazás ablakáról egy másik alkalmazás valamelyik ablakára.
    - Ehhez a következő döntési folyamatoknak kell lezajlani:
    1. Végigtekintek a Dock-on, kiválogatom, hogy melyik alkalmazás fut és melyik van csak bedockolva.
    2. Rákattintok. Konstatálom, hogy még mindíg nem látom az alkalmazást, vagy nem azt az ablakot.
    3. Itt kétfelé ágazik a döntési folyamat:
    3.a. Expose: lehet, hogy itt nem találom az ablakot, mert minimize-olva lett.
    3.b. Emlékeimből felidézem, hogy vajon minimize-oltam-e az ablakot és elkezdem keresni a Dock azon részén ahol a minimázie-olt app.-ok ikonjai vannak.
    4. Megtalálom, rákattintok, előugrik. De nem ezt az ablakot kerestem.
    5. Mindegy mostmár helyben vagyok aktív az alkalmazás, elkezdhetem keresni a Window menüjében a Caption-ök alapján...
    -----------------------------------------
    Windows (>=95):
    1. Rákattintok a taskbar-on az alkalmazásra.

    És tulajdonképpen ilyen problémáim vannak tucatjával.
    - véletlenül egy sub-menu, sub-menu-jében az elválasztó csíkra kattintok: eltűnik az egész menu, mintha kiválasztottam volna valamit, kezdhetem előlről... :-/ (+Sikerült azonos méretűre gyártani a csíkot a menüpontokkal, hogy még nagyobb eséllyel kattinson az ember oda.)
    - Az egy helyen átméretezhető ablak, az köztudott flaw./mouse ballistic detto.
    - A teljes képernyőre nagyított alkalmazás nem teljes képernyőn jelenik meg.
    - Tiszta Linux feeling volt, amikor google-öznöm kellet, hogy hova rejtették a DVD író tool-t. (Teljesen logikus, hogy a Disk Utility-be kell rakni közvetlenül a format mellé. :) )
    A windows-nál megszokta az ember hogy, a kontextusból eredő gyakran használt funkciók ott vannak pár száz pixelre a kurzortól, gyakran több módon is elérhetően. Itt ez nyilvánvalóan nem volt szempont.
    - File dialog: szintén könnyen megszokja az ember, hogy win alatt, ahol fájlok megjelenhetnek ott mindent lehet csinálni velük, amit az explorerben is. (OSX: no way!)
    (- Az meg röhej, hogy az FC4 Express képes és egy szálon, ráadásul a UI thread-ben exportálni videot.)

    Nem nagy probléma egyik sem, de egy pici kis frusztrációt okoz minden minden ilyen kellemetlenség, amitől egy picit gyengébb munkát fogok végezni, egy picit kényelmetlenebbül érzem magam, és ez a nap végére összeadódik.

    "Bocsi, de azt nem várod el, hogy ki is javítsam a Windows-t, hogy ne legyen ennyivel lassabb?"
    Többet gondoltál bele a mondatba, mint amit jelent. (én pl. megnéztem volna, hogy fut-e valami aktív process, ami belejátszhat az eredménybe, nem bonyolult...) Amúgy nem is értem, hogy milyen logikai bukfencek árán sikerült eljutni ahhoz, hogy az MS a hibás.

    "Magasról teszek rá, hogy mit hív meg"
    Ezzel ugyanazt mondod, mint amire reagáltam.
    ("Nem érdekel, hogy nincs igazam, akkor is igazam van, ha nincs igazam.")
    Csak ezzel értéktelenné válik az a néhány szám, amire a véleményedet próbálod alapozni. Ezzel meg az álláspontod válik értelmetlenné.
    A kedvedért lefuttattam én is CB-et.
    (Hogyan fogalmazzam meg, hogy mennyire nem lepődtem meg az eredményeken.)



    Ezek gyakorlatilag hibahatáron belüli eltérések. Magyarul te rosszul mértél (, de ez téged nem is zavar.)




  • Ulkesh
    #301
    "nagyon gyors géped van ezt látom,nagyobbat már ki sem tudtál volna írni,csak azt nem értem a faluban valami versengés folyik nálatok?
    mit csinálsz te azon a gépen?"

    Grafikával és DTP-vel foglalkozom főleg.
    A 12 GB soknak tűnik, de mikor egy megnyitott Photoshop munkaállomány néha önmagában eléri a 6-8 GB-ot és még mellette nyitva van Illustrator, Indesign, Bridge, Acrobat meg egy csomó alapprogram (Mail, Safari, Adium, Forklift, iTunes, iWork stb.), akkor ez a minimum és néha még kevés is.

    "Már csak azért ,mert nekem amin van, sem tudom kihasználni ...sok egy kicsit!"

    Ez a te problémád :D

    Nekem meg ez is kevés néha, ha nem lenne a pénztárcámhoz képest olyan drága a 2 procis Mac Pro, akkor az lenne az asztal alatt és az talán már olyan gép ami minden esetben elegendő lenne :D
  • Ulkesh
    #300
    "Azért az ügyesen el lett hallgatva, hogy a G4-esen az Fx5200-vel a UI inkább szoftveresen van renderelve, nincs exposé sem. "

    Azt még ügyesebben elhallgattad, hogy ez ordas nagy hazugság :D
    - Még FX5200-vel is megy a hardveres gyorsítás azon része ami az ablakkezelésért felel
    - Az Expose még teljes hardveres támogatás nélkül is működik

    "Ez utóbbi meg különösen alávág a hatékony munkavégzésnek az OSX (korábbi verzióiból örökölt) amúgy is alaposan elcseszett alkalmazások/ablakok közötti váltogatás miatt. "

    Az előző hozzászólásodat tekintve nézzél még meg pár videót, mert amit eddig láttál kevés lehetett :D
    (élőben nem igen láttál még OSX-et, ez már kiderült).

    "Saját szubjektív véleményem az, hogy még az XP is köröket ver rá usability-ben bármelyik OSX verzióra."

    Így igaz, ez a te véleményed, ezt én tiszteletben is tartom. Maradj is csak meg az XP-nél, neked való :D

    "A Cinebench nem api-hívásokat benchmarkol, felesleges azt hazudni, hogy az os-eszi el a különbséget. "

    A Cinebench egy alkalmazásteszt, mégpedig a Cinema4D rendermotorjának a tesztje. Magasról teszek rá, hogy mit hív meg, ha azonos vason, azonos alkalmazásoknál a két rendszer között ekkora különbség van.

    "Szerintem Ulkesh is tudja/sejti ezt, csak kapott a babonájával összeegyeztethető számot, és ezért nem akart utánajárni, hogy mi lehet a VALÓDI oka."

    Bocsi, de azt nem várod el, hogy ki is javítsam a Windows-t, hogy ne legyen ennyivel lassabb?
    Szállj már le a földre :D
  • throwthisaway
    #299
    "ez vmiféle univerzális törvény?"
    A világegyetem összes lakott bolygójáról nincs információm... :)
    Na jó: profi zenész Fruity Loops-szal/Fast Trackerrel is profi zenész.
  • Justil
    #298
    "Profi zenész amúgy nyilván ProTools-t használ"

    ez vmiféle univerzális törvény? :)
  • throwthisaway
    #297
    Azért az ügyesen el lett hallgatva, hogy a G4-esen az Fx5200-vel a UI inkább szoftveresen van renderelve, nincs exposé sem. Ez utóbbi meg különösen alávág a hatékony munkavégzésnek az OSX (korábbi verzióiból örökölt) amúgy is alaposan elcseszett alkalmazások/ablakok közötti váltogatás miatt. Az egy ordas nagy mítosz/hazugság hogy objektíven mérve felhasználóbarátabb lenne az OSX. Saját szubjektív véleményem az, hogy még az XP is köröket ver rá usability-ben bármelyik OSX verzióra. Sőt az is csúsztatás, hogy a zenészek azért használnak Mac-et, mert mérhetően jobb lenne használhatóság szempontjából. Sokkal valószínűbb, hogy történelmi okai vannak (mint a DTP-nél) is. Ha eddig a melójához Mac-et használt ugyan mi a rákért térne át bármilyen más OS-re, hiszen ismeri azt már kívül-belül, annak minden nyűgével-bajával. Költségben valószínűleg mérhetően több lenne az átszokással/az új rendszer szopásaival elcseszett idő.
    Profi zenész amúgy nyilván ProTools-t használ, azt meg ugyanúgy használhatná PC-n, nem sok köze van az OS-hez.
    A Mac-et szokta meg/arra van összelőve as stúdió azért azt használja.
    Azt meg nem is értem hogy jön ide a Mac beépitett hangkártyája...

    A Cinebench nem api-hívásokat benchmarkol, felesleges azt hazudni, hogy az os-eszi el a különbséget. Szerintem Ulkesh is tudja/sejti ezt, csak kapott a babonájával összeegyeztethető számot, és ezért nem akart utánajárni, hogy mi lehet a VALÓDI oka.
  • [HUN]FaTaL
    #296
    "mondok pár példát: nem megy az xp-ről a win7-re való migráció,"

    És ki nem szarja le? Két verziót sosem lehetett direktben upgradelni...

    98ról sem tudtál frissíteni XPre, se NTről XPre, csakis 2król.. Ahogy 2k-ról sem lehetett migrálni Vistara, valamint 95-ről sem ME-re. Mi a picsa ebben az újdonság?
  • SityiSXT
    #295
    Hagyd, vitatkozni csak azzal lehet, akinek az IQ-ja több, mint a fehérbor ideális tálalási hőmérséklete. Ő az SG Rigoletto-ja. Ami viszont szomorú, hogy Nagy Szakinak hiszi magát, pedig...
  • sathinel
    #294
    Oh és mit fognak megtudni rólad? Mikor mész ki kapálni? Mennyi pálinkát iszol netezés előtt? Vagy netán tenorista vagy?

    Mozis lehet hogy több millió felhasználó minden adatát átnézni. Valsz fél amerikát az MS foglalkoztatja hogy a világ minden részén lévő pc-ken folyamatosan megfigyeljék mit csinálnak az emberek.....

    X akták forgatókönyvírója vagy vagy csak nagyon nem vagy tisztában mit jelentene minden pc megfigyelése. Az NSA aminek van rendesen pénze sem képpes minden amerikába be és kilépő adatot feldolgozni és abból értelmesen kiválogatni a nekik megfelelő infót, de valsz az MS sokkal jobb és símán megy nekik.

    Vegyünk egy átlag felhasználót 300 gigás winyóval. ÉS vegyünk csak 10 milla embert. Megnézném mennyire lehetne ezeket tényleg átnézni. Főleg hogy pl magyarországot nézzük valsz minden ms programozó tud magyarul is hogy megértse mit írtál a dokumentumaidba, mit chat-elsz másokkal......

    Ha tényleg értessz az informatikához akkor ez eddig hogy nem szúrta a szemed? Vagy ha te sokkal jobban értessz ezekhez elmondhatnád hogy miként, és hogy figyelnél meg ennyi gépet, és néznéd át a tartalmát. Ja és minden folyamatosan változik hisz használjuk a netet. Hordozható winyókról, usb eszközökről nem is beszéltem még.
  • item
    #293
    Ha megengeditek,hozzászólnék a PC-s audiózáshoz. Van itt mellettem egy saját magam által összerakott munkaállomás,minőségi hardware elemekből rendesen összeválogatva akár csak egy mac. Az imént emlitett gépben kimondottan audió jelek feldolgozására,és szerkesztésére illetve audiophile zenei file-ok lejátszására alkalmas profi minőségű kártyák üldögélnek.

    Az emlitett két kártya a következő:

    Audiotrak Prodigy HD2
    Prodigy HD2 shows the latest technology in high end audio playback for audiophile users.

    Features
    PCI audio interface based on VIA VT1721 (Envy24HT-S)
    PCI card supplied with standard and low profile metal bracket
    24 bit / 192kHz playback (analog & digital)
    24 bit / 96kHz recording
    high quality AKM AK4396 120dB(a) S/N ratio DA converter for extremly high quality 2 channel audio playback via RCA output connectors (5Hz - 40kHz frequency response)
    triple OpAmp design for audio output with three high quality Fairchild NE5532 OpAmps on separate sockets (can be exchanged for tuning & customization)
    headphone output with 1/8" connector routed via JRC4580 dual OpAmp
    analog line input with 1/8" connector via AKM AK5353/7 102dB(a) S/N ratio AD converter (20Hz - 40kHz frequency response)
    optical S/PDIF digital output following IEC-958C standard, can be used for stereo audio playback (PCM) and multichannel streams from such sources (AC-3 or DTS data)
    EWDM driver based on ESI technology for all current Windows Versions

    ASUS Xonar Essence STX

    Specifications

    Processor/ Interface / Dimensions
    Audio Processor: ASUS AV100 (Max. 24bit/192Khz)
    24bit DAC : TI Burr-Brown PCM1792A (127SNR)
    Bus Compatibility: PCI Express X1
    Card Dimensions: Approx. 168*107mm (W*L, PCB Board)

    Audio Performance
    Signal to Noise Ratio (A-Weighted): 124dB for Front out, 117 for 600ohm HP out, 118 for Input
    THD+N at 1Khz: Front-Out: 0.0003% (-110dB), Headphone-out: 0.001%(100dB), Line-in: 0.0002% (-113dB)
    Frequency Response: <10Hz to 90-Khz (-3.5dB)
    Analog Playback/Recording Resolution: 24bit/192Khz
    S/PDIF Digital Output: 24/bit/192khz
    Headphone Impedance: Optimized for 32~600Ω

    I/O Ports
    Analog Output Jack: RCA Jack: *2 (Front R/ Front L), 6.30mm Jack*1 (Headphone out), 6.30mm Jack*1 (Mic/Line-In)
    Digital S/PDIF Output: Coaxial/ Toslink Combo
    Aux In: Aux-in 4 Pin Header
    Front Panel: HD audio and AC’97 Compatible

    Features
    Dolby Tech: Dolby® Digital Live, Dolby Headphone, Dolby Virtual Speaker, Dolby Pro-Logic II
    DS3D GX 2.5: Direct sound 3D Hardware for Windows Vista and XP
    VocalFX for online Gaming and chatting, Smart Volume, Acoustic Echo Cancelation, Karaoke Functions
    And Flex Bass.
    ASIO 2.0: 44.1K,48K/96K/192KHz@16/24 bit

    Ennyit a PC-s zeneszerkesztésről digitalizálásról,lejátszásról.

    Ettől függetlenül,ha minden jólmegy akkor egy zsír új Mac-Mini fog üzembe állni a munkaállomás mellett,mert vannak olyan programjaim amik OSX alatt jobb teljesítményel rendelkeznek. Amúgy a mac-nél az esetek többségében ha nem minden alkalommal külső usb-s vagy fire-wire audiókártyákat alkalmaznak. A gyárilag benne ülő audiohardver nem alkalmas komolyabb zenélésre/szerkesztésre.

    Uff.
  • Justil
    #288
    hol marad a foto?:)
  • Justil
    #287
    Ableton Live, hogy csak egyet mondjak a profibb DAW-ok közül (én ezt ismerem, használom) simán támogat 8 magot. Miért is lenne akkor felesleges a 8-as HT-s i7?

    12G ram meg, ha ram-ban tárolsz hosszú, 24bites hangmintákat adott esetben, meg van pár virtuális hangszer ami komoly mennyiségű cumót tölt be a ramba.

    én elvagyok, zenélgetek 4 gigával, és nincsen gondom, de van aki nálam jóval komplexebb projectekben dolgozik, plusz ha szeret valaki erősen multitaskolni, és közben minden mást is futtat, annak azért hasznos lehet a 8G. 12 tényleg felesleges szerintem, de hogy parasztvakítás -e, azt nem tudom, soha nem volt alattam se 8 se 12 giga ram, így nem tudom, mekkora a különbség :)
  • Inquisitor
    #286
    Miért is lenne az? Egy kis bitrátás, pár csatornás, fél órás rádióadás audió renderingje egy kétmagos procin 22 perc. Ha hosszabb adást veszünk, rengeteg csatornával és valami magas bitrattel, a világ összes prociereje se elég ... amikor 15x kell újracsinálni mert nem 100%-os, akkor pláne. Gyakorlatilag minden normális videó, audió, grafikus és 3D professziónális szoftver profitál ezekből, nem különben azok akik ezekből élnek meg.
  • jaspercry
    #285
    persze igazábol itt arra fiukára gondolok akinek 2db Nalem icor7 4magos 3.6ghz-en fut 12Grammal,mert ez pénzkidobás parasztvakítással....
  • jaspercry
    #284
    ÉS PEDIG?
    Hangstúdióban elég a sima 4 magos,márpedig pontosan mire gondolsz?
    mert hobbybol Maya-zol,azt megértem,csak hobbyra ennyi pénzt kidobni az ablakon? (azt meglrtem a valaki Tv vagy rádióban szerkeszti a műsorokat oda kell hardware,de otthon
    Ismerek programozót(nem kell nagy gép neki)
    Ismerek 2 hangstudiót 4 magason vígan szerkeszt oriási,szuperminőségü hangmintákkal 64csatornán nem panaszkodott még a core2 6600 quad-jára ....
    ???? mire????
  • Inquisitor
    #283
    "Nem mindegy, hogy te blindre megveszed 8 különböző gyártó 10 termékét és belezsúfolod egy zajos dobozba, vagy egy gyártó komoly tervezés alapján válogatja össze az alkatrészeket és egy helyen gyártják le agy adott konfigurációban."

    Mindig is mondtam, hogy jó gyártó a Foxconn. ;)
  • Justil
    #282
    ha lett volna pénzem, én is i7-et veszek, nem C2Q-t és hát ramból meg végülis elég lett volna a 6G a 12 helyett, de a 12 is kényelmes tud lenni, ha az ember sok memória igényes alkalmazást futtatna párhuzamosan...
  • Justil
    #281
    XD

    egy 3,8-ra felhúzott i7-et és 12G ramot nem olyan nehéz kihasználni, ha nem játékokban, meg netezésben, hd filmezésben gondolkodsz csak...
  • jaspercry
    #280
    A 278-AS VÁLSZOM "LAKATI"-NAK MENT ELŐRE IS BOCCS!
  • jaspercry
    #279
    Te figyu,hagyd a parasztvakítást légyszives!
    nagyon gyors géped van ezt látom,nagyobbat már ki sem tudtál volna írni,csak azt nem értem a faluban valami versengés folyik nálatok?
    mit csinálsz te azon a gépen?
    "verset írsz"
    Már csak azért ,mert nekem amin van, sem tudom kihasználni ...sok egy kicsit!
    ??????
  • jaspercry
    #278
    "ezt a windows 7 gecit pedig még nem láttam 45 másodpercen belül felbútolni, még 4 giga ramos 4 magos gépen SEM, a legújabb satás winyóval SEM."
    Nekem kb 15-17mp a boot,az xp -hez képest kb 10-15% gyorsobb legalábbis a játékok futtatásánál
    Igaz a programok nagy százaléka 32bit-es,így 64oprendszeren okozhat némi meglepetéseket,én ezért is telepítettem 32bit-est,persze ha 4 giga ramod miadt szívsz ,azt csak sajnálom,ugye azt nem látja a 32bit alatt!
    Így csak 32bites Xp-t tudom összehasonlítani a 32bites Win7tel!!!
    Van külömbség! A WIN7 javára......
  • SityiSXT
    #277
    Ja, és még valami: a hozzánk javításra kerülő gépeknél ha Win7 van fenn, az eddig kizárólag hardware problémák miatt került ide, míg WinXP-nél döntő többségében az OS zakkant meg. Persze kicsi falu Reykjavík... ;)
  • nimrod515
    #276
    Van egy hiteles foto Flang3r, Lakati, vantulok-rol, megprobalom eloasni... turelem gyerekek
  • SityiSXT
    #275
    Jah, csak hogy tisztába tegyem a dolgokat:
    - a Catalystnak a WDDM 1.1 miatt kellett mennie (Vistában ugye 1.0), de a frissítés után természetesen felküldtem a legfrissebb Catalystot
    - a Win7-ben nincs levelezőprogram alapból, emiatt szólt, hogy inkább rakjak fel valami mást
    És a szaksajtó szerint (talán a PCW-n olvastam) ez az első Windows, ahol nyugodtan lehet frissíteni meglévő rendszert, mert kicsi a valószínűsége a galibának.
  • SityiSXT
    #274
    A Microsoft sose titkolta, hogy XP-ről nem lehet Win7-re frissíteni. Vistáról már lehet, és bár adódhatnak problémák, mint azt az általad linkelt cikkben taglalják, azért nem fordul elő mindenkinél. Nálam pl. úgy ment, hogy még Vista alatt beraktam a Win7 lemezt, elindítottam a telepítőt, szólt, hogy a Catalyst drivereket szedjem le, illetve a Windows Mail helyett telepítsek előbb Live Mail-t ha meg akarom tartani a levelezésemet, megtettem mindkettőt, majd pár óra szöszölés után kész is volt (éjszaka csináltam, amikor aludtam, így nem tudom, konkrétan mennyi idő volt). Sima, biztonságos, száraz érzés volt...
  • nimrod515
    #273
    A gyengebbek kedveert Lakati=Flang3r, vantulok stb stb stb .... szanalmas kis csotany :)
  • sathinel
    #272
    "Beteszem a legújabb ubuntu telepítőt és lám: az összes XP-s dokumentumomat, hátteremet, stb.. migrálja és beleintegrálja a rendszerbe, 10 perc leforgása alatt, pedig nem is MájKÉMszaft program"

    ubuntu nekem is tetszik de win 7-re még mindíg nem mondtál progit ami nem működne és ms program. Az hogy doksik háttér migrálva az nagyon nagy dolog. Ha normálisan rendezett könyvtárad van akkor kb 1 perc és minden beállítva. Dokumentumot meg normális munkát saját mappákban csinál az ember nem a win user mappádba remélem mert ez sokat elmond mennyit értessz hozzá. És főleg nem ugyanazon a partíción ha már fontos az adat.

    Előző oprendszerről frissítés meg nem túl korrekt Inkább új telepítés átlag usernek. Akinek meg nagyon kell és nem ért hozzá beszéljen olyannal aki ért vagy fizessen. Ez linux alatt is így megy. Ha noob az ember hozzá és valami nem megy rendesen akkor lehet szakembert keresni. Igaz linux-oknál ez már régóta így megy.
  • Ulkesh
    #271
    "beteszem a legújabb ubuntu telepítőt és lám: az összes XP-s dokumentumomat, hátteremet, stb.. migrálja és beleintegrálja a rendszerbe, 10 perc leforgása alatt, pedig nem is MájKÉMszaft program.."

    Ez persze nem igaz, de jól hangzik :D

    Kezdve, hogy az NTFS formátumra partícionált XP-s rendszeredre az életben nem fog telepedni Ubuntu, a fent lévő alkalmazásokat, beállításokat egyebeket meg aztán végkép nagy ívben lesz@rja, nemhogy migrálná :D
    Kevésbé blőd dolgot nem tudtál volna kitalálni :D
  • Ulkesh
    #269
    "kompatibilitási problémák nem a hardverekkel lépnek fel, hanem a SAJÁT MICROFOSTOS szoftvereikkel"

    Konkrétan mire gondolsz? Mondj példát, mert így eléggé hiteltelen vagy.
  • 00 Blue 00
    #267
    És itt a PONT.
  • Ulkesh
    #266
    "az XP mellett igenis kiállok"

    Informatikusként éppen hogy a 10 éves, bőven elavult XP-t kéne végre temetned.

    "újabb kompatibilitási problémák lépnek fel a win7 kapcsán"

    Én főleg OSX user vagyok és azt favorizálom, de azt nekem is el kell ismernem, hogy a Windows 7 elég jól meg lett csinálva, vannak még problémái az erőforráskezeléssel, de inkompatibilitási problémák csak az olyan régi hardverekkel van, amikre már Vistás drivereket sem készített a gyártója. Ez viszont nem a MS sara és eléggé primitív megnyilvánulás, ha ezért őket hibáztatod. Szoftverek esetén meg még nem találkoztam olyan fontos alkalmazással ami ne ment volna Win7 alatt, az ilyen-olyan freeware fércmunkáknak meg vagy lesz javítása, vagy keres helyettük mást az ember.

    "informatikusként újabb 10 évig kell majd tanulnom a win7 fa*szságait"

    Hát, ha neked az XP-hez 10 év kellett, hogy kiismerd, akkor ne igen tartsad magad informatikusnak, max. lelkes felhasználónak, aki képtelen megtanulni valami mást, mint amit már ismer.
  • Justil
    #264
    tetszik vagy sem, nálad nagyobb, ostobább és trollabb barmot 2000 óta nem láttunk...