29
  • Epikurosz
    #29
    "Először Steven Kistler készített aerogélt 1931-ben, miután fogadott Charles Learneddel, hogy képes a zselében a folyadékot gázzal kicserélni, anélkül hogy a zselé összeroskadna. Az első ilyen gélek szilikagélek voltak. Azóta bebizonyosodott, hogy aerogélt számos különböző anyagból lehet készíteni. Már Kirstler a szilíciumon kívül alumíniummal, krómmal és ónnal is kísérletezett.
    Amikor megérintik, az aerogél a könnyű, de szilárd hab érzetét kelti. Neve ellenére száraz, és fizikai tulajdonságai teljesen elütnek a gélekétől. Könnyű nyomás nem hagy rajta nyomot, erős nyomás azonban maradandó mélyedést képezhet rajta. Nagyon erős nyomásra struktúrája radikálisan reagál és az aerogél üvegként törik darabokra.
    Ez utóbbi tulajdonsága ellenére az aerogél strukturálisan rendkívül erős és saját súlyának kétezerszeresét is képes megtartani. Ez dendritikus mikrostruktúrájának köszönhető, amelyben a 2-5 nanométer nagyságú gyűrű alakú részecskék csomókba tömörülnek, nagyon porózus, majdnem fraktális szerkezetet létrehozva, amelynek pórusai 100 nanométernél kisebbek."
    értem?
  • Epikurosz
    #28
    Az már mások fantáziáját is megmozgatta.
    Nekem amúgy az aerogél a szimpatikus.
  • who am I 7
    #27
    JAJJ, ne is mondd...


  • uniu
    #26
    még belegondolni is szörnyű lenne ha az ő kezükbe kerülne! :)
  • harcu
    #25
    Mi van, feltalálták az epilepsziás terminátort? (fémhab)
  • Merces
    #24
    ..........ugyis kinyirlak te hülye csiga..
    Christina Ortiz
  • sz4bolcs
    #23
    A rákok, meg a kúpos csigák is éheznek.
  • NEXUS6
    #22
    Amúgy nekem ami mostanában nagyon megmozgatta a fantáziámat az a fémhab, mint újfajta anyag.
  • NEXUS6
    #21
    És hogy teljes legyen a kép:
    Afrikában meg éheznek!
  • pasi29uk
    #20
    "hármas rétegezettség" engem leginkább lerakodásra emlékeztet mint természetes fejlesztésre.

    A magyar vascsiga pedig olyannyira totál vas, hogy szinte öntvény! Eső után frankón berozsdásodik! Mit nekünk kínai tengeri herkentyű koppincs csupán, hiszen a miénk kohóban születik
  • okosan gyerekek
    #19
    Tán nem szabad elővigyázatosnak lenni, ne hogy valamely az sg-én napvilágot látott innováció a terrrrroristák kezébe kerüljön?
  • who am I 7
    #18
    az ezsgé kommandó lecsap ...
  • sz4bolcs
    #17
    He was turned to steel in the great magnetic field!
    ...Iron Snail lives again! xD


    Szegény rák, és szegény kúpos csiga. :/
  • mjevsrsh
    #16
    hehe
  • Lollerka
    #15
    sztem nem uj a cuccos mert a biztonsagi uveg is igy muxik:D uveg ragaszto uveg
  • djhambi
    #14
    Vascsiga. Azon keresztül vetett kötéllel húznak fel építkezésen eszközöket, anyagokat. (Ókori találmány, talán Arkhimédesz előtti, de biztos Arkhimédesz találta fel a "mozgó csigát".)
  • Ravkin
    #13
  • Polemius
    #12
    Kúpcsiga lesz az, nem kúpos csiga.
  • mynameisbence
    #11
    az első kommentet nem vágom
    ja és nehogy tenoristák kezébe jusson a cucc
  • Anomaly
    #10
    Mondjuk én a vascsiga miatt kattintottam :)
  • Retechegér
    #9
    De így szenzációhajhászabb a cím nem?
  • Balumann
    #8
    Anyagszerkezet kellett volna a címbe.
  • andersh
    #7
    szerintem sem helytálló a cím
  • Pares
    #6
    "A csiga által alkalmazott megoldást valószínűleg igen, az anyagokat viszont nem fogjuk viszontlátni a testpáncélok következő generációinál, tette hozzá a kutatónő."

    Csak szerintem nem helytálló a cím?
  • slickboy
    #5
  • pasi29uk
    #4
    Magyarországon építkezéseken elterjedt faja él. Sőt néha nyikorog is...