4487

Oldies Music 1.0


'50-es, '60-as, '70-es évek zenéje

Flag Counter

Rock 'n' Roll, Beat, Hard-Rock, Blues, Rhythm & Blues,

Jazz-Rock, Folk-Rock, Disco....



A topik házigazdája kettő darab, a 80-as években szocializálódott füllel van megáldva:)))
  • bigivan
    #4447
    Szevasztok !
    Nekem ez "mindenidők" egyik legjobb magyar dala és zenekara ! Az idő:1973, a zenekar a Generál ! Amit itt játszanak, az világklasszis, az tuti ! Ez a gitársound ( Karácsony Janó ) , mellette a Sanyika falzettója, egyszerűen csodás !


    Utoljára szerkesztette: bigivan, 2015.12.10. 23:52:04
  • Tyia
    #4446
    Ez szeretem:

  • Tyia
    #4443
    Van egy másik dala ami teszik nekem, de szerintem ezt valamivel később ismertem meg, annak ellenére, hogy '78-as...

  • Tyia
    #4442
    Volt még egy kisgyerekkori kedvencem, vagy inkább kedves dalom...a "Múlnak a gyermekévek".
    Igen, igen a fiatalon elhunyt Ihász Gábortól...:(

  • Tyia
    #4441
    A 70-es évek vége? Disco korszak?
    Egymillió Fontos Hangjegy?

    Nekem nem sok magyar dal maradt meg ebből a korszakból, de egy nagyon is....
    A Kati és a Kerek Perectől a "Hinta" című...
    1978 óta nem hallottam!....tehát XXI. századi debüt:



    A dal egyébként kislemezen került forgalomba.

  • Tyia
    #4440
    Akinek megvan Zeneműkiadó 1981-es "Rock Évkönyv"-e az a 78. oldaltól olvashat egy jó kis cikket "egy Kex koncertről, ami nincs többé" címmel.

    Én bírom Baksa Soós Jánost....

  • Tyia
    #4439
    Szép Estét!

    Egy érdekes dalt ajánlok figyelmetekbe, szerintem ismerős lesz....még láttam az SG-n....
    Én magam nem vagyok elájulva Nicholas Picea-tól, de ez rendben van...

  • Tyia
    #4438
    10 CC-t sasoltam a napokban, ez a daluk nekem tetszik..1974-ből

  • Tyia
    #4437
    Kedves Zenebarátok!

    Ezen a hétvégén és Hétfőn engedelmetekkel ZÁRVA tartanám a topikot!!!

    A Keddi viszontlátásra!
  • eksy
    #4436
    Bigivan-nál a pont. Smoke ...
    Azt a számot "dallamot" még én is elpengetgettem:)

    De a Te tippeid is időtálló klasszikusok.

    Nazareth, Led Zeppelin, Steppenwolf. Ebben a témában meg kell említeni őket is, szerintem.
  • Tyia
    #4435
  • Tyia
    #4434
    ....hát pogózni nem lehet rá.
  • Tyia
    #4433
    Apámmal kommunikáltam mostanában a szerinte majdnem elfelejtett kedvenceiről...

    Évekkel ezelőtt a Lobo művésznévre hallgató gitárost is figyelmembe ajánlotta (akkor teljesen feleslegesen)....
    A minap leptem meg egy-két nótával.....apám már semmilyen szinten nem zenemániál...úgy, hogy ehhez mért volt a siker.

    Szerintem eme dal sokaknak ismerős lesz, ha esetleg a fószer neve nem is....

  • Tyia
    #4432
    Persze az Animals a nyerő, de a Frigid Pink felelt (volna) meg a "kritériumaimnak"....
  • Tyia
    #4431
    Gondoltam, hogy ők is meg lesznek említve.
  • Tyia
    #4430
    #4416
    Utoljára szerkesztette: Tyia, 2015.10.24. 15:02:04
  • Tyia
    #4429
    Engem kimondottan a hard rock/early heavy metal szubjektív no1. érdekelt....
  • bigivan
    #4428
    Vagy egy másik Alapmű, iskolateremtő darab :

  • bigivan
    #4427
    Soha nem felejtem, valamikor a 80-as évek közepén az AC/DC Európában koncertezett, és a B. Tóth megkérdezte a Hegedüs Lacit, aki akkoriban a Multimédia Ltd. vezetője volt, hogy várható e magyarországi koncert ! Azt mondta ez a félnótás, hogy ezek már öregek, a kutya sem kíváncsi rájuk. Tavasszal voltam Spielfeldben a RedBull-ringen a koncertjükön, ahol az osztrák média szerint 130-150.000 ember érezte jól magát ! Ja, 30 évvel később !!!
    Utoljára szerkesztette: bigivan, 2015.10.24. 13:01:12
  • bigivan
    #4426
    Természetesen minden időnek megvannak a maga alapdalai, minden, akkoriban létező zenei műfajban ! Van, akinek a 80-as évekről a Neoton Tini dal című borzadálya ugrik be, van, akinek a Talk-Talk Such a shame-je !! Nehéz megítélni, szubjektum függő! De, biztosan vannak alapdalok, amiket mindenki, aki a stílust ismeri, szeret ! Ilyen például :
  • Musachy
    #4425
    Nem alkalmas...
    Mondjuk az Animals előadása nekem az etalon e dal esetén, bár már az is feldolgozás volt.
  • Tyia
    #4424
    Hozzá kell tennem, hogy míg a Deep Purple ellátta rajongóit sok éven át hallgatni valóval, ezt a Frijid Pink nem nagyon tette....
  • Tyia
    #4423
    Adott egy nagy sláger, és van egy talán (addig) ismeretlen banda.
    Mit történik mióta a zene a sóbiznisz része?

    Úgy van.
    Feldolgozza.
    Kétélű fegyver.
    Kérdés, hogy a beat-zenét hogy lehet jól/rosszul átírni hard rock zenévé....hogy ilyen betegen fogalmazzak.
    Animals/Frijid Pink

    Alkalmas Bigivan ajánlatának felülírására?

  • Tyia
    #4422
    Hmmm...
    Keresgélek, hátha lehet überelni:)))
  • bigivan
    #4421
  • bigivan
    #4420
    Igen, valóban, a blues mellett ez a kedvencem ! A Colosseum II ugyanolyan jó zenekar, mint az egyes, csak zeneileg teljesen más ! Miután ebben Dick.Heckstall- Smith már nem játszott, a hangzás teljesen átalakult ! A kiváló fúvós szekció teljesen elveszett, jött helyette Gary Moore és a gitárcentrikusabb muzsika ! Nekem azért a szaxofon piszkosul hiányzik belőle, de mindenképpen viszi az egyes zenekar jazz-rock vonulatát ! Hála a rendszerváltásnak, vagy a jó Istennek, hogy a Colosseumot is ( az elsőt) és Gary Moore-t is láthattam többször élőben a koncertpódiumon !!

    Ezt a 4405-re szánom, csak nem tudom javítani !!
    Utoljára szerkesztette: bigivan, 2015.10.24. 02:51:00
  • bigivan
    #4419
    Ej, Kolléga, erre a válasz roppant egyszerű, ez itten az, mégpedig a világon a legtöbbször eljátszott zeneszám !! Aki életében tanult gitározni, vagy csak a kezébe fogott egy gitárt, ezt a riffet biztosan megpróbálta :




    Nekem még a telefoncsörgésem is ez !!!


    Utoljára szerkesztette: bigivan, 2015.10.24. 02:36:47
  • Tyia
    #4418
    1956 október 23.:

  • Tyia
    #4417
    Ez pedig biztosan a leglábdobogtatóbb zene.....


    Utoljára szerkesztette: Tyia, 2015.10.21. 21:27:29
  • Tyia
    #4416
    Nekem van két tippem egy bandától....



    és a Faith No More által feldolgozott....


    Utoljára szerkesztette: Tyia, 2015.10.21. 21:19:40
  • Tyia
    #4415
    Szerintetek melyik dal lehet no.1 a hard rock/early heavy metal divízióból (1965-1979)?
  • Musachy
    #4414
    Talán EZ ITT egy fokkal jobb...
  • Tyia
    #4413
    Van egy régi-új felfedezettem, bár apámtól nem lettem okosabb velük kapcsolatban, kíváncsiságból utánuk néztem...

    A beat-korszakban kezdtek és ahová evolulálódtak az nekem eléggé bejön.

    Az "Another Night" kimondottan jól sikerült cucc.

    Sajnos csak ilyen fosul találtam meg....

  • Tyia
    #4412
    Nekem teljesen bejön az effekt ami 1:14-től hallható....ne felejtsük 1972-ben járunk.
  • Tyia
    #4411
    Nem tudom, hogy a Les Humphries Singers nevű csoportosulás kinek ismerős....

    Nekem így névről nem sokat mondott, de szerintem a Mexico meg a Kansas City jó ismerőse sokunk hallójáratának:)

  • Tyia
    #4410
    Kovács Kati is tolta....

  • Musachy
    #4409
    Sokan feldolgozták ezt, az "én időmben", a '80-as években például a Café Society nevű dél-afrikai formáció. Nekem az volt az "eredeti"...
  • Musachy
    #4408
    Persze, ez is ment a rádióban évekkel később is.
  • Tyia
    #4407
    Én ezt a filmet még soha nem láttam elejétől a végéig, pedig már többször megpróbáltam.
  • Tyia
    #4406
    OK. ez még elmegy....

    Nem műveletlenségről van szó: ízlés, más kor/korosztály alább olvastad gondolom a véleményeket.

    Az a baj (velem), hogy mind a Pink Floyd, mind a Genesis túl jó ismerősöm a 80-as évekből.
    A korabeli művek több oknál fogva nyilván nem olyanok, közel sem. És én ennek nem örültem.
    Peter Gabriel akár lehetne a mai Marylin Manson is.