310
Hackintosh - OS X a PC-n
  • MerlinW
    #30
    iDeneb támogatottsága nekem jobbnak tűnik:


  • TommyC
    #29
    OK, hétfőn lesz csak nagyobb pendriveom, most csak 1 gigás van, és akkor felrakom az iÁTKOSt :D
  • MerlinW
    #28
    DVD vagy pendrive, mindegy, lényeg, hogy az USB bootolható legyen.
  • MerlinW
    #27
    Persze, telepítheted a gyári OSX-et is, csak akkor tényleg tudnod kell mi kell hozzá, hogy menjen, hiszen az eredetiben nincs customize menü, ergo kézzel kell e kernelpatch-eket telepítened.
  • TommyC
    #26
    és USB DVD lejátszód van?
  • RYO21
    #25
    Bassszus egygik se viszi az ati 3850 pci-t.
  • baca01
    #24
    Ha elolvastad a kommentemet amit írtam a topik elején, akkor láthattad hogy én is eredeti lemezröl telepítettem a netbookomra a snow leopardot és szerintem sokkal stabilabb ìgy a rendszer, mint a buherált telepítökkel. :)
  • Máté94
    #23
    Valami hasonlót fogalmaztam meg magamban én is!:D
    És már csak azt kellene tudni,hogy működhet e ez a gépemen dual boot-al?
  • ElectricalTech
    #22
    Tulajdonképpen, ha jól értelmezem a szöveget ez annyit tud, hogy a zsír új érintetlen eredeti OSX telepítő DVD-ről felrakod a gépedre a rendszert, minden buhera nélkül. Egyetlen dolog, ami kell ehez azaz EFI, hogy tudjon kommunikálni az osx a hardwareddel.
    A trükk kulcsa pedig egy .dmg file, ami windowshoz hasonlítva olyan, mint egy .iso file.
    Ez tartalmazza a kexteket, azaz a drivereket, amik biztosítják, hogy az OSX tudja felismerni, kezelni és használni a PC alkatrészeket(vga, alaplap, hangkártya, hálókártya, stb..stb..) és így van egy érintetlen szinte minimálisan hackelt OSX-ed.
    Ez még azt is jelenti, hogyha kijön egy frissítés az appletől, akkor azt is simán felrakhatod és nyugodtan felülírhatja a drivereket hiszen a kis .dmg csomagodban ott vannak a neked kellő .kextek.

    Korrigáljatok, ha rosszul értelmeztem.
  • Máté94
    #21
    Ez azt akarja mondani,hogy az eredeti Mac OS X-et lehet telepíteni a gépre?
  • Máté94
    #20
    Elvileg 10.5.6 kompatibilis P5Q-val és benne van 4850.De lehet baj ha mondjuk 10.5.8 vagy 10.5.7-et rak fel az ember?
    És melyik fajta verziót válassza az ember:iPC,iDeneb,iATKOS,Kalyway?
    És,hogy az össze Mac-es szoftver kompatibilis az oprendszerrel ezekkel az "átiratokkal"?Mármint minden Mac-es szoftver felmegy rájuk?:D
  • MerlinW
    #19
    Ha tud USB-ről bootolni a rendszer, persze.
  • TommyC
    #18
    én is erre gondoltam...
  • TommyC
    #17
    USBről fel lehet telepíteni? kipróbálnám egy netbookon (MSI wind) az iatkos-t, de nincs benne DVD lejátszó S:
  • HiPPoNaX
    #16
    Azert az tulzas, hogy nem lehet lefagyasztani :] Bar en inkabb kernel panic-al talalkoztam nagyritkan a hackintoshomon.
  • precision
    #15
    passz, az 1. hsz -ben lévő hw kompatibilitási listát böngészgesd :)
  • Máté94
    #14
    Mindent megfogok kérdezni a mit nem tudok de az előbbi konfig amit leírtam melyik verziót szeretné?:D
  • precision
    #13
    leírom én hogyan raktam fel, hátha segít valakinek

    iAtkos v7 -et (leopard 10.5.7) letöltöttem, kiírtam, bootoltam
    aztán hirtelen újraindult a telepítő magától, guglizás, aztán ráleltem, hogy telepítésnél nem mindig szereti a kétmagos procikat, szal a következőt csináltam... amikor bootolna a dvdről, felajánlja, hogy f8 -al további paramétereket adjak meg... oda beírtam hogy -v (ez szövegesen kiírja részletesen a folyamatot, ha hiba van az is látszik) és azt hogy cpus=1 (azaz hogy telepítésnél csak 1 magot használjon)

    így már elindult a telepítő... első lépésként felül asszem utilities menüpontból kell a disk utility
    itt kell neki megcsinálni a partíciót, amit mac osx journaledre (hfs journaledre) kell formázni (erase gombbal) (megjegyzés: már sokadjára csináltam... de most utoljára, mikor ténylegesen sikerült feltelepíteni, vmit elkúrt... nem látom a másik két ntfs partíciómat... nemtom mi lehetett, de sztem a partíciós táblát cseszte szét... még dolgozom a javításán)

    ha ez megvan, disk utility bezár, next, ki kell választani hogy hova akarjuk telepíteni... ha jól csináltuk a disk utilityben akkor itt meg kell jelennie annak a partíciónak amit kreáltunk, kiválasztjuk, majd next

    ekkor bejön egy ablak, ahol van egy customize gomb... na itt kell bogarászni sokat, hogy mit pakoljon fel az alap rendszeren kívül

    az én konfigom a következő:

    egy pentium dualcore proci
    intel rtl8187b wifi
    intel rtl8139 lan
    intel gmx3100 vga (vagy másnéven gm965)
    intel hda audio

    tehát a customizenál kiválasztottam ezeket az eszközöket, szerencsére mindegyik megtalálható a támogatott hw -ek között

    kell egy bootloader is, chameleon 2 -őt ajánlom

    kernelt ne válasszunk, had rakja fel magától az alapértelmezettet... itt csak akkor kell kernelt választani, ha nem menne az alapértelmezett, akkor kísérletezni kell egy másikkal, hátha az jó

    aztán kiválaszottam még az intel sata drivert, mivel satás a vinyó a notebookomban, választottam még laptop batteryt, voodo ps2 keyboardot trackpaddal (ez a laptop touchpadje, enyém synaptic, megy vele tökéletesen)

    most úgy hirtelen ennyi jut eszembe... ha rámegy egérrel az ember, alul mindegyik elemnél kiírja hogy mi mire való

    ha megvan a válogatás, install, ami végigmegy, a végén restart, és ha minden jól megy indul is a telepített osx, ahol már csak meg kell adni ilyeneket, hogy név, jelszó, ország, stb.

    ha vmi hiba lenne bármelyik folyamatnál a -v miatt látni fogjátok, hogy mit reklamál
  • Máté94
    #12
    Gondolom az enyém akkor támogatja,végül is nincs sok baj mert a leállítás néha nem megy, lefagyasztani nem lehet.Ha a többi megy az jó:)
    Na akkor már csak egy szájbarágós leírás kell,mert én hülye vagyok az ilyesmihez de megszeretnék próbálkozni vele.
  • takysoft
    #11
    nekem egy kérdésem lenne
    lehet a telepítőt valahogy pendrive-ra rakni Mac gép nélkül?

    haver mondta h megcsinálja nekem Mac gépéről, ő azt mondta nem tudja máshogy lehetne-e...

    de azért meg nem teszek egy mac-et az asztalira h csináljek egy telepítőt a netbookhoz:P
  • gwbasic
    #10
    Van már topikja itt.
    Igaz Apple OSX a neve, de a téma már lassan 5 éve meg van nyitva és kizárólag a hacklikkal foglalkozik.
    Ráadásul van magyar support is az osx86.hu fórumán.
  • RYO21
    #9
    Lol

    Az alaplapon Asus P5KPL-C
    Itt listán vagy csak P5KPL-AM vagy P5KPL-CM van.
    De am hangkátya és a chipset ugyanaz.
  • RYO21
    #8
    KEll!!!!

    +fav

    Ha valaki bezárja....
  • MerlinW
    #7
    CPU tekintetében csupán az a lényeg, hogy támogassa a rendszer az SSE2 és/vagy SSE3-at. 2 magos procival gykorlatilag nem kell foglalkozni, megy velük.
  • Máté94
    #6
    ASUS P5Q-m van és Q8200,és egy 4850.Na most 10.5.6 jó lenne csak abban nem találok a CPU-m.Fene.
  • baca01
    #5
    Nagyonjó ez a topik, én is gondoltam már rá, hogy megnyitom.
    Nemrég feltelepítettem a snow leopardot egy retail lemezről (tehát eredeti telepítő, nem módosított) egy Asus EeePc 1000H masinára amiben 2giga ram dübörög ezen leírás alapján. link
    Minden tökéletesen működik egy dolgot kivéve. Észrevettem, hogy az aksi idő a felére csökkent. Előtte volt rajta egy 10.5.6-os iPC verzió, azzal nem volt ilyen probléma.
    Ez mitől lehet, illetve hogy lehet kiküszöbölni?
  • móóózes
    #4
    remek topik

    wiki szerint 1.6-hoz jó a lapom, viszont nincs hang :S
  • TommyC
    #3
    én úgy 1 éve kb kipróbáltam, de le is szedtem, mert sztem gagyi.
    annyira korlátozott, hogy akkor már inkább backtrack-et raknék win helyett
  • Máté94
    #2

    Ha fel lehet rakni 7 mellé akkor szívesen kipróbálnám!
    +fav
  • MerlinW
    #1
    OSX86, azaz MacOS X PC-re. Mióta Intel hajtómű dübörög a Macintosh masinákban, megnyílt a kiskapu.
    A téma célja egyrészt, hogy megismertessük a PC-s világot egy operációs rendszer alternatívával, hogy megosszuk egymással a rendszerrel való prblémáinkat, azok megoldásait, valamint a tippeket-trükköket.

    Pár fontos dolog előljáróban:
    - A Hackintosh használata félig legális/félig nem. Otthoni használatra - kb. mint a warez - legális, üzleti célú használata (rendszeren elkészített munkák terjesztése, illetve maga a rendszer terjesztése) illegális.
    - A rendszer használata ugyan nem igényel szakértelmet, a telepítése, frissítése azonban igen - miután Ferrari motort készülünk beépíteni egy trabantba, nem mindig habostorta a dolog -, de megéri.
    - A rendszer igen érzékeny a hardverekre - lévén Mac-re találták ki -, azonban egyre széleskörübb támogatása van.

    A Hackintosh esetében négy kmolyabb disztribúcióról beszélhetünk. Mindegyiknek van valami apró problémája, azonban egyikben ilyen hardvertámogatottság van másikban olyan.
    A csapatok a felhasználok értékelése szerinti sorrendbn: iPC, iDeneb, iATKOS, Kalyway


    A későbbiekben:
    - készítek/linkelek magyar nyelvű telepítési útmutatókat
    - szó lesz a patch-elésről (kext, EFI)
    - A hardvertámogatottságokról
    - Upgrade-ről
    - stb..


    Arra kérlek titeket, hogy akinek van tapasztala, írja ide a következőket:
    - Konfiguráció
    - Melyik disztribució, melyik verzió, milyen update-ekkel
    - Telepítő customize ablakában milyen patch-eket/meghaktókat használt
    - Egyéb rendszermódosításokat, amelyek kellettek a rendes működéshez (videókártya felbontás, hálózati kártya, hangkártya, stb. esetén)


    Jelenleg a legbiztosabb verziók a 10.5.5 - 10.5.8 (Leopard-ok), az iPC, iDeneb és iATKOS kiadásában. 10.5.8 csak frissítésként van jelen (legalábbis én egyben még nem láttam), 10.6.x-et (Snow Leopard) pedig tudtommal csak Leopard-ra való frissítéssel lehet telepíteni.



    Harver kompatibilitási lista 10.5.5-höz
    Harver kompatibilitási lista 10.5.6-hoz
    Harver kompatibilitási lista 10.5.7-hez
    Harver kompatibilitási lista 10.5.8-hoz
    Harver kompatibilitási lista 10.6-hoz
    Harver kompatibilitási lista 10.6.1-hez
    Harver kompatibilitási lista 10.6.2-höz

    Wiki leírások, hardvertípisokra bontva
    Install Mac OS X Leopard OSx86 on PC Dual Boot Windows 7, Vista in 9 Easy Steps

    OSx86 project
    Hackint0sh forum
    Kexts - meghajtók
    Insanelymac