60
Torkos Csütörtök 2010 Február 18.
  • shaba23 #60
    Nekünk nagyon jól sikerült a Vadaspark Vendéglőben. Vargánya krémleves pirított pisztáciával, aztán vaddisznó comb zsemlegombóccal vadas mártással, végül somlói. Itt vannak a legjobb pincérek szerintem, nagy volt a nyüzsgés, végig teltház volt mégis figyelmesek, türelmesek voltak. Volt étel, amiről lebeszélt, mivel "éhes ember nem rendel fácánt, mert nem lakik jól vele" és amit ajánlott (pl az én vaddisznómat) az nagyon ízlett.

    Egy bibi volt csak, hogy az egyik asztalnál ült egy 8 fős csapat, és abból két paraszt mindenképpen úgy érezte, hogy rá kell gyújtania. Később az egyik a vadhús mellé sültkrumplit kért ketchuppal, szóval sokat nem lehett várni tőlük...Tipikusan az "ma óccsó a kaja, menjünk étterembe a meki helyett"
  • Dzsini
    #59
    No, ki hogy töltötte a tegnapot?
  • angelslie
    #58
    Most mi is a probléma? Pécsen is van egy csomó..
  • Breki33
    #57
    Frankó eddig szinte minden évben voltam és idén egy megyeszékhelyen nincs senki egyetlen étterem se grrrrrrrrrrr
  • Dzsini
    #56
    nem vagyok native szegedi, csak egyetemista :) menj át a Szeged connection topicba, ott biztosan tudnak neked jókat ajánlani!
  • Willenbrock
    #55
    Ja az nincs a listán,akkor jó még a Café Tisza a Novotel alatt.
  • Willenbrock
    #54
    Alabárdos étterem,Hősök kapujától 10 perc séta.
  • shaba23 #53
    Szegeden tudsz ajánlani valami jó helyet? Megyünk nyáron hajós/horgászós 1-2 hétre szeged környékére:)
  • shaba23 #52
    nem tudom...legutóbb mikor voltam, a bort választottam ki, aztán a pincért kérdeztem, hogy mit ajánl hozzá:)
    De mindenképpen valami vadétel.
  • Kandurex
    #51
    1x -2x ettem talán, házhoz is visznek, egynek elmegy, de a várétterem ismertebb és jobb is.
  • Dzsini
    #50
    a másik kisvárdai (Novák) nem ismerős? nincs weboldaluk...
  • Dzsini
    #49
    nekik se sikerült a Cordon Bleu-t leírni helyesen :D ez a másik, amit mindig megnézek - de jó kis felhozatal, tudnék onnan is választani.
  • Kandurex
    #48
    Egész jó - "nagy" választék, az árak se vészesek, mint a lentebb írt vadasparkosba. Szívesebben mennék ide, mint az enyémbe :(
  • Dzsini
    #47
    Szeged, Gödör - normális árak, és van pár olyasmi, ami tetszik :) (halászcsárdát nem akartunk, a többi meg csúnyán drága)
  • Kandurex
    #46
    te hol kajálsz?

    Én a Várétterembe
  • Dzsini
    #45
    féláron számolva egész normálisak azok árak - mondjuk a tökfőzelék tükörtojással 900-ért kicsit durva :)
    (mindig meg szoktam nézni, hogy mit tudnak vegetáriánusoknak ajánlani - nagyon kevés az az étterem, ami a rántottgomba-rántottsajt-főzelék háromszögből ki tud lépni)
  • Kandurex
    #44
    hm...így átnézve az étlapot elég...hm..különleges ételek vannak,...aranyárban :/
  • Dzsini
    #43
    péntek este felkerült a lista, ma elmentem lefoglalni egy asztalt :)

    nagyon megritkult a lista, rengeteg régi résztvevőt kizártak / nem jelentkeztek - nem szabad külön menüt adni aznapra :)
    (Szegeden 12 étterem összesen)
  • Kandurex
    #42
    és mit fogsz enni?
  • shaba23 #41
    Már publikus az étteremlista!
    És megvan az idei

    kiválasztott is :)
  • MerlinW
    #40
    Ajánlom a Jekyl&Hyde pub/éttermet a 7.ker Hársfautca 41-ben. Isteni kaják vannak, nagy adagban, jó áron.
  • MerlinW
    #39
    A normál éttermekben természetes ha megkéred, csomagolják be a maradékot. A "top" éttermekben a felszolgáló ajánlja fel, hogy becsomagolja neked.

    Magyarul:
    - Nem szégyen ilyet kérni
    - Az ételt nem dobunk ki #1: Ha ott hagyod pocsékba megy, ha megeszed akkor csak kárba:)
    - Az ételt nem dobunk ki #2: Mert nem.
    - Ki van fizetve, az étel árának kb tízszerese.
  • balee4
    #38
    Mi eddig minden évben kihasználtuk a lehetőséget és sosem kellett csalódni, persze jó helyet kell kifogni. Idén sem fogom kihagyni, sőt másnapra szabit vettem ki. :D
  • Kicsikiraly
    #37
    ez a húsvéthoz kapcsolódó ünnepkör része, nem ők adták neki ezt a nevet.
  • dragon11
    #36
    omg..xÐÐ
  • shaba23 #35
    Szarvason a halászcsárda (nevére nem emlékszem)
  • TurboX
    #34
    jó pár helyen megfordultam de olyanról még hírből sem halottam hogy szó nélkül becsomagolták volna a maradékot, ha gondolod dobj egy pár címet esküszöm betérek egy fordulóra (ha pesti étterem)
  • Jim Morrison
    #33
    Lehet, hogy az, de ha már fizettél érte azt csinálsz vele amit akarsz. ebben az esetben még utána 4 napig ettek... Na akkor az tényleg az :D
  • Vaxi
    #32
    ez meg a másik...
    nyilván nem top éttermekbe járok, ott biztos nem kérném meg, hogy csomagolják el a kaját..
  • Vaxi
    #31
    semennyire.
    lehet, hogy neked kurva jól megy, én nem dobok ki kaját/pénzt az ablakon...
    és ha kifizettem a kaját, miért ne hozzam el azt, amit nem tudtam megenni?
    nem a maradék rizsről van szó, hanem a húsokról, és egyéb finomságokról.
    de ha ez csövesség, akkor legyek csöves. csak nem értem miért.
  • Sickness
    #30
    a mekdoneldszben mindig megkérdezik
  • Kandurex
    #29
    Elég igénytelen helyekre járhattál.. :s
  • TurboX
    #28
    félreértettél
    pusztán azt szerettem volna hangsúlyozni hogy ezek a kelendőbb cikkek (már amelyik étterem listáján szerepel), akkor is eszi a paraszt ha nem szereti persze szíve joga de amikor hozzák az ételhordókat mint a cigányok..
  • sanyiute
    #27
    Torkos Csütörtök , Mozgékony Péntek , Szabad Szombat , Vidám Vasárnap ez a heti program:D
  • Dzsini
    #26
    A normális kategóriájú (nem luxus) éttermekben meg sem kérdezik, hanem a számlával együtt kapod az ízlésesen becsomagolt, már kifizetett ételeket, amiket nem fogyasztottál el.
  • REPS0L
    #25
    nemtudom, vannak helyek ahol megkérdezik hogy csomagolják-e, én mondtam egy nemet, aztán még erőlködött egy kicsit a gyerek, jólvan mondom csomagoljad akkor. :D
  • shaba23 #24
    semennyire...ez nyugaton és amerikában is teljesen megszokott dolog (már ahol a felszolgált étel eléri azt a mennyiséget, hogy 2 harapástól több kerül a tányérodba). 99%-ban kérni sem kell, mert vagy a pincér rákérdez, vagy automatikusan csomagolják. Általában "hőszigetelt" dobozban adják, valahol meg mindenféle extra csomagolással. (pl páva alakúra formázott alufóliával) Ezt tv-ben is lehetett már látni mindenféle filmeken.
    Ahol nem lehet elhozni, ott esetleg azért nem, mert a martadékot rádobják a köv. vendég tányérjára:)
  • sKeezo
    #23
    ja.. xD
  • Met
    #22
    utána kb 4 napig ettük a maradékot

    mennyire csöves dolog már elhozni a maradékot az étteremből
  • Dzsini
    #21
    minden évben vannak pozitív és negatív tapasztalatok - amelyik étteremre több panasz érkezik, azt nem engedik a következő években csatlakozni a programhoz, nem jelenhet meg a neve a weblapon / tájékoztatókban.