66
  • avman
    #1
    egy kb. 50 perces végtelen határok rész filmesre nyújtott rétestészta változata profin kivitelezve, döcögős és unalmas dramaturgiával nem igazán ütős. a district 9 szerintem ütősebb volt.
    a mezőny meg nem volt túl erős, a maga pandorumjával, gamer-ével, surrogates-vel. esetleg még a watchman meg a star trek. vakok közt a félszemű is király.
    de legalább a tendencia iszonyat jól javulóban van az SF terén.
    bár akkor már inkább az ink. de az meg inkább határeset :D
    ha keletről nézzük, akkor meg a 20th century boys trilógia mindent vitt.
  • es5eNCe
    #2
    Jó film volt nekem tetszett. Érdekes volt mindenképpen látni egy ennyire letisztult és egyszerű filmet látni főleg moziban! Nagy vásznon baromi jól néznek ki a Holdról készült felvételek annyi szent. Azért az év legjobbja címet nem adnám neki de a dobogóra odafér. Egyébként a lentebb felsorolt filmek sem voltak rosszak de a Watchmen az nem 2008-as termés?:) A Pandorum is király film elég pszihóra sikerült:)
  • NiGhTM4R3
    #3
    avman, úgy tűnik nem láttál egy Végtelen Határok részt sem, mert akkor nem írnál ilyen hülyeséget. Az egy óriási sorozat volt, meghökkentő, elgondolkodtató, néha-néha bizarr történettel. Ennek a filmnek köze sincs hozzá.

    Ezt a filmet azoknak ajánlom, akik szeretik az eseménytelen, unalmas filmeket, kissé elgondolkodtató végkifejlettel. Nem feltétlen a film hibája, hisz ezzel a sztorival hősünk mégsem 'partizhat' a Holdon :]
    The Man from Earth-hez tudnám hasonlítani, az is kb. 0 költségvetésből készült, és nem a látványon hanem a mondanivalón van a hangsúly. (bár szerintem az a film egy rakás szar)
    Pandorum, District 9, Watchemn, sőt még a ST is sokkal jobb ennél, ha már szóba hoztad őket.
  • avman
    #4
    nem bántásból írtam, szeretem az a sorozatot. de írhattam volna a pl. az SF mestereit.
    hanem magára az alapanyagra értettem. h kb. egy 50 perces hasonló kaliberű sorozatban megállta volna a helyét, de többet nem lehet kihozni belőle.
  • gombabácsi
    #5
    Ez hatalmas film, minden szempontból!
  • NEXUS6
    #6
    Ha jól láttam egyetlen moziban ment az egész országban.
    Dúrva!

    Asszem végre letöltöm torrentről.
  • Chocho
    #7
    Nagyon jó film volt, tényleg remek sci-fi. Tud még valaki ilyen elveszett gyöngyszemet? :)
  • adamant67
    #8
    A látvány jó,minőségi munka, viszont a történet elég gyenge.
    Csatlakozok az elöttem szólókhoz , inkább egy tévésorozat egyik darabja lenne és akkor 45 perc is elég lett volna neki hogy az izgalmat végig fenntartsák a filmben.Igy viszont kicsit vontatottnak tünik és semmitmondonak.
  • winnie
    #9
    NiGhTM4R3 említette a The Man from Earth-öt, az elveszett és gyöngyszem.
  • NEXUS6
    #10
    Na megnéztem. Szerintem egy teljesen jó kis film volt. Sztori, hát persze szokásos sci-fi kellékek. Szal hát ha úgy nézzük ua sztori 1000X feldolgozva, de szerintem ne úgy nézzük, mert a filmnek vannak erényei, még a sztorinak is. Pl. hangulatában, motívumaiban bőven merít az 1972-es Silent Runningból, de azértz messze nem csak egy remake-ről van szó.
    Sam Rockwell profin alakít, néhány helyen van csak kicsit megcsúszás talán, de egy ilyen hülye helyzetben mondja meg valaki, hogy mi lenne a normális emberi reakció!?

    Engem végig lekötött.
    Tegnap néztük meg a Guy Ritchie féle Sherlock Holmest, amin vagy 3X majdnem bealudtam, kicsit fáradt is voltam persze. Ennél folyamatosan azon filóztam, hogy mit akarnak kihozni a sztoriból.
    Ha a sci-fit szigorúan értelmezzük és a D9-féle kicsit parodisztikus alkotást nem számítjuk bele, akkor ez egy igazi HC film, tényleg az év legjobb sci-fi-je!
  • NEXUS6
    #11
    Én az űroperákat, meg látványos kaland, meg horrorszerű filmeket nem keverném bele ebbe a csokorba, szigorúan nézve a D9 tartozik talán csak ide.
  • Chocho
    #12
    Köszönöm, winnie. Elkövettem a fórumozók legtipikusabb hibáját: nem olvastam el az előző hozzászólásokat. :) A The Man from Earth-öt pedig megnézem, amint lehet.
  • Tokosaba
    #13
    Elolvasva az előttem levő hsz-eket, egy egyet nem értésre jutottam, de mégsem e film kapcsán.. Nem értem, hogy az új StarTrek filmet miért kicsinyítitek le, hisz kasszasiker volt, még ha itthon nem is (talán köszönhető annak, hogy a magyar mozinéző tábor nem épp sci-fi orientált).? Személy szerint nekem a district 9 volt az ami nem tetszett, nem a történet hanem a kivitelezés miatt. :) Nem tudom, szerintem kicsit nevetségesen néztek ki azok a rákok :p na mind1, szóval szerintem ST 4ever :D És ez a film sem lehet rossz, habár még nem láttam, de ami Űrös és zűrös az csak jó lehet :D
  • Sanyix
    #14
    ütősébb volt a district 9 ja... omgwtf látvány, vicces dolgok, jó kis harcok... na meg jó kis hype.

    Bár nekem kicsit más a véleményem róla: undorító sárgás fakó színvilág, szar poénok amik az oviba még elmentek volna, unalmas 5423x lerágott csont harcok, nehezen bírtam ki hogy ne állítsam le a vége előtt, de végül sikerült végignéznem, "talán jobb lesz" gondolattal, de nem lett jobb.

    Moon viszont fura volt az elején, aztán ütött mint csáknorisz :)
  • bandypappa
    #15
    Zene

    külön kiemelném Clint Mansell munkáját. Már a legelején éreztem, hogy minőségi filmzenével vértezték fel a filmet és utána láttam Clint nevét. A film tetszett a zene is nagyon. Attól hogy nem dobálják a hedsátokat a filmben még nagyon jó.
  • Sanyix
    #16
    Mellesleg a pandorum is nagyon jó volt a scifi horror kategóriában. Olyan jó kis alien feelingje volt.
  • Sanyix
    #17
    Van egy rossz hírem, ez minden filmnél így van... sőt 5 perc is sok egy film történetének elmondására :(
    Csak akkor nem lenne film :)
  • arty
    #18
    nemtudom sony mitől félt, hiszen a bluray honapok ota leszedhető a netről ... ehez képest egy screener aligha jelentett volna bármit is a "kalozpiacon"
  • es5eNCe
    #19
    Nem tudom mert Dublinban néztem meg moziban. Ott érdekes módon napi több előadás is volt belőle bár nem tudom mennyi moziban nyomták. Amin én voltam azon pl. tömött volt a terem!
  • wedge31
    #20
    Tavaly szerintem is a pandorum sikerült a legjobban de lehetne sokkal nagyobb is a sci-fi felhozatal ,idén se fognak többet késziteni.
  • NEXUS6
    #21
    Magyarországon az egész filmes szakma mondhatni kimaradt a sci-fi-ből és ebbe nagyjából a mozikat is bele lehet érteni. Max SW meg ST (meg most az Avatar), de ezek ugye inkább valami űropera műfaj, de mindegy. Az utolsó alkotások a Pirx kalandjai, meg a Televíziós mesék felnőtteknek voltak.:DDD

    Egyszerűen nem képesek felfogni, hogy van aki ezt komolyan veszi, és hogy ennek lenne közönsége, meg ilyenek. Az, hogy milyen szinkronokat raknak általában a filmek alá az meg a másik sztori. Ezen a téren ebben az országban még nem történt meg a rendszer váltás. Pedig ráadásul ez a film is azt példázza, hogy jó sci-fihez manapság nem is kellene akkora pénz.

    Nálunk a sci-fi film már rég nem tetszhalott, nem exhumálni kéne, hanem ásatásokat folytatni és valami genetikai manipulációval feltámasztani, mint a dinókat a jurassic parkban.
  • winnie
    #22
    bár a műfaja kétséges, de ne feledd, hogy épp tavaly került moziba az 1, ami ugye stanislaw lew művéből készült, és scifinek is kezelhető.
  • NEXUS6
    #23
    Őööö... nos igen, legalább is mint a Family Guy SW-t feldolgozó része.
    Höhöhö
  • nickwearby
    #24
    Talán Stanis³aw Lem,
    'M' betűvel,
    nem?

    a "W" eléggé távol van az "M"-től, úgyhogy ez még csak nem is gépelési hiba....
  • winnie
    #25
    passz, az én telefonomon pont egymás alatt van az m és a w.
  • nickwearby
    #26
    A helyesírási és időnként nyelvhelyességi hibáktól ordító cikkeidet nem tudod ezzel kimagyarázni.

    Ha a kommenteket nem is, azokat illene korrektúrázni küldés előtt.

  • Justil
    #27
    eh, a The Man From Earth egy gyöngyszem, 10/10-es darab.
    csak az ilyeneket a mai, akcióra éhező fiatalság már nem tudja értékelni (mondom ezt 24 évesen :)
  • Garrett27
    #28
    Ez a film nálam nagyon bejött, amúgy is szeretem a sci-fi-ket, és ennek a feldolgozása igen jóra sikeredett, beleéltem magam a főhős szerepébe, szinte az utolsó (utolsó? :D) percig.
    Azt meg kell jegyeznem, hogy a "fél"szereplő, a számítógép, ahogyan beszélgetett és törődött az egyetlen munkással, nagyon emlékeztetett a Portal nevű játék Aperture számítógépéhez, a "vörös szem" nélkül (aki játszotta tudja miről hadoválok :) ).
  • arty
    #29
    "hogy jó sci-fihez manapság nem is kellene akkora pénz."

    a Moon ultraolcsó volt, mégis 1 milliárd forintba kerül, nálunk ennyit csak a hídemberre költöttek :D
  • Loverman
    #30
    A Sony maradjon csak a PS3 gyártásánál, sem a film, sem a játékkészítés nem jön be nekik :/ mindenhol azt olvasni hogy nem jó minőségű amit csinálnak, stb stb. Az Armored is Sony entertainment ...
  • Loverman
    #31
    bocs de sztem elég sok hülyeséget írsz :D mint tudjuk winnie által, "minden filmet bemutatnak itthon", magyarul elvileg minden nyugati scifi volta mozikban is... az hogy mi magyarok nem csinálunk scifit még lehet igaz (megjegyzem talán nem is baj, én magam csak egy Dűne machinimát csinálnék a WoWban :D), de az hogy valamit nem jelentetnek meg, hát eléggé dőreség
  • winnie
    #32
    írtam volna valaha ilyesmit? (van forrás? mert anélkül tiltakoznom kell, mert az nagy baromság). minden sorozatot, talán, de filmet... bár majd minden film megjelenik itthon, de még dvd-n is annak nagy hiányzók.
  • NEXUS6
    #33
    Khm, attól, hogy nem értesz vele egyet, még nem hülyeség (szerintem), suliban láccik, hogy nem tanítanak retorikát.:)
    Amúgy bocs, de piszkosul nem értem, hogy mire akarsz kilikadni!?
  • Darth Sith
    #34
    Tényleg jó film volt, nekem abszolút pozitív csalódás volt. Sok helyen olvastam róla jót, de meglepődtemm, hogy csak 1 mozi adja napi egyszer, így annál kiváncsibb lettem, hiszen valószínüleg nem popcorn mozi és mégis dícsérik. Valóban jó film lett, semmi nagy CG orgia, lövöldözések, helyette elgondolkodtató. :)
  • Inquisitor
    #35
    Az új Star Trek mint mozi film biztos sikeres, de talán egyre távolodik az eredeti ST vonaltól, mint Sci-fi, kezd erősen Sci-finek álcázott akció filmre hajazni.
  • kukacos
    #36
    Viszont ezt nem magyar bérekre fizették ki. Nálunk hasonló film kijönne mondjuk negyedannyiból.
  • Darth Sith
    #37
    mert pontosan az. kb semmi köze nincs az eredeti, gondolkodó, filózgató vonalhoz.
  • Piel
    #38
    Ha már ennyire megosztja a közvéleményt ez a film, nekem is meg kell néznem!
  • NEXUS6
    #39
    "az hogy mi magyarok nem csinálunk scifit még lehet igaz (megjegyzem talán nem is baj,..."
    Őööö én azért el tudnám képzelni mondjuk Csernai Zoltán Atleontiszát, vagy Zsopdos Pétertől a Viking visszatért vagy valamelyik Gáspár András regényt filmvásznon. Ezek mondjuk nem kis költségvetésű filmek lennének valszeg, lődözés meg szerelem is lenne bennük, szal tutti siker is lehetne akár.
  • amitakartok
    #40
    "suliban láccik, hogy nem tanítanak retorikát"

    Elvileg pedig kellene. Nálunk középsuliban volt (de hogy minek...).