83
  • BlackRose
    #43
    Ha hiszed ha nem én az elmúlt mondjuk 5 évben kb. 150-200 könyvet olvastam el képernyőről (és egy részét még csan nem is TFT-ről mert ugye 5 évvel ezelőtt bár ami a Desktopot illeti még a CRT volt a király)... egy részét laptop-ról egy részét viszont desktopon. Egy nagy része .PDF volt nem is klasszikus ekönyv.

    Szóval ha olvasni akarsz akkor nem az a gond, hogy miről olvasol hanem, hogy legyen mit olvasni. A Kindle jó dolog, de nélküle is lehet. És én még megnézném Ray Kurzweil legujabb játékát Blio-t.
  • passatgt
    #42
    hát a sima tft-met is bámulom néha órákig, és nem folyott még ki a szemem:D
    könyvek meg újságok tuti lesznek mire kijön, üzemidő meg jó, de könyvezéshez valóban kevés
  • Ferrer
    #41
    De az a 64 giga SSD, ami sokkal gyorsabb és biztonságosabb, mint a merevlemezek.
  • Ruley
    #40
    Azt nem egészen értem hogy az e-könyv olvasó funkcióval minek küzdenek, se olyan üzemideje nincs mint az e-papír alapúaknak, se olyan kínálata, (az amazon ott lépéselőnyben van), se alkalmas mérete, (még a legtöbb rendes könyvnél is szélesebb és hosszabb), na meg persze olyan képernyője se amitől nem folyik ki a szemed 1-2 óra után.
  • portable
    #39
    számomra is csalódás...
    nincs multitask
    legdrágábban 64giga hely van?!(kevés)
    Nem tünik jobbnak mint az iphone

    ennyi zséből már valami komoly laptopot vennék inkább
  • RoyalPredator
    #38
    Kezdjük ott, hogy egy ennyire erős cég, ami number 1, miért baszakodnak az "i"-előtaggal? Ez önmagában gerinctelenség, mert az Apple imázsát használják ki.
    Egyébként, maga a termék részben nekem is csalódás, de ha figyelembe vesszük, hogy ez egy iPad, nem egy iPhone, akkor mégis mi a francnak akarnánk vele telefonálni vagy videoteleofnálni? A hangrgzítést és szabad zenehallgatást azért még megértem valahol, de a multitaskinget nem, mivel egy olvasásos-keresős munka alkalmával a gépemen is sok böngészőfül dolgozik 1szerre...
    Most bakot lőtt az Apple.
  • drzen
    #37
    Hát nekem nagyon úgy tűnik, hogy észrevették. Ezért van a fika. Szépen le is írtad miért lesz bukás.
    Hozzáteszem az a termék amin az Apple közösség napokon át azon pörög, hogy mire fogja tulajdonképpen ezt használni, az szar. Forradalom mi? Csak nem most, hanem később. Ne viccelj már. Ez olyan mint a gólhelyzet. Az gól? Nem. Akkor?
  • Justil
    #36
    miért, talán nincs a számítógépek 99%-án flash telepitve?
  • passatgt
    #35
    ha weboldalon flash a menü, és nincs megoldva, hogy flash nélkül is menjen, a webfejlesztőt megfejelem:D
  • kvp
    #34
    Ez egy szep nagy ipod touch. Weboldalakat nezni nem lehet vele, mert nincs benne rendes flash, ami sok weboldalon a menuket, a videokat es a galleriakat kezeli. Telefonalni sem lehet vele, mert mikrofon es/vagy headset nelkul nehez. Videotelefonalni sem lehet vele, mert kamerat nem raktak ra. Dolgozni nem jo, mert ahhoz kell a tobb program futtatasanak lehetosege (pl. szovegszerkeszto, tablazatkezelo, email kliens egyszerre).

    Ennek a keszuleknek az egyetlen haszna az itunes-rol beszerzett zenek, videok es digitalis konyvek megjelenitese. A legtobb apple vasarlonak ez boven eleg, sot meg tul nagy tudas is. Ok azok akik csak akkor tudnak egy webes hiroldalt megnezni, ha 99 centert le lehet tolteni az itunes-rol.
  • z99999
    #33
    még a seggemet se törölném ki vele.
  • Sanyix
    #32
    [applefanakinemsznobegyébként]nem tetszik az ipad? biztos csórók vagyok, és csak irigykedtek mert nektek soha nem lesz ilyen![/applefanakinemsznobegyébként]

  • Julius Caesar
    #31
    Bukóvári...

    endrev: szóval szar, ezért reménykedsz hogy jön egy imactabletmacitabletpadi. Fanboy rulez. Nem értem minek kell isteníteni applet, nem mondom, hogy szar cuccokat csinál, de a szememben nem több presztízs terméknél. Sok olyan cuccuk van, ami pótolható kevesebb pénzért.
  • acdc
    #30
    Mar regota van teljes erteku oprendszerrel osx-el,de nem az apple gyartja

    http://www.axiotron.com/index.php?id=home

    szoval ez nagy visszalepes volt de mindjuk a bukasban nem hiszek,mert az embereknek mindegy mit csak vegyenek valamit fokent nyugaton usarol nem is beszelve,hany fajta automarka megel holott vannak jok es gagyik is,olcsok es dragak van svajci ora,japan,de soknak meg kinai vagy orosz kell szoval mindegy mi az csak legyen valami ez a "siker titka" kinek fekete kocsi kell kinek feher kinek osx kinek win,kinek linux,kinek sony playstatin,kinek,xbox,kinek ati,kinek nvidia,kinek amd,kinek intel,kinek sony kinek lg kinek wii mindegy mindegy mindegy ugy is aki amit vesz aszt hiszi az a jobb kozben nem igy van...........es az is mindegy,hogy van e flash tamogatas az iphoneban vagy nincs legfejebb x millio $ profit helyett csak x
  • Tetsuo
    #29
    jah, nagyon durva. a picasa el kezdte feltolteni a kepeimet.. meg ilyenek.
    alapbol adatbazist kreal mind1ik szoftvere es errol kommunikal a net fele.
  • readswift
    #28
    sokkal több, ráadásul pont ilyen kell nekik, amitől a sarki hentes is hip hop elitista lesz.
  • Doktor Kotász
    #27
    Nem tűnt fel senkinek, hogy ez egy olyan nagyra nőtt Iphone, amivel nem lehet telefonálni, azaz egy túlméretezett IPod Touch?

    Milyen falls marketingduma ezt a szart forradalminak nevezni! :-D
    Ha ez nem lesz totális piaci bukta, akkor több a hülye, mint gondoltam...
  • hdo
    #26
    Már vagy 20 éve nem fogtak mellé, már vártam olyan apple terméket ami már az elejétől fogva bukásra van ítélve! xD

    Szvsz asztali PC-n kívül egyik termékük se elég jó (értsd: pocsék ár/feature).
  • bigjoe
    #25
    Bocsásson meg a világ, de ez egy szar.
    - Kamera mikrofon nélkül nincs skype.
    - E-bookhoz meg túl rövid az üzemideje illetve az Iphoneomhoz sem találtam olyan ebook olvasót amivel tudom nézegetni a meglévő könyveimet.
    - Ha az Iphone levelező programja van rajta akkor nem igazán lehet csatolásokat kezelni rendesen.
    - Multitasking.. No comment.
    - Ogg, Flac, No comment.

    Ha innovatív miért nem amoled és miért nem 20+ óra az üzem idő..

    Szomorú, mert az OSX az nagyon tetszik, mert unix alapú és stabil. Reméltem, hogy kihoznak egy tablet pc-t a fenti tudással.
  • hdo
    #24
    És ezt nem is vonom kétségbe, ékes bizonyítéka hogy a megrágott alma logójával még a szart is el lehet adni nyereségesen, és ez az új ... izé ... erősen próbára fogja tenni ezt! xD
  • Hegi90
    #23
    Az apple mindig arról volt híres, hogy jobb volt a marketingje, mint ami a termék ára mögötti érték :)

    Épp úgy, ahogy a bestsellerek sem azt jelentik, hogy a "a legjobb könyv", hanem azt, hogy a "legjobban eladott könyv"
  • hdo
    #22
    Telefonnal is jócskán leelőzte az összes többi gyártó mégis befutott az iPhone!
  • willcox
    #21
    Az ájfon már évek óta a polcon van, mégsem oldották meg. Miről beszélsz?
  • willcox
    #20
    Androiddal? Guglimániás vagy? A guglinak csak a keresője jó, minden más tiltva van nálam. Az én dolgaimban ne kotorásszon ez a mindenről tudni akaró cég és a megbízói.
  • willcox
    #19
    Olyan termékkel ne érvelj, ami csak az álmaidban szerepel.
  • willcox
    #18
    Nekem ingyen sem kéne. Használhatatlan, semmire sem jó gagyi.
  • willcox
    #17
    Az összes apple fan évek óta azzal védekezik, hogy ha valami hiányzik a termékből, az tulajdonképpen még jó is, mert úgysem kéne semmire. Aztán ha a 2.0 vagy 3.0 termékbe bekerül, akkor meg verik a mellüket, hogy micsoda csodálatos dolog, hogy van benne. Az én netbookom 1 kg, vagyis 30 dekával nehezebb csak, mint ez a szutyok, viszont nagyságrenddel többet tud. Ha neked 1 kg sok, akkor a 0.7 kg is sok, és javaslom, hogy erősödj egy kicsit, mert még egy kg kenyeret sem fogsz tudni hazavinni. LOL!
  • Lakati
    #16
    pffff.. webcamera és főleg mikrofon (!!) nélkül fabatkát sem ér az egész kóceráj, mivel már az 5 évvel ezelőtti telókon is alap ma már hogy videofonálok valós időben Skype-pal vagy más rendszerrel... jöhetnek ide akármilyen multitaccsal ha ennyit se tud akkor megtarthatják és gyönyörködhetnek benne...
  • readswift
    #15
    Fele ennyiért, plusz piros sapka, hogy tudjál vele villogni a majálison , ugye Gino? De ennyié , úgy hogy még a biztonság se jó.....
  • Justil
    #14
    pff, ha ingyen adnák, talán elfogadnám, de akkor is csak azért, hogy túladhassak rajta némi kp-ért. apple termékért pézt nem adnék...
  • DjDano
    #13
    Fele ennyiért talán kéne...
  • Tetsuo
    #12
    Viszont ezzel nem fognak megtermelni semmilyen koltseget, ugyanis ez bukas.
    Amennyit olnek a marketingbe, annyi jon vissza.. kb.
    Ez az eszkoz szarra sem valo.
  • Tetsuo
    #11
    LOL de mire hasznalnad?
  • NEXUS6
    #10
    Egyelőre a tabletPC 2000-es bemutatása óta sem történt gyak semmi (10 év!). Minimális a felvevő piaca az ilyen termékeknek.

    A képernyő mint közvetlen beviteli eszköz sok mindenre nem alkalmas, nem hatékony, nem kényelmes. Persze 1-2 dologhoz meg igen.
    Jópofa dolog, de ahhoz képest viszont az ilyen eszközök drágák!
  • CybeRick
    #9
    Csak kérdéses hogy erre van-e, lesz-e igény? Amire te gondolsz arra lenne. Azonban mire kijön vele az Apple, már lehet beelőzi az összes többi gyártó. És nem biztos hogy az iPad-el szerzett negatív hírnév jót tesz majd a "TabletMac"-nek.
  • endrev
    #8
    Hihetetlen, hogy mennyien nem veszik észre: EZ NEM TABLETMAC. Ez egy előzetes, köztes fázis!

    Gondolkozzunk már üzleti fejjel! Az Apple kidobta az iPad-et a TabletMac előtt, két okból:
    1. tapasztalatokat szereznek a visszajelzések alapján ahhoz, hogy egy tökéletes TabletMac-et alkossanak.
    2. még ki is termelik a TabletMac fejlesztésének költségeit.

    Mi a túróért védték volna le a TabletMac-et, hogy azután az iPad-et használják, ha nem azért, mert a TabletMac MÉG CSAK MOST JÖN, 1-2 éven belül? ;)

    Ez nem TabletMac. Egy kisebb tömeg keveri össze a szezont a fazonnal. Ha ez TabletMac lenne, akkor a prezentációban Steve Jobs nem az Iphone és a Macbook KÖZÉ, hanem a Macbook-on TÚLRA pozicionálta volna a terméket.

    A Macbook-on túlra a TabletMac való.
  • Ferrer
    #7
    Szerintem a flash maga nem annyira lényeges, csak a flash videó. Mert flash játékkal, amihez billentyűzet meg egér is kell, nyilván nem tudnál játszani..
    De OSX-szel lenne ez jó, ez így kalap szart se ér, ahogy az iphone se jailbreak nélkül.

    Amúgy amikor először meghallottam az iPadot, nekem ez ugrott be :)
  • Narxis
    #6
    Nem, nem az.
  • Narxis
    #5
    Azt megoldják mire a boltok polcaira kerül.
  • karajjj
    #4
    a flash-sel is gondban van, mint az iPhone, szóval ennyit netezésről is...