14
Mi is az a Web 2.0 Suicide Machine?
  • ZilogR
    #14
    Olyan van, ami a különböző pénzintézetek "közösségi" oldalain törli az én "profilomat"?

  • Fantos
    #13
    kifejtené kérem?
  • SötétBarom
    #12
    Ahhhahaha :DDddd

    De butus vagy.
  • Svx
    #11
    Emailt kell írni, az általában elég hatásos.

    1-2 rosszakaróm egyszer csinált rólam egy kamu profilt az egyik közösségi oldalon.

    Írtam egy emailt, hogy jobb ha törlik a profilt, mert ez bizony személyes adatokkal való visszaélés(megadtak rólam a nevemen kívül más adatokat is), és becsületsértés, amiben a közösségi oldal bűnrészes, mivel az ő rendszerüket használták fel a bűncselekmények elkövetésére, ami nem kér semmiféle hitelesítést a személyes adatok közzétételéhez.

    A vicc az, hogy név nélkül írtam nekik, még azt is írtam, hogy nem vagyok hajlandó igazolni a személyazonosságomat, elég ha megnézik a profilt, és láthatják hogy ép elméjű ember ilyeneket nem ír ki a saját profiljára.

    Nem telt el 1 nap sem, és törölték. Csak emlékeztetnem kellett őket, hogy nekik és és nekem is az a legegyszerűbb megoldás, ha szimplán törlik a kamu profilt, nem kell ide per, nekem csak fárasztó lett volna, ők viszont valószínűleg elveszthették volna a fél életüket.

    Ja hozzáteszem akik elkövették a kamu profilt mint utólag megtudtam egy haverom gépét használták a haverom tudtán kívül, tehát nem lett volna ellenük bizonyíték sem, max a haveromat keverhettem volna szarba ártatlanul, viszont a közösségi oldal ellen egyértelműen lett volna elegendő terhelő bizonyíték, hogy mondjuk "gondatlanságból és nyereségvágyból üzletszerűen elkövetett személyes adatokkal való visszaélés és becsületsértés bűntettekben való bűnrészesség" miatt bűnösnek találják őket, és akkor asszem lehúzhatták volna a rolót.
  • Kokler69
    #10
    az a baj hogy a különböző közösség portálok eltárolják a képeket adatokat kapcsolatokat egy-egy szerverükre amit már nemtudsz elérni otthonról xD
  • Kokler69
    #9
    valahogy így gondolom én is.
  • passatgt
    #8
    csak ez gyorsabban megcsinálja
  • romeozor
    #7
    tehát ha jó értem ez a cucc átírja a nevem meg az összes többi adatot amit kitöltöttem egy közösségi portálon (amit természetesen én magam is meg tudok tenni egy funkcionális backspace gombbal). max majd akkor lesz értelme ha az évekre visszamenőleg páncélszekrényben tárolt fizikailag elkülönített heti full backup adatokat is megsemmisíti. addig meg csak egy a sok hülye widget közül.
  • Csirke4
    #6
    Nooboknak való, akik nembírják még a "kép törlése" gombot sem megtalálni. :D
  • Szega87
    #5
    simán eltárolja
  • Kokler69
    #4
    Bocsánat, így egyszerűbb..
    Suicide Machine
  • Kokler69
    #3
    http://www.sg.hu/cikkek/71681/egyetlen_gombnyomasra_eltunhet_barki_a_kozossegi_oldalakrol
  • REPS0L
    #2
    ez mi a szar?
  • Kokler69
    #1
    Hello mindenki!
    Első kérdésem a suicie machine-el kapcsolatban:
    Mint tudjuk az cyber önakasztáshoz meg kell adni belépési adatainkat..
    Vajon a suicide machine nem tárolja el az adatainkat miután kitörölte az adott közösségi portálról? Lehet persze, hogy csak nekem van üldözési mániám..