4487

Oldies Music 1.0


'50-es, '60-as, '70-es évek zenéje

Flag Counter

Rock 'n' Roll, Beat, Hard-Rock, Blues, Rhythm & Blues,

Jazz-Rock, Folk-Rock, Disco....



A topik házigazdája kettő darab, a 80-as években szocializálódott füllel van megáldva:)))
  • Tyia
    #4405
    Ezt pont hallgattam ma.:)

    Ha szuperlatívuszokban fogalmazol akkor igen csak kőkemény kedvenced lehet a banda.
    (Én a Nick Beggs-féleségről szoktam így írni)

    A Colosseum II-ről is ez a véleményed?
  • eksy
    #4404
    Mifelénk csak 1995-ben szökkent szárba ez az örökzöld, hála Forrest-nek:)
  • eksy
    #4403
    Ezzel mi a problémád? (One of these days 1971)

    Nekem ez a favorit tőlük (korabeli techno:). Egyébként én is úgy jártam velük mint te. A két "slágerükön" kívül ez az egy szám fogott meg, a többihez gondoltam túl műveletlen vagyok.
    Most úgy gondolom ... vagyunk:)
  • bigivan
    #4402
    Szevasztok !!
    Szerencsére, nem vagyunk egyformák. Okulásul megosztom itten veletek ezt a dalocskát, amit, Szerintem, a világ egyik legjobb zenekara tolmácsol, és Szerintem ez az egyik legjobb dal a rock történetében ! Ami itt szól, az a Tökéletes Muzsika !! S ez még véletlenül sem vicc, ez maga a progresszív Rock és a Jazz legmagasabb szintű fúziója, maga a zenei Nirvána !!
    Enjoy ...


  • Tyia
    #4401
    Manapság ezzel a nótával arat sikereket a Mr. Belt & Wezol, Freejak nevű f*sz tudja ki/kik:

  • Tyia
    #4400
    Az eredeti-e, vagy sem....fogalmam sincs.
  • Tyia
    #4399
    Szerintem Ricky Shayne nem sok embernek mond valamit, és a Mamy Blue?

    Mutatnám:

  • Musachy
    #4398
    Milyen szerencse, hogy a topik házigazdája kettő darab, a 80-as években szocializálódott füllel van megáldva. Így jó esetben sztereóban is hallgathatja a zenét!
  • Tyia
    #4397
    Ukrajnából (gondolom Kárpátaljáról) még nem látogattak meg minket....

    Üdvözlet!
  • Tyia
    #4396
    A Buffalo Springfield egy eléggé gitárcentrikus zenekar volt a '60-as évek végén.
    Nem éppen slágerzene volt az ővék...azonban egy olyan dalra bukkantam, amelyet sokan ismerhetünk tőlük, amolyan örökzöld:

  • Tyia
    #4395
    Ebben a dalban speciel nem.....de a többiben már erősebb, a mondjuk így: a jazz hatás...
  • Tyia
    #4394
    A régi felvétel a hibás....
  • Tyia
    #4393
    Egyet értek minden szavaddal.
    Igazán próbálok ráhangolódni egy-egy korabeli általam nem ismert művészre. Nem könnyű és talán nem is lehet.
    Valóban hiányzik az élmény, vagy akárcsak a korabeli életkörülmény.
    Persze a "nyolcvanas években szocializálódott fül"-emmel nehezen értem a lényeget.
    Ezért írtam, hogy aki ismeri és szereti nem pont úgy gondolja ahogy én.
    Erre (is) jó ez a topik, hogy elfeledett, vagy ritkán hallott előadókat/dalokat ássunk elő.
    A 80-as évek dalai között legalább akkora a kontraszt, mint itt.
    A New Wave területén szintén. Ez van.
    Lehet, hogy ráveszem magam a Pink Floyd mélyebb tanulmányozásába, lehet, hogy amúgy nem tenném/tettem volna.
    A Money-t Isten tudja mikor hallottam, talán egy kvízjáték során...és akkor sem tudtam ki az...
  • Musachy
    #4392
    Szerintem ez jó, de semmi baj a fúvósokkal, sőt! Az énekhang is OK, de ha már kell valamit kritizálni, engem jobban idegesítene az énekes "susogó" s és sz betű kiejtése...
  • Tyia
    #4391
    És egy kis utazás a beat zenétől a disco-ig Bee Gees módra.....





  • Musachy
    #4390
    Attól tartok ez van, amikor valaki a saját "szemüvegén" keresztül tekintve próbál bizonyos korszakokról topikot működtetni, olyan korszakokról, amikor még nem élt, vagy csak kicsit.
    Sajnos vagy szerencsére nem olvassa ezt olyan, aki viszont már "aktív" volt ezekben a korszakokban.
    Én is teszek kirándulásokat a múltba, bár inkább csak a hetvenes évek elejéig merészkedek, esetleg a hatvanas évek végéig. Abban is óvatos vagyok. Őszintén szólva meg tudok lepődni, amikor felteszek egy-egy ilyen régebbi lemezt, amit tini koromban megvetettem. Nagyon jó zenéket tudtak csinálni, el kell ismerni. De sokszor ezek elé oda kell ülni és HALLGATNI kell, akár többször is és nem olyan dallamokat várva, amiket eddig szerettünk hallgatni. Kivéve, ha már eleve ismerős a dal, mert a hetvenes években sokszor ment a rádióban. De akár azokat is újra lehet értékelni.
    Ez olyan, mintha a gyerekeink a mi fiatalságunk nagy zenéiről akarnának nagyokat mondani. Amikor jól leminősítenék az általunk istenített zenekarokat illetve röhögnének rajtuk, akkor meg ki lennénk akadva. Nincs ezeknek fülük? De van, csak másra van kihegyezve. A saját korunk zenéi azért is tudnak jobban megérinteni, mert azok nekünk nem csak dallamok, hanem meg vannak töltve rengeteg érzéssel, érzelemmel és emlékkel. Emiatt sosem fogja más generáció ugyanúgy hallani ezeket. Csak felületesen, szubjektíven kritizálni.
    Most például a háttérben Scotch-ot hallgatok és nagyon tetszik a mai napig. De el tudom képzelni az idősebb generációt mennyire tudja idegesíteni ez a szintetikus hangzás, a fiatalok meg más miatt röhögnek rajta...
    Viszont az is érdekes, hogy a hetvenes-nyolcvanas évek rock vagy metál zenéi ma is elfogadottak és ismertek sok fiatal körében.
    Lehet, hogy alcímbe bele kellene írni, hogy "egy nyolcvanas években szocializálódott fülével" vagy valami ilyesmi...
  • Tyia
    #4389
    A Blood Sweat & Tears-ről pár szó.

    Tipikus amerikai jazz-rock zenekar, rettenetes fúvós szekcióval, állati jó énekhanggal....
    Már-már slágeres dalok, de a "nyers" rezesek visszahuppantanak a fotelba...ez nem dance-music.
    Többszöri hallgatást igényel (nyilván ez áll a P.F.-ra és a Genesisre is), már aki bírja a húzós-fúvóst:)

  • Tyia
    #4388
    Talán ez a legpopulárisabb....1979-ig
  • Musachy
    #4387
    A Money az egyik kedvencem, meg is van lemezen.
  • Musachy
    #4386
    Ezt kivételesen én is ismerem. Talán régen ezt is a rádióban hallottam párszor (biztos). Aktualitás, hogy ötven éves a nóta.
  • Tyia
    #4385
    Megnéztem.
    Nekem ez új volt....
  • Tyia
    #4384
    A Pink Floyd és Genesis fiaskót azért emeltem ki, mert az 1980-as években elért sikereik arra engedtek következtetni, hogy jó nagy dolgot alkottak korábban is.
    A két zenekar előélete megmondom őszintén eddig nem nagyon érdekelt. Mióta ez a topik elindult mélyedek el jobban apáink zenéjében, így felszínre kerülnek azok a dolgok amik már szinte feledésbe merültek....
    Nyilván aki szereti őket feltétel nélkül teszi és jól rám legyint....
    Azok akik még nem ismerték a korai műveket, talán rászánják magukat és kotorásznak a témában és lehet, hogy ők is rám legyintenek...:)
    Mindegy miiért, de nem baj, ha hátra is tekingetünk, bár akik a két topikot böngészik + 80-as évek topikot, azok amúgy is hátra nézegetnek......legalábbis zenei szempontból.
  • Tyia
    #4383
    Van még egy kellemetlen csalódásom.
    Ha a New Wave 2.0 topikba írnám eme sorokat akkor diadalittasan közölném, hogy nem volt véletlen a punkok rettenetes ellenszenve a következő zenekar iránt....
    Az 1967-től folyamatosan lemezeket gyártó csapat nálam csak az 1987-es "A Momentary Lapse of Reason" című anyag után lett valamennyire fontos...illetve kicsit később midőn a "The Wall" is ismerté válik előttem, teszem 1979-re az időpontot...

    Igen, igen a Pink Floyd.

    Egyszerűen nem tudtam végighallgatni a számok nagy részét...kiborító volt....
    Az 1967-es "The Piper at the Gates of Dawn" albumtól haladtam az "Animals"-ig
    Az 1973-as "Money" című dal volt a kakukktojás...1 dal, mint a Genesisnél.

  • Tyia
    #4382
    Bizony a Genesis is kiakasztott...
    Az első 1969-es albumuktól az 1981-es Abacab-ig végigkínlódtam......de tényleg....érthetetlen mitől voltak ezek akkora nagy valakik....
    1 azaz egy dal tetszett összesen : "Am I Very Wrong?" a '69-es From Genesis to Revelation című lemezről.....



    1983-tól viszont tényleg rendben van a Genesis, de az már egy másik topik témája....
  • Tyia
    #4381
    A többi dala annyira elment az esztrádzene irányába, hogy számomra élvezhetetlen.
    Az alant elterülő 1965-ös alkotás, viszont valószínűleg halhatatlanná tette a ma már 73 éves énekest.
  • Tyia
    #4380
    Szép "Estét"!

    Bele-belekóstolgattam a korabeli világ zenei termésébe, és kicsit csalódott vagyok...
    Mondjuk a Stones harmatos teljesítménye sejtetni engedett valamit.
    Kétségtelen, hogy voltak brutál nagy slágerek és az most mindegy, hogy miről szólnak/szóltak.

    Pl.: Sok jót olvastam Chris Andrews-ról. Rákészültem ,hogy hű de jól fogok szórakozni....de nem.

    Ez a dal gondolom mindenkinem ismerős, csak azért idézem fel, mert csak úgy nem hallható szerintem sehol....

  • Tyia
    #4379
    Á, dehogy. Sosem tennék ilyet.
  • Musachy
    #4378
    Mondjuk az idézett színdarabban az "elhangzik az Angie" nagy túlzás, javítom: elkezdődik.
    Utoljára szerkesztette: Musachy, 2015.10.14. 21:03:11
  • Musachy
    #4377
    Megy a tőtikézés?
  • Tyia
    #4376
    Túlléptem a keretemet, és most nagyon kemények lettek....én meg össze-vissza pisáltam magam...
    Éjszaka tudnám megnézni/letölteni, de a 4.40-es kelés kissé hátráltat...
    Hétvégén visszakapom a sebességemet.
  • Musachy
    #4375
    az mit jelent, hogy megfenyítve netileg?
  • Tyia
    #4374
    Megtekintem....a hétvégén.....megvagyok fenyítve, netileg:)
    Nem emlékszem erre....még.
    Utoljára szerkesztette: Tyia, 2015.10.14. 16:28:41
  • Musachy
    #4373
    Itt van az egész: NÉZ
    Utoljára szerkesztette: Musachy, 2015.10.14. 09:42:34
  • Musachy
    #4372
    Találtam valamit...


    "Egy csettintés a kézen, koppintás a talajon,
    nekem ennyi egy lány, én nem tagadom.
    Mondd meg hogy minek is változnék meg?
    Ha kedvem úgy tartja én ilyen leszek.
    Ha kedvem tartja beléd kötök, beléd zúgok, vagy jót röhögök.
    Vagy tovább állok és kérek még, de a második lépés mindig elég..."
    Utoljára szerkesztette: Musachy, 2015.10.14. 09:37:15
  • Musachy
    #4371
    Az Angie az nálam is sláger, a többi nem annyira (a Harlem Shuffle meg nem játszik, ugye). Emlékszem egy műsorra a régi időkből, a nyolcvanas évek elejéről, de sajnos nem jut eszembe a címe...
    Fiatal srác voltam és többször is (legalább kétszer) láttam, nyilván vasárnap délelőtt lehetett a tévében egy színdarab, olyan musical féle, amit tini társulat adott elő. Szokásos tinédzser szerelmi történet-féle volt a témája és abban hangzott el ez a dal is. A színészek is énekeltek benne számokat persze. Ebből amire emlékszem a "szívtipró" nem épp pozitív szereplő dalszövege valami ilyesmi volt: "Egy csettintés a kézzel, koppintás a talajon, nekem ennyi egy lány, én nem tagadom..." (részlet)
    Ha valaki emlékszik erre a műsorra, jó lenne, ha segítene meglelni mondjuk a yt-on.
  • Musachy
    #4370
    Kicsit mókásak a figurák néhány év, évtized elteltével, de nagyon jó amúgy.
  • Tyia
    #4369
    A napokban "átfutottam" A Rolling Stones életművén 1981-ig.
    Azt nem mondom, hogy el voltam ragadtatva.....
    A Stones nálam olyan helyre fészkelte be magát, mint az INXS, a Police/Sting, David Bowie, a U2,....hiába a relative nagy életmű, gyakorlatilag
    1-2 max 3 dal érdekel....na esetleg 4 :)
    Az Angie, Paint It Black, Start Me Up....(ez már '81-es) és a Harlem Shuffle (ez meg '86-os....nem játszik...)
    Mondjuk ezeket eddig is ismertem....kicsit tartottam is a dologtól, hogy csak időpocsékolás lesz....az volt.

  • Tyia
    #4368
    Bogarászgatok a téma zenei anyagában (ami nem éppen 5 dalból áll), rá kell jönnöm, hogy nagyon jó dalok születtek akkoriban.
    Jó sok cseng ismerősen, a fene tudja hol hallhattam őket korábban....nagyon izgalmas témába "tenyereltem" bele.

    Rémes belegondolni, hogy a dalok keletkezésekor a szüleink (az enyémek biztos) vad tinikorban "szenvedtek".
    Ott rugdosták egymást a suliban, meg cigiztek suttyomban...csinálták a dolgaikat, majd ugyanezekért később jól leteremtettek...minket.)
  • Tyia
    #4367
    ...bizonyosan nem a véletlen műve, hogy majdnem 50 millióan látták....
  • Tyia
    #4366
    A következő dalt nemrégiben a Royal Gigolos-tól hallhattuk, eredetiben jobbnak ítélem meg.

    Lehet, hogy tök hülye vagyok, de az Oldies zenékből valamiféle, nem is tudom....lazaság, könnyedség sugárzódik.
    Én nem érzem, hogy túl bonyolítanák a dolgokat....lehet ez persze a profi management sikere....ezek nagyon más idők voltak....
    Sajnos, vagy hál' Istennek.>.most még nem tudom!