32
  • Tauren1991
    #32
    Minden adaptáció szerintem nagyon is rossz.
    Avatar is példa, film überbrutál, de a játék, hát... ellehet játszogatni, de kissé sablonos. Emberként, és Na'vi ként is állandóan ugyan azok a küldetések. Persze nem játszottam végig, csak negyedéig kb. egyik barátomnál, de a többi barátom is aki már végig játszotta mondta, hogy ellehet játszogatni, de nem éppen fú de élvezetes.
    Iron Man-ről nem tudok szólni, de a Transformers, na azon aztán nagyon röhögtem.
    Szét lehet rombolni az egész várost, és fényes nappal nem kerülne be a hírekbe, hogy robot invázió van Sam-ék közelében. XD Hát én sírtam a röhögéstől, amikor meg az autó boltba parkolt Űrdongó, miközben mögötte a fél város elpusztítottam. XD

    Na mindegy, a lényeg, hogy az adaptációkban sokat lehet csalódni. :S
  • gzbubuka
    #31
    Nekem nagyon tetszett a Iron Man Game nem tudom mi a baj vele
  • zombeeka
    #30
    Nekem sajnos volt szerencsém az Iron Man játékhoz...
    BORZALMAS volt!
    Ilyen szörnyen szar játékot még az életben nem láttam!
    Nem értem,h volt bőr a pofájukon a készítőknek ilyen sz@rt kiadni a kezeik közül!?
  • xido
    #29
    Lehet megkövezni,de nekem a Catwoman igenis bejött...igaz elfogult vagyok a legtöbb Ubisoft akrobatikus elemekkel ellátott akció TPS-el szemben:)
  • reszcsi
    #28
    Én épp tegnap zúztam le mérgembe az avatart. Baromi szar a repülőállat irányítása, próbáltam átdefiniálni, de annyira idegesítő volt, hogy fogtam aztán iso-stól ment a dev.null -ba. A BFME viszont tényleg rulez, mostanság a batman volt még sikeres példány, meg persze a SW-okból is volt pár jódarab. De a többség persze űberbukás akár követi a filmet, akár csak a világot veszi át.
    Sokat vártam az avartartól, lehet a human oldal játszhatóbb ... na mostmár mindegy
  • 5i
    #27
    Igen, először volt a két Street Fighter játék utána jött a film. Ám a filmből is készítettek egy játékot Street Fighter The Movie címmel, ahol MK-stílusban verekedetek egymással a film szereplői (Van Damme és a többiek). Röhejesen néz ki. Előző hsz-emben ott a link, a Top 10 legrosszabb között kell keresni a videón.
  • MacropusRufus
    #26
    látom régi gémek is előjönnek, nekem pl. a X-Wing is bejött ano, meg a TieFighter. No meg az X-Wing vs. TieFighter (ez utóbbi nagyon jó multi player gém volt, csak így volt értelme. Anó nagy durranásnak számító Woodoo 3Dfx kellett neki és net. Enélkül nem volt értelme)

  • MacropusRufus
    #25
    lehet rosszúl emléxem de a játék elöbb volt mint a film. Mind a két esetben. De a StreetFighter film valami überszar volt. A Mortalból készűlt még nézhető kategória.
  • harcu
    #24
    A Street Fighter volt a tipikus sikeres játékból készített mozifilm példája.
  • Beast Machine
    #23
    Képregényadaptáció, köze nincs a filmekhez.
  • SRobert
    #22
    sőt: az első játékok (93) és az elhíresült pc-s játék között (talán 99) megjelent az első regény 95-ben (aztán a többi is)

    ehhez képest a filmek nem adoptálták egyiket sem, hanem írtak egy külön "sztorit".

    és ez sem változtat persze a lényegen, h az avp nem filmadaptáció, csak a rend kedvéért... :))
  • Zombee
    #21
    Erről nem tudtam, de lehet hogy ő se:). A lényegen nem változtat, nem filmadaptáció.
    Amúgy az első AvsP még Super Nintendo-ra jött ki, utánanéztem, 1 évvel korábban mint Atarira.
  • Inquisitor
    #20
    Az eredeti Alien Vs Predator még Atari Jaguárra jött ki nagyon nagyon régen.
  • Zombee
    #19
    Az Alien vs. Predator egy régi képregény, a 80-as évek végén indult, abból lett aztán a két játék, majd a két "film".

    Más: az SW játékoknak csak egy kis része kötődik szorosan a filmekhez, a legtöbb csak abban a világban játszódik, de más szereplői, cselekményei vannak, csupán a helyszínek érintik kötelező jelleggel a filmeket, de önálló sztorik.

    És itt jön a cikk szarvashibája: a Battle for Middle Earth sem filmadaptáció, csupán Tolkien világában játszódik, meg a külsőségeket a filmből vették át, de a történet más.
    Ahogyan a Terminator: Future Shock esetében is.

    Batman Arkham Asylum-ról: miért kell azt hinni, hogy ha van film, önálló játék nem lehet? Az is egy régóta futó képregény, de ettől függetlenül is lehet még kidolgozni új történetet egy játékhoz.

    A rosszak között mindenképpen megemlíteném a magyar fejlesztésű Terminator 3: War of the Machines "csodát", ahol a PC verzióból ráadásul kihagyták a single story részt.

    A számtalan Transformers játékból pedig csak kettő köthető a filmekhez, a fejlesztés alatt álló viszont például nem filmadaptáció lesz, hanem visszakanyarodik a 80-as évek eredeti koncepciójához.
  • Narxis
    #18
    Önálló játék, nem a filmből csinálták, nem annak a sztoriját követi.
  • Ahoy
    #17
    Hát micsoda?

  • Beast Machine
    #16
    Az Arkham Asylum nem filmadaptáció.
  • Etinger
    #15
    A SW sorozatot nem sorolnám ide elvégre azokra egy egész iparág épül.
  • SityiSXT
    #14
    A Ghostbusters sem volt éppen rossz - noha a tökéletestől azért messze volt.
  • feamatar
    #13
    jedi knight II meg azért a kotor a nyalókánál egy fokkal jobb volt. vagy a rogue squadron. meg szvsz star wars racer is fun volt.
  • NEXUS6
    #12
    Jogos.
    Pl. az X-wing sorozat nagyon jó volt a maga korában. És attól kezdve gyakorlatilag olyan progikat adnak el a SW frencsájzban, amit még a hepimél menühöz adott lézerkard alakú nyalóka is űberel!
    :D
  • Rage47
    #11
    Batman Arkham Asylum a legjobb sztem:)
  • amitakartok
    #10
    Nem az volt az első, pl. GameboyColorra is ott volt már az Aliens: The Thanatos Encounter.
  • AranyKéz
    #9
    AvP valaki ?
  • Maci1
    #8
    Azert egy valamit en nagyon hianyolok, amit meg kellett volna emliteni egy ilyen cikben azok pedig nem mas mint a SW, azaz Starwars jatekok!
  • NEXUS6
    #7
    Ennél rosszabb statisztikát már csak a játékokból készült filmek mutatnak!
  • 5i
    #6
    Sorry, akkor étvedtem. Mindenesetre nem is tudtam, hogy a STreet Fighter filmből is készült egy játék, mely a Mortal Kombatos megjelenítést másolta. Égő, de nagyon:-)
  • wedge31
    #5
    Igen van pc-re.
  • 5i
    #4
    De az nincs PC-re. Vagy igen?

    Nekem is tetszett, de rosszat sokkal többet fel tudnék sorolni:
    Space Jam
    The Crow

    De a GT is csinált egy Top 10 legrosszabbat, itt lehet megnézni. Érdemes.
  • TommyGun
    #3
    Blade Runnner imba volt, anno teljesen bele voltunk buzulvaí a haverommal éjjel nappal nyomoztunk meg képeket nagyítgattunk benne :)
  • wedge31
    #2
    X-Men Origins: Wolverine the best szerintem.
  • 5i
    #1
    Nekem az Ocean-os játékok tetszettek nagyon. A Terminator 2 az egyik kedvencem. De a Blade Runner is kellemes órákat okozott.